dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    bezkonkurencyjny jest modrzew. trwałością dorównuje dębowi, a jest lżejszy.
    problem z paczeniem się drewna polega na tym, że drzewa ścina się obecnie przez cały rok. latem drzewo znajduje się w pełni wegetacji - krążą soki. drewno z takiego drzewa zawiera dużo wody. tarcica szybko, lecz nierównomiernie obsycha i paczy się i pęka. ponadto drewno ze ścinki wiosenno-jesiennej jest mniej trwałe. trzeba polować na takie ze ścinki zimowej. "sezonowanie" przez 3 miesiące to nie jest żadne sezonowanie, tylko ewentualnie "przewianie". przyjmuje się, że tarcica schnie ok. 1 cm grubości na rok - wówczas można mówić o sezonowaniu.
    olcha jest trwała, pod warunkiem, że drewno pozyskano zimą i zastosowano je na zewnątrz gdy już dobrze wyschło.
    topola podobnie. lecz podczas schnięcia okrutnie się skręca. bez problemu wyciąga grube gwoździe i zrywa śruby. przed użyciem musi być naprawdę sucha. trwała jest niesamowicie.
    modrzew jest najtrwalszy, nie wymaga malowania żadnym trującym ścierwem, ma ładny rysunek, cena porównywalna z sosną.
    nie wszędzie jest dostępny. sprzedawcy też niechętnie go proponują, gdyż wiedzą, że klient się ponownie nie zjawi, bo nie będzie miał potrzeby.
    płot przetrzyma kilka pokoleń.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]
    Nie żadna reklama, tylko informacja

  2. #22

    Domyślnie

    Witam
    Mi gość oferuje sztachety dębowe, sezonowane od czerwca.
    Mam też propozycję kupna olchowych(nie wiem od kiedy sezonowane),
    ale są o 1zł droższe za sztukę.
    A więc pytanie które sztachety wybrać?
    Olszyna czy dębina?

  3. #23

    Domyślnie

    Jeżeli dębowe są tańsze to śmiało kupuj . Ale jeszcze czy wymiary sa takie same .

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek50
    Jeżeli dębowe są tańsze to śmiało kupuj . Ale jeszcze czy wymiary sa takie same .

    Wymiary są takie same. Wzór też.

  5. #25

    Domyślnie

    To się nie zastanawiaj i kupuj . Do wiosny poleżą , jeszcze trochę przeschną . Pomalujesz jakimś drewnochronem , i mocujesz .

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    and.mar

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Szatchety olchowe NAJTANIEJ

    [spam]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	107900_124828859898&.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	43645  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-03-2018 o 14:17

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    Z doświadczenia na własnym podwórku: mam 50 metrów sztachet sosnowych i parę metrów olchy, tak po prostu wypadło nie było odpowiedniej ilości sosny to wzięłam olchę. Po paru latach stwierdzam, że olcha ma większe tendencje do wyginania się ale wygląd ma chyba lepszy. W sumie nie wielka różnica. Kto nie wie to nie zauważy. Niestety aby sztachety dobrze wyglądały traktuję je raz w roku drewnochronem.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  8. #28

    Domyślnie

    Słyszeliście może o sztachetach z jodły? Szukam opinii na temat tego materiału. Czy trzeba je impregnować? Czy jodła powinna być też sezonowana zanim zrobi się z niej płot?

  9. #29

    Domyślnie

    Chce sie dołączyć do wątku. Mam kawałek swojego lasu, ale niestety większość drzew to jest buk. Chciałbym właśnie zapytać o sztachety bukowe. Przegladałem oferty różnych firm, ale nikt nie oferuje w sprzedaży takich sztachet, dlaczego? Jak buk reguje na warunki atmosferyczne? Gdybym zrobił sztachety ze swojego drzewa, to znacząco obnizyłby koszty zrobienia ogrodzenia, dodatkowo odchodzi mi problem z sezonowaniem, bo na pewno suszył bym je przynajmniej rok.
    Bardzo proszę o wypowiedzi, z góry dziękuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam
    Moim skromnym zdaniem to dobry pomysł. Buk to twarde drewno. Ja mam sosnowy płot i po kilku latach jest ok. Sezonowanie jak najbardziej wskazane i impregnacja też.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  11. #31

    Domyślnie

    podbijam temat - zastanawiam sie nad sztachetami z PCV do ogrodzenia - uwzgledniając fakt ze nie trzeba ich malować (ani po pierwszym montarzu ani przez nastepne kilkanaście lat - bo myśle że tyle wytrzymają) to cena jest b. atrakcyjna (na aledrogo od 10 zl/sztuke)
    co sądzicie o tym produkcie? ryzykowac?
    16-11-2010 - stan surowy, elektrycy kończą instalacje, w weekend tynki

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KamilZab

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Łodź
    Kod pocztowy
    91-340
    Posty
    2

    Domyślnie

    Osobiście polecam sztachety metalowe. Na początku też rozważaliśmy opcję ogrodzenia ze sztachet drewnianych jednak w efekcie zamontowaliśmy sztachety metalowe drewnopodobne malowane z dwóch stron, więc efekt jest podobny do sztachet drewnianych. No i oczywiście trwałość sztachet metalowych jest nieporównywalna z drewnianymi. Ogrodzenie mamy już 2 rok i nic się z nim nie dzieje- przede wszystkim nie rdzewieje i co ważne nie trzeba go malować jak w przypadku ogrodzenia drewnianego. Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam firmę Betto w której kupiliśmy sztachety.
    Ostatnio edytowane przez KamilZab ; 14-10-2014 o 12:05

  13. #33

    Domyślnie

    Ja mogę polecić trwałe, długo sezonowane sztachety ze sklepu producenta
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-03-2018 o 04:59 Powód: Link reklamowy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony