dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 136 z 146
Pokaż wyniki od 2.701 do 2.720 z 2905
  1. #2701
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danuta51

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja w kwestii założenia deski na podlogę, która ma już parkiet z tych klejonych małych kawaleczków, które teraz miejscami
    zaczynaja się odlepiać od płyty wiórowej , do ktorej je przyklejono.Teraz od czasu do czasu w rożnych miejscach doklejam te klepki i jest ok.
    ale znudziło mi sie to . Chciałabym położyć na to wszystko solidne dechy a felcem, ale nie wiem czy trzeba usunąć ten stary parkiet czy nie .
    Jeśli nie to lepiej , bo mieszkam na parterze i od nie ogrzewanej piwnicy podłoga mocno zimna więc warstwa coby została
    stanowiłaby dodatkową izolację,ale czy da się tak zrobić.Jako dyletant w tych sprawach prosiłabym o porade.Pozdrawiam

  2. #2702
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter30 Zobacz post
    wojgoc po co piszesz pierdoly? wszyscy mowia ze ma byc wylaczona a ty ze 18 stopni?? kazali zrobic tak ze wlaczyc i co 2 -3 dni podnosic o 4-5 stopni i tak do 20-25 stopni przytrzymac ja przez pare dni i i spowrotem w dół tez po 4 -5 stopni przed ukladaniem zostawic na 3 -4 dni do wystygniecia mierzona byla wylewka rysikiem i takim czarnym gan sie nazywal i cm wszystko mam na papierku i wiem ze bedzie lany prosfas .czyli jakis piece na rope oki dobra dzieki
    prawidłowe wygrzewanie zależy od typu ogrzewania podłogowego A1:A2;A3 i grubości wylewki. Najlepiej gdy wysycha w sposób naturalny. Wygrzewanie można wykonać wtedy po kilku miesiącach schnięcia. począwszy od 20C podnosi się temp. co 5C codziennie aż do pełnej mocy pieca czyli 50-55C trzyma przez 10dni i z powrotem co 5C w dół aż do 20C trzyma się na 20C przez tydzień, wyłącza i po 5-7 dni wykonuje pomiar. Pomiar powinien być wykonany CM,jeżeli nie mają przyrządu typu DNS. Do pomiaru CM pobiera się próbkę wylewki z samego dołu między rurami z wodą!!! W innym przypadku należy powtórzyć wygrzewanie dla bezpieczeństwa podłogi. Powtórka to codziennie po 10C w górę do 55C 5 dni trzymać i co 10C w dół. Wyłączyć i po 5 dniach pomiar przyrządem, który mierzy na głębokość większą niż Gann (3-4cm). Woda wolna ta niebezpieczna dla twojej podłogi siedzi między rurami. W czasie grzania zamieni się w parę pod ciśnieniem i są duże kłopoty. Sprawdź czy zastosowanie prosfasu ma sens. przeczytaj kartę techniczną. W jakim celu chcą go stosować? Aby stosować prosfas podłoże musi być suche. Żeby wiedzieć czy podłoże jest suche muszą ci panowie wiedzieć również kiedy jest mokre? Zapytaj ich czy wiedzą jaką wilgotność równoważną ma twoje podłoże? Nie wiedzą. Podłoże które osiągnie wilgotność równoważną dla 20C i 55% RH jest bezpieczne dla twojej podłogi. Panowie będą mówili o 1,8CM% wilgotności. Ta wilgotność jest maksymalną wilgotnością dla ogrzewania podłogowego sprzed 15 lat. Twoje podłoże może uzyskać wilgotność równoważną np. przy 0,7CM%. Podaj rodzaj cementu użytego na twoje podłoże.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #2703
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał danuta51 Zobacz post
    Ja w kwestii założenia deski na podlogę, która ma już parkiet z tych klejonych małych kawaleczków, które teraz miejscami
    zaczynaja się odlepiać od płyty wiórowej , do ktorej je przyklejono.Teraz od czasu do czasu w rożnych miejscach doklejam te klepki i jest ok.
    ale znudziło mi sie to . Chciałabym położyć na to wszystko solidne dechy a felcem, ale nie wiem czy trzeba usunąć ten stary parkiet czy nie .
    Jeśli nie to lepiej , bo mieszkam na parterze i od nie ogrzewanej piwnicy podłoga mocno zimna więc warstwa coby została
    stanowiłaby dodatkową izolację,ale czy da się tak zrobić.Jako dyletant w tych sprawach prosiłabym o porade.Pozdrawiam
    Musisz usunąć albo wszystko solidnie dokleić!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #2704
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter30 Zobacz post
    wojgoc po co piszesz pierdoly? wszyscy mowia ze ma byc wylaczona a ty ze 18 stopni?? kazali zrobic tak ze wlaczyc i co 2 -3 dni podnosic o 4-5 stopni i tak do 20-25 stopni przytrzymac ja przez pare dni i i spowrotem w dół tez po 4 -5 stopni przed ukladaniem zostawic na 3 -4 dni do wystygniecia mierzona byla wylewka rysikiem i takim czarnym gan sie nazywal i cm wszystko mam na papierku i wiem ze bedzie lany prosfas .czyli jakis piece na rope oki dobra dzieki
    czytaj człeku ze zrozumieniem - napisałem, że ma być wewnątrz 18st a nie , że ma włączona podłogówka.

  5. #2705
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Wygrzewanie można wykonać wtedy po kilku miesiącach schnięcia. począwszy od 20C podnosi się temp. co 5C codziennie aż do pełnej mocy pieca czyli 50-55C trzyma przez 10dni i z powrotem co 5C w dół aż do 20C trzyma się na 20C przez tydzień, wyłącza i po 5-7 dni wykonuje pomiar. Pomiar powinien być wykonany CM,jeżeli nie mają przyrządu typu DNS. Do pomiaru CM pobiera się próbkę wylewki z samego dołu między rurami z wodą!!! W innym przypadku należy powtórzyć wygrzewanie dla bezpieczeństwa podłogi. Powtórka to codziennie po 10C w górę do 55C 5 dni trzymać i co 10C w dół. Wyłączyć i po 5 dniach pomiar przyrządem, który mierzy na głębokość większą niż Gann (3-4cm).
    Czy schemat wygrzewania anhydrytów jest taki sam?

  6. #2706

    Domyślnie

    Powtórzę problem wątku parkietu:
    Potrzebuję usunąć resztki cementu a może i kleju do parkietu z kilkunastu listewek parkietu przemysłowego. Część parkietu (20 cm na 50 cm) została zdjęta z podłogi i trzeba ją teraz z powrotem równiutko położyć. Przeszkadzają w tym resztki wylewki cementowej. Podpowiecie czy to usunąć aby listewki przykleić z powrotem? Próbowaliśmy to zeszlifować ale idzie kiepsko..

  7. #2707
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdan Zobacz post
    Czy schemat wygrzewania anhydrytów jest taki sam?
    Tak. Wygrzewamy anhydryt maksymalnie do 40C i możemy rozpocząć już po 7-8 dniach. Zapytać wykonawcę lub producenta. mogą być ze względu na zróżnicowanie dodatków pewne zastrzeżenia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #2708
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia Zobacz post
    Powtórzę problem wątku parkietu:
    Potrzebuję usunąć resztki cementu a może i kleju do parkietu z kilkunastu listewek parkietu przemysłowego. Część parkietu (20 cm na 50 cm) została zdjęta z podłogi i trzeba ją teraz z powrotem równiutko położyć. Przeszkadzają w tym resztki wylewki cementowej. Podpowiecie czy to usunąć aby listewki przykleić z powrotem? Próbowaliśmy to zeszlifować ale idzie kiepsko..
    tylko mechanicznie. Najlepiej w imadle i szlifierką kątową.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #2709
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Parkiet mam położony w 2009 r na dwóch kondygnacjach plus schody. Wszystko szary dąb. Ogrzewanie centralne głównie grzejniki i wszystko było ok aż w tym roku teraz w największe mrozy parkiet zaczyna się w niektórych miejscach deczko rozsychać. Powstają takie mikro szparki ale jednak powstają , a wieczorami daje się usłyszeć odgłos takiego pstryknięcia z miejsc gdzie te mikro szczelinki powstają. Temperatura w domu każdej zimy i teraz w granicach 22 do 23 st C a wilgotność powietrza w tej chwili 43 % . Parkiet wiem, że był sezonowany i jeszcze u wytwórcy suszony a jak go kładliśmy to jeszcze wylewki były suszone specjalnie aby ich wilgotność była odpowiednia - no i po dwóch zimach myślałem, że będzie cały czas ok a tu niespodzianka. Niestety nie udało się rozsychania uniknąć to trzeba będzie za parę lat zrobić operację szlifowania, szpachlowania, szlifowania i malowania ( niestety )

  10. #2710
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piter30

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-132
    Posty
    93

    Domyślnie

    koledzy pytanie odnosnie listew a mianowicie problem jest taki ze mam 2 okragłe filary i 2 okragłe sciany w salonie i nie wiem co na nie dac sa jakies listwy czy takie zwykle sie jakos nacina drewniane czy mdf( nie wiem jak sie to pisze) macie moze jakies pomysly jak to ladnie wykonczyc dzieki i pozdrawiam

  11. #2711
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Parkiet mam położony w 2009 r na dwóch kondygnacjach plus schody. Wszystko szary dąb. Ogrzewanie centralne głównie grzejniki i wszystko było ok aż w tym roku teraz w największe mrozy parkiet zaczyna się w niektórych miejscach deczko rozsychać. Powstają takie mikro szparki ale jednak powstają , a wieczorami daje się usłyszeć odgłos takiego pstryknięcia z miejsc gdzie te mikro szczelinki powstają. Temperatura w domu każdej zimy i teraz w granicach 22 do 23 st C a wilgotność powietrza w tej chwili 43 % . Parkiet wiem, że był sezonowany i jeszcze u wytwórcy suszony a jak go kładliśmy to jeszcze wylewki były suszone specjalnie aby ich wilgotność była odpowiednia - no i po dwóch zimach myślałem, że będzie cały czas ok a tu niespodzianka. Niestety nie udało się rozsychania uniknąć to trzeba będzie za parę lat zrobić operację szlifowania, szpachlowania, szlifowania i malowania ( niestety )
    Latem się zejdą. jeżeli był to parkiet lakierowany na podłodze, to te pstryknięcia pochodzą od pękania lakieru, który się dostał między deszczułki.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #2712
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter30 Zobacz post
    koledzy pytanie odnosnie listew a mianowicie problem jest taki ze mam 2 okragłe filary i 2 okragłe sciany w salonie i nie wiem co na nie dac sa jakies listwy czy takie zwykle sie jakos nacina drewniane czy mdf( nie wiem jak sie to pisze) macie moze jakies pomysly jak to ladnie wykonczyc dzieki i pozdrawiam
    jeżeli ściany mają łagodny promień, to jest możliwe nacinanie listew drewnianych od tyłu co kawałek. Słupy, tutaj trzeba listwy zamówić (drewniane), Są listwy ze styropianu, które można dopasować do prawie każdego łuku.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #2713
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Latem się zejdą. jeżeli był to parkiet lakierowany na podłodze, to te pstryknięcia pochodzą od pękania lakieru, który się dostał między deszczułki.
    Tez mam taka nadzieję, że zejdą się. Parkiet to dębowe deszczułki 30 x 6 cm - 2 cm grube - kładzione na kleju ARTELIK - a lakierowane poszlifowaniu na półmat hiszpańskiem lakierem DEVA.

  14. #2714
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piter30

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-132
    Posty
    93

    Domyślnie

    a jak sie nazywaja takie listwy ze styropianu to jest ten duro cos tam ???? dzieki za rade

  15. #2715
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter30 Zobacz post
    a jak sie nazywaja takie listwy ze styropianu to jest ten duro cos tam ???? dzieki za rade
    tak, to jest duroplast.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #2716
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azakrzew
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie poszukuję wykonawcy podlogi dębowej

    parkiet lub deski, na wylewce betonowej, bez ogrzewania, ok 150 mkw, Stare Babice k. Wa-wy. termin maj

  17. #2717
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał azakrzew Zobacz post
    parkiet lub deski, na wylewce betonowej, bez ogrzewania, ok 150 mkw, Stare Babice k. Wa-wy. termin maj
    Termin na budowie to często gorące życzenie. Układanie drewna można zacząć w momencie stwierdzeni, że wylewka się nadaje pod klejoną posadzkę drewnianą.
    Kiedy został ułożony i jaki jest gruby podkład betonowy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #2718
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azakrzew
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    wylewka zrobiona pod koniec listopada, grubość 7 cm, dom ogrzewany temp 10-15 C, obecnie wilgotność powietrza w domu ok 45%

  19. #2719
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    U mnie gościu przed położeniem parkietu to mierzył jeszcze takim przyrządem wilgotność wylewek - 2 m-ce mi się termin przesunął bo musieliśmy dosuszać

  20. #2720
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał azakrzew Zobacz post
    wylewka zrobiona pod koniec listopada, grubość 7 cm, dom ogrzewany temp 10-15 C, obecnie wilgotność powietrza w domu ok 45%
    w takich warunkach potrwa to jeszcze z 5-6 miesięcy. Podwyższyć temperaturę, spadnie wilgotność do 30% lub poniżej. Wietrzyć pomieszczenia na zasadzie przeciagu, nie inaczej. Krótko 10 minut. Dwa do trzech razy dziennie. Jaka jest wilgotność podłoża?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 136 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony