dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 146
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 2905
  1. #1901
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smoluszek

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Heja,
    Panowie i Panie, potrzebuję rady. Mój parkieciarz całkiem przyzwoicie położył klepki (dąb czerwony), wycyklinował, problem się zaczął jak go polakierował. Używałem systemu Bona Naturale, poszły trzy warstwy dwukomponentowego.... Niestety zrobił to na raty najpierw salon+przedpokój później pokoje. Wyszła krecha na łączeniu (salon wyglądał na bardziej błyszczący, a pokoje na bardziej matowe - chyba kwestia ilości lakieru, lub może różną liczbe warstw położyli - tego nie wiem). Decyzja - no to trzeba to zmatowić i położyć jeszcze jedną warstwę na całości. Panowie robote zrobili wczoraj, dzisiaj patrze i wygląda niestety to gorzej niż przed tą operacją... Nie było mnie przy samym lakierowaniu, ale chyba użyli pędzla zamiast wałka, a efekt możecie zobaczyć poniżej. I teraz clue - da się coś z tym jeszcze zrobić? Czy znowu trzeba zmatowić i lakierować? (po kliknięciu jest podlinkowana duża wersja, żeby było dobrze widać co i jak)








  2. #1902
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie Wyniki badania wilgotności posadzki betonowej pod parkiet

    Cytat Napisał konisko Zobacz post
    Wielkie dzieki, zaraz skocze wykonac probke - jak dla CM (kucie reczne itd...)
    Pozdr.
    Wykonałem pomiary wilgotności przesłanej próbki betonu posadzkowego. Oto wyniki:
    1. Wilgotność bezwzględna /całkowita/ 4.45%, /dopuszczalna wartość 3,00%/
    2 Zawartość wody wolnej, potencjalnie szkodliwej dla podłogi z drewna w normalnych warunkach 2,24%.
    3.Zawartość wody nieaktywnej w normalnych warunkach 2,21%.
    4.Charakterystyka osuszania próbki świadczy o niskiej zdolności oddawania wilgoci, co dobrze świadczy o jakości technicznej betonu.
    Powyższe dane mówią o nadmiarze wilgoci w betonie wielkości 1,45% . Po oszuszeniu posadzki i uzyskaniu zalecanej wilgotności 3.00% zawartość wody wolnej spadnie do ok. 1,00% co umożliwi spokojny montaż każdej podłogi z drewna.
    Aktualnie należy konsekwentnie osuszać posadzkę, utrzymując wilgotność powietrza poniżej 40% a temperaturę nieco ponad 25oC. Czas 3 - 4 tygodni systematycznego osuszania powinien załatwić temat nadmiaru wilgoci w powyższej posadzce.
    Jutro dla postaram się wrzucić dane z badania 2 części próbki, będzie bardziej czytelnie.
    Wiem, że wynik pomiaru CM dał wynik 2,1%, jak to się ma do precyzyjnego pomiaru grawimetrycznego dającego wynik 4.45%? Pozdrawiam.

  3. #1903
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoluszek Zobacz post
    Heja,
    Panowie i Panie, potrzebuję rady. Mój parkieciarz całkiem przyzwoicie położył klepki (dąb czerwony), wycyklinował, problem się zaczął jak go polakierował. Używałem systemu Bona Naturale, poszły trzy warstwy dwukomponentowego.... Niestety zrobił to na raty najpierw salon+przedpokój później pokoje. Wyszła krecha na łączeniu (salon wyglądał na bardziej błyszczący, a pokoje na bardziej matowe - chyba kwestia ilości lakieru, lub może różną liczbe warstw położyli - tego nie wiem). Decyzja - no to trzeba to zmatowić i położyć jeszcze jedną warstwę na całości. Panowie robote zrobili wczoraj, dzisiaj patrze i wygląda niestety to gorzej niż przed tą operacją... Nie było mnie przy samym lakierowaniu, ale chyba użyli pędzla zamiast wałka, a efekt możecie zobaczyć poniżej. I teraz clue - da się coś z tym jeszcze zrobić? Czy znowu trzeba zmatowić i lakierować? (po kliknięciu jest podlinkowana duża wersja, żeby było dobrze widać co i jak)







    Najpierw ustal co Twój fachman położył na lakierowaną powierzchnię. Czy przypadkiem nie jest to jakiś matowy środek konserwujący typu POLISCH, który może skutecznie uniemożliwić aplkację kolejnego lakieru nawierzchniowego.W takim przypadku podłogę należy przecyklinować.
    Natomiast jeśli na tej powierzchni jest tylko lakier to pół biedy. Podłogę należy dokładnie zmatowić dając jej jednorodny stopień odbicia światła. Umożliwi to normalne ułożenie finalnej warstwy lakieru. Każdy lakier a matowy w szczególności należy przed aplikacją starannie wymieszać. Daje to jednorodną powierzchnię całej podłogi. Ilość warstw też ma wpływ na stopień odbicia światła lakierowanej powierzchni. Pozdrawiam.

  4. #1904
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smoluszek

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Najpierw ustal co Twój fachman położył na lakierowaną powierzchnię. Czy przypadkiem nie jest to jakiś matowy środek konserwujący typu POLISCH, który może skutecznie uniemożliwić aplkację kolejnego lakieru nawierzchniowego.W takim przypadku podłogę należy przecyklinować.
    Natomiast jeśli na tej powierzchni jest tylko lakier to pół biedy. Podłogę należy dokładnie zmatowić dając jej jednorodny stopień odbicia światła. Umożliwi to normalne ułożenie finalnej warstwy lakieru. Każdy lakier a matowy w szczególności należy przed aplikacją starannie wymieszać. Daje to jednorodną powierzchnię całej podłogi. Ilość warstw też ma wpływ na stopień odbicia światła lakierowanej powierzchni. Pozdrawiam.
    Przed poprawkami podłoga została umyta Bona Cleanerem (zalecany przez Bone), z tego co wiem to środek tylko czyszczący - czy on mógł być przyczyną tych śladów?

  5. #1905
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Bona Cleaner nie jest przyczyną takiego stanu powierzchni lakierowanej podłogi. Pozdrawiam.

  6. #1906
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Wykonałem pomiary wilgotności przesłanej próbki betonu posadzkowego. Oto wyniki:
    1. Wilgotność bezwzględna /całkowita/ 4.45%, /dopuszczalna wartość 3,00%/
    2 Zawartość wody wolnej, potencjalnie szkodliwej dla podłogi z drewna w normalnych warunkach 2,24%.
    3.Zawartość wody nieaktywnej w normalnych warunkach 2,21%.
    4.Charakterystyka osuszania próbki świadczy o niskiej zdolności oddawania wilgoci, co dobrze świadczy o jakości technicznej betonu.
    Powyższe dane mówią o nadmiarze wilgoci w betonie wielkości 1,45% . Po oszuszeniu posadzki i uzyskaniu zalecanej wilgotności 3.00% zawartość wody wolnej spadnie do ok. 1,00% co umożliwi spokojny montaż każdej podłogi z drewna.
    Aktualnie należy konsekwentnie osuszać posadzkę, utrzymując wilgotność powietrza poniżej 40% a temperaturę nieco ponad 25oC. Czas 3 - 4 tygodni systematycznego osuszania powinien załatwić temat nadmiaru wilgoci w powyższej posadzce.
    Jutro dla postaram się wrzucić dane z badania 2 części próbki, będzie bardziej czytelnie.
    Wiem, że wynik pomiaru CM dał wynik 2,1%, jak to się ma do precyzyjnego pomiaru grawimetrycznego dającego wynik 4.45%? Pozdrawiam.
    Nie ma się w ogóle, ponieważ stwierdzono, że wyniki CM i wago-suszarki nie są liniowe. Na przykład 2,0CM-% daje 3,5 wagi% ale 2,2Cm-% nie daje 3,7wagi% i tak dalej. Tych wyników nie da się porównać. wynik 2,1CM-% może być w skrajnym przypadku aż o 1,3-1,5 litra wody za dużo w podkładzie.
    Mam pytanie w jakiej temperaturze był robiony pomiar. Jeżeli w 105C to wykazano niepotrzebnie zbyt dużą ilość wody w próbce, która notabene nigdy nie wyparuje z podkładu, ponieważ podkład nie osiągnie nigdy temperatury 105C a nawet 60C. Również wartość dopuszczalna takiego pomiaru (grawimetrycznego) 3,0 wagi%, może nie być odpowiednia do typu/rodzaju cementu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #1907
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał smoluszek Zobacz post
    Przed poprawkami podłoga została umyta Bona Cleanerem (zalecany przez Bone), z tego co wiem to środek tylko czyszczący - czy on mógł być przyczyną tych śladów?
    Należy upewnić się, że bańka z produktem została dobrze wymieszana przed użyciem
    (lub przed odlaniem mniejszej ilości). Dodać 10% utwardzacza Naturale do Bona
    Naturale 2 Komponentowego i założyć dołączony do opakowania filtr. Zamknąć
    szczelnie opakowanie i natychmiast zacząć wstrząsać mieszaninę, przez co najmniej 1
    minutę. Mieszanina Bona Naturale z utwardzaczem powinna być zużyta w ciągu 5
    godzin od wymieszania w temperaturze pomieszczenia 20oC. Wyższa temperatura
    skraca czas otwarcia.
    • Zaleca się żeby do Bona Naturale używać wałka Bona lub wałka Bona
    Naturale, unikając miejscowego nagromadzenia, aby uniknąć przebarwień
    drewna. Na krawędzie podłogi nakładać Bona Naturale 2 Komponentowy
    pędzlem.
    • Aby uniknąć śladów nakładania się warstw, należy upewnić się, że poprzednio
    pokryta powierzchnia podłogi ma mokre krawędzie (pokrywać powierzchnię 3-
    5 m2 za jednym razem).
    • Po nałożeniu Bona Naturale Base lub pierwszej warstwy Bona Naturale 2 K,
    należy ją lekko zmatowić przy użyciu siatki ściernej o granulacji 120 -150 lub
    Systemu Bona Scrad.
    Uwaga: Temperatura powietrza, podłogi i Bona Naturale nie może spaść poniżej +13°C
    podczas aplikacji i w czasie schnięcia.
    Na podłogę można ostrożnie wchodzić po około 8 godzinach po ostatnim nałożeniu.
    Bona Naturale 2 Komponentowy będzie całkowicie utwardzony po około 1 tygodniu.
    Wtedy dopiero można zacząć pielęgnację podłogi oraz położyć dywany.

    • Częste czyszczenie: stosować metody sprzątania na sucho m.in. sprzątanie
    odkurzaczem i zamiatanie.
    • Okazjonalne czyszczenie: w celu usunięcia uporczywych zabrudzeń: stosować
    Bona Cleaner lub Bona Wood Floor Cleaner.
    • Usuwanie plam i zarysowań: wyczyścić powierzchnię dokładnie. Wyszlifować
    uszkodzoną powierzchnię, aby usunąć brud i wyrownać zaostrzone krawędzie.
    Nałożyć jedną warstwę Bona Naturale (Base lub 1-Komponentowy), zmatowić,
    zaznaczyć taśmą uszkodzoną klepkę, deskę, lub obszar po krawędziach klepek
    nałożyć drugą warstwę Bona Naturale 1 Komponentowy na całą powierzchnię
    klepki lub deski, niezwłocznie usunąć taśmę.
    Na zdjęciu są efekty wykonania aplikacji niezgodnie z zaleceniami producenta. Widać ślady jakby łasiczki. Brak zmatowienia -dokładnego-przed druga warstwą. Nakładać Bona Naturale trzeba umieć. To nie lakier mimo, że tak wygląda. Zawalili sprawę parkieciarze. Obawiam się, że nakładanie następnych warstw może sprawę pogorszyć.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #1908
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie Pomiary wilgotności posadzki betonowej pod podłogi drewniane

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Nie ma się w ogóle, ponieważ stwierdzono, że wyniki CM i wago-suszarki nie są liniowe. Na przykład 2,0CM-% daje 3,5 wagi% ale 2,2Cm-% nie daje 3,7wagi% i tak dalej. Tych wyników nie da się porównać. wynik 2,1CM-% może być w skrajnym przypadku aż o 1,3-1,5 litra wody za dużo w podkładzie.
    Mam pytanie w jakiej temperaturze był robiony pomiar. Jeżeli w 105C to wykazano niepotrzebnie zbyt dużą ilość wody w próbce, która notabene nigdy nie wyparuje z podkładu, ponieważ podkład nie osiągnie nigdy temperatury 105C a nawet 60C. Również wartość dopuszczalna takiego pomiaru (grawimetrycznego) 3,0 wagi%, może nie być odpowiednia do typu/rodzaju cementu.
    PN-EN 13183-1 określa wykonanie pomiaru wilgotności w temperaturze 105oC. Wilgotność betonu 3,00% jest wielkością dopuszczającą do montażu podłóg z drewna. Podobnie z pomiarami CM-ką gdzie wartość dopuszczająca do montażu jest 2,00%. Tak stanowią zasady pisane, a jak jest w praktyce?
    Porównując powyższe wyniki można stwierdzić, że nie ma praktycznej spójności w wartościach dopuszcalnych. Przyjmując wynik pomiaru grawimetrycznego jako wartość odniesienia, wynik pomiaru CM stoi pod znakiem zapytania. Wykonując pomiay garawimetryczne i CM należy wziąć pod uwagę różny sposób pozyskiwania wilgoci z badanych próbek jak i złożoność składników w zastosowanych cementach, co w tej sytuacji wyklucza jaką kolwiek liniowość.
    Dlatego konieczne są dodatkowe pomiary i ich stosowna interpretacja umożliwjająca właściwą ocenę przydatności podłoża betonowego do montażu podłogi z drewna.
    Znając Twoje zaangażowanie w tym temacie, zakładam że wiesz iż nie jest to takie proste. Pozdrawiam.

  9. #1909
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie Wyniki pomiarów wilgotności posadzki betonowej pod parkiet.

    Cytat Napisał konisko Zobacz post
    Wielkie dzieki, zaraz skocze wykonac probke - jak dla CM (kucie reczne itd...)
    Pozdr.
    Przesyłam wyniki i grafikę drugiego pomiaru wilgotności betonu. Wyniki są zbieżne z wynikami pierwszego pomiaru, stąd też interpretacja pierwszego pomiaru ma tu zastosowanie. Dzisiejszy wynik określa ilość wody wolnej 2.26% / pierwszy pomiar 2,24%/.
    Charakterystyka jest tu również łagodna, co potwierdza zwartość betonu a tym samym trudność w oddawaniu wilgoci.
    Drugi pomiar wilgotności bezwzględnej /całkowitej/ dał wynik 4,42%/ pierwszy pomiar 4,45%/. Różnica może wynikać z dokładności pomiaru.
    Wniosek podobny, podkład jest za wilgotny, max 3.00%.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	14201   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres próbek.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	14202   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Histogram.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	14203   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wynik pomiaru.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	14204  
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 19-06-2010 o 13:14 Powód: Uzupełnienie.

  10. #1910
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomeklaik

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie potrzebuje rady !

    Sytuacja wystepuje nastepujaco:
    potrzebuje wylakierowac parkiet powierzchnia okolo 25m(2), podzielonych na 2 pomieszczenia. Cyklinowaniem zajmuje sie fachowiec starej daty poleca domalux i podklad kapon. Wczesniej czytalem niektore wpisy i sadze ze niejest to najlepszy wybor, dlatego prosze o pomoc jak powienienem przygotowac parkiet do lakierowania i jakich srodkow uzyc, ewentualne warianty na chwile obecna wygladaja nastepujaco:
    1. podklad kapon i lakier domalux
    2. dulux
    3. bona traffic
    Inne warianty mile widziane, niemam zadnego doswiadczenia w pracy z lakierami dwukladnikowymi (jak i zadnego innego doswiadczenia zwiaznego z lakierowaniem parkietow), z gory dzieki za pomoc (lokalizacja to rzeszow)
    Ostatnio edytowane przez tomeklaik ; 19-06-2010 o 11:23

  11. #1911
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Najlepszy lakier da dobrą i ładną powierzchnię podłogi wówczas jeśli jest dobrze położony. Masz, jak piszesz "majstra starej daty" skonsultuj z nim wybór lakieru. Bona trafik jest markowym lakierem dosyć łatwym w układaniu dla parkieciarzy znających ten typ lakieru. Pamiętaj o zastosowaniu podkładu odpowiedniego do rodzaju drewna. Pozdrawiam.

  12. #1912

    Domyślnie

    Panowie co sądzicie o kleju Wakol K-410 do klejenia lamelek dębowych 10 mm? Zalety, które mnie przekonują to: jednoskładnikowy, długi czas układania no i cena - około 10 zł za m2.
    Dom ....drogi dom ...ech

  13. #1913
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Proszę określić bliżej rodzaj lamelek tzn. wielkość czy posiadają pióro-wpust, jedno, czy dwuwarstwowe albo konkretną nazwę tzn. mozaika, lamparkiet, parkiet, warstwówka.
    Pozdrawiam.

  14. #1914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Proszę określić bliżej rodzaj lamelek tzn. wielkość czy posiadają pióro-wpust, jedno, czy dwuwarstwowe albo konkretną nazwę tzn. mozaika, lamparkiet, parkiet, warstwówka.
    Pozdrawiam.
    ech - przecież napisałem że 10 mm lamelki - parkiet lamelowy o ile mi wiadomo nie ma pióra wpustu, raczej trudno byłoby go zrobić przy 10 mm grubości lamelki małe - powiedzmy 40x200 mm
    Dom ....drogi dom ...ech

  15. #1915
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Obecnie na rynku w grubości 10 mm znajduje się zarówno mozaika, lamparkiet jak i parkiet oraz warstwówka. Czasami pytania zadają laicy określając produkty "po swojemu". Stąd warto zapytać o szczegóły.
    Klej Wakolu K 410 nie polecałbym do klejenia lamelek tej wielkości z drewna wrażliwego na zmiany wilgoci /buk, grab, jasny jesion/ oraz różnym usłojeniu poszczególnych elementów. Bardziej odpowiedni będzie klej dwuskładnikowy pod warunkiem, że masz mocną posadzkę. Pozdrawiam.

  16. #1916
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar konisko
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Przesyłam wyniki i grafikę drugiego pomiaru wilgotności betonu. Wyniki są zbieżne z wynikami pierwszego pomiaru, stąd też interpretacja pierwszego pomiaru ma tu zastosowanie. Dzisiejszy wynik określa ilość wody wolnej 2.26% / pierwszy pomiar 2,24%/.
    Charakterystyka jest tu również łagodna, co potwierdza zwartość betonu a tym samym trudność w oddawaniu wilgoci.
    Drugi pomiar wilgotności bezwzględnej /całkowitej/ dał wynik 4,42%/ pierwszy pomiar 4,45%/. Różnica może wynikać z dokładności pomiaru.
    Wniosek podobny, podkład jest za wilgotny, max 3.00%.

    Pozdrawiam
    Wielkie dzięki za pomiary i cenne rady, osuszanie trwa.
    Zadnych robót tylko susze sobie powoli, jak powiedziales konsekwencja i wytrwalosc.
    Pozdrawiam

  17. #1917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie: W całym prawie domu mam podłogówkę z wyjątkiem jednego pokoju (ścienne). Wylewki będę robić środkiem lipca. Kiedy można zacząć kłaść parkiet ? Dom będzie wygrzewany w sierpniu (na razie z butli gazowej bo gazownia zawaliła termin). Czy zostawić sobie ten pokój na koniec wykończeniówki (nie spieszy mi się akurat z nim).
    I drugie: sypialnia ma ogrzewanie ścienne i podłogowe. Podłogowe będzie uruchamiane tylko w wielkie mrozy, rzadko rozstawione są rurki (za mało było powierzchni do zastosowania samego ściennego), (lubimy niską temperaturę w sypialni). Czy wobec tego muszę skupić się tylko na kilku gatunkach drzewa i najlepiej na parkiecie przemysłowym ? Nie chcę utracić ciepła poprzez dobrą izolację drzewa i jednocześnie nie chcę aby drzewo mi się "rozeszło" A chcę drewno w sypialni .
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  18. #1918
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Czas osuszania posadzki nie wyznacznikiem jej przygotowania do układania podłóg. Posadzka musi być tak sucha aby po uruchomienia ogrzewania nie uszkodzić podłogi z drewna. Temat szeroki, trzeba by dużo pisać. Do tego tematu proponuję wrócić po miesięcznym wygrzewaniu posadzki z ogrzewaniem podłogowym, które można uruchomić minimum 3 tygodnie od jej wylania.
    Przy pominięciu wygrzewania posadzki w jednym z pomieszczeń należy zadbać o jego przewietrzanie aby uniknąć kondensacji wilgoci przenikającej z pomieszczeń osuszanych.
    W temacie drewna, to najtańszym, trwałym i jednocześnie efektywnym rozwiązaniem będzie podłoga z klasycznej mozaiki dębowej /gr 8mm/ ewentualnie przemysłowej /gr 14mm/ z drewna merbau.
    Droższym, optycznie ciekawszym i bardzo efektywnym będzie podłoga Dąbexu Parat-dos grubości 11mm z okładziną merbau, doussie, dąb.

    Zwróć uwagę aby wylewkę wykonano z betonu a nie z zaprawy cementowej / - lepsze przenikanie ciepła i większa wytrzymałość/. Wchodzą na rynek dobrej klasy wylewki anhydrytowe, tu zpytaniem zwróć się do CEZKI w grupie "podłogi posadzki tarasy". Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 22-06-2010 o 15:36

  19. #1919
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie: W całym prawie domu mam podłogówkę z wyjątkiem jednego pokoju (ścienne). Wylewki będę robić środkiem lipca. Kiedy można zacząć kłaść parkiet ? Dom będzie wygrzewany w sierpniu (na razie z butli gazowej bo gazownia zawaliła termin). Czy zostawić sobie ten pokój na koniec wykończeniówki (nie spieszy mi się akurat z nim).
    I drugie: sypialnia ma ogrzewanie ścienne i podłogowe. Podłogowe będzie uruchamiane tylko w wielkie mrozy, rzadko rozstawione są rurki (za mało było powierzchni do zastosowania samego ściennego), (lubimy niską temperaturę w sypialni). Czy wobec tego muszę skupić się tylko na kilku gatunkach drzewa i najlepiej na parkiecie przemysłowym ? Nie chcę utracić ciepła poprzez dobrą izolację drzewa i jednocześnie nie chcę aby drzewo mi się "rozeszło" A chcę drewno w sypialni .
    Najważniejsze jest na tym etapie aby zaprojektować punkty pomiarowe w których pobierze się próbkę do pomiaru wilgotności podkładu cementowego czy anhydrytowego.
    Miejsc takich należy wykonać 2-3 w każdym pomieszczeniu. Ilość punktów może dziwić ale przyjmuję, że będzie tam parkieciarz o przeciętnych kwalifikacjach. Czyli lepiej dmuchać na zimne i to zawczasu. Grubość podkładu nie powinna przekraczać 6cm maks. 8cm. Każdy dodatkowy 1cm powyżej 5cm to dodatkowy miesiąc schnięcia podkładu. Samo wygrzewanie nie zawsze daje oczekiwany rezultat a ostatnio nie wiele pomaga przy suszeniu podkładu. Na ten fenomen składają się pewne czynniki, które kilku parkieciarzom są znane. Nie stosujcie cementu o symbolu CEM II B-M (V-LL). Z opisanych powodów lepiej dodać trochę grosza i położyć podkład anhydrytowy. W ciagu tygodnia przeszlifować a po 7 dniach rozpocząć wygrzewanie według protokołu, który mogę przesłać na priv. Przy tych podkładach, wykonanych prawidłowo wystarczy 1 punkt pomiarowy dla CM. Można bez punktów pomiarowych wykonać pomiar wilgotności podkładu przyrządem DNS 812. Wilgotność podkładu cementowego na ogrzewaniu podłogowym powinna wynosić maks.1,1CM% dla DNS 1,5%. Dla podkładu anhydrytowego wilgotność nie może przekraczać 0,3CM% dla DNS812 również 0,3%.
    W pomieszczeniach gdzie ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem pomocniczym można być bardziej liberalnym jeżeli chodzi o drewno. Gdybym znał moc ogrzewania podłogowego łatwiej byłoby ustalić parametry drewna. Jak będą wylewać podkład cementowy niech za bardzo nie zacierają. Po ułożeniu podkładu cementowego powinni go przykryć folią aby woda za szybko nie wyparowała z niego. Ważne dla pełnej hydratacji betonu. No i odpowiednia ziarnistość piasku i żwiru a także stosunek wody/cemenetu 0,55. To tak dla orientacji. Wypytaj panów i daj znać. Parkietkomplex współpracuje z firmą, która nauczyła robić się wylewki pod parkiet.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #1920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Ufff... ale tego jest. Myślałam, że wylewka to wylewka .
    Cóż mi z tego że Parkietkomplex współpracuje z doświadczoną firmą, skoro ja ze śląska jestem.
    W ciagu tygodnia przeszlifować a po 7 dniach rozpocząć wygrzewanie
    - troszkę się pogubiłam. Po 7 dniach rozpocząć wygrzewanie ? A nie pod 3 tygodniach ?
    Muszę w takim razie porozmawiać z moimi fachowcami.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

Strona 96 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony