dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 17
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 330
  1. #221

    Domyślnie

    Tu Poznań... 400 zł za 12 mapek bez rachunku. Mapki załatwiał pomocnik geodety ale coś mi się zdaje że bez jego wiedzy. Ale to nie moja sprawa. Mapki były ok bo już dostałem pozwolenie na budowę.
    Pozdro...
    A więc budowa... a czy mi w bloku źle było ???

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christopher_Krzychu
    Mapki były ok bo już dostałem pozwolenie na budowę.
    Wg mnie za wcześnie na mówienie, że były OK.
    Budowa domu nie kończy się na uzyskaniu pozwolenia na budowę

  3. #223

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez ocp ; 05-06-2012 o 07:48

  4. #224

    Domyślnie

    Witam, w Bielsku zapłaciliśmy 600 zł za 4 szt. Pozdrawiam

  5. #225

    Domyślnie

    3 mapki
    Panie, daj mi siłę, abym zmieniła to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniosła to, czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, abym odróżniła jedno od drugiego.

  6. #226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    -kasiek-

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    my za mapke 500 zł 3 szt. za wytyczenie 200 śląsk.]

  7. #227

    Domyślnie

    witam. w łódzkim za mapę dc proj. ok 500zł do o,5ha ( bywa też 550 i 600zł) wyceniamy robotę i inwestor dostaje kalkę + 5 odbitek + mapę w wersji elektronicznej w formacie .dxf
    i jeszcze jedno... ktoś napisał "a ile geodeta się narobi przy mapie, co to za robota wmalować na papier budynek..." żenua!!!!
    mierzyłem już nie raz po innych geodetach i w jakiś dziwny sposób budynki nie siedziały po 1m ( przesunięcia itd itp)- nie dziwne jak taki geodeta wpada na działkę bierze taśmę i od istniejących budynków "mierzy" kolejne, a nie weźmie pod uwagę jeden idiota z drugim, że poprzedni geodeta zrobił to samo, a on jeszcze większą kaszanę robi!!! bierze za mapę do celów 300zł inwestor się cieszy jak jasna cholera, a później wychodzą jaja że budynek miał stać 4m od granicy z oknem a jest 3m i wtedy inwestor zadowolony że miał mapę za 300zł musi zamurować okna w salonie (bo budynek bez okien od strony granicy może stać w odległości 3m).
    a projektant ( niektórzy) nawet tyłka nie ruszy z biura i nie sprawdzi geodety ( niby nie musi) tylko bezmyślnie wkreśla wszystko- papier wszystko przyjmie...
    tak drodzy inwestorzy...
    nie chodzi tu o reklamę, ale moja firma robi porządne mapki. jeśli nawet wywinie się babola to w cenie tejże mapki wszystko poprawiamy tak żeby klient był zadowolony!!!
    wierzcie lub nie ale robię mapki w tydzień jak trzeba, ale profesjonalnie- siedzę do 24 a nawet do 1 w nocy ale staram się dopilnowywać terminów- przez to zyskaliśmy dużo nowych inwestorów- idzie łańcuszkiem. robiliśmy ostatnio mapę na nowym osiedlu- mapka zrobiona w 2 tygodnie i teraz już trzech sąsiadów się do nas zgłosiło bo wiedzą, że nam można zaufać...
    tego życzę wszystkim geodetom...

  8. #228

    Domyślnie

    Witam. Jestem geodetą z Zielonej Góry.
    Na początku rozmowy z klientem zawsze mówimy co i jak. Ile map potrzebnych, i co po kolei robimy, aż do ujawnienia budynku w KW. Tak jak pisał mój przedmówca wszystko zależy od geodety, od tego jak przykłada się do swojego fachu. Jeśli geodeta robi mapkę za 400zł-450zł, to zrobi ją na szybkiego i odczepnego żeby zarobić.
    Oto przykładowe koszty map i pomiarów:
    - mapa do celów projektowych dla działki budowlanej 600zł ( od 5 odbitek do tylu ile klient sobie zażyczy),
    - wytyczenie osi konstrukcyjnych budynku 600zł,
    - wytyczenie i pomiar sieci w wykopie 450zł,
    - pomiar powykonawczy budynku 500zł.

    Oto co po kolei robimy przed, w trakcie i po budowie:
    1. mapa do celów projektowych,
    2. wytyczenie i pomiar wszystkich sieci,
    3. pomiar powykonawczy budynku - do odbioru,
    4. ujawnienie budynku w KW.

    Każda mapa musi być zrobiona porządnie, ponieważ później są problemy z zachowaniem odległości od granic, a bardzo często przed samą budową należy zlecić geodecie wznowienie znaków granicznych - i na takich rzeczach nie powinno się oszczędzać.

    Tak jak pisze przedmówca geodeta szanujący klientów ale i samego siebie będzie dobrze wykonywał swój zawód.

    Pozdrawiam

  9. #229

    Domyślnie Mapki do celów projektowych

    Witam, my płaciliśmy 850 zł za 5 szt. i czekaliśmy ok miesiąca w Rudzie Śl.
    zaczynamy w kwietniu 2010

  10. #230

    Domyślnie

    Witam.
    W Tarnowskich Górach(woj.śląskie) zapłaciłam za 3 mapki 600 zł-marzec 2009.
    Geodeta przedwczoraj za wytyczenie budynku(4 paliki) wziął 400 zł.

  11. #231

    Domyślnie

    Witam
    Za 5 szt. 1:500 zaplacilem 450 zl (Radom)

  12. #232
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Do celow projektowych 450zł RADOM

  13. #233

    Domyślnie

    Za wszystkie mapki do celów projektowych - nie wiem ile i jakie , bo mój geodeta dostarczał je bezpośrednio do architekta zapłaciłam 1200. Chyba przepłaciłam, no ale cóż....

  14. #234

    Domyślnie

    Okolice Warszawy - mapki do celów projektowych skala 1:1000 - 700 zł
    (wersja hybrydowa (pikselowo –wektorowa))
    Wytyczenie budynku - 400 zł.

    P.S. Uslyszalem w mojej gminie ze juz niedlugo nie beda przyjmowac map w skali 1:1000 a geodeta powiedzial ze wowczas beda musieli sporzadzac mapy tylko w wersji numerycznej i to dla takiego obszaru ktory nie jest jeszcze zrobiony w takiej wersji bedzie duuuuuzo drozsze

  15. #235
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek1987

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Co do prac geodezyjnych to jeśli wydaje wam sie że to takie proste to zapraszam do uczelni lub techników geodezyjnych
    Guzik pojęcia macie o tej robocie.
    Pamiętajcie że geodeta tez ma zus-y i inne wydatki na które musi zarobic
    co to faktur to nic nie da sie zakombinować bo przeciez geodeta kazda prace musi zgłosic w powiatowym osrodku dokumentacji geodeyjnej i kartograficznej takze kazda prace geodety fiskus wytropi!!
    co do ceny wytyczenia działki to pewnie chodzi o wskazanie granicy i to 400 zl za wkopanie 4 kamieni to nie wiele za to za mapke to srednia cena!
    Co do ceny mapa jest ona uzalezniona od powierzchni aktualizacji bo opłaty geodety w starostwie np. zmieniaja sie co 0,5 hektara!!
    Wazne jest tez to ze geodeta aktualizuje mape w miejscu inwestycji a także w promieniu 30 metrów od miejsca inwestycji bo takie sa przepisy i za to klient płaci.

  16. #236
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek1987

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pzregladajac forum chce jeszcze dodac co do cen usług np. tyczenia budynku to smiało moge powiedziec ze im mniej punktów tym cena za jeden punkt wychodzi wyzsza tak samo jest z mapami i innymi usługami geodety.
    Pamietajcie ze geodeta ponosi bardzo duzą odpowiedzialnosc przy wykonywaniu swoich prac i za to tez klient musi zapłacic.

  17. #237

    Domyślnie mapka

    Ile minimum takich mapek musi być? Ja dostałam trzy, ale z tego co przeczytałam tutaj, to ilości są różne od 3 do 10
    Od czego ta ilość zależy?

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ccaya
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    mapka 1:500 - 600zł - 5 sztuk, wytyczenie domu - 4 punkty+ wyznaczenie poziomu w 4 górnych ławach i w 4 dolnych ławach - 500 zł, gdybyśmy chcieli wyznaczyć poziom "zero" domu (podłoga) to dodatkowe 50 zł
    gdów - małopolskie

  19. #239
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wasket

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja wczoraj odbierałem mapki - za 4szt. 700zł - Bielsko-Biała.
    U nas raczej takie ceny - z przedziału 600-800zł w zależności od wielkości działki.

  20. #240

    Domyślnie

    Powiat lubartowski 370 za 5 mapek bez faktury, 3 tygodnie.
    Zaczynamy budowe

Strona 12 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony