dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 17
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 330
  1. #301
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Ile właściwie jest potrzebnych map? Jedni zamawiają 3, inni 8-12...

    Jestem umówiony z geodetą z Wołomina, że wykona mi mapki (5 sztuk, czy nie za mało?) za 500zł, czas oczekiwania będzie 2-3 tygodnie.

  2. #302

    Domyślnie

    Geodeta z Wołomina wykonał mi mapki za 400 zł - 5 szt. czas czekania 3 tygodnie. Do momentu dostania pozwolenia na budowę wykorzystałem 3 mapki. Na pozwolenie na budowę czekałem 2 miesiące

  3. #303

    Domyślnie

    Zgadzam się
    Na forum odpisują wykonawcy którym zależy na wyższej cenie
    Mapki z orientacji na forum 700 zł - zapłaciłem 400 zł
    Projekt indywidualny domu na forum 7000 zł - 15 000 zł - zapłaciłem 4000 zł
    Ekipa budowlana z kompletnym dachem na forum 50 000 zł - 80 000 zł - podpisałem umowę na 44 000 zł.

  4. #304

    Domyślnie

    GEOLUX - nie produkuj się i tak nie przetłumaczysz.
    Dla większości ludzi mapka to mapka i nieważny rozmiar działki, ilość sieci uzbrojenia a w końcu co mają w zasobie w ośrodku.
    Już nie wspomnę o tym czy ten sam geodeta będzie prowadził budowę.

  5. #305
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    q_margott

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Chełmża
    Kod pocztowy
    87-140
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nam w zupełności starczyły te 3 mapki, nawet było za dużo, bo tak naprawdę energetyka zażądała oryginału mapy, zaś wodociągi i gazownia tylko kopie- czyli zwykłe ksero, warto by było przed geodetą zadzwonić do energetyki, wodociągów i gazowni, jakie mapki będą życzyli sobie do składanych wniosków i zaoszczędzi się kilka złotych.

  6. #306

    Domyślnie

    Ilość mapek pewnie zależy od potrzeb róznych urzędów ( a wiadomo, w różnych częściach kraju urzędy mają swoje ustalenia).
    [moderowano]

  7. #307

    Domyślnie

    Dagmara, ze tez wczesniej tutaj nie weszlam.
    Znalazlam najtanszego geodete za 600zl netto

  8. #308
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek1987

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, jak wcześnie pisałem jestem geodeta. Z mojej strony mogę wam tylko doradzić, żebyście szukali DOBREGO a nie taniego geodetę, ponieważ ja po tanim geodecie poprawiałem w tym roku 5 robót. Na mapkach też radze nie oszczędzać ponieważ na droższych mapach z reguły się oszczędza. Z ręką na sercu polecam mapy dwg. Są one o niebo lepsze od rastrowych map (papierowych) ponieważ nie są one obarczone błędami kartometryczności. Bardzo często projektant projektuje budynek, uzyskuje pozwolenie na budowę, a na końcu geodeta wynoszący osie konstrukcyjne budynku stwierdza, że budynek nie mieści sie na działce i trzeba go przeprojektować ( nie jest to wina projektanta, ani geodety tylko dokładność techniki wykonania mapy) a wiec trzeba za przeprojektowanie zapłacić. Kolejną rzeczą na której się oszczędza to wyłączenie gruntów z produkcji rolnej (dotyczy obszarów wiejski - miasta są zwolnionej z tej czynności) Klasy gruntu od I do IIIb pochodzenia mineralnego i wszystkie klasy pochodzenia organicznego podlegają opłacie za wyłaczenie z produkcji rolnej. Na mapach numerycznych oblicza się powierzchnię bez błędów kartometryczności - które obarczają mapy analogowe (papierowe), błedy obliczenia powierzchni na mapach papierowych sięgaja 20 - 30 m2, a kwota wyłaczenia 1 m2 Klasy IIIb wynosi ok. 36 zł (taryfikator ustawowy) a wiec widać że się oszczędza. Także radzę nie patrzeć na cenę bo każdy geodeta ma takie same koszty wykonania mapy. Może tylko zaoszczędzić na rzetelności wykonania zlecenia, a brak rzetelności oznacza kłopoty dla inwestora. Ta mapa ma przynieść informacje dla projektanta, żeby na przykład wykonując projekt przyłączy nie uszkodził już istniejących siieci (uszkodzenie światłowodu jest bardzo kosztowne). Jak czytam, że ktoś zapłacił za mapke 500 zł za papierową przy dzisiejszych cenach paliw, sprzętu i zusu to śmiało mogę powiedzieć, że tę mapkę robił GEODETA - EMERYT bo na pewno nie robił tego geodeta na etacie.
    Jeszcze raz uczulam, przed wyborem fachowca - zorientujcie się czy jest dobry, czy ma uprawnienia zawodowe i czy niej est to jakiś geodeta po 2 letnim zaocznym technikum bo ci też bardzo często zaniżają ceny - nadrabiają tym bark wiedzy

  9. #309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    wojtek1987
    a jaki jest problem w tym, że mapkę robił Geodeta - emeryt? Ważne żeby było dobrze i tanio.
    Znam ludzi którzy lubią przepłacić, bo mają wrażenie że jak dużo płacą, to mają lepiej, ale to nie zawsze tak działa.

    pzdr

  10. #310

    Domyślnie

    Ja za 5 map dałem 500 zł i mapki lux były. Nie robił ich geodeta emeryt tylko geodeta prowadzący działalność gospodarczą. Za 1000 zł takie same mapy by były i tyle nie ma sensu przepłacać.

  11. #311
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pablo_Gdansk

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    2

    Domyślnie

    homecactus - niestety w geodezji w 90% tanio niekoniecznie oznacza dobrze. Chociaż każdy by sobie tego życzył... Jestem geodetą i czasami po prostu ręce opadają na kolegów po fachu, po których trzeba poprawiać robotę.

  12. #312

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:40

  13. #313
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    speedy_sw

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    3

    Domyślnie szukam geodety

    Witam

    Szukam geodety woj. śląskie gmina Jasienica miejscowość Międzyrzecze Górne i dodatkowo ekipy budowlanej projekt altea mała działka 11,1 a

    [email protected]

  14. #314
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andzela2930

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-140
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg68 Zobacz post
    Lublin 500zł 4 egzemplarze, czas oczekiwania - 6 dni!!!


    To, że 500 zł to się zgodzę ale czas oczekiwania to..... ja już czekam 3 tydzień ;(
    Oczywiście są i tacy co liczą sobie więcej

  15. #315
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Fajne u was ceny. Obdzwoniłem ze 30-tu geodetów. Ceny od 900zł do 1300zł za mapkę do celów projektowych.

  16. #316
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Albert_1

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    cena map do celow projektowych :
    mapa 1:500 działka o powierzchni do 0,5ha - 400zł netto
    oraz inne ceny negocjowane ...
    jak to mowi znajomy geodeta w pakiecie z wytyczeniem taniej ....

    adaptacje jak i projekty przylaczy wody, kanalizacji, przydomowych oczyszczalni sciekow oraz stawu . ..
    adaptacja projektu typowego bez zmian z studnia oraz szambem szczelnym (czyli bez przylaczy do i od sieci) kosztuje wyjsciowo 1800 zł netto - klient przekazuje mi dokumenty (warunki zab lub wypis i wyrys, kopie aktu, mape 1:500, wypis z ewidencji gruntow, warunki z energetyki i opcjonalnie warunki wod-kan ) ja zalatwiam reszte i przekazuje komplet dokumentow wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowe..
    oczywiscie moge zalatwic i warunki i mape itp za doplata (zwrot kosztów) ...

    natomiast projekt na przylacze wody lub kanaliza badz przydomowka koszto ok 350zł netto

    projekt na staw to juz grubsza sprawa ...

    [moderowano - reklama]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 26-10-2012 o 05:07

  17. #317
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ania Koset

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-324
    Posty
    1

    Domyślnie

    U mnie geodeta skasował mnie na 600zł. Na mapkę czekałam ok. 5 tygodni. Polecam geodetę, nie pamiętam nazwy firmy ale podaje numer telefonu
    500 502 482. Telefonicznie uzgodniliśmy cenę, przyjechał na miejsce pomierzył i później po pewnym czasie przywiózł mi gotowe mapy, zero chodzenia, załatwiania z mojej strony, chyba takie czasy, że klient płaci klient wymaga. Co do takiej mapki to rzeczywiście przy ogólnym koszcie budowy domku to kropla w morzu.

  18. #318

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:04

  19. #319
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mk-yacht

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Świnice Warckie
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Proszę podpowiedzieć czy przy przebudowie całego parteru domu jednorodzinnego z lokalu mieszkalnego na lokal gastronomiczny muszę zamówić mapkę do celów projektowych ?

  20. #320
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk-yacht Zobacz post
    Witam
    Proszę podpowiedzieć czy przy przebudowie całego parteru domu jednorodzinnego z lokalu mieszkalnego na lokal gastronomiczny muszę zamówić mapkę do celów projektowych ?
    Jeśli potrzebujesz pozwolenia na budowe to tak

Strona 16 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony