dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: ...

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    na ten domek z linka to 300k moze byc za malo - zalezy ile chcesz zrobic samodzielnie i na ile/jak wykonczyc,

    piszesz o kwocie 2500/m2, dom ma okolo 160m2, wiec koszt 400k,
    i to jest juz zblizone do realu,

    osobiscie chcialbym miec jakies 450-500k chcac wybudowac i wykonczyc ten dom,

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie Re: koszt wykonania domu

    Cytat Napisał kasiastargard
    Ile teraz średnio może kosztować wykonanie m2 domu? 2500/m2?
    Dom bez lukarn itp. dach dwuspadowy, najpierw parter potem piętro, ok. 150 m2 i to z wykończeniem o średnim standardzie i zagospodarowaniem małej działki?
    zachodniopomorskie

    dom podobny do tego - tylko jednostanowiskowy garaż

    http://projekty.wm.com.pl/domy/W06.html

    czy mogę liczyc na mniej jak 2500/m2?
    czyli czy postawię taki dom za mniej jak 300 tys do zamieszkania ze wszystkim na tip top, ale o średnim standardzie i z dużą pracą własną
    ale tam jest [cyt] POWIERZCHNIA NETTO 193.1m [/cyt]
    nawet jak odejmiesz te15 m2 to i tak bedzie 178
    a 178 m nawet po 2tys to jakies 356

    ale tak czy inaczej nie licz w ten sposób - nic dobrego z tego liczenia nie wyjdzie
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    kasiastargard,

    to duzy dom
    zacznij budowe



    potem nam napisz ile zabrakło ....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiastargard
    liczy się powierzchnia netto?
    a jaką Ty liczysz?

    Powierzchnia użytkowa:
    Suma powierzchni pomieszczeń w budynku bez uwzględnienia pomieszczeń technicznych i gospodarczych
    (takich jak np. garaż, kotłownia, strych, piwnice etc.)


    chyba, że masz te dotakowe pomieszczenia gratis ??

    Wg mnie jesli juz liczyć "cenę za metr" to Powierzchni netto albo Powierzchnia po podłogach (w zależności od domu).
    Dlatego wczesniej napisałęm, ze z tego liczenia nic dobrego nie wyjdzie, bo tak naprawde to nikt nie wie jak liczyć

    Cytat Napisał kasiastargard
    a jak proponujesz liczyć?
    Moje (jak i wielu forumowiczów) doświadczenie (jestem już blisko) wskazuje na to, że bardzo ciężko jest to policzyć.
    Na 100% nie można liczyć tego "za m2". Każdemu wyjdzie inaczej. Każdy będzie miał inne rozwiązania.... temat rzeka.

    Stan surowy otwarty jesteś w stanie policzyć - o ile masz już ekipy poustawiane z cenami za robotę...
    A potem to już "sky is the limit"


    Najlepiej to wziąć ołówek i kartkę albo kompa i arkusz kalkulacyjny - trochę czasu, telefonów i wtedy bedzie wiadomo.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  8. #8

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greenhorn

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich!
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...4,61,opis.html
    jak oceniacie koszty budowy takiego domu?
    w temacie jestem zielony, ostatnimi czasy wpadlem na pomysl zeby zebrac sie w kilkoro znajomych i wybudowac sobie wspolnie domek z 4 mieszkaniami, ceny mieszkan w wawie i okolicach wachaja sie od 5 do 15k za m2 wiec mogla mysle to by byc dobra alternatywa, czy moze nie?
    chodzi mi o stan surpwy zamkniety tzn mury otynkowane, dachowka ceramiczna, kafelki na klatce schodowej bez podlog w poszczegolnych mieszkaniach - ale z rozporwadzonymi rurami etc bez drzwii w mieszkaniach ale z oknami, standard mysle sredni- bez marmurów
    domek ma byc taki zeby te osoby ktore chca sobie wykanczac pozniej wykanczaly pozniej, ale zeby od ukonczenia te ktore chca sie wprowadzic od razu mogly i nie potykaly sie o taczki deski itp
    ps chodzi mi o 2 polowki tzn 4 mieszkanka oczywiscie bez ceny dzialki

  10. #10

    Domyślnie

    Pomysł dobry - ale realizacja może być ciężka.
    Tak naprawdę to musicie znależć 1 wykonanwcę i zapłacić mu za wykonanie domu.

    Powinnio być taniej.
    Szukajcie dewelopera który buduje systemowo (nawet szkielet). Będzie szybko.
    W takich spółkach lepiej realizoweać szybko - bo jak ktoś się wycofa to klapa !
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony