dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2506

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    a gdzie się myli?

    przecież nasi "producenci" to po prostu składacze

    nikt nic sam nie produkuje może poza obudową , całą reszta to import lub zakup komponentów w hurtowniach

    nie chcę ich oczerniać bo nie o to chodzi, ale dla mnie producent to ktoś kto fizycznie produkt produkuje, prowadzi jakieś badania, udoskonala konstrukcje itp, z drugiej strony nawet renomowani producenci bazują na podzespołach tak więc można uznać że wszyscy producenci pc to składacze i przyjmując takie założenie Ekopower jest jednym z solidniejszych "producentów" polskich i tyle
    ...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    a gdzie się myli?

    przecież nasi "producenci" to po prostu składacze

    nikt nic sam nie produkuje może poza obudową , całą reszta to import lub zakup komponentów w hurtowniach

    nie chcę ich oczerniać bo nie o to chodzi, ale dla mnie producent to ktoś kto fizycznie produkt produkuje, prowadzi jakieś badania, udoskonala konstrukcje itp, z drugiej strony nawet renomowani producenci bazują na podzespołach tak więc można uznać że wszyscy producenci pc to składacze i przyjmując takie założenie Ekopower jest jednym z solidniejszych "producentów" polskich i tyle
    Zastanawia mnie co musiałby zrobić taki "producent", abyś nie nazwał go składaczem? W którym momencie jego działalności ta wartość dodano byłaby na tyle duża, abyś był nadał mu to godne imię producenta?
    Może problem postawię tak, ile czasu zajęłoby Ci, aby zrobić a jeszcze lepiej produkować seryjnie PC na poziomie PPC Ecopower lub Ekontechu z komponentów dostępnych w hurtowniach i w cenie którą oferują ci "producenci" jak ich nazywasz? Weź też pod uwagę gwarcancję jaką musisz świadczyć i inne usługi doradcze oraz, że chcesz się na rynku utrzymać trochę dłużej...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał NilsH Zobacz post
    Zastanawia mnie co musiałby zrobić taki "producent", abyś nie nazwał go składaczem? W którym momencie jego działalności ta wartość dodano byłaby na tyle duża, abyś był nadał mu to godne imię producenta?
    Z tego co wiem 60% wartości dodanej musi być wytworzona w kraju aby można było podpisać produkt "made in Poland". Dochodzi tutaj czasami do śmiesznych sytuacji kiedy np. przepakowanie jakiegoś produktu z opakowania "zbiorczego" do opakowań detalicznych osiąga ten pułap. Można w sklepie znaleźć rodzynki, czy migdały wyprodukowane u Nas.......

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Z tego co wiem 60% wartości dodanej musi być wytworzona w kraju aby można było podpisać produkt "made in Poland"..
    To DLACZEGO Viesio pisze na swoich pompach "made in Germany"???

    Znajdź i wskaż mi części w tej pompie które były wyprodukowane w Niemczech? Poza pompą obiegową Wilo (choć nie jestem pewien czy aby nie jest z Francji?)
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    [QUOTE=wihajster;7108795]To DLACZEGO Viesio pisze na swoich pompach "made in Germany"???

    Znajdź i wskaż mi części w tej pompie które były wyprodukowane w Niemczech? Poza pompą obiegową Wilo (choć nie jestem pewien czy aby nie jest z Francji?)QUOTE]

    Wartość dodana to np montaż tego do kupy, czyli kasa za prace Niemca....

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Wartość dodana to np montaż tego do kupy, czyli kasa za prace Niemca....
    A to dobre... Praca Niemca w takim razie jest duuużo więcej warta niż ta sama praca Polaka?
    Czym się różni złożenie tej pompy ze zdjęcia powyżej w Niemczech od złożenia jej w Polsce?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    A to dobre... Praca Niemca w takim razie jest duuużo więcej warta niż ta sama praca Polaka?
    Czym się różni złożenie tej pompy ze zdjęcia powyżej w Niemczech od złożenia jej w Polsce?
    W Polsce będzie złożona lepiej, ale koszt pracy i inne narzuty.......no co ja ci mam tłumaczyć. Niemcy wypracowali kiedyś sobie "markę", teraz to już tylko mit ale jeszcze jakiś czas pociągną na tym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony