Cytat Napisał Owczar Zobacz post
No więc udało się to wstępnie pospinać

Niestety ciepłoemirz ma wyjście impulsowe z 1 impulsem na 1MJ wiec dosc duzy skok. Nie da się z tego sensownie wyciągnąć mocy biężącej w takim zakresie jaki mam. Za pomocą spejalnego softu można zmniejszyć enerrgię na impuls, ale softu nie mam, a wizyta serwisanta mija się z celem. Interfejs modbus to 500zł, więc bez sensu do czystej statystyki.

Moc chwilowa jest wizualizowana na podstawie delty DZ - to oczywiście spore przekłamanie, ale chodzi o sam wykres i wizualizację zmiany.
Pobór energii chwilowyz impulsem na każdy 1Wh już daje się fajnie wizualizować nawet dla bieżącego zużycia.

Zużycie i produkcja jest już brane z impulsów i tutaj dokładnośc jest taka jak na ciepłomierzu i liczniku. System zlicza wszystko w 2 taryfach jeśli chodzi o zużycie, a także zużycie i produkcję dla CO i CWU osobno. Przelicza COP średnie - godzinne, dzienne, miesięczne i roczne - dla wszystkich danych z osobna i całość.
Na na rysunku nie są jeszcze wartościowe, bo dopieszczam algorytmy, wyjątki itp aby dane były jak najbardziej wiarygodne.



https://lh3.googleusercontent.com/pw...-no?authuser=0
normalnie materiał na co najmniej doktorat w dziedzinie automatyki domowej , zazdroszczę wiedzy i umiejętnośći, no ale na wszystkim nie można się znać , Ja mam nieco inną specjalizację .