dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 126
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 2506
  1. #2241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Właśnie testuję. Delta sie nie zmienia. Oscyluje w okolicach 5-5.5 na 3 biegu ale temperatra zasilenia spada do 5.5 po ok 20 minutach. Stad wniosek, ze czy to 3 pętle, czy jedna, przeplyw jest tski sam...
    Jeżeli temperatura DZ spada to znaczy że jakaś moc chłodnicza jednak jest w innym przypadku temperatura by nie spadała...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #2242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Właśnie testuję. Delta sie nie zmienia. Oscyluje w okolicach 5-5.5 na 3 biegu ale temperatra zasilenia spada do 5.5 po ok 20 minutach. Stad wniosek, ze czy to 3 pętle, czy jedna, przeplyw jest tski sam...
    Czy ty aby masz dobrze odpowietrzone DZ?
    Nie chodzi mi o studnie tylko o wymiennik w pompie.
    Masz na wej DZ przy PC odpowietrznik?

  3. #2243
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To sa temperatury na 1 pętli.

    Studni nie mam. Wszystko idzie bezposrednio do rozdzielacza w kotlowni. Na rozdzielaczu i przy naczyniu mam odpowietrzniki automaty. Zaraz sprawdzę czy jest coś w pompie.

    Dz odpowietrzala ekipa z ecopower.

    Temperatura spada, ale nawet po godzinie pracy na 1 pętli temp na wejściu nie spada poniżej 5 stopni, a na wyjsciu caly czas powyżej zera. Jak na moj gust to przy 8kw powinno mocniej spaść. Spróbuje ten test z wanna i zobaczę co wyjdzie.

  4. #2244
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tak btw to pompa jest u mnie od maja, a w zasadzie od wrzesnia utrzymuje w domu temperature 21-22 stopnie. Ogrzewanie jest ścienne, a nie podłogowe.

  5. #2245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Tak btw to pompa jest u mnie od maja, a w zasadzie od wrzesnia utrzymuje w domu temperature 21-22 stopnie. Ogrzewanie jest ścienne, a nie podłogowe.
    No właśnie....też miałem PC od maja/czerwca, mimo ciepłej jesieni wygrzewałem posadzki, a jak w grudniu zamieszkałem, to wilgoci było jeszcze sporo. A jak zobaczyłem rachunek za czas wygrzewania , to też się mocno zdziwiłem.....fizyki nie oszukasz.
    Ale z tego co mierzysz to u ciebie i tak grzeje słabiej CWU niż teoretycznie powinno...ale nie ma tutaj gdzieś problemu z wychładzaniem się zasobnika? Czy dobrze pamiętam, że zasobnik jest w garażu? Jaka temperatura jest w garażu? Firmowa izolacja zbiornika może pozostawiać dużo do życzenia czasami...
    dobrze, dosyć tych dywagacji, napisz w sobotę co zostało stwierdzone...

    @jasiek71 - ja nie stwierdzam, że urządzenie jest niesprawne...miałem zastrzeżenia raczej do obsługi klienta. I sam jestem zwolennikiem polskich produktów (ja akurat mam on/offa z Ecopolu i złego słowa na niego nie powiem!)
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 20-12-2019 o 06:54
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #2246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Tak btw to pompa jest u mnie od maja, a w zasadzie od wrzesnia utrzymuje w domu temperature 21-22 stopnie. Ogrzewanie jest ścienne, a nie podłogowe.
    Ścienne ogrzewanie? A co skłoniło cię do takiego rozwiązania?
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  7. #2247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post

    Temperatura spada, ale nawet po godzinie pracy na 1 pętli temp na wejściu nie spada poniżej 5 stopni, a na wyjsciu caly czas powyżej zera. Jak na moj gust to przy 8kw powinno mocniej spaść.
    Jak dla mnie przy prawidłowych przepływach to jest niemożliwe. Jedna 80 m. pętla nie da aż tak stabilnego i wysokiego zasilania dla pompy o tej mocy, która już pewnie kilkaset godzin przepracowała na cele CO i CWU (mamy 20 grudnia....).

    Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna możliwość, była taka sytuacja w wątku o temp. DZ. rozkręć obudowę PC i zobacz czy nie masz jakieś kryzy, zwężenia, zaciśniętej rury przed skraplaczem.
    Bo jeśli pętle DZ są dobrze napędzane przez obiegówkę, to może jest nieprawidłowy opór na przepływie, gdzieś na (przed ?) skraplaczu?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #2248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    To sa temperatury na 1 pętli.

    Studni nie mam. Wszystko idzie bezposrednio do rozdzielacza w kotlowni. Na rozdzielaczu i przy naczyniu mam odpowietrzniki automaty. Zaraz sprawdzę czy jest coś w pompie.

    Dz odpowietrzala ekipa z ecopower.

    .
    Nie chodzi mi o to co masz przy rozdzielaczu
    chodzi o to co jest przy pompie.
    Popatrz na zdjęcia z linku jak tam są zainstalowane odpowietrzniki przy wej DZ do pompy.
    http://derkon.com.pl/gruntowa-dwufun...ocy-grzewczej/
    Nie chcę nic reklamować z linku ale lepszego zdjęcia na szybko nie znalazłem.
    Mnie producent ostrzegał bym dobrze odpowietrzył DZ na wejściu do pompy, gdyż przeważnie jest najwyżej.

  9. #2249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Owczar , kolejne darcie tematu , takie bezsensowne , oparte na domysłach , przeliczeniach , dumaniach . Trzeba zainstalować legalizowany ciepłomierz -500-600 pln - nie zabije i jakiś podlicznik energii elektrycznej za 100 pln . Wtedy będziemy mieli info , jaki jest realny przepływ na GZ , jakie są dokładne temperatury i delta na GZ , jaka jest moc na GZ ,TO PODSTAWOWA PODSTAWA . A tak to bijesz pianę na forum , zamętu robisz , za jakiś czas się okaże że pc ok , a jakaś pierdoła typu odpowietrzenie , lub jakiś błąd w instalacji DZ ,GZ , a ludziom w pamięci zostanie że ta Polska PC to coś nie teges

  10. #2250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    To sa temperatury na 1 pętli.

    Studni nie mam. Wszystko idzie bezposrednio do rozdzielacza w kotlowni. Na rozdzielaczu i przy naczyniu mam odpowietrzniki automaty. Zaraz sprawdzę czy jest coś w pompie.

    Dz odpowietrzala ekipa z ecopower.

    Temperatura spada, ale nawet po godzinie pracy na 1 pętli temp na wejściu nie spada poniżej 5 stopni, a na wyjsciu caly czas powyżej zera. Jak na moj gust to przy 8kw powinno mocniej spaść. Spróbuje ten test z wanna i zobaczę co wyjdzie.
    Na którym stopniu mocy pracowała pompa przez tą godzinę...?
    Co zasilała pompa w tym czasie i jakie temperatury były na wyjściu...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #2251
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    No właśnie....też miałem PC od maja/czerwca, mimo ciepłej jesieni wygrzewałem posadzki, a jak w grudniu zamieszkałem, to wilgoci było jeszcze sporo. A jak zobaczyłem rachunek za czas wygrzewania , to też się mocno zdziwiłem.....fizyki nie oszukasz.
    Ale z tego co mierzysz to u ciebie i tak grzeje słabiej CWU niż teoretycznie powinno...ale nie ma tutaj gdzieś problemu z wychładzaniem się zasobnika? Czy dobrze pamiętam, że zasobnik jest w garażu? Jaka temperatura jest w garażu? Firmowa izolacja zbiornika może pozostawiać dużo do życzenia czasami...
    dobrze, dosyć tych dywagacji, napisz w sobotę co zostało stwierdzone...
    Zasobnik jest w kotlowni - regularna temp 21-22 stopnie.

    Jesli chodzi o wilgoc to nie bez powodu uruchomilem nawilzacz. Gdy na zewnatrz bylo 0 stopni, to wiglotnosc w domu byla 30%.
    Czas wygrzewania to inna sprawa... Ja tutaj grzeje normalnie od 3 miesiecy... A grudzien, cieplejszy niz czasem marzec zapowiada sie malo optymistycznie. Od 6 grudnia srednio 25kWh na dobe. Jak na taki miesiac to chyba cos nie tak.


    Cytat Napisał magdaseb Zobacz post
    Ścienne ogrzewanie? A co skłoniło cię do takiego rozwiązania?
    Nizsza bezwladnosc - sprawdzone jest sterowalne, oraz mozliwosc chlodzenia pasywnego. Latem przetestowane

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Jak dla mnie przy prawidłowych przepływach to jest niemożliwe. Jedna 80 m. pętla nie da aż tak stabilnego i wysokiego zasilania dla pompy o tej mocy, która już pewnie kilkaset godzin przepracowała na cele CO i CWU (mamy 20 grudnia....).

    Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna możliwość, była taka sytuacja w wątku o temp. DZ. rozkręć obudowę PC i zobacz czy nie masz jakieś kryzy, zwężenia, zaciśniętej rury przed skraplaczem.
    Bo jeśli pętle DZ są dobrze napędzane przez obiegówkę, to może jest nieprawidłowy opór na przepływie, gdzieś na (przed ?) skraplaczu?
    Mi tez to DZ od poczatku sie nie podoba. Rotametry nawet nie drgna na 3 otwartych petlach, a przy spuszczaniu glikolu bez problemu sie podnosily.

    Cytat Napisał mpalys Zobacz post
    Nie chodzi mi o to co masz przy rozdzielaczu
    chodzi o to co jest przy pompie.
    Popatrz na zdjęcia z linku jak tam są zainstalowane odpowietrzniki przy wej DZ do pompy.
    http://derkon.com.pl/gruntowa-dwufun...ocy-grzewczej/
    Nie chcę nic reklamować z linku ale lepszego zdjęcia na szybko nie znalazłem.
    Mnie producent ostrzegał bym dobrze odpowietrzył DZ na wejściu do pompy, gdyż przeważnie jest najwyżej.
    Nie ma nic przy wymiennikach. U mnie najwyzej jest naczynie przeponowe i na jego wysokosci mam odpowietrznik. Wyzej sa tez rozdzielacze niz sam wymiennik.

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Owczar , kolejne darcie tematu , takie bezsensowne , oparte na domysłach , przeliczeniach , dumaniach . Trzeba zainstalować legalizowany ciepłomierz -500-600 pln - nie zabije i jakiś podlicznik energii elektrycznej za 100 pln . Wtedy będziemy mieli info , jaki jest realny przepływ na GZ , jakie są dokładne temperatury i delta na GZ , jaka jest moc na GZ ,TO PODSTAWOWA PODSTAWA . A tak to bijesz pianę na forum , zamętu robisz , za jakiś czas się okaże że pc ok , a jakaś pierdoła typu odpowietrzenie , lub jakiś błąd w instalacji DZ ,GZ , a ludziom w pamięci zostanie że ta Polska PC to coś nie teges
    Podlicznik mam - cieplomierz ok, tylko sam cieplomierz 500-600, do tego praca hydraulika, bo przeciez trzeba przerobic pod niego instalacje. Zgadzam sie, ze to najpewniejsze zrodlo informacji. Ale jak kupuje nowe auto to czy musze sprawdzac od razu na hamowni czy ma deklarowana moc?
    Jak tylko przeprowadza diagnostyke pompy to podziele sie na forum czy jednak bylo ok.
    Nawet jesli to jakies zapowietrzenie, kryza, zle zgrzana rura w kotlowni, to czy takie rzeczy nie powinny zostac sprawdzone przy rozruchu? Chociazby watpliwy przeply przez DZ... Spuszczajac wezykiem od pralki uzyskuje wiekszy przeplyw niz normalnie przez rury calowe.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Na którym stopniu mocy pracowała pompa przez tą godzinę...?
    Co zasilała pompa w tym czasie i jakie temperatury były na wyjściu...?
    Pracowala w szczycie na 3 biegu grzejac CWU. Warunki jak w poprzednich grzaniach. W maxie 49 na wyjsciu.
    Delta wyzsza o jakies 0,5-0,6 od pracy na 3 petlach.

    Test z woda w wannie dal wyzsze COP - w okolicach 2.6. Ale tutaj pojawil sie inny problem. Udalo sie wlac 175l. Ale pierwsze litry to woda z cieplego obiegu. Dodatkowo potem mierzac temperature na wejsciu do zbiornika musialem spuscic okolo 30l wody aby uzyskac stabilne 8,5 stopnia. Rury biegna pod posadzka w otoczeniu innych rur i jak widac pobieraja cieplo.

    Tak czy inaczej, bez cieplomierza sie nie obejdzie... Na wiecej testow nie mam juz pomyslu i czasu. Miejmy nadzieje, ze jutro wszystko sie wyjasni. Jesli okaze sie, ze moje obawy byly bezpodstawne, poprosze moderatora o usuniecie tej dyskusji zeby rzeczywiscie nie zostalo zle wrazenie, choc z happy endem. Nie kazdy pewnie doczyta do konca te dywagacje.

    Dzieki wszystkim za dyskusje. Co prawda wciaz jest wiecej pytan niz odpowiedzi, ale miejmy nadzieje sprawa sie wyjasni.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #2252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Doczytałem w innym wątku...
    Owczar w całym tym dziwacznym układzie masz zapięte nie dość że nagrzewnicę napędzaną z tego zasobnika CWU to jeszcze jest nawilżacz powietrza który z nią współpracuje...
    Nawet nie wyobrażasz sobie jaką energią " żongluje" odparowanie wody...
    Budynek cały czas zachowuje się tak jakby był zawilgocony i nie chciał się osuszyć ...

    Przerabiałem już kiedyś temat nawilżaczy w moim domu i dziękuję nie skorzystam... postoję...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #2253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Wyłącz nawilżacz to będziemy rozmawiać o zużyciu energii przez pompę ciepła...
    Oczywiście najpierw budynek musi wyrównać wilgotność ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #2254
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wyłączenie nawilżacza powoduje spadek wilgotności. Przy wyższych temperaturach jak dzisiaj, to nie problem, ale przy niższych wilgotność spada do 30%.
    Nigdzie nie kwestionuję zużycia energii przez nagrzewnice i nawilżacz. Moje wątpliwości budzi wydajność z jaką zbiornik cwu jest nagrzewany. Podczas wszystkich testów wentylacja i nawilżacz były wyłączone.

    Gdyby było tak jak piszesz, że sam budynek ma w sobie wilgoć, to wilgotność nie lecialaby tak w dół...

  15. #2255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Wyłączenie nawilżacza powoduje spadek wilgotności. Przy wyższych temperaturach jak dzisiaj, to nie problem, ale przy niższych wilgotność spada do 30%.
    Nigdzie nie kwestionuję zużycia energii przez nagrzewnice i nawilżacz. Moje wątpliwości budzi wydajność z jaką zbiornik cwu jest nagrzewany. Podczas wszystkich testów wentylacja i nawilżacz były wyłączone.

    Gdyby było tak jak piszesz, że sam budynek ma w sobie wilgoć, to wilgotność nie lecialaby tak w dół...
    Rozumiem że te ponad tysiąc kWh na liczniku energii to cały czas na wyłączonej wentylacji i całego tego ustrojstwa...
    Takie" testy" na godzinę czy dwie niczego nie wykażą...
    Jak masz problem z utrzymaniem wilgotności to zmniejsz wentylację / załataj dziury i więcej przebywaj w tym domu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #2256

    Domyślnie

    Owczar - to że grzejesz od 3 miesięcy, to naprawdę nic nie znaczy. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ile kwh trzeba "wydać", żeby wysuszyć budynek...i i ile czasu to trwa. A jak teraz czytam, że ty jeszcze cały czas nawilżasz...
    później zerknę na moje zużycie podczas pierwszego sezonu grzewczego...z pewnością napiszę....
    pamiętam, że było bardzo duże, mimo, że do tego było grzane kominkiem....a dom był wygrzewany wcześniej....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #2257
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie zidnetyfikowalem dziur poza drzwiami gerdy. Taka jest fizyka i krzywa Moliera. Jeśli wentylacja pompuje powietrze o temp 0 stopni i wilgotności 70 to po podgrzaniu mamy wielkie nic.

    Skręcanie wentylacji to półśrodek.
    Czy gdyby w domu rzeczywiście było jeszcze tyle wilgoci, to czy wilgotność spadalaby do 30% już w okolicach 0 stopni?

    Pompa jest od maja, a samo wygrzewanie po tynkach było także latem. Przed pomalowaniem ścian farbą chciałem mieć pewność że będzie sucho.
    Wyłączę nawilżacz na tydzień i będę obserwował.

  18. #2258
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ma ktoś porównanie kosztów ogrzewania w pierwszym roku i kolejnych?

  19. #2259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Nie zidnetyfikowalem dziur poza drzwiami gerdy. Taka jest fizyka i krzywa Moliera. Jeśli wentylacja pompuje powietrze o temp 0 stopni i wilgotności 70 to po podgrzaniu mamy wielkie nic.

    Skręcanie wentylacji to półśrodek.
    Czy gdyby w domu rzeczywiście było jeszcze tyle wilgoci, to czy wilgotność spadalaby do 30% już w okolicach 0 stopni?

    Pompa jest od maja, a samo wygrzewanie po tynkach było także latem. Przed pomalowaniem ścian farbą chciałem mieć pewność że będzie sucho.
    Wyłączę nawilżacz na tydzień i będę obserwował.
    To jaka jest lub jak szybko się zmienia wilgotność powietrza w domu zależy także od krotności wymiany na dobę...

    Z jaką wydajnością działa wentylacja...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #2260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Tak jeszcze odnośnie tych rotametrów na DZ czy przepływ na nich jest w dobrą stronę...? trochę mnie dziwi że przy spuszczaniu płynu działają a przy pracy pompy już nie...
    Może pompa tłoczy pod prąd a kiedy spuszczałeś płyn to płynęło w przeciwną stronę...??
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 113 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony