dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 126
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2506
  1. #61

    Domyślnie

    Gwarancja 24 miesiące na pompę, ja na instalację daję tyle samo z możliwością jej przedłużenia na indywidualnych warunkach.
    Co do kolektora poziomego myślę, że z 1 m2 moglibyśmy przy Pana warunkach wyciągnąć 30W, wtedy wystarczyłoby 375 m. Przy pionowym założyłem 45 W/mb. Przy takich warunkach 180 m wystarczy.

  2. #62

    Domyślnie

    Przepraszam przy tej mocy pompy poziomego wymiennika powinno być więcej. 450m. Chyba kwestia pory nocnej

  3. #63

    Domyślnie

    A jaka jest cena kotłowni i dolnego źródła (materiałów) bo robociznę już mam?

  4. #64

    Domyślnie

    Cenę pompy podałem, zasobnik cwu 2900, co 1500 zł (tam był zasobnik mniejszy, pełniący rolę sprzęgła hydraulicznego), armatura i osprzęt 3500, pompa obiegowa cwu 386, podlicznik 250. Za metr bieżący rury poziomego 2,95, za kg glikolu 3.5 zł. Do tego musi Pan doliczyć za rozdzielacz lub studzienkę. Tu ceny są zależne od ilości sekcji, ja współpracuję z Aspolem, ceny ok 2000 - 2500 zł.

  5. #65

    Domyślnie

    Panowie widzę, że offtopic nam się zrobił Może założymy nowy temat?

  6. #66

    Domyślnie

    może nie do końca bo było o opłacalności polskich pomp a ja mam takie porównanie ofert, które może się przydać przy ich ocenie Robione na własny uzytek ale widac z niego różnice w cenach i ofercie.może inni zechcą również podzielić się informacjami jakie oferty dostali i będzie widać kto co i za ile...
    Pańska oferta nie odbiega za bardzo od innych - w moim zestawieniu brakuje gdzieś ok. 5000 PLN wg tego co Pan podał jako cenę wyjściową "51 231 zł. brutto" ale może moja sytuacja różni się o tyle. W każdym razie można sobie popatrzeć . Jeżeli gdzieś sa pomyłki to proszę o korektę (nie wiem ile glikolu wejdzie do mojej instalacji więc zawyżyłem chyba bo policzyłem 450*cena kg).
    https://spreadsheets.google.com/pub?...=0&output=html
    Ostatnio edytowane przez Set7x7 ; 28-10-2010 o 22:26

  7. #67

    Domyślnie

    A jeszcze jedno pytanie, czy te oferty, jakie Pan otrzymał, były już po wizycie na placu budowy? To jest decydujące.

  8. #68

    Domyślnie

    No to ja się lekko wetnę i przedstawię moja wycenę obecnie już w realizacji. Umowę podpisałem w marcu tego roku.
    Dom o pow po podłogach 170m2.
    W skład wyceny wchodzi:
    - Wykonanie podłogówki na całej powierzchni domu (po mojej stronie styropian no i wylewki)
    - Wykonanie dolnego źródła (kolektor pionowy 160 mb, wraz z napełnieniem)
    - Wykoanie instalacji wod-kan w całym budynku
    - Wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją (wymiana300m3)
    - Pompa ciepła Viessmann 7,7 kw z wbudowanym zbiornikiem CWU 170 ltr.
    - Montaz pompy, kotłownia, napełnienie i utuchomienie całej instalacji

    Wykonawca Viessmann Białystok
    Całość 73 tys brutto
    Piszę aby zobrazować, że markowe produkty wcale nie muszą być w wysokich cenach. Wszystko jest kwestią rozmowy.

  9. #69

    Domyślnie

    faktycznie taniocha

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76 Zobacz post
    faktycznie taniocha
    Nie wiem czy zauwazyłeś ze w cene wliczony jest rekuperator - koszt około 17 tys
    A tekże instalacja wod - kan - około 3 tys.
    Czyli kompletna instalacja C.O 53 tys.
    Ja nie mowię o taniosci...bo to mozna ciągnąc w nieskonczoność, wszystko kosztuje ale nie tyle ile niektórym sie wydaje.
    Jeżeli uważasz że 53 tys to bardzo dużo to co powiesz na w/w oferte Pana JackaW_BB ??
    On proponuje za 59 i bez podłogówki...

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja was proszę, piszecie nie na temat.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja was proszę, piszecie nie na temat.
    No to teraz na temat
    teraz prawdopodobnie wziąłbym tą pompę co Ty, pozwoliłoby to urwać jeszcze pare tysiaków. Mam nadzieję ze odwdzięczy mi sie miękkim startem, cichą pracą i mniejszym poborem prądu (to też jest ważne, a czesto pomijane)
    Ja myśle że wielu ludzi kupiłoby pompy Ecopower, Ecopol faktycznie miał ten problem, że nie mógł podac jakiegos namiaru na instalacje, a wiadomo to jest ważne dla kogoś kto chciałby miec takie cos ale nic o tym nie wie, teraz juz napewno sie rozwineli i jedni i drudzy, w koncu kazdy kiedyś musi zacząć.
    Kończąc wątek problemem tych marek jest to że są mało znane...ktos kto wpisze w Google pompa ciepła niestety nie dowie się o nich...trzeba troszke pogrzebać

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wiesz, jak ja mówiłem komuś że zakładam pompę ciepła to się wszyscy pukali w głowę i ukradkiem śmiali, teraz jest zupełnie odwrotnie
    Przekonało mnie do tego raczej ilość pomp w krajach skandynawskich i zachodnich więc nie słuchałem malkontentów tylko powiedziałem sobie że pompa ma być i koniec. Ale jak dostałem pierwszą ofertę od (i tutaj nie zawaham się jej użyć) Nateo na 75tyś. (ok, z podłogówką) to mi się nogi lekko ugięły. Ale najważniejszym w tym wszystkim było właśnie czytanie tego oto forum i wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...5%BCenia-uwagi. który przeczytałem cały (a niewielu się może tym pochwalić) po którym stwierdziłem, że w tym całym układzie to pompa jest "najmniej" ważna, bo jak się dobrze zrobi DZ i GZ to każda zadziała. Jedna lepiej inna trochę gorzej ale nie są to na tyle duże różnicę by wydawać 20-40tyś więcej więc kupiłem jedną z najtańszych ale na dobrych podzespołach i nie żałuję. Teraz postąpił bym tak samo. tyle że zamiast pionowego DZ zrobił bym poziomy.
    Masz rację co do tego że ciężko w Googlach znaleźć tą firmę i to jest ich ewidentny błąd. Mam nadzieję że coś z tym zrobią.
    Pzdr

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Nie wiem czy zauwazyłeś ze w cene wliczony jest rekuperator - koszt około 17 tys
    A tekże instalacja wod - kan - około 3 tys.
    Czyli kompletna instalacja C.O 53 tys.
    Ja nie mowię o taniosci...bo to mozna ciągnąc w nieskonczoność, wszystko kosztuje ale nie tyle ile niektórym sie wydaje.
    Jeżeli uważasz że 53 tys to bardzo dużo to co powiesz na w/w oferte Pana JackaW_BB ??
    On proponuje za 59 i bez podłogówki...
    Ważne tylko, żeby robiła Ci to dobra firma znająca się na rzeczy. Ok, koniec tego Offtopica Możemy inny temat założyć

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No i minął pierwszy miesiąc sezonu grzewczego 2010/2011. Pompa zżarła 369kWh z czego około 90 na CWU. Niestety nie umiem podać ile dokładnie w I i ile w II taryfie bo dopiero kilka dni temu uporałem się z ustawieniem sterownika bo oczywiście nie dostałem wcześniej instrukcji a Google jednak nie wszystko wie Przyjmuję z dużym prawdopodobieństwem że w I było to około 40. Wychodzi średnio 12 na dobę z czego 3 na CWU. Jak na razie jest dobrze. Pamiętam rok temu jak chatka była niewygrzana szło dwa razy więcej. No i ta nieszczęsna CCWU

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    1.12.2010-559kWh z czego około 90 na CWU. Licznik znowu nie wiele powie co do drugiej taryfy bo sterownik w tygodniu pracuje dobrze za to w weekendy się nie przestawia i dwa pełne wskazywał I taryfę (szału z nim dostanę) Szacuję że 165 to pierwsza a 394 to druga. W tym czasie bawiłem się mocno z ustawieniami bo tego lata dociepliłem dach i na poddaszu zrobiło się za gorąco. W grudniu jeszcze planuję trochę poeksperymentować. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Ogólnie jest coś nie tak z tym moim sterownikiem. Od godz 21 do 6 powinien przestawić licznik na II taryfę i wczoraj tak zrobił. Dzisiaj o 7.30 poszedłem sprawdzić i pokazał że w II pompa zużyła 9kWh a w I przez 1,5h 13??? Porąbało go czy co? Dziwna sprawa ale chyba się dużo wcześniej przełączył.

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Wtrące swoje 3 grosze ...
    Zamówiliśmy pompę ciepła w firmie Ecopol - początkowo chyba tak jak Liwko trafiliśmy na Nateo i ich cena powaliła mnie na kolana. Spowodowała nawet, że poddaliśmy kompletnie temat pompy i zaczęliśmy myśleć o pellecie. Po kilku rozmowach z właścicielami instalacji z Ecopol'u zacząłem jednak rozważać ich propozycję, jednak nadal deko potanić (np. wykonać dolne źródło samemu, czy podłogówkę).
    Stanęło na tym, że Ecopol wykona nam kotłownię, pompę, DZ, my wykonamy podłogówkę itd.
    Za około 2-3 tygodnie pompa będzie montowana, i wówczas będę mógł podzielić się jakimiś doświadczeniami z własnego domku. Póki co uważam jednak, że jest to pełna profeska.
    Dom ma mniej więcej 160-170m2 użytkowej. Po podłogach weszło jednak niemal 2000 metrów rury Alu-PEX. Wszędzie będzie podłogówka, dodatkowo w garażu, łazienkach i nad schodami grzejniki, ale wpięte w obwody podłogówki (na osobnych obwodach z rozdzielacza). Odwiertów łącznie na 250 m.
    Co do kosztów:
    podłogówka wraz z podłączeniem rozdzielaczy i wejściem do kotłowni + nitka rur na strych pod rekuperator (jako taka ala klima) 12500 pln
    odwierty za całość bez glikolu 18000 pln
    teraz jeszcze pompa + kotłownia mniej więcej 22-23000 pln
    Cena chyba nie jest najgorsza, biorąc pod uwagę, że za piec na pellety wraz z kotłownią itd + np. solarki musielibyśmy dać podobne pieniądze, a co do pracy samego urządzenia dam znać po Świętach.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forsa80 Zobacz post
    Cena chyba nie jest najgorsza (...)
    Faktycznie cena dobra, myślę, że takie wyceny będą coraz częściej się pojawiać.

    Charakterystyczne jest, że ceny instalacji pomp ciepła wykazują wyraźną tendencję spadkową.
    Rozmawiałem z różnymi wykonawcami przez około rok czasu i nie miałem sytuacji w której następna oferta po roku była droższa od poprzedniej.

    Podam przykład dla pompy Ecopower 9kW (kotłownia+DZ) którą mam zainstalowaną (cena bez podłogówki)

    IV 2009 43 872
    VIII 2009 42 383
    IV 2010 37 900

    Przez rok cena spadła o ok. 13%

    Osobiście myślę, że jak firmy zaczną zamykać się w koszcie inwestycji (DZ+kotłownia+podłogówka) nie przekraczającym 50 tyś zł to idea ogrzewania pompą ciepła znacznie przyśpieszy zdobywanie popularności.
    W czasie kiedy sam szukałem wykonawcy jedynie firma oferująca pompy PPC proponowała cenę w tym zakresie, ale myślę, że to kwestia najbliższych 2-3 lat kiedy i inne firmy zaczną schodzić poniżej tego poziomu.

  19. #79

    Domyślnie

    Bo na razie cenę nabijają same pompy i odwierty....Podłogówka no to wiadomo robocizna kosztuje rura też i jak coś potanieje to raczej nie wiele, ale już koszt odwiertów przez ostatnie dwa lata spadł o 100 %. Pompa ciepła też mogłaby być jeszcze tańsza i uważam że jest to fizycznie możliwe ale Polscy producenci też za darmo jej nie oddadzą. Ich ceny są czasem mniej czasem bardziej atrakcyjne, ale wiedzą ze nie ma co tak mocno zjeżdżać bo jeżeli klient jest zdecydowany na Pompę, dostanie wycenę od nich tańszą niż zagranicznych producentów to na 99 % kupi od nich. Klient już trochę wyedukowany, bo ja się trochę bałem, to było ponad rok temu, inna sprawą jest ze trafiła mi się zagranicznego producenta w podobnej cenie.
    Ogólnie tendencja jest dobra tylko nie wiem czy mam się cieszyć czy nie....ja już kupiłem A ktoś kto teraz na siłę wciska argumenty "antypompowe" że tak to nazwę, za 3-4 lata też kupi ale już po dużo niższych cenach...pewnie też i poglądy mu się zmienią...

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    tylko nie wiem czy mam się cieszyć
    Może tym że mniej kominów będzie w twojej okolicy

Strona 4 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony