dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 126
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2506
  1. #1041

    Domyślnie

    Dostalem wczoraj taka wycene:
    Powierzchnia użytkowa obiektu wraz z uzytkowym poddaszem: ok.145m2
    3. Wycena pompy ciepła i elementów kotłowni
    W skład instalacji wchodzą:
    Pompa ciepła Ecopower C9 – cena 15200zł/netto
    • pompa ciepła dwu wymiennikowa o mocy cieplnej 8,8kW - Ecopower C9
    Koszt wykonania węzła cieplnego i montażu - 7800zł/netto
    • pompy obiegowe, zasobnik CWU 300ltr Galmet, grzałka CWU 2kW
    4. Zalecane dolne źródło kolektor poziomy 600mb – cena 10900zł/netto

    Kotłownia z pompą ciepła 9kW - 23000,00 zł/netto
    Kolektor poziomy 600m2 - 10900,00zł/netto
    Kwota łączna 33900,00 zł/netto
    Dopłaty:
    Soft start sprężarki -700zł/netto
    Koszt wykonania 1m2 instalacji ogrzewania podłogowego z materiałem -85zł/m2/netto (rurki Wawin PEX-AL-PEX 16mm układane co 10cm, rozdzielacze itp.)
    Co o tym myslicie?
    Ostatnio edytowane przez maciekfox ; 01-01-2013 o 12:27

  2. #1042

    Domyślnie

    Witam Liwko,
    Musze powiedziec ze im wiecej czytam, dochodze do wniosku, ze coraz mniej wiem Ile ludzi, tyle opinii Dosc wnikliwie sledze ten watek od pewnego czasu.
    A jaka jest Twoja opinia na ten temat Kolego?

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekfox Zobacz post
    A jaka jest Twoja opinia na ten temat Kolego?
    Będzie pan zadowolony

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekfox Zobacz post
    Co o tym myslicie?
    o produkcie czy o cenach?
    jeżeli o produkcie to jest tu gdzieś wątek a jeśli o cenach to uważam, że są normalne, bez przeginania ani w jedną ani w drugą stronę
    ...

  5. #1045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamzzz Zobacz post
    A czy jest ktoś komu firma ecopower montowała ogrzewanie podłogowe? Jakie macie zagęszczenie rur? Jak mocna jest pompa obiegowa GZ?
    Mnie robili podłogówkę. Razem 142m2. Generalnie zagęszczenie mam co 10 cm, trochę mniej przy oknach, bo poza oknami kuchennym i garażowymi, wszystkie inne mam do podłogi.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  6. #1046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Yesko
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    135

    Domyślnie

    U mnie podłogówkę zakładali z PPC.
    Przeważnie rozstaw co 10cm, pod szafkami, wanną itp co 20, a w łazience co 7cm.
    Jakie rurki zastosowano nie pamiętam, jednak sprawdzałem w trakcie i był to powszechnie "uważany" w środowisku produkt.

  7. #1047
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Nie bądź taki pewny odnośnie tych skośnookich.Z jakich fabryk pochodzą te Copelandy i sanyo?
    Pochodzą z ich fabryk. Każdy chyba wie co miałem na myśli... W PPC nie ma podróbek, nieznanych zamienników, potocznego "chińczyka". Są tylko deklarowane.

    PS. Przecież Sanyo to skośni, a Copeland robi w kilku fabrykach na kilku kontynentach...

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekfox Zobacz post
    Pytanie do posiadaczy pc. Czy w mrozne dni przy temp ok. -20, -25 stopni celsjusza, pompa gruntowa bedzie w stanie ogrzac dom?
    Jeśli dobrze zostanie dobrana i instalacja poprawnie wykonana, to da radę, czemu nie. Jak przyjdą takie mrozy to zerknij na http://pompaciepla24.com i kliknij w wykres temperatury zewnętrznej i tej w domu. Do tej pory na zewnątrz było zaledwie -16. Nie mam wprawdzie Ecopowera, ale to nie ma znaczenia, pompa to pompa. Kominkiem się nie dogrzewam, ani raz nie zapaliłem.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  9. #1049
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Witam,
    Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jestem tu nowy, jako użytkownik choć forum szczególnie dot. PC podglądam od pewnego czasu.
    Wątek dot. pomp PPC przeczytałem w całości chyba ze trzy razy W związku z tym, że w tym roku zaczynam budowę swego domku i po mału zaczynam się przekonywać do pomp ciepła polskiej (nie znaczy gorszej!) produkcji mam pytanko czy pompa Ecopower C7 nie będzie za duża do mojego domku.
    Poniżej podaję opis jaki otrzymałem wraz z wyliczonym OZC i szczerze mówiąc zgubiłem się w cyferkach, bo nie wiem, które brać pod uwagę.
    Zapraszam do krótkiej lektury i proszę o komentarze co o tym myślicie.

    "Projektowe obciążenie cieplne budynku o wartości 5366 [W] to sumaryczna projektowa moc cieplna budynku FHL,bud. Jest to projektowana moc cieplna będąca sumą straty ciepła netto budynku (jest to wartość nie biorąca pod uwagę wyziębień po 2 stronie przegrody) oraz sumarycznego zapotrzebowania ciepła wynikającego z czasowego obniżenia temperatury (czasowego obniżenia temperatury w pomieszczeniu wynika ze zdolności do akumulowania ciepła przez elementy budowlane pomieszczenia. Podczas obniżenia temperatury w pomieszczeniu energia cieplna zawarta w masie budowlanej jest oddawana do powietrza w pomieszczeniu. Po jakimś czasie następuje obniżenie temperatury powietrza oraz przegród. Aby ponownie ogrzać pomieszczenie do wymaganej temperatury jest potrzebne dodatkowe ciepło, aby podwyższyć wewnętrzną temperaturę powietrza oraz wychłodzone przegrody do stanu sprzed obniżenia temperatury).
    Wartość 5607 [W] jest to suma ostatniej kolumny F HL w tabeli to pełne obciążenie budynku uwzględniające wszystkie straty wynikające z normy EN 12831. Jest to również wartość jaką Pana budynek potrzebuje do uzyskania założonych w poszczególnych pomieszczeniach parametrów temperaturowych oraz strumieni powietrza wentylowanego.
    Wartości z C.O.
    Wartość 5606 [W] czyli łączna deklarowana moc odbiorników F wym [W] to moc jaką rzeczywiście wytworzą powierzchnie ogrzewania podłogowego oraz grzejniki tradycyjne. Wartość jest mniejsza ponieważ obejmuje jedynie ogrzewanie a nie dolicza innych zysków uwzględnionych w normie EN-12831.
    Moc całkowita 6266 [W] to moc kotła jaki powinien być zainstalowany w domu dla uzyskania przyjętych parametrów. Różni się od łącznej deklarowanej mocy odbiorników ponieważ uwzględnione zostały tam między innymi takie wartości jak: niewykorzystane straty ciepła działek – (86/87 [W]) oraz straty ogrzewań płaszczyznowych (na zewnątrz budynku) – (483/475 [W])."

    I co Wy na to? Która wartość jest ważna przy doborze pompy ciepła?
    pozdrawiam,
    Wojtek R.

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    czy pompa Ecopower C7 nie będzie za duża do mojego domku.
    A jakiej wielkości ten dom? W tych opisach nie widzę informacja na temat CWU. Nie wiadomo też dla jakich temperatur jest liczone zapotrzebowanie. Napisz coś więcej.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Domek będzie miał ok. 145mkw. ogrzewanej powierzchni. Obliczenia były OZC były wykonywane dla mojej (IV) strefy klimatycznej dla -22 stopni.
    Ogrzewanie podłogowe zostało policzone i normowe parametry temperatury poszczególnych pomieszczeń mają być osiągane przy temp DZ 32,5 stopnia.
    Pozdrawiam,
    Wojtek R.

  12. #1052

    Domyślnie

    wielkość domu jest bez znaczenia skoro jest wyliczone obciążenie cieplne w OZC...
    pompa 7 kW będzie tutaj optymalna bo daje zapas ok 1 kW na CWU (pewnie obliczenia są dla temp wewn +21 , jeśli chcesz grzać do wyższych temperatur to musisz skorygować OZC i zobaczyć co wyjdzie
    ...

  13. #1053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    1kW dla wody to trochę mało dla całej rodziny chyba że tylko 2 osoby to OK
    Tym bardziej że różnica w cenie to 5 stówek. Ja bym brał 9.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 06-01-2013 o 15:23
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ja bym brał 9.
    Ja też bym przyjął 9-kę.
    wielkość domu jest bez znaczenia skoro jest wyliczone obciążenie cieplne w OZC...
    OZC to teoria mająca nikłe pokrycie w realnej technologii wykonania prac (i parametrów materiałów) na budowie. Do tego jak dla mnie +21 wewnątrz to za mało. Poza tym jeżeli masz zamiar grzać w 2 taryfach to niewielki nadmiar mocy nie zaszkodzi.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    przy temp DZ 32,5 stopnia.
    Oj to ciężko będzie osiągnąć nawet latem
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Będą mieszkać tylko 3 osoby i liczone było dla normowych 20 stopni.
    Zauważcie, że ogrzewanie podłogowe osiąga te parametry przy -22 na zawnątrz i 32,5 na zasilaniu podłogówki, więc myślę, że z 9kW nie ma co przesadzać.
    Budynek będzie miał docieplenie: 10cm 0,038-fundament, 20 cm-0,038 podłoga, 15cm-0,031 ściany i minimum 25cm - 0,038 strop. Domek parterowy.
    Pozdrawiam,
    Wojtek R.

  17. #1057
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Oj to ciężko będzie osiągnąć nawet latem
    Sorki miało być GZ

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    myślę, że z 9kW nie ma co przesadzać
    Pewnie zimno nie będziesz miał. Ale jeżeli chodzi o optymalizację taryf to już inna inszość. Poczytaj wątek o zużyciu prądu.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  19. #1059
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post

    OZC to teoria mająca nikłe pokrycie w realnej technologii wykonania prac (i parametrów materiałów) na budowie. Do tego jak dla mnie +21 wewnątrz to za mało. Poza tym jeżeli masz zamiar grzać w 2 taryfach to niewielki nadmiar mocy nie zaszkodzi.
    Gdyby tak myśleć to znaczy, że muszę spartaczyć sobie docieplenie a podłogówkę ułożyć z rozstawem 50cm fi 12.
    Między C9 a C7 jest 20% różnicy w mocy, może lepiej nie popadać w skarajność to nie będzie PC PW.
    Pozdrawiam,
    Wojtek R.

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Gdyby tak myśleć to znaczy, że muszę spartaczyć sobie docieplenie a podłogówkę ułożyć z rozstawem 50cm fi 12.
    Między C9 a C7 jest 20% różnicy w mocy, może lepiej nie popadać w skarajność to nie będzie PC PW.
    Pozdrawiam,
    Wojtek R.
    Jeżeli nie jesteś jakimś "prowokatorem" na co może wskazywać powyższa wypowiedź to lepiej rozważ poważnie dobre rady. Jestem zawodowo związany z branżą budowlaną stąd wiem jak wyglądają realia na budowie. O deklarowanych parametrach materiałów nie wspominając. Rób jak chcesz.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 53 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony