dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 126
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 2506
  1. #1281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    jak to czytam to się zastanawiam jakim cudem uzyskujesz aż takie ceny żeby nie być na minusie??
    Wiem wiem, robię krecią robotę

    Większość (pewnie niemal wszyscy) inwestorów myśli o PC jak o jakimś dziwnym stworze, który ciężko opanować. A po roku z nią mieszkania okazuje się, że to bardzo proste urządzenie i prosty system. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych praw i spokojnie można taki system zbudować z niemal każdym hydraulikiem.
    Jeżeli swoimi wpisami choć nieznacznie spowoduję spadek cen , to warto

  2. #1282

    Domyślnie

    Liwko swoimi wpisami nie spowodujesz tego, że sama pc czy rurka albo jakiś zawór będzie tańszy, cena odwiertów też nie spadnie

    mało tego - te wszystkie rzeczy raczej drożeją (no może poza odwiertami, które kiedyś były w kosmicznych cenach w porównaniu do tego co jest teraz)

    chcesz wpłynąć na cenę robocizny? myślę, że też nie dasz rady bo ty sugerujesz pracę własną a nie wszyscy na to pójdą...

    moim zdaniem tak sobie gadasz co Ci ślina na język przyniesie i wolno Ci bo żyjemy w wolnym kraju
    ...

  3. #1283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rosomakx4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    564

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Nie jestem pewien czy Chińska, raczej nasza. Ale może być Niemiecka : http://ghs.vot.pl/?page_id=1016
    Wykonawca rzaczej sprawdzony i polecany również na FM i chyba nawet w tym wątku ktoś o nim pisał.
    GHS faktycznie sprawdzony, a chinki podobno nie różnią się od innych markowych poza obudową no i nazwą i prawdopodobnie jest w tym wiele prawdy bo właściciel GHS ma właśnie taką chinke w domu

  4. #1284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    Liwko swoimi wpisami nie spowodujesz tego, że sama pc czy rurka albo jakiś zawór będzie tańszy, cena odwiertów też nie spadnie

    mało tego - te wszystkie rzeczy raczej drożeją (no może poza odwiertami, które kiedyś były w kosmicznych cenach w porównaniu do tego co jest teraz)

    chcesz wpłynąć na cenę robocizny? myślę, że też nie dasz rady bo ty sugerujesz pracę własną a nie wszyscy na to pójdą...

    moim zdaniem tak sobie gadasz co Ci ślina na język przyniesie i wolno Ci bo żyjemy w wolnym kraju
    Podawać przykłady forumowiczów, którzy skorzystali z moich rad i zrobili dużo tańszy system niż to wynikało z ofert???
    Do kilku nadal mam zaproszenie na dobrą wódkę

  5. #1285

    Domyślnie

    Liwko, nie musisz mi nic udowadniać...

    ja też jestem przekonany, że za moimi radami ktoś sobie sam TANIEJ naprawi samochód, tylko co z tego?
    nie zamkniesz wszystkich firm instalacyjnych żebyś pękł, a jak widzę to że one jeszcze funkcjonują jest jakąś Twoją niezdrową obsesją
    ...

  6. #1286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    a jak widzę to że one jeszcze funkcjonują jest jakąś Twoją niezdrową obsesją
    Nic bardziej mylnego. Po prostu często wyceny za system z PC są absurdalnie wysokie (brzydko można to nazwać) a za chwile okazuje się, że to samo można osiągnąć za połowe tej kwot i to z zyskiem dla instalatora. U nas nadal to nowość, a za nowość uważa się że trzeba sporo zapłacić.

  7. #1287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nic bardziej mylnego. Po prostu często wyceny za system z PC są absurdalnie wysokie (brzydko można to nazwać) a za chwile okazuje się, że to samo można osiągnąć za połowe tej kwot i to z zyskiem dla instalatora. U nas nadal to nowość, a za nowość uważa się że trzeba sporo zapłacić.
    Dokładnie - zresztą wystarczy przeczytać reakcje inwestorów na pierwszą otrzymaną ofertę. Jeśli inwestor zada konkretne pytanie, to w wielu przypadkach już ten fakt decyduje o obniżce pierwotnej kalkulacji.

    Zaobserwowałem pewną prawidłowość - im większa wiedza inwestora, tym niższa kalkulacja za wykonanie ogrzewania przy pomocy PCi.

    Jeszcze raz pompy ciepła nie dla idiotów - a życie to potwierdza.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #1288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Moja pierwsza oferta z firmy na Fo... wynosiła 70 000zł

  9. #1289
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Dokładnie - zresztą wystarczy przeczytać reakcje inwestorów na pierwszą otrzymaną ofertę. Jeśli inwestor zada konkretne pytanie, to w wielu przypadkach już ten fakt decyduje o obniżce pierwotnej kalkulacji.

    Zaobserwowałem pewną prawidłowość - im większa wiedza inwestora, tym niższa kalkulacja za wykonanie ogrzewania przy pomocy PCi.

    Jeszcze raz pompy ciepła nie dla idiotów - a życie to potwierdza.
    A ja mam odwrotnie czym większa wiedza tym więcej - dobieram pompę powietrzną 100% zapotrzebowania do -10 poniżej pompa + 2% grzałki a inwestor na to że chce następną bo będzie do -14 i 1% grzałki a na piętrze to chce jeszcze uzupełnić o ścianę żeby lepiej chłodziło i jeszcze automatykę z chłodzeniem do sypialni i jeszcze odcięcie chłodzenia w łazienkach

  10. #1290
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ja spotkałem się wręcz z sondowaniem inwestora ile ma kasy....przypuszczam że do tego miała być dostosowana wycena....ale pan uznał że kasy mi na pewno braknie i nie chciał rozmawiać o szczegółach
    Tak działa wolny rynek instalator też może wybierać nie każdy musi robić wszystko za każde pieniądze a czasem możesz trafić na instalatora co robi wszystko jak leci a dla ostaniach klientów zabraknie mu kasy na pompę - ekonomia z allegro

  11. #1291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ja spotkałem się wręcz z sondowaniem inwestora ile ma kasy....
    Wbrew pozorom, to nie jest złe podejście.

    W swojej "dziedzinie" często je stosuję (a w zasadzie zawsze ). Na pytanie o cenę podaję koszt minimalny i maksymalny dla danego rozwiązania. Jak klient podaje cenę jaką jest skłonny wydać, pokazuję co otrzyma w zamian. W sumie sprzedaję w średniej cenie, ale to zawsze jest to jego wybór.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #1292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    nie zamkniesz wszystkich firm instalacyjnych żebyś pękł, a jak widzę to że one jeszcze funkcjonują jest jakąś Twoją niezdrową obsesją
    Nie o to chodzi, żeby zamykać firmy instalacyjne. Podnoszenie świadomości użytkowników obecnych i przyszłych na różne sposoby nie ma z tym żadnego związku. Niech każdy sobie wybiera urządzenie i tryb jego instalacji jakie tylko chce, ale lepiej, żeby robił to świadomie, a nie wybierał kopcącego węglowca, bo za pc mu zaśpiewali 80kzł, a rynek jest tak niszowy, że trudno znaleźć inne sensowne rozwiązanie. Np. ja nie rozpocząłem wątku "tymi ręcami" żeby niszczyć instalatorów czy wykazywać, że są naciągaczami, ale po to, żeby pokazać, że można też inaczej. Liwko jest innym przykładem tego, że też można inaczej, tym razem mniej "tymi recami", a więcej "ręcami" lokalnego hydraulika.
    Czym więcej osób zainstaluje sobie pc, obojętnie czy tymi ręcami, czy wykorzystując lokalnych instalatorów, czy zlecając instalacje "pod klucz", tym cały rynek pc będzie większy. Tym więcej roboty będą mieli też Ci, którzy patrzą teraz na "kaganek oświaty" jak na odbieranie im chleba, więc nie ma się co burzyć na Liwka, czy innych pokazujących, że jak się chce, to da się to zrobić inaczej i nie jest się skazanym na pc za 80kzł lub węglowca.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  13. #1293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Święte słowa

  14. #1294
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    ale nie ma się co burzyć też na instalatorów bo nie można robić wszystkiego samemu trzeba mieć kogoś do pomocy a niektórzy płacą zus podatki i wypłaty swoim pracownikom robiąc coś sam nie płacisz tego wszystkiego i nie masz na utrzymaniu pracownika i jego rodziny nie musisz zapewnić transportu pracownikowi do klient aby mógł wykonać usługę nie musisz płacić księgowej, robić szkoleń bhp a jak chcesz pompę z pięknego salonu to niestety czynsz za tan salon firmowy jest w cenie twojej pompy

  15. #1295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Prowadzę działalność i wiem co znaczą koszty. Ja jednak jestem zwolennikiem łyżeczki ale znam osobiście takich co wolą chochlą.

  16. #1296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    I znów - święte słowa
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #1297

    Domyślnie

    Panowie, trochę racji w tym jest, ale raczycie naginać tą szarą rzeczywistość do swoich potrzeb...
    cały czas podajecie cenę PC w wys 80 tys co rzeczywiście jest absurdem

    Liwko neguje każdą cenę, nawet nie patrząc co cena zawiera ani jakie urządzenie

    jeszcze raz powtórzę to co już kiedyś pisałem: z pompami jest jak z samochodami - ludzie kupują i te samochody po 20 tys i te po 500 tys chociaż w korku dojadą do celu w tym samym czasie i w obu na głowę im nie napada...
    ...

  18. #1298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tyle że w przypadku samochodu wie za co płaci - a w przypadku PCi niekoniecznie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #1299

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    ale nie ma się co burzyć też na instalatorów bo nie można robić wszystkiego samemu trzeba mieć kogoś do pomocy a niektórzy płacą zus podatki i wypłaty swoim pracownikom robiąc coś sam nie płacisz tego wszystkiego i nie masz na utrzymaniu pracownika i jego rodziny nie musisz zapewnić transportu pracownikowi ...
    Zgadzam się w 100%, tak to już niestety jest.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  20. #1300

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Tyle że w przypadku samochodu wie za co płaci - a w przypadku PCi niekoniecznie.
    siwy nie przesadzaj...
    przy pompach masz wybór: najtańsze chinki, polskie produkty, produkty niemieckie/skandynawskie

    podejrzewam, że najtańszą chinkę można kupić sporo poniżej 10 tys (może nawet blisko 5) a najdroższą powyżej 30 czyli różnica jest kilkukrotna i prędzej kupując tą chinkę nie wiesz co kupujesz niż kupując to co znajduje się z drugiego bieguna...
    chyba że miałeś na myśli usługę - tutaj prawie zawsze kupujesz kota w worku bo nawet najlepsza firma może dać ciała...
    ...

Strona 65 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony