dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Czy są jakieś ciekawe materiały na lekką elewację, zamiast sidingu, czy blachy?
    Słyszałem pogłoski o płytach podobnych jak MDF z fakturą jak drewno, ale nigdzie żadnych ofert nie widziałem. A może nie szukać tylko zrobić impregnowaną deskę? Ale to z kolei trzeba konserwowac co parę lat. I co ? Co parę lat ekipa , rusztowanie, bałagan i koszty? Nie bardzo to widzę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Przegladnij archiwum bo troche na ten temat bylo.
    Moga byc tez plyty Minerit lub Alucobond ale raczej do duzych budynkow.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Czarek,
    czy to były płyty podobne do MDF czy płyty OSB? Sądzę, że płyty OSB.
    To płyta OSB z fakturą podobną do drewna i frezowana pionowo na wzór boazerii. UWAŻAJ na te płyty!!! Płyty te ze względu na błędy technologiczne (w miejscach frezowania powstają pęknięcia i woda dostaje się w grubośc płyty, co powoduje pęcznienie płyty) zostały wycofane z produkcji i dystrybucji w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Kupowane tam za grosze trafiają między innymi na rynek polski. Stosowałe je na swoich domach, między innymi, warszawska firma PORT.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję i za to. Wiem że nie ma wielkiego wyboru bo i metoda ocieplenia niepopularna, choć przecież najtańsza ,najprostsza i najszybsza w wykonaniu.
    Wszyscy tylko styropian i tynk cienkowarstwowy. Ale to chyba takie błędne koło: nie ma zainteresowania bo nie ma wyboru, nie ma dużego wyboru elewacji, więc nie ma zainteresowania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony