dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 166
  1. #41

    Domyślnie Re: Środowiskowe skutki przedsięwzięć hydrotechnicznych wspó

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał bigbas
    Wszystkie odpowiedzi znajdziemy pod tym linkiem. Miłej lektury. Pozdrawiam Paweł Zontek

    http://www.rzekaleba.pl/news.php?readmore=56
    pod tym linkiem jest ekokupa i żadnych odpowiedzi

    gdzie jakieś konkrety, oprócz dotychczasowego ekobełkotu

    no i z tą nieświadomością ludzi to trochę ostrożniej, jak i pseudo przydatnymi inwestycjami
    Ponoć to ty jesteś hehe ta "druga głowa"??? Pierwsza już się zmyła.

    Nie znałem tego forum ale widzę że niektórzy, na których uczestnictwo w konstruktywnej dyskusji (sądząc po tytułach tfuu) myślałem że mogę liczyć, mają jedynie do powiedzenia tyle co ten reprezentant - barba cośtam

  2. #42

    Domyślnie

    Ekhm........w Olsztynie to burmistrz calle City Halll przelecial bez dyskusji.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  3. #43

    Domyślnie

    Ciezarna nawet nie pogardzil. Jakie tam dyskusje !
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Ekhm........w Olsztynie to burmistrz calle City Halll przelecial bez dyskusji.
    Łykaj, łykaj, ("informacje") tylko pamiętaj powoli bo sie zadławisz
    Swoją drogą, przydałby sie ktoś taki Twojej bufetowej

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Re: Środowiskowe skutki przedsięwzięć hydrotechnicznych wspó

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał bigbas
    Nie znałem tego forum ale widzę że niektórzy, na których uczestnictwo w konstruktywnej dyskusji (sądząc po tytułach tfuu) myślałem że mogę liczyć, mają jedynie do powiedzenia tyle co ten reprezentant - barba cośtam
    ja też myślałem ze w twoim linku będzie coś konkretnego, a tymczasem są tam same eko-bzdury np:
    - budowa zbiornika ma zatrzymywać fale powodziową według opracowań ma zmniejszyć wodę powodziową z wody 100 letniej do wody bezpiecznej 50 letniej i to jest według ekoterrorystów złe
    ......
    .....

    w związku z tym moje pytanie brzmi jak można produkować zieloną energię bez zapór wodnych ?? czyżbyś namawiał nas do budowy elektrowni jądrowej ??
    Brednie wciskane przez lobbujący układ, który wyklada potężną kasę i jest w stanie zawładnąć umysłami wielu,
    widać po Twoim przykładzie.

    Wyluzujcie, oderwijcie się trochę od tej wszechobecnej władzy kapitału,
    oderwijcie się od tej gonitwy za inwestycjami, które w większości są nieprzemyślane i nikomu niepotrzebne,
    zacznijcie myśleć, a nie powtarzać slogany wciskane przez układ mafijny zbudowany na sieci powiązań kapitałowych.

    Czystość umysłu - tego wszystkim w tym świecie potrzeba.

    Na jaką cholerę potrzebna jest ludziom kolejna mini-tama wzbogacająca kabzę jakiegoś szacher macher mafioza siedzącego w kieszeni burmistrzów i wójtów?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: Środowiskowe skutki przedsięwzięć hydrotechnicznych wspó

    [quote="bigbas"]
    Cytat Napisał Barbossa

    Ponoć to ty jesteś hehe ta "druga głowa"??? Pierwsza już się zmyła.

    Nie znałem tego forum ale widzę że niektórzy, na których uczestnictwo w konstruktywnej dyskusji (sądząc po tytułach tfuu) myślałem że mogę liczyć, mają jedynie do powiedzenia tyle co ten reprezentant - barba cośtam
    widzisz ekopajacu, próbujesz obrazić za mocne słowa, w czym wtóruje Ci jakaś tam łajza z warszafki, czepiając się olsztyńskiego prezia

    mpoplaw przybliżył Ci to o czym mi się nawet nie chciało pisać

    swoją drogą na której stronie tego przejmującego "dokumentu" jest info o tej zaporze?

    chcesz konstruktywnej dyskusji?,to odp... się od tytułów i napisz coś z sensem, wyjdzie Ci to na zdrowie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Re: Środowiskowe skutki przedsięwzięć hydrotechnicznych wspó

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał rafal9
    Brednie wciskane przez lobbujący układ?
    z ust mi to wyjąłeś, te wszystkie eko-brednie to tylko lobbowanie przez zwolenników wysokich cen prądu węgla i gazu, a dzięki temu próbuje się tłumaczyć ciągle rosnące ceny prądu

    dla przypomnienia Francja produkuje 80% prądu w elektrowniach atomowych i prąd ma najtańszy w europie, tam nie ogrzewa się węglem, starymi kapciami, oponami, zużytym olejem silnikowym zadymiając atmosferę, tylko prądem, statystycznie na jednego mieszkańca Francji przypada 9MWh/rocznie Polska 4MWh/rocznie USA 14MWh/rok
    Nie wiem, czy ironizujesz, czy nie rozumiesz, ale układem określam biznes lobbujący przeciwko ekologom.
    Popieram ekologów, popieram ich działania i rozumiem ich żądania.

    A co do energii elektrycznej to się grubo mylisz - doktryna UE w tym zakresie jest jasna: żadnych nowych elektrowni atomowych. W Niemczech plany na najbliższe 50 lat zakładają wyłącznie elektrownie węglowe.

    Biznes mafijny zakręcił wszystkim za bardzo w głowach.

    Wyluzować, odpocząć, przemyśleć i nie gonić za światem, który ma się ku upadkowi - zobaczcie do czego prowadzi konsumpcyjny do bólu styl życia na przykładzie ameryki, która jest na krawędzi upadku.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: Środowiskowe skutki przedsięwzięć hydrotechnicznych wspó

    Cytat Napisał rafal9

    Wyluzować, odpocząć, przemyśleć i nie gonić za światem, który ma się ku upadkowi - zobaczcie do czego prowadzi konsumpcyjny do bólu styl życia na przykładzie ameryki, która jest na krawędzi upadku.
    masz rację, pewnie dlatego budujesz ekologicznie, z krowich placków, nie zamierzasz używać prądu, żadnej formy kanalizy, ciuchy nosisz z lnu, do roboty (i na budowę) jeździsz konno, lub pojazdem Flinstonów

    widzę w Tobie ciszę drzew, szum fal, z przyrodą tworzysz jedność
    tak trzymać!
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Re: Środowiskowe skutki przedsięwzięć hydrotechnicznych wspó

    Cytat Napisał Barbossa
    masz rację, pewnie dlatego budujesz ekologicznie, z krowich placków, nie zamierzasz używać prądu, żadnej formy kanalizy, ciuchy nosisz z lnu, do roboty (i na budowę) jeździsz konno, lub pojazdem Flinstonów

    widzę w Tobie ciszę drzew, szum fal, z przyrodą tworzysz jedność
    tak trzymać!
    Bingo. Zgadłeś.

    Człowiek dużo więcej konsumuje niż potrzebuje,
    wizja konsumpcji jako celu samego w sobie już niestety upadła, a upadek ameryki dobitnie to potwierdzi.
    Podobnie jak upadły teorie liberalizmu jako jedynego środka do szczęśliwości świata tego.

    Nie chodzi o rezygnację z podstawowych potrzeb bo one są niewielkie, ale o zrównoważony rozwój człowieka i świata.
    Naprawdę można wszystkie potrzeby ludzi zaspokoić niskim, nienapastliwym i nieagresywnym kosztem.
    Warto tylko o tym czasami pomyśleć.

    Jedno jest pocieszające, że ogólnoświatowe tendencje zdają się skręcać z tych zgubnych liberalno-kapitalistycznych ścieżek na nową drogę, o którą teraz trzeba walczyć, by była to droga w odpowiednim kierunku.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ogólnoświatowe może tak
    ale lewactwo europejskie to porażka, teraz nieśmiało próbują coś zrobić, ale to
    makijaż na trupie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #51

    Domyślnie

    Przypowiesc o Zlotej Rybce. ( bajka rosyjsko-amerykanska)

    Byla se taka rybka, zlota ci ona byla bo ikre skladala i potem ta ikra ladowala do zakasek w Towarzystwie i tu i tam ( a szczegolnie przydawala sie tym ktorym woda sodowa do lba uderzala z nadmiaru wladzy i pieniedzy tak jak np bylemu od wczoraj gubernatorowi stanu Nowy Jork Eliottowi Spitzerowi - taki troche bardziej bogaty burmistrz Olsztyna).
    Ale na skutek postepujacej czystosci wod rybka cos zdychac zaczela i z ikra zaczelo byc krucho.
    Niedobrze !
    Z zakaskami do wodki, znaczy sie.
    Podrapali sie w glowe amerykanscy amatorowie mrozonego kawioru raz, podrapali drugi..........niechetnie, bo niechetnie ale kase wyslupali z oszczednosci i udali sie z problemem na Uniwersytet. Problem wyluszczyli.
    Tak i tak, problem zaistnial, rybka zdycha, ratujmy Srodowisko !
    Pieniadze sa coby rybke ratowac, udala sie ekspedycja amerykanska na ziemie rosyjska problem badac.
    Niedobrze !
    Czystosc wod taka, ze lepiej gorzale pic non - stop niz wode ze zrodelka.....niz dziwnego, ze rybka zdycha. I jak to w tamtych rejonach - nic sie zrobic nie da.
    Wrocila amerykanska ekspedycja z niczym.
    Miny sie amatorom zabawy wydluzyly.....bibki bez kawioru ???????
    Ratujcie, radzcie, robcie cos !
    Radzili, radzili az uradzili.
    Rybka nie moze juz tam ( postepujaca czystosc wod i tak dalej), ale moze tu !
    Dawac rybke !
    Zlapali, zapakowali ,troskliwie przez Atlantyk przetaszczyli, w oczka zagladneli i ucieszeni do wody wpuscili.
    Nie minelo pare chwil - rybka kaput.
    Niedobrze !
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  12. #52

    Domyślnie

    Radzili, radzili, w glowe sie drapali az uradzili - musi jej sie krajobraz nie podobac - znow kontener sprowadzili , w oczka rybce zagladneli, do wody wpuscili w innym miejscu. Nie minelo pare chwil - rybka kaput.
    Amatorzy mrozonego kawioru nerwowi zaczeli byc - tyle kasy poszlo a tu nic !
    Robcie cos, ratujcie Srodowisko !
    No to uradzili, ze rybka wybredna taka, jakby jedzowata troche - ona chce taka warunki t u jak t a m. Ale toczka w toczke ma byc !
    Kase z oszczednosci znow amatorzy kawioru wyslupali.
    Dawaj stwarzac rybce warunki !
    No, ale to juz na full bylo, nawet pasterze na balalajkach przygrywali jak rybke znow sprowadzili, w oczka zagladneli, do wody wpuscili........
    Wszystko sie zgadzalo - warunki takie jak t am tylko t u......rece zatarto, wodke sprowadzono i do Empire Club zadzwoniono........
    Rybka kaput.
    Ze smetnymi minami Towarzystwo sie rozeszlo ( ale wodke wypito)
    I ja tam bylam, miod i wodke pilam i dobrze sie bawilam..........
    Zegnaj Zlota Rybko !
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #53

    Domyślnie

    Kolejne dowody na to że "betonowe" lobby" nie ma racji.
    http://www.energia.org.pl/print.php?what=article&id=76

  14. #54

    Domyślnie

    Eeeee tam. J ak barylka ropy bedzie po $ 200 to zobaczysz jak wszyscy a najwiecej ci tutaj przedmowcy beda pro ekologicznie nastawieni ! ! ! !
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Eeeee tam. J ak barylka ropy bedzie po $ 200 to zobaczysz jak wszyscy a najwiecej ci tutaj przedmowcy beda pro ekologicznie nastawieni ! ! ! !
    A kto kazał światu uzależnić się od szejka?
    A kto kazał światu tak pompować cenę ropy, żeby szejkowie stratni na dalarach nie byli?
    A komu zależy na takim kursie dolara?

    Co zrobić, żeby wilk syty i owca cała, czyli dolar niski i szejk syty? Pompować cenę ropy ile się da.
    Głupi świat i tak kupi, bo trzymają go w szachu.

    A dlaczego trzymają świat w szachu? A bo potężne lobby wojenno-wydobowczo-rafineryjne skutecznie zablokowało na wiele lat rozwój technologii pozwalających na masową produkcję pojazdów niebenzynowych.
    Do tego dołączyły się rządy, pobierające niezły haracz w postaci podatków od ropy i cała układanka jest złożona.

    To z tym ludzkość powinna walczyć, a nie rozwiązywać problem poprzez jakieś bzdurne betonowe sarkofagi, które niczego nie rozwiązują.

    Rozbić lobby, uniezależnić świat - to może tylko ktoś nowy, świeży. Indie plus Obama - to naprawdę może być nowy kierunek, ale potężne macki ogólnoświatowego układu mafijnego łatwo się nie poddadzą.

  16. #56

    Domyślnie

    Ludzkosc jest najbardziej skora do walki i ekologicznych rozwiazan jak ja cos mocno uderza po kieszeni...np ceny ropy.......
    wtedy jest bardzo waleczna ! jak lew albo tygrys nawet - na wymarciu nota bene.
    Nie tylko szejkowie niezle na tym wychodza, ale i sasiad - no i sasiad sobie nie odmowi zeby podniesc ceny gazu a szczegolnie jak przyszla zima bedzie w Polsce mrozna i sniezna.......Miller Leszek sie klania i gaz z Norwegii.
    Polak zawsze nowe przyslowie sobie kupi - ze i przed szkoda i po szkodzie glupi.....
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  17. #57

    Domyślnie Iskierka nadzieji??

    Przed chwilą w Teleexpresie zwrócono uwagę na bezsensowne działania meliorantów na przykładzie rzeki Redy. Czyżby coś drgnęło "w majtach i zaczną się dobierać do tyłków tym barbarzyńcom ?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ekoodmiana lewakka, skasowanego...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #59

    Domyślnie

    W kosmos sie lata na paliwie hydro jakims tam jakims, czyli technologia jest, i dawno jest, ale jej sie nie upowszechnia bo po co jak mozna sobie kase nabic - rodzina Busha przeciez na handlu ropa sie dorobila ( dziadek to do ostatniej chwili z Hitlerem handlowal )i - jak wszyscy przypuszczaja - nadal dorabia.....Wszystkie pociotki, krewni i znajomi krolika w firmie Haliburton, ktora ma najwieksze kontrakty w Iraku.....dobra, zobaczymy co bedzie dalej.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  20. #60

    Domyślnie

    Pewnie, wysokie ceny gazu i ropy wymuszaja inne rozwiazania - tylko dlaczego jak atom taki dobry to nikt go nie chcial.....
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony