dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 57
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.129 z 1129
  1. #1121

    Domyślnie

    ooo dzięki... dopiero teraz tu zajrzałem, nie dostaję powiadomień, a i trochę mnie nie było, no i to całe zamieszanie, Smoleńsk, wulkan - jakoś do jutuba głowy ostatnio nie miałem. Zaraz będę próbował, pozdrawiam

  2. #1122

    Domyślnie

    Ciekawy wątek. Szkoda, że już chyba nie żyje. A może jednak?

    Mam komputer z WindowsXP i kieszenią na dyski SATA. Kiedyś można było podczas pracy taki dysk wyciągnąć i włożyć (ten sam lub inny). System go obsługiwał właściwie jak dowolny dysk wymienny. Od pewnego czasu już jednak tak nie robi i po wymianie dysku, żeby z niego korzystać, muszę restartować kompa. Gdzie może być przyczyna i jak przywrócić działanie hot-plug?

  3. #1123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Czy masz w biosie ustawiony tryb pracy SATA na AHCI? Może ktoś przestawił?

  4. #1124

    Domyślnie

    Dzisiaj rano zostałem poproszony przez znajomego o wydrukowanie pliku z pen-driva. Miałem już od początku lekkie problemy z zainstalowaniem jego ale w końcu się udało. Jednak podczas uruchamianiu pliku wyskoczyła ikonka ,ze plik był zarażony Rootkitem , Avast znalazł go od razu i wsadził go do kwarantanny i teraz moje pytanie czy to wystarczy? Z informacji , które już zebrałem to ten Rootkit w następnej fazie ukrywa się w danych na komputerze i przejmuje nad nim kontrole , czy wsadzenie go do kwarantanny wystarczy aby do tego nie doszło? Czy powinienem poczynić jakieś dalsze kroki? wydrukowałem co miałem wydrukować i od razu szybko wyjąłem pen-driva.
    Mam na tym wiele pracy na tym komputerze i muszę podłączyć do niego inne pen-drivy i dyski przenośne tylko czy w obecnej sytuacji jest to bezpieczne? Druga rzecz w miejscu w Avaście gdzie jest kwarantanna jest opcja usuń tylko nie wiem czy to usuwa tylko kwarantanne czy z całego dysku zarażony plik.
    Pozdrawiam i dziękuje za uzyskana pomoc.

  5. #1125

    Domyślnie

    Szukam ratunku. Moja podstawowa funkcja życiowa jest zagrożona. Skype mi szwankuje - nie słyszę rozmówcy. Najpierw nie słyszałam wcale - teraz tak na progu słyszlności coś tam cichuteńko szeleści.

    Inne dźwięki normalnie (czyli wykluczony problem głośniczka). Nie da się to nijak podgłośnić. Przeszłam wszystkie instrukcje z Helpa. Nawet reinstalowałam Skype'a i też nie pomogło.

    Przy zalogowaniu innego użytkownika - ten sam efekt.

    Drugi komputer na tym samym łączu internetowym nie ma problemów (to pecet, mój szwankujący to Mac - i to już naprawdę nie mieści się*w głowie).

    Może ktoś z Was ma pomysł co jeszcze można zrobić?

  6. #1126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Może zacznijmy od tego jaki masz system operacyjny. MacOs czy Windows?

  7. #1127

    Domyślnie

    się naprawiło... Chyba po zainstalowaniu updatów. Dzięki za odzew, choć dopiero teraz przeczytałam.

  8. #1128

    Domyślnie

    Witam
    Mam prośbę o pomoc. Chciałbym wykonać coś takiego jak bardzo prosty pokaz slajdów. Dla utrwalenia nauki słówek w języku niemieckim chciałbym zrobić coś takiego żeby pojawiało mi się niemieckie słowo a po 1-2 sekundzie pojawiało się jego tłumaczenie a następnie po 2 sekundach zmieniało sie słowo.
    Proszę o podpowiedzi jak można (bo wiem że można) w prosty sposób zrobić taki pokaz np. w Powerpoincie lub czymś innym
    -czy za każdym razem po wybraniu nowego slajdu trzeba przełączać się na układ i wybierać "slajd tytułowy" czy można to jakoś ustawić żeby sam się taki otwierał.
    -jak zrobić żeby tłumaczenie słowa pokazywało się po jakimś czasie, czy musi to być nowy slajd czy na jednym można włączyć taką opcję
    -czy można takie slajdy w prezentacji uruchomić w kolejności losowej a jeśli nie to jak zapamiętać w którym miejscu prezentacja się skończyła żeby następnym razem uruchomić ją od miejsca w którym się skończyła a nie od początku.
    Pozdrawiam i dziękuję za już otrzymaną pomoc.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  9. #1129

    Domyślnie

    oczywiście że się da

    łatwiej by mi było gdybym wiedział jakiego powerpointa masz - więc odpowiem na przykładzie 2007

    -nie rozumiem pierwszego pytania, więc nie odpowiem na nie

    - aby niemiecka wersja pojawiała się po jakimś czasie musisz
    napisać słowo polskie i niemieckie jako dwa oddzielne pola tekstowe
    przejść do menu animacje
    wybrać opcję animacje niestandardowe
    wybrać pole tekstowe z słowem niemieckim
    w okienku animacji klikasz na przycisk dodaj - wybierasz animację wejścia
    w oknie animacji pojawia się słówko masz teraz 2 możliwości w opcji początek wybierasz "po kliknięciu" wtedy słowo pojawi się po kliknięciu albo opcja "po poprzedniej" wtedy musisz kliknąć 2 razy na słowo w animacjach i w zakładce chronometraż ustawiasz opóźnienie np 2 sek

    - masz tu skrypt który zamienia miejscami slajdy

    Sub RandomizeSlides()
    Dim intIndex As Integer
    Dim intRandomSlide As Integer
    Dim intSlides As Integer

    intSlides = ActivePresentation.Slides.Count
    For intIndex = 1 To ActivePresentation.Slides.Count
    intRandomSlide = Int((intIndex * Rnd) + 1)
    ActiveWindow.ViewType = ppViewSlideSorter
    ActivePresentation.Slides(intRandomSlide).Select
    ActiveWindow.Selection.Cut
    ActivePresentation.Slides(intSlides - 1).Select
    ActiveWindow.View.Paste
    Next

    End Sub


    aby go odpalić musisz zrobić prezentację
    naciskasz alt+F11
    wybierasz z górnego menu wstaw/insert -----> modół/module
    w okienku które się pojawi wklejasz powyższy skrypt
    naciskasz zielony trójkącik

    TADAM - slajdy poprzestawiane

    Dziękuję za uwagę
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

Strona 57 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony