dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    no nieźle się porobiło

    i co teraz? masz już kogoś?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar quickfox
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Nie jeszcze nie mam, ale zaczynam szukać od jutra. Na razie załatwiłem zastępstwa na rozładunek materiałów. Cóż takie, życie. Na szczęście umowa była taka, że nie płacę z góry tylko po oddaniu poszczególnych etapów. Na razie dostali całą kasę za fundament. Teraz bez litości i zaliczek. Żadnych ustępst i płacenia przed całkowitym odbiorem przez inspektora. Jeżeli ktoś czytający ma ekipę godną polecenia do dokończenia ścian stropu i na dach to proszę o kontakt ^^

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aspect
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Witam

    jutro mam spotkanie z inspektorem nadzoru w Tarnowskich Górach. Zapytam czy zna jakąś solidne ekipe. Dam znac czy cos sie znajdzie. Dobrze, że nie popełniłeś błedu i nie zapłaciłes im zaliczkowo z góry. Tak na marginesie to w budowlance trzeba byc chyba sku....em bo inaczej cie nie szanują. Powodzenia

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar quickfox
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Masz rację od teraz będę trenował bycie sk...synem ^^

  5. #25

    Domyślnie

    Witaj.
    Ja tak czytam bo też na Podlesiu chce się budować - może będziemy sąsiadami (szerokość działki mamy identyczną)

    Pozdrawiam

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar quickfox
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Bardzo mi miło. Gdybyście czegoś potrzebowali to daj znać. Miło będzie mi pomóc

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał quickfox
    Bardzo mi miło. Gdybyście czegoś potrzebowali to daj znać. Miło będzie mi pomóc
    Na pewno porady będziemy potrzebować. Gubię się już teraz (a budować będziemy się dopiero w przyszłym roku). Działka w nasze łapki trafi we wrześniu (a jest pewna bo od rodziny dostajemy - od pokoleń jest a nikt nie wpadł że jak budowlana to można dom postawić). Zastanawiam się tylko jak dokładnie z papierami to wygląda. Co najpierw, co jest konieczne a co jest opcjonalne (np nie wiem czy te ścieki i gaz są potrzebne bo chcemy oczyszczalnie przydomową a gaz to wole z butli), co możemy teraz (kiedy nie jesteśmy właścicielami) a co dopiero załatwiać możemy mając papierek własności.

    Dużo tych pytań a wszystko sama robię (moja druga połowa wyszła z poniekąd logicznego założenia że jak jedna się osoba tym zajmuje to on nie musi żeby tłoku nie było i sobie w paradę nie wchodzić) i ogólnie mętlik poważny

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AneczkaG
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneczkab
    Witaj.
    Ja tak czytam bo też na Podlesiu chce się budować - może będziemy sąsiadami (szerokość działki mamy identyczną)
    Witajcie sasiedzi,
    dolaczam do Waszej podleskiej/podlesianskiej podgrupki.
    My poki co papierologie robimy, a dosc duzo jej jest. Aktulanie utknelismy na geodecie i jak piszecie TRZY MIESIACE na mapki z UM? Przeraza mnie to, zakldalam z 1,5 miecha
    W ktorej czesci Podlesia budujecie?

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AneczkaG
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneczkab
    [Zastanawiam się tylko jak dokładnie z papierami to wygląda. Co najpierw, co jest konieczne a co jest opcjonalne (np nie wiem czy te ścieki i gaz są potrzebne bo chcemy oczyszczalnie przydomową a gaz to wole z butli), co możemy teraz (kiedy nie jesteśmy właścicielami) a co dopiero załatwiać możemy mając papierek własności.
    Duzo zalezy od tego, czy ta czesc Podlesia ma plan zagospodarowania. Nasza niestety nie ma, co jest o tyle ciekawe, ze ulice dalej juz jest Wiec zeby cokolwiek zaczac, a przede wszystkim wystapic o kredyt musielismy miec warunki zabudowy. A do WZ trzeba wszystko - zapewnienie wszystkich mediow. Jak to jest z oczyszczalnia to nie wiem, ale slyszalam, ze i tak trzeba miec zapewnienie od wod-kanu.
    Co do szkod gorniczych - mozna sie samemu dowiadywac w OUG, ale przy zalatwianiu WZ UM wystepuje do UG z zapytaniem (do oficjalnego zapytania trzeba byc wlasicielem, do nieoficjalnego nie trzeba) i dostaje sie do domu pismo z UG. Ja akurat bede wzmacnaic fundamenty, bo choc na moim terenie od ilus lat nie ma eksploatacji, ale szkody ciagle sa, teren siada i jestem przewrazliwiona w tym temacie (mam w rodzinie rzeczoznawce w tym temacie).
    W kazdym razie posiadajac WZ kupilismy dzialke, mamy zgode na przesuniecie kanalizacji (przeszkadza nam w budowie), zamowilsmy mapki do celow projektowych u geodety.

  10. #30

    Domyślnie

    [wpis przeniesiony z "dziennika"]

    Cytat Napisał agaiblazej
    Witam Panie Adamie!
    Jestem zachwycona tak precyzyjnym dziennikiem budowy i przede wszystkim takim podejściem do takiego poważnego przedsięwzięcia jakim nie wątpliwie jest budowa swojego wymarzonego domu.
    Bardzo się ciesze, że Pana znalazłam
    We wrześniu kończymy formalności związane z zakupem działki również Katowice Podlesie
    Następnie zabieram się do kompletowania dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy.
    Budowe planujemy rozpocząć wiosną 2009r. Teraz zaczynam szukać ekipy budowlanej.
    Gdyby była Pan tak uprzejmy przesłać namiary na tak dobrego i przede wszystkim niedrogiego Geologa.
    Proszę mi również napisać czy w firme w której zamawiał Pan projekt nie powinni sporządzić adaptacji projektu gotowego i zagospodarowania terenu.
    No i dochodzę do najważniejszego dla mnie pytania co z firma budowlaną czy korzystał Pan dalej z usług pierwszej która rozpoczęłą budowe (początek obięcująco się zapowiadał).
    Panie Adamie bardzo Pana proszę o przesłanie mi namiarów na ów ekipę budowlaną jak i na inspektora nadzoru bo to rzeczywiście bardzo dobry pomysł.
    Pozdrawiam Aga
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik74348.htm

  11. #31

    Domyślnie

    [wpis przeniesiony z dziennika budowy]

    Cytat Napisał patrycjank
    Witam

    My także zaczeliśmy budowę domu w podobnym okresie co Państwo. Jak dalej minęła budowa, My mieliśmy koszmarne problemy z dekarzami. Ale murarze byli super. Potem robili nam jeszcze ocieplenie poddasza i tynki, mieliśmy dużo szczęścia.

    pozdrawiam

    Patrycja
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik71767.htm

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony