dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Tybet

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Tybet

    Jednak jak mam jakieś ważne przemyślenia to wchodzę na to forum

    Tak sobie pomyślałam, że jako Polacy mamy po prostu moralny obowiązek upomnieć się o prawo Tybatańczyków do własnego kraju,języka, kultury.
    To, co robią Chińczycy jest tak podobne do planowego wyniszczania Polaków przez Hitlera i Stalina, że skojarzenia same się nasuwają.
    Pierwszą moją myślą na wieść o masakrze było to,że hańbą będzie jechać na olimpiadę i ją oglądać.
    Ale Dalajlama zawsze podkreslał,że im więcej osób z zachodu przyjedzie do Tybetu, tym więcej będzie informacji o tym, co się tam dzieje i tym większe poczucie wsprawcia u tych Tybetańćzyków, którzy zostali,że świat o nich pamięta.
    Tak więc mam nadzieję,że sportowcy, kibice czy inni przyjezdni zdobędą się na pokazanie,że o dramacie Tybetu wiedzą i milczeć nie będą.

  2. #2

    Domyślnie

    a dlaczego tylko tybet ? a kurdowie a baskowie a katalonczycy wszystkie te nacje maja swoj jezyk swoja tradycje i kulture a wiele narodow w rosii ? nie posiadajacych zadnych praw autonomicznych.
    tybet jest "modny" w chwili jak chynczycy zabija kilku mnichow. to na tyle

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Czy Tybet od wieków nie był państwem a Chińczycy im to zabrali? Tybet to państwo pod okupacjom Chin, tak to przynajmniej rozumiem
    Tu nie chodzi o to aby teraz każda mniejszość na świecie miała swoje państwo, tu chodzi o to aby zwrócić niezależność komuś kto ja od wieków miał i została mu ona siłom odebrana.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    a dlaczego tylko tybet ? a kurdowie a baskowie a katalonczycy wszystkie te nacje maja swoj jezyk swoja tradycje i kulture a wiele narodow w rosii ? nie posiadajacych zadnych praw autonomicznych.
    tybet jest "modny" w chwili jak chynczycy zabija kilku mnichow. to na tyle
    Lista prawdopodobnych ofiar na stronach Fundacji Helsińskiej
    http://www.hfhrpol.waw.pl/Tybet/rapo...?raport_id=647

    Czmirku? Ile masz lat? Jezeli mniej niż 18, to twoja niewiedza jest usprawiedliwiona, jeżeli więcej - porażająca. Geopolitycznie sytuacja Tybetu przypomina sytuację Litwy albo Łotwy albo właśnie Polski w czasie zaborów. Przeczytaj post Zeljki.
    Jezeli wg Ciebie upominanie sie o prawa człowieka to kwestia "mody" - hmm..
    Mimo wszystko sytuacja Basków i Katalończykow jest nieporównywalna - bo tam od czasów Franco chwała Bogu ludzi się nie morduje w imię prawa. Porównywanie z Kurdami tez jest nie do końca trafione - ogrom represji wobec nich jest nieporównywalnie większy niż w Tybecie, ale Tybetańczycy własciwie żadnych prób zbrojnego przeciwstawiania się Chińczykom nie podejmują. Ponadto jesli już - to nalezy protestowac i przed ambasadą Turcji i Chin, a nie przed żadną.

    jest taki piękny wiersz Brodskiego, który równie pięknie śpiewa Czyżykiewicz - Pieśń o Bośni albo Giną Ludzie (jest na tyle uniwersalny,że ten drugi tytuł jest znacznie właściwszy)
    Puenta jest taka:

    "Wśród wyznawców każdej wiary
    są mordercy i ofiary
    twe milczenie wskaże teraz
    kogo wspierasz"

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: Tybet

    Cytat Napisał abromba
    Jednak jak mam jakieś ważne przemyślenia to wchodzę na to forum

    Tak sobie pomyślałam, że jako Polacy mamy po prostu moralny obowiązek upomnieć się o prawo Tybatańczyków do własnego kraju,języka, kultury.
    .
    od tego powinno być ONZ
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ludzie, co się z wami dzieje?
    Wszystko macie gdzieś? Zawsze jest ktoś inny, do "zajęcia stanowiska" ? W Tybecie mordują ludzi a waszym problemem są gnijące cebulki tulipanów i dobór odcienia płytek.

    Tym postem definitywnie żegnam się z Forum Muratora. Po czterech latach chyba czas powiedzieć dość.

  7. #7

    Domyślnie

    Abromba

    Zdaje sie , ze odbieramy na tych samych falach . Proponuje , zebysmy w formie protestu , ogolili sobie glowy na "zero" , aby upodobnic sie do buddyjskich mnichow .

  8. #8

    Domyślnie

    Tym postem definitywnie żegnam się z Forum Muratora. Po czterech latach chyba czas powiedzieć dość.

    na komentarz mnie nie stac.

    w kurtystanie ginie rocznie kilka set do kilku tysiecy osob brutalnie mordowanych przez turkow i innych wiec o wiele wiecej niz w tybecie i kto protestuje NIKT.
    dlaczego bo kurdowie nie maj nic kompletnie nic i nikogo nie interesuj. zadnej ropy zadnych gazociagow i ropociagow wiec kogo to obchodzi? kto protestuje?
    NIKT
    baskowie protestuja walcza i gina i gnija w wiezieniach za udzial w ETA gina rowniez niewinni ludzie tak jak polityk lewicy tuz przed wyborami. i kto sie wstawia za baskami nikt bo polityka to nie odpowiada niech baskowie dusza sie pod panowaniem madrytu
    chyba nie znasz nastrojow w barcelonie i co oni mysla o madrycie dumna katalonia byla samodzielna o wiele wczesniej i dluzej niz polska.
    a geopolityczna sytuacja tybetu jest do dupy i nie upomna sie o tybet zadne powazne organizacje miedzynarodowe dlaczego ? dlatego ze nikt nie podskoczy zoltka bo ich jest ok. miliarda a tybetanczykow ilu? niestety nie wiem.
    kazdy narod ma prawo do samostanowienia i tybet i baskowie i narody za uralu
    i nie wiem dlaczego tybet nagle jest na czolowkach gazet, moze dlatego ze musza czym zapchac szpalty. a ze w kolumbi partyzanci zarzynaja mieszkancow wsi setkami miesiecznie to co z tego w tybecie byly kamery jest lama a w dzungli nie ma kamer ludzie gina w milczeniu.
    swiad jest porabany i zaden protest tego nie zmieni tym badrdziej protest w muratorze

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    Ludzie, co się z wami dzieje?
    Wszystko macie gdzieś? Zawsze jest ktoś inny, do "zajęcia stanowiska" ? W Tybecie mordują ludzi a waszym problemem są gnijące cebulki tulipanów i dobór odcienia płytek.

    Tym postem definitywnie żegnam się z Forum Muratora. Po czterech latach chyba czas powiedzieć dość.
    A czego oczekujesz? Chcesz protestować - bij finansowo w Chińczyków i nie kupuj chińszczyzny. Nie realne? Tak pewnie myśli duża część ludzi i dlatego Chińczycy mogą i będą robić u siebie co im się podoba. 10, 1000, 1mln ofiar - to kwestia "polityki" utrzymania się przy władzy...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    Ludzie, co się z wami dzieje?
    Wszystko macie gdzieś? Zawsze jest ktoś inny, do "zajęcia stanowiska" ? W Tybecie mordują ludzi a waszym problemem są gnijące cebulki tulipanów i dobór odcienia płytek.

    Tym postem definitywnie żegnam się z Forum Muratora. Po czterech latach chyba czas powiedzieć dość.
    groźba? obietnica?

    generalnie tybet (mi) kojarzy się z miejscem gdzie większość to ma, są instytucje międzynarodowe, które też tam to mają, nie ma co się tak podniecać, polityka i tyle
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    Abromba

    Moim zdaniem , powinnismy wystosowac list do Chucka Norrisa , aby on zajal sie ta sprawa . Chuck byl ulubionym uczniem Bruca Lee . Bruce uczyl sie sztuk walki w klasztorze Szaolin . Klasztor znajduje sie w Tybecie i prowadza go buddyjscy mnisi . A wiec z logicznego punktu widzenia , ten post jest ok .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    dobre, udało Ci się, popłakałem się
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13

    Domyślnie

    Barbossa

    Biorac caloksztalt Twoich wypowiedzi pod uwage , musze stwierdzic , ze pieknie mnie skomplementowales .

  14. #14

    Domyślnie

    Tybet.....? Jak spbie pomyślę: Dalajlama, mnisi, modlitwa... I jak sobie pomyślę: Ojciec Rydzyk, kler zglądający pod kołdry, Świątynia Opatrzności Bożej.... Nie! Dziekuję!
    Chociaż ludzi szkoda.
    I dlatego załatwie Chińczyków. Przestanę kupować ich produkty!
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  15. #15

    Domyślnie

    I dlatego załatwie Chińczyków. Przestanę kupować ich produkty!

    odpowiedz mi w takim razie jak przezyjesz w tym dziwnym swiecie bez chinszczyzny ???? nie sadze ze da sie zyc bez chinskich produktow.
    mimo wszystko zycze wytrwalosci w podjetym postanowieniu

  16. #16

    Domyślnie

    odpowiedz mi w takim razie jak przezyjesz w tym dziwnym swiecie bez chinszczyzny ???? nie sadze ze da sie zyc bez chinskich produktow.
    mimo wszystko zycze wytrwalosci w podjetym postanowieniu[/quote]

    Ja już wszystko od nich kupiłem. Już mi nic nie potrzeba .
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony