dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Nowe prawo budowlane

    Witam

    W jednym z katalogów z domami jednorodzinnymi wydanym przez MURATORA (dokładnie nie pamiętam czy był to 1999 czy 1998 rok) był fajnie rozrysowany schemat postepowania "krok po kroku" co należy załatwić w poszczególnych urzędach i jak prowadzić budowę od początku do samego końca. Myślę że teraz po zmianach w "Prawie budowlanym". można byłoby coś takiego zrobić ponownie. W prawdzie w ostatnich numerach znalazły się omówienia nowych uregulowań, nie mniej uaktualniona wersja takiego schematu byłaby na pewno pomocna dla wszystkich którzy planują budowę jak i już ją zaczęli. Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    popieram goscia jak najbardziej, mysle, ze tym, co stoja na poczatku swojej przygody budowlanej bardzo by taki schemat pomogl

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Miałem napisać o podobnym problemie, ale wyprzedził mnie Gośc, którego całkowicie popieram, pamietam że bardzo mnie ucieszyło w załączniku do czasopisma wzory pism, umów itp. prawdopodobnie w 2000 r.
    Czy jest mozliwośc powtórzenia z tym że zaaktualizowanego do nowych przepisów.
    Przyznam się że zaczynam się gubić co potrzeba, gdzie należy załatwiać i w jakiej formie powinny być złożone podania.
    Na pewno jest duzo takich osób, nie wszyscy są "starymi wygami"
    a wypisanie "krok po kroku" zadowoli i tych nie za bardzo "bystrych" do których sie zaliczam.
    Bodek

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    W okolicach 11 lipca w wielu tytułach prasowych ukazywały się poradniki i wyjaśnienia. Poszukaj w Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Gazecie Prawnej. Niestety ich archiwa internetowe nie są już bezpłatne.
    Niemniej, podobna publikacja w Muratorze także byłaby pożądana.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Popieram całym sercem i zacznijcie od wędrówki po urzędach przy zakupie działki.Przydały by się również terminy do których sązobligowani urzędnicy.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Zwłaszcza to "zobligowanie " urzędników by się przydało. Przewiduję znaczneeeeeeee przedłżanie się spraw w związku z "nowym prawem budowlanym" to "nowe" prawo to raj dla "upierdliwych urzedników", już jest kilka ciekawych postów na ten temat.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Płyta o której piszecie była również dołączona do lipcowego numeru Ładny Dom (chyba, lub jakiś późniejszy numer). Były tam zawarte wnioski i podania oraz poradnik "Jak budować bez łamania prawa".
    Dopiero w środę mogę podać dokładnie numer wydania (jak nie zapomnę - mam w domu).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony