dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BartekzLodzi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-008
    Posty
    6

    Domyślnie Jak doprowadzić podłoge do ładu?

    Witam, mam takie pytanie odnoszące podłogi... Co zrobić?
    Na działce robie remont, sufity i gladź zrobiłem. zostało tylko malowanie, ale to to jak bedą już na 100% wybrane kolory ale nie w tym rzecz.
    teraz jak się cieplej zrobi, bede robił na zewnątrz domu wylewkę.
    Po wylewce, musze wziąć się za podłoge w domku... i.. co zrobić?
    Domek jest murowany, ale z czego dokłądnie nie wiem... jacyś kretyni robili ten dom, ponieważ, jedne sciany cegła, inna sciana pustak... ale nie o to chodzi... najlepszą rzeczą jest podłoga... stan raczej bardzo zły. betonowa, powykruszana... a co najlepsze, jest na niej ułozona papa (gdzieś czytałęm, ze trzyma to wilgoć)
    są nierównosci na podłodze, i co zrobić, żeby ta podłoge doprowadzić do stanu dobrego?
    myslalem zrobić podłogę na legarach, połozyć płyty OSB, ale czy to wyjdzie? czy da rade tak zrobić, na takim podłozu?
    Proszę o odpowiedzi, i jesli nie tak, to jak tą podłoge zrobić? i to tez nie tak, żeby ładowac się w niewiadomo jakie koszty, to tylko domek raczej sezonowy, nie do mieszakania cały rok.
    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Folia na beton i na to legary hxb 5 x 8 cm przykręcone do podłoża. Na legary płyta OSB i warstwa nawierzchniowa ( wykładzina/ panele/ parkiet/ żywica/ ???)
    Tu była reklama....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekzLodzi Zobacz post
    Witam, mam takie pytanie odnoszące podłogi... Co zrobić?
    Na działce robie remont, sufity i gladź zrobiłem. zostało tylko malowanie, ale to to jak bedą już na 100% wybrane kolory ale nie w tym rzecz.
    teraz jak się cieplej zrobi, bede robił na zewnątrz domu wylewkę.
    Po wylewce, musze wziąć się za podłoge w domku... i.. co zrobić?
    Domek jest murowany, ale z czego dokłądnie nie wiem... jacyś kretyni robili ten dom, ponieważ, jedne sciany cegła, inna sciana pustak... ale nie o to chodzi... najlepszą rzeczą jest podłoga... stan raczej bardzo zły. betonowa, powykruszana... a co najlepsze, jest na niej ułozona papa (gdzieś czytałęm, ze trzyma to wilgoć)
    są nierównosci na podłodze, i co zrobić, żeby ta podłoge doprowadzić do stanu dobrego?
    myslalem zrobić podłogę na legarach, połozyć płyty OSB, ale czy to wyjdzie? czy da rade tak zrobić, na takim podłozu?
    Proszę o odpowiedzi, i jesli nie tak, to jak tą podłoge zrobić? i to tez nie tak, żeby ładowac się w niewiadomo jakie koszty, to tylko domek raczej sezonowy, nie do mieszakania cały rok.
    Pozdrawiam
    pozrywaj wszystko i wylej styrobeton na to plyty osb.jaka powierzchnia tych podlog..mam w Wieruszowie chlopaka ktory sprzedaje m3 granulatu styropianowego po 50zl.jesli sie zdecydujesz wysle namiary na priv

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BartekzLodzi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-008
    Posty
    6

    Domyślnie

    a czemu akurat styrobeton?
    granulat styropianowy, czyli te kuleczki styropianu, które miesza się z cementem?
    powierzchnia podłóg to koło 40m2.
    znaczy powierzchnia podłóg, które trzeba zrobić, bo w łazience i kuchni są płytki, tylko pokoje 2 i przedpokój trzeba by zrobić.
    do subfosylny. szczerze mówiąc opcja legarów od razu na to, by mi bardziej pasowała, niż robienie wylewek (po 1 taniej i to jest najwazniejsze) ale z drugiej str... czy na takiej podłodze, wyrównam jakoś legarami?
    tak, na płyte osb, najprawdopodobniej wykładzina, bo jest to raczej najtansza opcja.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Folia na beton i na to legary hxb 5 x 8 cm przykręcone do podłoża. Na legary płyta OSB i warstwa nawierzchniowa ( wykładzina/ panele/ parkiet/ żywica/ ???)
    Dobre rozwiązanie z uwzględnieniem wentylacji przy szczelnej okładzinie posadzkowej. Pozdrawiam.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BartekzLodzi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-008
    Posty
    6

    Domyślnie

    jak przy szczelnej okładzinie posadzkowej? nie rozumiem.
    wentylacja, tzn, żeby było coś, jakieś odprowadzenie, żeby ta podłoga oddychała pod spoem tak?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Dobre rozwiązanie z uwzględnieniem wentylacji przy szczelnej okładzinie posadzkowej. Pozdrawiam.
    Jeżeli beton przy chodzeniu się wywraca tzn, jeżeli są to już takie kawałki, kawałeczki, że wszystko się rusza, to usunąć. Jeżeli jest popękany możesz w kilku miejscach poklamrować. Następnie dwie warstwy folii ułożonej na zakładkę i na krzyż. Zakładki połączyć taśmą samoprzylepną. Wyrównać poziomy legarami czyli podkładkami pod legary np, z drewna, gumy twardej itp. Podkładki pod legary wycinaj 10,5cm. Legary 4x6cm. Odstęp między legarami od środka do środka 60-65cm. Płyta OSB 16mm. Przykręcona do legarów co 30cm wzdłuż boków i przez środek. Płyty układasz na cegłę. Najpierw cała obok połowa płyty. Szlifowanie płyty tylko gdy chcesz coś do niej kleić.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BartekzLodzi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-008
    Posty
    6

    Domyślnie

    powiem Ci tak, czy tak jest to nie wiem, ale raczej nie. pojade na działke teraz na weekend, zdejme papę, to zobacze. ale nawet jeśli, to jak to usune?
    dobrze.
    a jaka ta folia ma być? grubośc i typ?
    i wyrównam tak idealnie? gumy twardej? tzn?
    dobrze.
    hmm. bo tak gdzieś czytałem, porobiłem sobie wstępne wyliczenia.
    i gdzieś tu na forum czytałem, że dla płyt 12mm odstępy miedzy legarami to 40cm od środka do środka.
    i tak myslalem, że chyba ta opcja bedzie lepsza, bo legary blizej siebie są, ale z drugiej strony cieńsza płyta.
    a ty polecasz 16mm płyte, dlaczego takie rozwiązanie jest lepsze?
    wiem wiem. nie, nic do niej klejone nie będzie.
    dziękuje za odpowiedź. jedna taka, chyba co wyjasnione wszystko po kolei jasno, choć jak dla mnie i tak są z 2 rzeczy nie zrozumiałe

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekzLodzi Zobacz post
    jak przy szczelnej okładzinie posadzkowej? nie rozumiem.
    wentylacja, tzn, żeby było coś, jakieś odprowadzenie, żeby ta podłoga oddychała pod spoem tak?
    Budynek na działce a więc zmienność temperatur i wilgotności. To wszystko może spowodować roszenie wilgoci wewnątrz konstrukcji podłogi. Wentylacja tej części podłogi zapobiegnie powyższemu zjawisku. Wilgoć wokół drewna nie służy jego trwałości. Pozdrawiam.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BartekzLodzi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-008
    Posty
    6

    Domyślnie

    tak, dokładnie zmiennośc temperatur i wilgoci jest na 100%.
    tak, ja to rozumiem, ale jak zrobić wentylację takiej podłogi, lub jak ją wentylowac?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekzLodzi Zobacz post
    tak, dokładnie zmiennośc temperatur i wilgoci jest na 100%.
    tak, ja to rozumiem, ale jak zrobić wentylację takiej podłogi, lub jak ją wentylowac?
    Powinien być nawiew z zewnętrznej strony budynku (otwór -y w fundamencie) i wywiew na styku podłogi ze ścianą (odpowiednie zafrezowania na listwie przypodłogowej od strony ściany). Przy klasycznej podłodze z desek (bez płyty OSB) wywiew jest między poszczególnymi deskami. Pozdrawiam.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BartekzLodzi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-008
    Posty
    6

    Domyślnie

    hmm... a czy takie otwory, mozna zrobić teraz, jak już dom stoi? w sensie, np. przy samej podłodze teraz tej starej, ponawiercać wiertarką ? i czy taki nawiew musi być we wszystkich pomieszczeniach, czy np. w jednym wystarczy?
    co do drugiej częsci. wywiew tzn, żeby płyta nie była przy samej scianie tylko np 2cm z kazdej strony sciany? żeby to mogło sobie oddychać? o to chodzi?
    tak, pewnie, że to moze i więcej oddycha... ale podłoga z desek jest również chyba droższa od opcji podłogi z płyty prawda?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekzLodzi Zobacz post
    hmm... a czy takie otwory, mozna zrobić teraz, jak już dom stoi? w sensie, np. przy samej podłodze teraz tej starej, ponawiercać wiertarką ? i czy taki nawiew musi być we wszystkich pomieszczeniach, czy np. w jednym wystarczy?
    co do drugiej częsci. wywiew tzn, żeby płyta nie była przy samej scianie tylko np 2cm z kazdej strony sciany? żeby to mogło sobie oddychać? o to chodzi?
    tak, pewnie, że to moze i więcej oddycha... ale podłoga z desek jest również chyba droższa od opcji podłogi z płyty prawda?
    Wrzuć w google temat "wentylacja podłogi drewnianej na gruncie" i wówczas znajdziesz wiele cennych wskazówek dotyczących Twojego problemu. Pozdrawiam.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekzLodzi Zobacz post
    powiem Ci tak, czy tak jest to nie wiem, ale raczej nie. pojade na działke teraz na weekend, zdejme papę, to zobacze. ale nawet jeśli, to jak to usune?
    dobrze.
    a jaka ta folia ma być? grubośc i typ?
    i wyrównam tak idealnie? gumy twardej? tzn?
    dobrze.
    hmm. bo tak gdzieś czytałem, porobiłem sobie wstępne wyliczenia.
    i gdzieś tu na forum czytałem, że dla płyt 12mm odstępy miedzy legarami to 40cm od środka do środka.
    i tak myslalem, że chyba ta opcja bedzie lepsza, bo legary blizej siebie są, ale z drugiej strony cieńsza płyta.
    a ty polecasz 16mm płyte, dlaczego takie rozwiązanie jest lepsze?
    wiem wiem. nie, nic do niej klejone nie będzie.
    dziękuje za odpowiedź. jedna taka, chyba co wyjasnione wszystko po kolei jasno, choć jak dla mnie i tak są z 2 rzeczy nie zrozumiałe
    jezeli położysz laminat, wykładzinę dywanową lub pcv, daj legary 45cm od środka do środka i płytę OSB 12mm. Im cieńsza płyta tym legary gęściej ułożone!
    Odstęp od ściany płyt OSB 2cm, dla wietrzenia. Ocieplenie między legarami około 2cm poniżej płyty OSB.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Dorzucę swoje trzy grosze.

    Wentylację robi się albo wstawiając metalowe kratki wentylacyjne - np. pasek blachy perforowanej wpuszczony w powierzchnię posadzki drewnianej, albo robi się szczeliny wentylacyjne w listwach. Można frezować szczelinę ale też można wiercić otwory. Wszystko jest na tym koślawym szkicu
    Legary daj krótsze od wymiaru pomiędzy ścianami o około 5 cm na stronę lub legary o długości 70% wymiaru pomiędzy ścianami ale na przemian - tz. labirynt .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07553.JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	174445
    Tu była reklama....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony