dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 317
  1. #261

    Domyślnie

    Meble mozna malowac lakierobejcami, które nie uwydatniaje słojów.
    Lakiery - wodne, uratanowe, poliuretanowe - podkreslają strukture drewna, tak juz mają. Może nalezałoby połozyc bejce do podłód w kolorze zblizonym do drewna i na to lakier, mozna też olejowac drewno - o tym jest juz na forum.
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  2. #262

    Domyślnie lakiery

    dzieki za porady, dodam ze w handlu capon sprzedawany jest jako lakier zobaczcie sami:

    http://www.war.twoje-zakupy.pl/zakupy_view,y4,ba,0

    no a teraz sobie przypomniałem ze jest takze w sprzedaży drewnochron bezbarwny, dosłownie bezbarwny.

    pozdrawiam Światecznie i Noworocznie

  3. #263

    Domyślnie

    Capon produkowanie jest przez
    Polifarb Debica - TBD i SKDP - Domalux
    W oby przypadkach na stronach producenta jest napisane :

    lakier nitrocelulozowy podkładowy do drewna jest bezbarwnym lakierem na bazie nitrocelulozy. Substancje zawarte w wyrobie zabezpieczają drewno przed ciemnieniem powodowanym przez nawierzchniowe lakiery poliuretanowe.

    Podkład wiążący nitro modyfikowany przeznaczony jest do malowania (gruntowania) drewnianych posadzek w celu stabilizowania luźnych cząstek drewna i lepszego związania poliuretanowych lakierów nawierzchniowych z podłożem drewnianym.
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  4. #264
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miszasny

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Czy wybrać lakier DRAGON ???

    Witam,
    Stoję właśnie przed wyborem lakieru do parkietu dębowego. Nie ukrywam, że koszty są dla mnie tu parametrem ważnym, dlatego po zrobieniu rekonesansu w markecie postanowiłem zasięgnąć Państwa opinii. Co sądzicie Państwo o lakierach firmy Dragon. W porównaniu z innymi firmami jest to produkt o najkorzystniejszej cenie, ale boje się, że może być to jakaś kontrowersyjna ciecz. Bardzo liczę na Państwa opinię i podpowiedź w tej sprawie.

  5. #265

    Domyślnie

    A jaka cena za 5 litrów??
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  6. #266

    Domyślnie

    Ja nie używałem lakiru tej firmy, ale raz kupiłem klej epoksydowy który nie chciał zaschnąc, i raz srebrzanke, która była po pomalowaniu ... szara.
    Jeśli masz parkiet dębowy to myślę że nie powinieneś ryzykowac bo szkoda by było.
    pozdr.

  7. #267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miszasny

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    A jaka cena za 5 litrów??
    Cena: 94zł za 5 litrów

    Cena bardzo fajna. Ale nie chciałbym mieć na podłodze lakieru strukturalnego

  8. #268
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miszasny

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ceem666
    Ja nie używałem lakiru tej firmy, ale raz kupiłem klej epoksydowy który nie chciał zaschnąc, i raz srebrzanke, która była po pomalowaniu ... szara.
    Jeśli masz parkiet dębowy to myślę że nie powinieneś ryzykowac bo szkoda by było.
    pozdr.

    Dzięki za rade.
    Pozdrawiam

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał miszasny
    Cytat Napisał mariankossy
    A jaka cena za 5 litrów??
    Cena: 94zł za 5 litrów

    Cena bardzo fajna. Ale nie chciałbym mieć na podłodze lakieru strukturalnego
    Ja wybrałem na schody debowe Domalux Clasic( 120zł /5l ) i podkład Domaluxa Capon Extra 2 l.

    I jest ok.
    http://www.domalux.pl/produkty.xml?kategoria=11518
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  10. #270
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miszasny

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Wybrałem

    Bardzo dziękuję Wszystkim za odpowiedzi.

    Wybrałem lakier ETURA (142zł/5l)

    Pozdrawiam

  11. #271

    Domyślnie

    U mnie fachowcy położyli Hartz-Lacka APU-2 Prof. w ten sposób, że nad listwami pomalowali ściany... :/

    Producent mowi, ze 1 kg wystarcza na 10 m2. U mnie zużyli 4,5 kg na 30 m2, czyli wynika, że zamiast 2 razy - pomalowali półtora (jak to możliwe?? pewnie rozcieńczyli czymś - cholera wie).

    Moje pytanie jest takie - ponieważ nie chce mieć z nimi nic do czynienia - i samemu chce połozyć kolejną wartwe lakieru. Czy mogę na ten lakier wodny dwuskładnikowy położyć lakier chemoutwardzalny?

    Bede wdzieczny za pomoc.
    Wystarczy trochę pomyśleć i wszyscy będą zadowoleni. Remont = never ending story.

  12. #272

    Domyślnie

    W ciągu 12 godzin po nałożeniu jednej warstwy lakierowej można nakładać następną bez matowienia powierzchni. Jeżeli czas jest dłuższy, powierzchnia wymaga silnego zmatowienia (granulacja 150-180).
    W przypadku stosowania lakieru Domalux Super półmat, dwie pierwsze warstwy zaleca się wykonać lakierem Domalux Super połysk.
    W celu uzyskania wysokiej estetyki finalnej powłoki, przed położeniem ostatniej warstwy, powłokę należy bardzo dokładnie zmatowić siatką o granulacji powyżej 120.

  13. #273

    Domyślnie

    A mogę na położone niedawno dwie warstwy lakieru wodnego PU (dwuskładnikowego) położyć lakier chemoutwardzalny? Jeśli tak to jaki radzicie?

    Słyszałem, że te wodne są dosyć słabe jeśli chodzi o ochronę przed zarysowaniem itd.
    Wystarczy trochę pomyśleć i wszyscy będą zadowoleni. Remont = never ending story.

  14. #274

    Domyślnie czy każdy lakier uretanowy powoduje ciemnienie drewna ?

    jak w tytule....
    czy taki lakier zawsze spowoduje ciemnienie drewna ?
    czy tylko niektórych ?
    osobiście chodzi mi o jesion.....
    BOHO
    Warszawa

  15. #275
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    jak w tytule....
    czy taki lakier zawsze spowoduje ciemnienie drewna ?
    czy tylko niektórych ?
    osobiście chodzi mi o jesion.....
    Lakier uretanowy nie powoduje strukturalnego ciemnienia drewna jak to czynią w bezpośrednim kontakcie z drewnem lakiery poliuretanowe. Natomiast tworzy na jego powierzchni sztuczną poświatę wynikającą z jego charakteru jako produktu. W efekcie powierzchnia drewna jest nienaturalnie przyciemniona. Przy jesionie powłoka wpada w staro-żółty odcień. Jest lakierem nazbyt szczelnym i stosunkowo miękkim, stąd też nie polecam go na podłogę. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 23-06-2010 o 15:02

  16. #276

    Domyślnie Lakier do parkietu DOMALUX SUPER (DOLD)

    Proszę mi podpowiedzieć czy lakier do parkietu DOMALUX SUPER (GOLD) jest dobry do polakierowania podłogi - parkiet dębowy. Mieliśmy lakierowac ARTELITEM ale jeszcze chce podpytać o DOMALUX SUPER (GOLD). Czy są podobnej jakości?

    Z góry dziekuję

  17. #277
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Jakich efektów oczekujesz myśląc o polakierowaniu parkietu dębowego? Każdy lakier cechują odpowiednie właściwości. Ten sam lakier w jednym przypadku może być jak najbardziej odpowiedni a w innym już nie, przy czym nie ma lakierów spełniających wszystkie oczekiwania. Pozdrawiam.

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Jakich efektów oczekujesz myśląc o polakierowaniu parkietu dębowego? Każdy lakier cechują odpowiednie właściwości. Ten sam lakier w jednym przypadku może być jak najbardziej odpowiedni a w innym już nie, przy czym nie ma lakierów spełniających wszystkie oczekiwania. Pozdrawiam.
    Chciałabym parkiet o wysokim połysku, aby z w miarę możliwości za szybko sie nie zniszczył, nie starł. Zdaję sobie sprawę, że z biegiem czasu , lat i tak podłoga ulegnie zniszczeniu. Pozdrawiam

  19. #279
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJA35 Zobacz post
    Chciałabym parkiet o wysokim połysku, aby z w miarę możliwości za szybko sie nie zniszczył, nie starł. Zdaję sobie sprawę, że z biegiem czasu , lat i tak podłoga ulegnie zniszczeniu. Pozdrawiam
    Z tych dwóch lakierów wybrałbym Artelit. Trwalszy.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #280
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJA35 Zobacz post
    Chciałabym parkiet o wysokim połysku, aby z w miarę możliwości za szybko sie nie zniszczył, nie starł. Zdaję sobie sprawę, że z biegiem czasu , lat i tak podłoga ulegnie zniszczeniu. Pozdrawiam
    Lakier Artelitu jest lakierem wodorozcieńczalnym nowszej generacji, nie przyciemnia drewna dając naturalny przekaz jego wyglądu.
    Lakier Domaluxu jest modyfikowanym lakierem chemicznym starszej daty, który wraz podkładem lekko przyciemnia drewno a ponadto na podłodze tworzy dosyć grubą warstwę stając się elementem dominującym na jej powierzchni. Ma wyższy stopień odbicia światła /wyższy połysk/ od lakieru Artelitu.
    Trwałość zarówno jednego jak i drugiego lakieru jest wystarczająca, przy zastosowaniu odpowiedniej ilości lakieru na 1 m2 - powinno być wraz z podkładem ok, 350 ml/1m2.
    Szkodliwość po całkowitym wyschnięciu żadna. Pozostaje cena - wymierna ale przy konkretnym oczekiwaniu względna.
    Moim zdaniem, wysoki połysk to jednak Domalux z wszelkimi jego przypadłościami. Pozdrawiam.

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony