dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 160
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 3193
  1. #2001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Przedstawiam widok naszej działki czekającej na - suszę Załącznik 196520
    Rok wcześniej było sucho??? co Wy na to ???
    Napiszę co o tym myślę, ale proszę się nie gniewać.

    NIE BUDOWAŁ BYM SIĘ W TYM MIEJSCU

    Widać, że jest to albo teren zalewowy, albo bardzo podmokły, albo bardzo tani - wszystkie te czynniki są ze sobą powiązane i nigdy nie wróżą nic dobrego.

    Sam osobiście budowałem się na terenie gdzie poziom wód gruntowych! jest poniżej 4,5m dodatkowo podniosłem dom o 80cm powyżej drogi -asfaltowej gminnej podobną którą i u Was widzę.
    Twierdzenie, że rok wcześniej nie było tam wody jest śmieszne bo jestem ciekaw jak tenren wyglądał w 97 roku? Czy wogóle "wyglądał"?

    Przeanalizujcie wszystkie za i przeciw - może trzeba będzie budować na płycie i to dość wysoko?Dobrze ubezpieczyć wybudowany dom i przy okazji budowy wybudować dwie a może trzy studnie chłonne w granicy (w głbi od drogi) działki. - To na wypadek wysokiego poziomu wód i prawidłowego odprowadzenia deszczówki a przyda się też na osuszenie terenu pod drzewka

    Pozdrawiam serdecznie


    ps:
    Najwyżej położony teren w waszej okolicy to Góra Grzybówka 300m npm
    Mój dom jest na wys 228m npm

    Pewnie że nic to nie znaczy ale może warto jest popatrzeć na mapę topograficzną terenu?dużo da do myślenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #2002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Co Wy na to ???
    Proszę poczytać o rozwiązaniach - dobre na Wasz teren http://www.ceresit.pl/download/files...ndamentowa.pdf
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #2003

    Domyślnie

    Faktem jest, że poziom wód gruntowych jest wysoki - ale faktycznie trochę przeraża to zdjęcie...
    U nas tez była wysoka woda po ulewach - przestała nam działać oczyszczalnia. Teraz powoli woda schodzi, myślę, że dziś lub jutro będzie mogła zacząć działać. A wydawałoby się, że u nas piaski, więc nie będzie takich problemów. Myślimy poważnie nad przyłączeniem się do kanalizacji, bo nie chcę z obawą zaglądać do studzienki rewizyjnej przy każdym dłuższym opadzie..

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Witam serdecznie
    U mnie wszystko powoli, acz konsekwentnie się wykańcza
    Super
    Wczoraj założyłem oświetlenie w podbitce 15 x 4,5 W Led wraz ze sterowaniem astronomicznym i zmierzchowym.
    Fajna rzecz mamy to u siebie-sprawdza się znakomicie.
    Efekt dzisiejszego oświetlenia przedstawiają fotki.Ogólnie wyszło bardzo fajnie chociaż fotografia nie oddaje efektu oświetlenia w okolicy jest widno więc efekt zamierzony jest zadowalający.
    City zapewne my mamy 15 x2,6W i spoko wystarcza.
    U Ciebie pewnie będzie można szukać szpilki na kostce?
    Pozostało jeszcze oświetlenie na elewacji czyli wjazd do garażu i wejście do domu.
    Przy takim oświetleniu chyba nie będzie potrzebne.
    Mamy halogen ledowy nad garażem i w zasadzie nie jest potrzebny.
    Wystarczyłoby samo oświetlenie domu w podbitce,
    (no chyba że, zimą jak odśnieżam przed bramą-wtedy jest widniej).

    Pozdrawiam

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Czekamy na pozwolenia, koparka czeka na lepszą pogodę.
    Przedstawiam widok naszej działki czekającej na - suszę Załącznik 196520
    Rok wcześniej było sucho??? co Wy na to ???
    Witaj
    Kolego przyłączam się do wypowiedzi CityMatica
    Nie rozpocząłbym budowy domu na takim terenie.
    Dom to przecież duża inwestycja.
    Jeśli w tym roku tak jest,to nie wiadomo co będzie za parę lat?
    Klimat się zmienia i mamy coraz więcej anomalii pogodowych.
    Pozdrawiam

  6. #2006
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    o.n

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam zapoznanie sie z oferta domów 3E - Ekologiczne, Ekonomiczne, Energooszczędne na stronie Odomo.pl. Jest to firma która w ostatnim czasie u mnie na osiedlu postawiła 2 takie domy i zyskala uznanie w okolicy z tego co wiem. Moj dom to ODOMO 262/ZX15. Rewelacyjne rozwiazania + niska cena

  7. #2007

    Domyślnie

    No faktycznie to ODOMO bardzo podobne do naszej Przystani i w ogóle na temat, ehh


    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    No i pięknie. "starzy" budowniczowie wybudowali, dzielili się doświadczeniami, zdjęciami, opisami z postępów bodowy, a "nowi" co? Sezon budowlany w pełni, a tu taka cisza??
    Kategorycznie domagam się szczegółowych relacji z postępów budowy od aktualnych budowniczych Przystani
    jeszcze nie było okazji się udzielać w tym temacie, więc przedstawiamy się

    Patrycja i Paweł z Torunia Budujemy m36bL, czyli wersja lustrzana z poddaszem użytkowym. Staramy się dokumentować postępy budowlane w tym wątku.

    Obecnie jesteśmy na etapie stawiania więźby, choć pogoda w ostatnich dniach wybitnie nie służy

  8. #2008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZaPP Zobacz post
    Patrycja i Paweł z Torunia Budujemy m36bL
    Witam Państwa serdecznie nie ukrywam, że dziennik widziałem w "Dzień dziecka" co pewien czas wpisuję w googlarkę nazwę naszego domku i wyskakują różne ciekawe zdjęcia
    Będę bacznie obserwował poczynania tej budowy. domek jak mój ciekawy , a ta Wasza wersja jest duża
    Słup podtrzymujący - ładnie wyszedł tylko pamiętaj, aby nie było mostka w sypialni na górze musisz dobrze ocieplić posadzkę, bo słupa już nie ocieplisz.

    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Witam Państwa serdecznie
    Również witamy, ale proszę - nie tak oficjalnie Na forach jestem przyzwyczajony do bardziej bezpośredniego kontaktu, więc wystarczy ZaPP lub Paweł (bo to ja udzielam się u nas internetowo )

    Dziękuję za radę, będziemy w miarę możliwości eliminować wszelkie potencjalne mostki

  10. #2010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZaPP Zobacz post
    Paweł
    No to jak widzę Pawły budują i mieszkają w SP ja też jestem Paweł.


    Natomiast co do mostków to SP jest ciekawym domkiem i można tak zresztą jak w każdym domu zrobić sobie niepotrzebne miejsca na ucieczkę ciepła.
    Bardzo kłopotliwym miejscem jest brama garażowa w naszym domku bardzo duża. Na uwagę zwraca również taras -niekiedy trwale połączony z domem fundamentem. W takich chwilach trzeba mieć na budowie oczy wokoło głowy, a na na słowa ".........będzie Pan zadowolony...."reagować błyskawicznie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #2011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cześć Przystaniowicze

    mam wrażenie, że mnie tu nie bylo z rok... emocje budowlane opadły i po prostu cieszymy się domkiem. Plany na ten rok wciąż przed nami - ale będziemy realizować (drewutnia i przeszklenie tarasu na zimę).

    ZaPP - wreszcie ktoś buduje domek taki jak my, czyli ze schodami i pięknym poddaszem . Służę pomocą, zdjęciami itp...pomysł z odwróceniem schodów ciekawy. U mnie cała wnęka pod schodami została zamurowana... natomiast przerobienie łazienki i kotłowni mam niemal identyczne. Sprawdza się rewelacyjnie. Wasz dziennik będę czytał z zainteresowaniem . I trzymam kciuki.

    CityMatic - oswietlenie domu mam zorganizowane podobnie - podbitka, która uruchamiana jest po zmierzchu a nad garażem lampa LED z czujką ruchu i zmierzchu. Skutek - lampa LED sie nie załącza bo jest jej za jasno. Światło od podbitki oswietla czujnik zmierzchu .... teraz kombinuję jak oświetlić wjazd do garażu, ale przy bramie - bedzie bardziej efektywne. Poza tym zauważyłem, że w nocy problemem nie jest podjechać pod garaż, ale wycofać i po ciemku trafić na wstecznym w bramę (podjazd długi, brama czarna a za bramą pole..)

    lookas - kolega ma podobną działkę. od lat walczy z trzcinami, które mu zarastają trawnik, a po większym deszczu do ogrodu się nie wyjdzie bo wszystko pływa. Stan fundamentów domu i stawów gospodarza na razie OK, ale.... miałem podobny problem z drogą dojazdową (nie tyle podmokła, co przy większych deszczach i roztopach akurat drogą płyneła cała woda z okolicy). Dramat - nie tyle woda jest problemem, co rozmiękanie terenu na głębokość 30-50 cm. Rolnik z traktorem i liną do wyciągania samochodów z błota lub sniegu był w zasadzie "na etacie". Pomógł rów melioracyjny i utwardzenie drogi do głębokości 40 cm. Ale u mnie teren jest bardzo chłonny - same piaski. U Was nawet nie ma co z ta wodą zrobić. Dom na palach?

    pozdrowienia dla wszystkich

    Sz

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZaPP Zobacz post
    Patrycja i Paweł z Torunia
    Witamy nowych budowniczych naszego domku

    Szkaradzio, co do cieszenia się domkiem - za 10 dni minie rok od naszej przeprowadzki - wciąż jeszcze czasem nie mogę uwierzyć, że to wszytko się udało, że już rok "cieszymy się domkiem" - a radocha jest nieustanna, każdego dnia Po prostu super się mieszka.

    Pewnie tak jak u większości z Was jeszcze wiele mamy do zrobienia, ale to co już jest to i tak więcej niż na początku mogliśmy marzyć

    Pozdrawiam Przystaniowców, a tym, którzy dopiero zaczynają, kibicuję i trzymam kciuki. I mam nadzieję, że podzielicie się tu doświadczeniami z budowy

  13. #2013

    Smile

    Szkaradzio,
    jaj tez przystaniowiec (SPII z lekką modyfikacją poddasza) z poddaszem użytkowym - mieszka się bosko, ale to podasze to u nas sauna - kombinuje co by tu zrobić by od południowej strony córa miała trochę chłodniej ... bo ceny rolet mnie dziś poraziły.
    Do wykończenia i urządzenia jeszcze troche brakuje kasy, podjazd i powiększony taras właśnie się "robi" ( czy 105zł/m2 z kostka i robocizną na gotowo ze wszystkim to drogo? ( podkład to też między innymi 20 cm betonu bo u mnie glina, glina glina - dzis kopara się "topił" a od dawna nie padało mocno) Kostka będzie z pozbruka chyba - jutro zdecyduje na 100%

    pozdrawiam

    aga

  14. #2014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    agagrusz,
    chyba sie niemal razem wprowadzaliśmy, bo u mnie rocznica wypada 6 lipca.

    aga01, u mnie na poddaszu jest cieplej niż na dole, ale nie ma dramatu. oceniam to na jakieś +2 stopnie w stosunku do dołu przy największym upale. Przy czym okna mamy Roto z termoblokiem. Myślałem, że to tylko marketing, ale chyba troche daje. Ponadto zainwestowałem w ocieplenie zarówno skosów jak i ściany kolankowej - mierząc temperaturę ściany zarówno zima jak i latem nie widzę dużych odchyleń od normy. Zimą mam 18-20 stopni, a latem max 23.W skosach jest ok 25 cm wełny. Jak bedzie bardzo ciepło (na razie nie było potrzeby) uruchomię wiatrak do rozprowadzania ciepłego powietrza znad kominka - wiatrak ma możliwość załączania ręcznie. Czerpnia jest od wschodu, ocieniona, tuż nad ziemią - skutkuje nadmuchem chłodnego powietrza do wszystkich pomieszczeń i wspomaga wentylację grawitacyjną latem.

    Kostka u mnie wyszła drożej - zapłaciłem ok 70 zł/m2 za samo układanie z materiałami. Kostka dodatkowo - nie pamiętam juz ceny. Podkład u mnie jest głębiej bo na podjazd wjeżdża czasem samochód z gazem - dałem ok 35 cm utwardzenia. 105 zł za całość to chyba dobra cena. Jeśli mogę coś doradzić - żadnych przewodów pod kostką. Jeśli już to w rurach z możliwością wyciągnięcia i wymiany. Ja zrobiłem dodatkowo jeden przepust pod kostką z rury fi12 - pod przejazdem. Już raz się przydał i pewnie jeszcze pare razy skorzystam .

    pozdrawiam budowniczych i mieszkających

    Szkaradzio

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szkaradzio Zobacz post
    agagrusz,
    chyba sie niemal razem wprowadzaliśmy, bo u mnie rocznica wypada 6 lipca.

    aga01, u mnie na poddaszu jest cieplej niż na dole, ale nie ma dramatu. oceniam to na jakieś +2 stopnie w stosunku do dołu przy największym upale. Przy czym okna mamy Roto z termoblokiem. Myślałem, że to tylko marketing, ale chyba troche daje. Ponadto zainwestowałem w ocieplenie zarówno skosów jak i ściany kolankowej - mierząc temperaturę ściany zarówno zima jak i latem nie widzę dużych odchyleń od normy. Zimą mam 18-20 stopni, a latem max 23.W skosach jest ok 25 cm wełny. Jak bedzie bardzo ciepło (na razie nie było potrzeby) uruchomię wiatrak do rozprowadzania ciepłego powietrza znad kominka - wiatrak ma możliwość załączania ręcznie. Czerpnia jest od wschodu, ocieniona, tuż nad ziemią - skutkuje nadmuchem chłodnego powietrza do wszystkich pomieszczeń i wspomaga wentylację grawitacyjną latem.

    Kostka u mnie wyszła drożej - zapłaciłem ok 70 zł/m2 za samo układanie z materiałami. Kostka dodatkowo - nie pamiętam juz ceny. Podkład u mnie jest głębiej bo na podjazd wjeżdża czasem samochód z gazem - dałem ok 35 cm utwardzenia. 105 zł za całość to chyba dobra cena. Jeśli mogę coś doradzić - żadnych przewodów pod kostką. Jeśli już to w rurach z możliwością wyciągnięcia i wymiany. Ja zrobiłem dodatkowo jeden przepust pod kostką z rury fi12 - pod przejazdem. Już raz się przydał i pewnie jeszcze pare razy skorzystam .

    pozdrawiam budowniczych i mieszkających

    Szkaradzio


    Szkaradzio- u mnie tez Roto - ale nie wiem czy z termoblokiem:/- jak to sprawdzić?

    Wełny tez mam 25 - 30 cm kładzione - zima było cieplutko ale latem mamy upał :/
    Różnica między dołem a górą zauważalna już w połowie schodów - wentylacja mech. kicha w tym wypadku - nic nie daje niestety - ale ja mam czerpnie od strony południowo zachodniej - żeby zimą ciepełko wwiewało...
    Na dole zimno - ze nawet w upały skarpetki zakładam :0 a na górze sauna :/ Jutro poszukam term i pomierzę temp na dole i gorze.

    Mam przygotowana instalacje w pokoju córki do klimy, ale nie jestem przekonana żeby ja dziecku założyć, nie wiem co lepsze - skwar i duchota czy klima...

    Mam porobione przepusty już w rurkach - prąd i woda ( do wody założyliśmy za wąskie niestety :/ i tylko po jednym "węzu" wejdzie nie po 3 jak planowaliśmy - bo teoretycznie wg średnicy jest to możliwe, ale na zakrętach ni huhu nie da się przepchnąć trzech...
    Zastanawiam sienad dodatkowym przepustem na elektrycznego pastucha.


    U mnie na podjeździe betonu tego najtwardszego będzie 20 - 25 cm, ale pod nim duuuzo gruzu który nam pozostał - u mnie wjeżdżają ciągniki _ bo łąkę za domem nam koszą i wóz san. wybierający z osadnika oczyszczalni.

    Dzis nam położyli odwodnienie - masakra ile wody od razu do niezasypanych tuneli spłynęło z działki..., po żniwach robimy dalsze odwodnienie wspólnie z polem rolnym sąsiada - nadmiar wody pójdzie do jego stawu- jak dobrze mieć fajnych sąsiadów

    A w domu walczę z mówkami - zatargaliśmy chyba do schowka z drewnem ... ( zmienilsmy schody na dwubiegowe ze spocznikiem i przestrzen pod nimi jest zabudowana - z jednej strony schowek na drewno - z drugiej na odkurzacz ( nie mam centralnego i to byl bląd :/) i inne małe przydasie domowe

    Poza tym szukam jakiegoś rozwiązania dot moskitier na okna dachowe - macie coś pozakładane? jak? - bo gotowych nie ma i nie wiem jak to rozwiązać - u nas na wsi robactwa niestety dużo fruwa a i ptaszek potrafi się tak zapędzić ze wali w szyby i wolałabym takiego po poddaszu ni gonić...

    pozdrawiam serdecznie z południowej Wielkopolski

    aga01

  16. #2016

    Domyślnie

    Dziękujemy za miłe przywitanie Będziemy chłonąć wszelkie porady od Was.

    Robota idzie szybko - jest już wianek



    Ten etap prac, czyli jeszcze odeskowanie więźby, pokrycie jej papą i wymurowanie kominów potrwa do połowy lipca, a potem ok. 3 miesiące przerwy w pracach, bo ekipa będzie murować inny domek.

  17. #2017

    Domyślnie

    Witam wszystkich Widzę , że na topie tematyka oświetlenia, podbitki i innych elementów wykończenia... oj daleko nam jeszcze do tego etapu ale już nie jest źle! ściany lada chwila będą skończone a w połowie lipca będzie układany strop. Postaram się wkleić którymś razem parę fotek. Stan zero wyniósł nas ok 37 tys.

  18. #2018

    Domyślnie

    Mam pytanie do wszystkich szczęśliwców którzy już zamieszkali w Przystani:
    Mam zamiar zostawić w salonie tylko okna pod tarasem zadaszonym, z tym że szersze o jedną część ( 235 x 270). Salon jest od strony południa. Boje się, że z salonu zrobię ciemnice a znowu nie chcę przegrzania jeśli będzie drugie okno od zachodu.

    Jak wasze doświadczenia w tym temacie???

    Wiem, że rolety czy zasłony mogą podratować sprawę przegrzania ale też chodzi mi o ustawność salonu i ewentualne straty ciepła, koszty.

  19. #2019

    Domyślnie

    slomka, zrobisz ciemnicę. Na 100% zrobisz ciemnicę. U nas okna od południa i zachodu - jak wstawiliśmy okno balkonowe na wprost drzwi wejściowych oraz okno pod zadaszonym tarasem to była ciemnica. Wykuwaliśmy dziurę i wstawialiśmy dodatkowe okno.
    A co do przegrzania - rolety zewnętrzne czy wewnętrzne czy zasłonki - da się z tym radzić. Poza tym tego grzania ile masz w roku? Miesiąc? i to jak mamy szczęście. Ja bym przemyślała ten temat, zresztą pisaliśmy już o tym wcześniej w tym wątku, może Ci się uda znaleźć
    Życzę właściwych decyzji

  20. #2020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał slomka86 Zobacz post
    Mam pytanie do wszystkich szczęśliwców którzy już zamieszkali w Przystani:
    Mam zamiar zostawić w salonie tylko okna pod tarasem zadaszonym, z tym że szersze o jedną część ( 235 x 270). Salon jest od strony południa. Boje się, że z salonu zrobię ciemnice a znowu nie chcę przegrzania jeśli będzie drugie okno od zachodu.

    Jak wasze doświadczenia w tym temacie???

    Wiem, że rolety czy zasłony mogą podratować sprawę przegrzania ale też chodzi mi o ustawność salonu i ewentualne straty ciepła, koszty.
    Witaj slomka86 , my co prawda nie mieszkamy jeszcze ale zrobiliśmy w salonie dwa duże okna suwane takie w rozmiarze 300/235. Już dziś widzę że jest to dobra decyzja . Dach ma duże zwisy i przez to w domu nie ma za dużej ilości światła . Suwanki są co prawda dość drogim rozwiązaniem ale pozwalają na dowolną aranżację wnętrza. Salon też mamy na południowy zachód. można ewentualnie odniżyć koszt okien dając jedną suwankę a na drugiej ścianie fix czyli nie otwierane przeszklenie . Życzymy samych udanych decyzji
    Ostatnio edytowane przez kangur6820 ; 07-07-2013 o 10:54

Strona 101 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony