dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 160
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 3193
  1. #2041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie no okna masz prawie jak w szklarni. Nie wiem jak masz w środku, ale póki co widzę same okna. Praktycznie tylko jedna ściana do dyspozycji, pewnie jeszcze z kominkiem. Trudno będzie ustawić TV że już o sprzęcie grającym nie wspomnę. Z zew, pięknie w środku będzie jasno, moim zdaniem za jasno. To znaczy trzeba będzie zainwestować w kotary. Mebli praktycznie nie ustawisz bo przecież nie przy oknie.

    Ten dom ma otwartą kuchnię, która daje bardzo dużo światła (chyba że u Was jest inaczej, tyle tych wersji projektu jest) dodatkowo likwidując praktycznie dwie ściany na okna, będziecie mieć zawsze światło w salonie. Nie wiem jak macie względem stron świata, ale ja dziękuję że nie mam salonu od strony zachodniej, która w takie dni jak teraz bije niemiłosiernie. Wystarczy mi małe okno w kuchni i tak robi swoje.

    Podwójne (zwykłe) od tarasu odkrytego i solo od tarasu zakrytego. Teraz gdybym mógł to bym dał od tarasu zakrytego okno bez wyjścia na taras bo brakuje ściany! Opcjonalnie dałbym wyjście od strony kuchni, teraz mam odwrotnie. Dla mnie takie przeszklenia to przesada, od strony zadaszonej i tak będzie ciemno i tak.

    Cierpi na tym praktyka. Czekaj ja będzie trzeba odpalić zestaw 5.1, akustyka w pomieszczeniu do słuchania muzyki - tragedia. Samo szkło. No chyba że całkowicie rezygnujesz z tych wszystkich płytkości życia.
    Ostatnio edytowane przez luke_p ; 06-08-2013 o 12:21

  2. #2042
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MegiMegi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie ma to jak dokopać komuś, nie? Po co ktoś ma się cieszyć z kolejnego etapu budowy swojego wymarzonego domu? Jestem zniesmaczona tą opinią, która wniosłaby coś na etapie projektowania, a nie w tym momencie. Kangur 6820 - dla mnie Twoje okna są ok.
    Ostatnio edytowane przez MegiMegi ; 06-08-2013 o 15:14

  3. #2043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MegiMegi Zobacz post
    Nie ma to jak dokopać komuś, nie? Po co ktoś ma się cieszyć z kolejnego etapu budowy swojego wymarzonego domu? Jestem zniesmaczona tą opinią, która wniosłaby coś na etapie projektowania, a nie w tym momencie. Kangur 6820 - dla mnie Twoje okna są ok.
    Nikt nikomu nie dokopuje. To jest forum a nie kółko wzajemnej adoracji. Każdy ma prawo do własnego zdania. Taka jest moja opinia i nie musi Ci się ona podobać. Jak ktoś pomaluje sobie dom w różowe paski i kropki bordo to wszyscy mają klaskać że pięknie i cacy bo to czyjś wymarzony dom? Litości! Nie bądźmy hipokrytami.

    Twoim zdaniem dozwolone są tylko pozytywne opinie, wychwalające budowniczych, krytyka jest niesmaczna?

  4. #2044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam, każda opinia jest cenna . Zrobiliśmy tak bo widzieliśmy podobne rozwiązanie okien w już zamieszkanym domku . Co prawda nie była to Przystań ale podobna bryła . Wygląda to świetnie i wbrew pozorom jest praktyczne . Nie robimy rekuperatora więc nie musimy się "murować " od dworu .Przy jednej suwance może stać jakaś niska sofka. Po za tym daje to poczucie bliskości z otaczającą nas naturą, Naszymi sąsiadami są łąki i lasy

  5. #2045

    Domyślnie

    luke_p każdy robi jak uważa - ja też lubię jak jest jasno w pomieszczeniach i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że mogłoby być "za jasno" - dla mnie im jaśniej tym lepiej Mamy taras od południowego zachodu - od początku tak chcieliśmy i ani przez chwilę nie żałujemy decyzji, wręcz przeciwnie - ułożenie domu względem stron świata jak dla nas idealne. A takiej pogody jak teraz ile mamy w roku? Miesiąc? Niestety, w naszym klimacie przez większość część roku jest ciemnica i szarówka - i wg mnie o tym należy pamiętać przy projektowaniu domu, a nie o miesiącu czy dwóch lata. Poza tym można zasłonić zasłony, rolety czy cokolwiek sobie tam wymyślimy.
    Ale masz rację, że dość nieustawny się zrobił teraz ten pokój u kangura - trzeba tak kombinować z meblami, żeby dało się wyjść na taras, a znowu nie jest aż tak duży ten salon, żeby odsuwać meble od ścian. I tak sobie jeszcze myślę, że wyjście z kuchni plus wyjście z salonu - oba na zadaszony taras, też nie jest zbytnio szczęśliwe, bo na tarasie też ciężko meble ustawić tak, by dało się wygodnie siedzieć i wygodnie wychodzić tymi dwoma wejściami...
    Kangurku może wkleisz rysunek jakiś jak masz zamiar urządzić salon? No bo koncepcję na pewno jakąś macie
    Pozdrawiam

  6. #2046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    @agagrusz, no jasne że tak. Każdy robi pod siebie i to jest fakt niezaprzeczalny. Zresztą nawet nasze domki mają spore różnice Co do jasności, to mieszkam już rok, przeżyłem chyba póki co najdłuższą zimę w moim życiu, która trwała ponad pół roku! Nigdy nie miałem w domu ciemno, szaro czy ponuro. Może wynika to z faktu że moja kuchnia jest w pełni otwarta, wywaliłem tę ściankę grodzącą a także poszerzyłem jadalnie o 20 cm, co optycznie miało spory wpływ na dopływ światła (niby tylko 20cm a robi różnice). Do salonu światło wpada nie tylko z okien tarasowych, ale także z okien jadalni (dwa okna), kuchennych (jedno okno,dość duże) oraz przez drzwi do wiatrołapu, choć są mleczne.

    Co więcej i to dopiero ciekawostka. Światła mam na tyle dużo że przy zamkniętych wszystkich drzwiach sypialnianych i pozostałych światła jest tyle że spokojnie doświetla do późnego wieczora korytarz. Bałem się że będzie tam ciemno, że może jakieś świetliki zrobić przez strop. Okazało się że światła jest aż nadto i świetlikami zrobiłbym sobie tylko dodatkową robotę.

    Moim zdaniem ustawienie względem stron świata to podstawa. Zimą przecież słońce schodzi dużo niżej i także daje mocne światło, no chyba że jest bardzo pochmurno. Choć nawet w takie dni, kiedy są chmury nie zauważyłem by miało to negatywny wpływ na brak w dopływie światła. Mrok zapada tylko na zanosi się naprawdę na konkretną burzę, ale to już są sporadyczne przypadki gdzie niebo jest po prostu gęsto szare.

    Dlatego też ścianę, która jest i tak w cieniu wyposażyłem w mniejsze drzwi a i tak okazały się za duże

    Od początku jak jestem na forum, spora część użytkowników pisze że w projekcie są ciemne okna, że ogólnie jest ciemno. Ja osobiście się z tym nie zgadzam. Proszę pamiętać że kolor ścian w domu także ma wpływ na to jak jasno jest w pomieszczeniu. Owszem, zgadzam się że lepiej większe okna dać na stronę otwartego tarasu niż tego zamkniętego i to właśnie zrobiłem.

    @kangur6820, zrobiliście tak a nie inaczej, to Wasz dom! Jeśli dla Was jest praktycznie to super! Dla mnie nie jest i wyraziłem swoją opinię w tej sprawie. Każdy mieszka inaczej, kiedyś byłem u znajomego co wybudował dom, okazało się że jego salon to ogromna pustka. Sofa + Tv i nie planuje dawać nic więcej - można i tak, ja jednak wolę bardziej przytulne klimaty niż surowe wnętrze.
    Ostatnio edytowane przez luke_p ; 07-08-2013 o 08:22

  7. #2047

    Domyślnie

    Luke_p, u nas też nie jest w domu ciemno Mnie chodziło bardziej o to, że klimat jest taki, że jednak przez większą część roku jest raczej ciemno, zimno i szaro niż tak jak teraz, w pełni - krótkiego niestety - lata
    U nas ściana pomiędzy kuchnią a salonem została - i to również świadoma decyzja. Widziałam wcześniej brak ściany w Przystani mono 777. Nie chciałam aż tak otwartej kuchni na salon, nie podoba mi się łączenie kuchni z salonem - kuchnia jest kuchnią, salon salonem i tak ma zostać.
    A co do okien - myślę, że miałbyś inny pogląd, gdybyś zrobił je dokładnie tak jak są w projekcie - jeden balkoniczek pojedynczy na wprost wejścia plus podwójne drzwi na zadaszony taras z salonu - byłoby ciemno, nie ma opcji. I to głównie ja wygłaszam tę teorię o oknach w naszym wątku W ogóle mam wrażenie, że najczęściej piszemy tu o oknach

    luke_p a tak z innej beczki - jak walka po burzowej masakrze? Udało się już wszystko naprawić?
    Pozdrawiam

  8. #2048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    A co do okien - myślę, że miałbyś inny pogląd, gdybyś zrobił je dokładnie tak jak są w projekcie - jeden balkoniczek pojedynczy na wprost wejścia plus podwójne drzwi na zadaszony taras z salonu - byłoby ciemno, nie ma opcji.
    Wiem, dlatego zamieniłem je miejscami jak wiesz

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    luke_p a tak z innej beczki - jak walka po burzowej masakrze? Udało się już wszystko naprawić?
    Tylko drzwi póki co. Reszta nie tknięta. Bujam się z ubezpieczycielem, który wypłacił śmieszną kwotę. Ale to standard.

  9. #2049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    Witam, każda opinia jest cenna . ... Naszymi sąsiadami są łąki i lasy
    Witam, bużliwa rozmowa w sprawie okien, no cóż okna jak już wspomniałem fajne, ale jak każde tak duże przeszklenie wymusi i wspomnianą aranżację wnętrza, i wygeneruje dodatkowe koszty to na zasłonkę, roletę. System zabezpieczeń też musi być odpowiedni.
    Wiem że przeanalizowaliście wszystkie za i przeciw bo nawet pojawiła się tu kwestia rekuperatora, ale w każdym rozwiązaniu jest i zaleta i wada - jak to mówia życie zweryfikuje decyzję.
    Z mojej obserwacji wiem, ze zawsze okno jest zimniejsze niż ściana, dodatkowo wymusza ruch powietrza w jego otoczeniu co przy mroźnych dniach powoduje uczucie chłodu.To przy ogrzewaniu trzeba wżiąc pod uwagę. Fakt, że zimą przy słonecznej pogodzie będzie ładnie nagrzewać pomieszczenie ale...zima 2012/2013 to 4 słoneczne dni .
    W moim przypadku 100% podłogówki strefa zwiększonego ogrzewania przy takich oknach zajmowała by cały salon więc pochłoneła by bardzo dużo energii.
    Dodatkowo takie okna gdy stosuje się np ogrzewanie grzejnikowe jest kłopotliwe bo nie można umiescic grzejnika pod oknem co w naturalny sposób wspomaga konwekcję. Tutaj alternatywą były by grzejniki podczerwieni.

    W sumie nikt zapewne nie chce i nie chciał krytykować takich okien bo po cześci ich zazdrości, ale też zdaje sobie sprawę, ze nie nie jest to zbyt pomocne w aranżacji salonu i warunków eksplatacji.( ja też chciałem mieć antresolę i schody )

    Domek jak każdy ma swoją duszę - to widać własnie przez te okna - z niecierpliwością oczekuję dalszej realizacji - Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 07-08-2013 o 12:18
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #2050
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    W sumie nikt zapewne nie chce i nie chciał krytykować takich okien bo po cześci ich zazdrości, ale też zdaje sobie sprawę, ze nie nie jest to zbyt pomocne w aranżacji salonu i warunków eksplatacji.( ja też chciałem mieć antresolę i schody )
    Skrytykowałem z premedytacją bo takie jest moje zdanie. Trochę świeżości się przyda, bo tylko same ochy i achy

    Nawet nie brałem pod uwagę Twoich wytycznych odnośnie grzania ale świetnie że o tym wspomniałeś, z czym się oczywiście zgadzam. Nie zazdroszczę też bo raz że mam swój dom, dwa mam swoje okna, które uwielbiam, nawet swoje krytykuję. Skoro krytykuję, szczególnie porównując do swoich to jak mogę zazdrościć? Sam napisałem że boli mnie brak w pełni możliwości ustawności ściany od strony zadaszonego tarasu właśnie przez fakt posiadania małego okna balkonowego - albo zapominam o nim i ustawiam co tam potrzeba albo niestety ograniczam aranżację i korzystam.

    Takie okna są bardzo fajne i nie neguję ich w sensie okien. Są ładne, ergonomiczne (w sensie otwierania i zamykania) i nie jeden by takie chciał. Po prostu uważam że taka tafla szkła w zupełności wystarczyłaby na jednej ścianie tej odkrytej. Podczas mojej budowy nigdy nie sugerowałem się tym jak ktoś ma w domu. Owszem byłem otwarty na pomysły oraz inne realizacje ale nigdy nie kopiowałem tych pomysłów. Zawsze wiele razy rozważałem czy to sprawdzi się w moim przypadku.

  11. #2051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam wszystkich, nie myślałem żę moje okienka wywołają taką dyskusję , ale to dobrze ... widać ze każdy z nas ma swoją wizję wymażonego domku . Mogę powiedzieć że wiem jakie konsekwencje pociągną za sobą takie okna . Z założenia przy jednym z nich będzie stała sofka tak by umożliwiała otwarcie okna , a do komunikacji będzie słuzyć drugie . Są dwa powody takiej decyzji : pierwszy to naświetlenie , drugi to możliwość dowolnej aranżacji salonu. Był moment iż zastanawialiśmy się nad tym by jedno okno było tylko jako fix ale takie rozwiązanie jest naszym zdaniem lepsze .Ustawienie salonu względem stron świata tak jak u agagruszki : południowy zachód , innego nie braliśmy po uwagę. Czas zweryfikuje czy mieliśmy rację ... Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.
    Ostatnio edytowane przez kangur6820 ; 07-08-2013 o 21:59

  12. #2052

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    każdy z nas ma swoją wizję wymarzonego domku
    Oczywiście, że tak!

    My z kolei będziemy mieć w salonie duże przeszklenie o szerokości 240cm (tylko połowa będzie przesuwna, druga na stałe), na drugiej ścianie zwykłe okno dwuskrzydłowe, a z kuchni wyjście na zadaszony taras 180cm też dwuskrzydłowe.




    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    Ustawienie salonu względem stron świata tak jak u agagruszki : południowy zachód , innego nie braliśmy po uwagę.
    U nas tak samo

  13. #2053

    Domyślnie

    City - co do dodatkowych kosztów na zasłonkę czy roletę - i tak są te koszty, bo raczej jednak coś na okna zazwyczaj wieszamy - do ozdoby czy ochrony przed słońcem. Mysleliśmy z mężem wczoraj nad ustawnością salonu z takimi oknami i szczerze mówiąc byłoby ciężko. Poza tym, takie przeszklenia wymuszają, moim zdaniem, styl bardziej nowoczesny we wnętrzach, a nie każdemu to pasuje.

    Luke_p masz w zupełności rację, że takie okno wystarczyłoby tylko na ścianie z odkrytym tarasem - byłoby wystarczająco dużo światła, a możliwość ustawienia mebli o wiele większa. Zwłaszcza, że w tym naszym salonie nie ma ogromnej ilości możliwości aranżacyjnych - jedna ściana na komunikację kuchnia - pokoje, druga na kominek (no chyba, że kominek jest na ścianie komunikacyjnej ) i właściwie zostają dwie ściany do postawienia kanapy.

    Kangurku, czy możesz zamieścić jakiś rysunek poglądowy jak zamierzacie urządzić salon? Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów

    ZaPP wyjście z kuchni na taras będzie przesuwne?

    Pozdrawiam

  14. #2054

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    ZaPP wyjście z kuchni na taras będzie przesuwne?
    Zwykłe uchylne.

  15. #2055

    Domyślnie

    Witam , Z jednej strony zazdroszczę okien Kangurka a z drugiej myślę, że o mały włos miałabym takie same. Poczucie bliskości z naturą jest w tym momencie chyba największą zaletą tych okien. U Ciebie "jest co czuć" ( przynajmniej na razie), bo u mnie sąsiedzi z 3 stron na odległość przeciwpożarową a natury tylko tyle co sama zasadzę...

    Róbcie swoje, okna są piękne, ważne aby Wam się podobały i żebyście mieli na nie pomysł co do aranżacji. My przy takim jak u was rozwiązaniu z oknami myśleliśmy nad grzejnikami kanałowymi i nad zrobieniem z jednego okna witryny( o ile to właściwa nazwa)

    A co do naszej Przystani to... będzie rąbek! tzn blacha na rąbek stojący... chyba że stanie się coś czego nie zaplanowaliśmy. Wraz z mężem mamy świra na punkcie rąbka. Wiemy już o nim chyba wszystko i wszystkie rąbki w okolicy odwiedziliśmy. Niektóre położone tragicznie, do tego stopnia, że już z niego zrezygnowaliśmy... ale jak coś się spodoba to trudno z tym wygrać no i będzie rąbek kładziony przez najlepszego rąbkowego w okolicy. Dekarza się nie boimy bo widzieliśmy jego robotę natomiast krokwie stawiali nam murarze... przód domku bardzo ok natomiast z tyłu trochę byków, a pod rąbek to już niedopuszczalne- mają poprawiać. Podobno da się zrobić. Rąbek będzie kładziony na deskach co 7-8 cm, gąsiory robione przez dekarza.

    W miejscach kamienia na elewacji chcemy zrobić bonie pod kolor rąbka . Elewacja jasna , bonie -szare, rąbek - grafitowy . Kominy i słup- brąz z odcieniem szarego na grafitowej zaprawie. nie wiemy jeszcze jakie okna. Trochę nie przemyśleliśmy koloru kominów ale nie ma tragedii

  16. #2056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Zmiana tematu - pochwalę się moją spokojną, a Wy sobie przypomnicie jak to jeszcze ........ daleko do okien.

    Pierwszy dylemat - sąsiedzi oraz kierownik budowy zalecają odpuścić drenaż, brak możliwości odprowadzenia wody, plus teren glina.
    Twierdzą że dren będzie ściągał wodę z okolicy a sąsiedzi w nowych domach też ie zrobili i nic się nie dzieje.
    W wykopie na stopę fundamentową sam piasek który chłonie wodę i nie wiem co robić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06714.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	208768Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06713.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	208771Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130823_081041.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	208772Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130823_080959.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	208773

  17. #2057

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do mieszkańców Przystani - szafy wnękowe w przedpokoju, te przy wejściu do kotłowni / garażu (w zależności od wersji projektu)
    Po pierwsze czy fronty robiliście w nich raczej jasne czy ciemne? Lustra może? Czy jeśli ciemne, to czy nie jest zbyt ciemno?
    Po drugie - czy robiliście tak jak jest w projekcie - jedna szafa na ubrania, druga na buty? Zastanawiam się jak urządzić te szafy w środku.... Może wkleicie zdjęcia swoich szaf - wewnątrz i fronty? Poza tym drzwi od kotłowni / garażu otwierane do przedpokoju - czy nie przeszkadzają zbytnio w użytkowaniu szafy?
    Jakieś rady, spostrzeżenia w tym temacie?
    Pozdrawiam

  18. #2058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szkaradzio
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-124
    Posty
    199

    Domyślnie

    Co do szaf;

    u mnie są dwie. Jedna w miejscu, gdzie miało być wejście do kuchniospiżarki - oczywiście zabudowane szafą. Drzwi z luster, a w środku miejsce na ubranka, które się rzadziej używa, palta i centralna szczotka odkurzacza - zawsze mam problem jak to nazwać. Taka niby suszarka, tylko wciąga śmieci. ,...

    Druga szafa przy wejściu do garażu - również typu zabudowa wnęki - z ciemnej płyty imitującej chyba palisander. I jest to szafa wyłącznie na buty. W sumie jakieś 16 półek w dwu częściach szafy a na nich wszystkie buty. Wszyscy są zachwyceni - rozwiązanie idealne - jeden minus. Gdybym to robił jeszcze raz to zrobiłbym do szafy jakąś wentyację - takie przebicie do garażu. Pewnie jeszcze zrobię.

    w przedpokoju stoi dodatkowo pomocnik z szufladami - taki wysoki, a w szufladach klucze, rękawiczki, czapki itp.

    natomiast pod wieszakami stoi skrzynia z kapciami. Skrzynia robi również za siedzisko dla ubierających buty.

    Zdjęcia mogę podrzucić jutro...

    Sz

    p.s. drzwi do garażu w ogóle nie przeszkadzają.

    p.p.s. a propos drzwi - zrezygnowałem z drzwi z garażu do kotłowni - posunięcie idealne. Bez drzwi jest dużo więcej miejsca.

  19. #2059

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    A ja mam pytanie do mieszkańców Przystani - szafy wnękowe w przedpokoju, te przy wejściu do kotłowni / garażu (w zależności od wersji projektu)
    Po pierwsze czy fronty robiliście w nich raczej jasne czy ciemne? Lustra może? Czy jeśli ciemne, to czy nie jest zbyt ciemno?
    Po drugie - czy robiliście tak jak jest w projekcie - jedna szafa na ubrania, druga na buty? Zastanawiam się jak urządzić te szafy w środku.... Może wkleicie zdjęcia swoich szaf - wewnątrz i fronty? Poza tym drzwi od kotłowni / garażu otwierane do przedpokoju - czy nie przeszkadzają zbytnio w użytkowaniu szafy?
    Jakieś rady, spostrzeżenia w tym temacie?
    Pozdrawiam
    Szafy 2. widoczna na zdj. jest na ubrania, a ta za drzwiami (nieco płytsza) na buty.
    Choć fronty są ciemne,problemu ze światłem nie ma.
    Załącza się automatycznie- jest czujnik ruchu.




    Pierwsze drzwi otwierane jak widać na focie,
    drugie otwierają się do garażu.
    Drzwi nie przeszkadzają,wręcz przeciwnie.
    Robi się z tego pomieszczenia bufor ciepła.
    (mamy garaż bez ogrzewania)
    poza tym nie słychać w salonie otwieranej bramy ani samochodów.
    W lustrze widać (podobnie jak u szkaradzia)
    szafkę na kapcie i buty codziennego użytku,
    na której można usiąść zakładając obuwie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jwak ; 28-08-2013 o 09:03

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał slomka86 Zobacz post

    W miejscach kamienia na elewacji chcemy zrobić bonie pod kolor rąbka . Elewacja jasna , bonie -szare, rąbek - grafitowy . Kominy i słup- brąz z odcieniem szarego na grafitowej zaprawie. nie wiemy jeszcze jakie okna. Trochę nie przemyśleliśmy koloru kominów ale nie ma tragedii
    To podobnie jak u nas
    Jasna elewacja i szare bonie.

    Warto też zrobić bonie na długiej ścianie.

    Skraca to optycznie jej długość.
    Dach i podbitka są grafitowe,
    a okna drzwi i brama garażowa-brąz.

    Pozdrawiam

Strona 103 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony