dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 160
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3193
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    ... oczywiście nie umniejszam tutaj jakości bo cóż taki VW ma się do Porsche wśród pieców kondensacyjnych, ale chyba wiem dlaczego Hoval jest tak mało popularny w Polsce.
    Witam Wszystkich,

    sporo ten najdroższy piec kosztuje. Ciekawi mnie czy ma inny osprzęt, np. palnik itp, czy tylko różni się automatyką...
    Co do porównania do aut, to bym polemizował, czy można, bo z funkcji w aucie korzysta się wielu, począwszy od np. zdalnego odpalenia auta, podgrzewanej kierownicy, foteli, klimy, komfortu, momentu obrotowego, a za tym frajdy z jazdy i bezpiecznego wyprzedzania na wąskich drogach itd itp. po możliwości automatycznego dostosowania się przy zmianie kierowcy wysokości fotela, pochylenia, lusterek, kierownicy itd....

    Porównałbym raczej różnicę do lodówek, to zbliżonej klasy użytkowanie. Raz ustawiasz i zapominasz
    Piec ma być niezawodny, oszczędny, ale za sprawą i osprzętu, jakości wykonania jak i automatyki i tyle. Nic więcej nie robi i frajda z posiadania co najwyżej i tyle.
    Myślę że to co wpływa na ekonomię oraz walory użytkowo-eksploatacyjne to jak najbardziej, ale trzeba uważać na marketing i chwyty sprzedawców, bo jak w paście do zębów można mieć 3 powody, 6, 9 i nawet 12 żeby ją stosować, tylko czy aby na pewno prawdziwe i potrzebne?

    Nie neguję jak najbardziej jakości i marki Hoval, a jedynie uważam że trzeba wybrać to czego się od pieca oczekuje i na ile spełnia nasze oczekiwania.

    Ja bym inwestował w dobrą automatykę i czujkę pogodową i temp w środku, żeby piec sam dobierał w zależności od temperatur odpowiednie krzywe i się sam dostosowywał. Nie powinno byc tak żebyśmy metodą prób i błędów oceniali na oko że pali teraz jakąś jednostkę, a po zmianie 1/3 tej jednostki...
    To tak jak bym raz palił autem 10l/100km, a innym razem jak autobus 30l/100km...

    Pozdrawiam, Paweł.
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  2. #1002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A my łapiemy się za projekt kuchni.
    http://spokojnaprzystan.blogspot.com...a-kuchnie.html

    Jak tam info o kosztach? Ktoś coś dośle czy projekt upadnie?

  3. #1003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mono777

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Zacytowałem prawie całą odpowiedz na postawione pytanie odnośnie naszego domku i nie ukrywam że jestem zawiedziony ceną - spodziewałem się czegoś bardziej atrakcyjnego i przystępnego a tak......no cóż Hoval może jest i dobry, ale cena poraża.
    W tej cenie zadowolę się Junkersem z pełnym wypasem i zostanie mi jeszcze na całą kotłownię wraz z podłogówką do całego domu
    I nie przesadzę tutaj, gdyż jeśli wykonam tak jak planuję ogrzewanie samodzielnie, to będzie to taka cena.
    Wiesz City ceny katalogowe to jedno, a cena faktyczna to drugie przedstawiciele chcą jak najwięcej wydrzeć . Ja też zostałem porażony w początkowej fazie , ale pochodziłem trochę popytał tu i ówdzie w końcu wydarłem cały zestaw classic 18 kw z 130 l zasobnikiem i sterownikiem RSOT za 9150 brutto do tego jeszcze odliczyłem 15 % w skarbówce.

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    A my łapiemy się za projekt kuchni.
    http://spokojnaprzystan.blogspot.com...a-kuchnie.html
    luke_p a co będzie tam w rogu koło spiżarki, gdzie w projekcie oryginalnie jest lodówka?

  5. #1005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tam jest zabudowany piekarnik w słupie oraz cargo z boku. Choć co do cargo to jeszcze nie wiem czy będzie, możliwe że to będzie taka długa półka boczna z wolnymi półkami. Jak jest spiżarnia to chyba nie ma co szaleć z cargo

    Tu jest ten widok na piekarnik:
    http://4.bp.blogspot.com/-OM8qs81r7t...0/kuchnia2.jpg

  6. #1006

    Domyślnie

    No nie ma co szaleć, fakt, zwłaszcza, że to koszty niemałe. Z drugiej - jak kto woli, ja tam jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości półek otwartych - dla mnie wszystko musi być zamknięte i pochowane
    Z tym piekarnikiem... rozumiem, że koncepcja przemyślana? Np. takie sytuacje jak wyciągnięcie gorącego naczynia i odstawienie - dość daleko do najbliższego blatu. Czasem też wyciąga się tylko część jedzenia - gdzie postawisz talerz, żeby wsunąć do piekarnika z powrotem naczynie, albo łyżka czy widelec do sprawdzania czy upieczone - za każdym razem trzeba ją wziąć z innego blatu i nie ma gdzie jej odłożyć... nie wiem, dla mnie mało komfortowe rozwiązanie.

  7. #1007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może, to już zostawiam żonie do oceny. Pamiętaj że zaraz po drugiej stronie jest praktycznie ogromna ilość blatu do dyspozycji. Cenna uwaga.

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Wiosenne zakupy

    Witam wszystkich
    Dzisiaj zamówiłem instalację CO
    dosłownie i dosłownie
    Centralnego odkurzacza Beam
    Centralnego ogrzewania Kisan
    Trzeba powoli się szykować aby jak się ociepli powoli ruszać z pracami, a nie czekać na produkty. Podobno jakieś podwyżki jeszcze nam szykują.

    Szkoda, że nie doczekałem się odpowiedzi odnośnie ogrzewania podłogowego, ale myślę, że kalart69 się nie pogniewa jak zamieszczę jego zdjęcia z blogu przy wykonywaniu w jego M36aL ogrzewania podłogowego pompą ciepła
    Może kolega wypowie się tutaj na forum, co ile i dlaczego tak gęsto(na niektórych fotkach widać ze poniej 10 cm jest odległość pomiędzy rurkami w obwodzie.)

    Wiem, że pompa ma niską temperaturę zasilania, ale czy aż taką?

    Ogólnie i tak bardzo mi się podoba bo ja zakupiłem właśnie identyczne rurki do ogrzewanie i będzie równie CZERWONO.

    Pozdrowienia z wciąż chłodnego wschodu Polski -4°C
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc00477..jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	45519   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc00486..jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	45520   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc00504..jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	45521  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1009

    Domyślnie

    City, ja chętnie Ci odpowiem na temat ogrzewania podłogowego, ale dopiero za jakieś pół roku, bo na razie przygotowujemy się do tynków - kończymy elektrykę, alarmy i rurki na ścianach, które muszą być przed tynkami. I czekamy na okna.
    Ale instalację odkurzacza centralnego już mamy - trzy gniazdka - jedno w korytarzu w okolicy dwóch ostatnich pokoi, jedno na ścianie w dużym przy wejściu do kuchni - tam, gdzie na wizualce projektu stoi stół oraz jedno na poddaszu - czasem stryszek trzeba też posprzątać, pająki ukatrupić . Plus szufelka w kuchni i w wiatrołapie. No i gniazdko będzie też w odkurzaczu w garażu. A odkurzacz też będzie Beam - co prawda za milion lat, jak już się odkujemy finansowo po budowie, ale będzie
    Pozdrawiam serdecznie

  10. #1010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Ja chętnie Ci odpowiem na temat ogrzewania podłogowego, ale dopiero za jakieś pół roku,
    Dziękuję dam radę obliczyłem tylko ciekawi mnie co i jak u innych

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Ale instalację odkurzacza centralnego już mamy - trzy gniazdka - jedno w korytarzu w okolicy dwóch ostatnich pokoi, jedno na ścianie w dużym przy wejściu do kuchni - tam, gdzie na wizualce projektu stoi stół oraz jedno na poddaszu - czasem stryszek trzeba też posprzątać, pająki ukatrupić . Plus szufelka w kuchni i w wiatrołapie. No i gniazdko będzie też w odkurzaczu w garażu. A odkurzacz też będzie Beam - co prawda za milion lat, jak już się odkujemy finansowo po budowie, ale będzie
    Pozdrawiam serdecznie
    Witam serdecznie
    Ja będę miał jeszcze gniazdko pomiędzy wejściem do kotłowni i małego wc
    Więc praktycznie niewielka różnica

    Ps:
    Podszedłem do tego troszkę w inny sposób najpierw tynki potem instalacja w ścianie(oczywiście bez elektryki ) dlatego aby w 100% móc rozplanować wszytko co i jak.
    Dodatkowo zależało mi na tym aby tynki zrobić jeszcze w ubiegłym roku.

    Podłogówki nie chcę przewymiarować ani też niedowymiarować - będzie jej 100% więc wszyscy co z nimi rozmawiam z niedowierzaniem mówią, ze to nie będzie dobrze działać ale nie chce mi się już tłumaczyć, a o tym, że na ścianie będzie 20cm styropianu to już nasłuchałem się tyle herezji, że nawet nie mówię ile daje.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Aha jeszcze co do ogrzewania to rozesłałem zapytania ofertowe po Polsce i muszę przyznać ze dawno nie widziałem takich różnic w ofertach na ten sam artykuł.
    PE 80-AL-PE 80 Kisan oferty od 3-7 zł brutto za mb rurki( a wielu ze sprzedawców zastrzega sobie zmiany i to w górę)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #1012

    Domyślnie

    Taaa, my też byliśmy nieraz przekonywani, że 5 cm styropianu to świat i ludzie...
    Skoro 100% podłogówki, to co dajesz na podłogę w pokojach? My się jednak nie zdecydowaliśmy na to, choć też rozważaliśmy taką opcję. Ostatecznie nie będzie w pokojach mieszkalnych i w połowie salonu - chcemy w tych pomieszczeniach dać parkiet, a jakoś opcja podłogówki i parkietu mnie nie przekonuje, nie wiem, może to błędne myślenie.
    Pozdrawiam serdecznie

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Będzie parkiet w salonie i sypialniach deska
    Będzie ceramika w salonie i pozostałych miejscach
    Nie wierzcie w te bajki o tym, że nie będzie ciepło, ze będzie się dłużej nagrzewać - oczywiście, ale cały czas ciepło zostaje w domu.
    (byłem w domach gdzie pod parkietem z bambusa jest podłogówka -ciepło i przyjemnie).
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Instalacja Centralnego odkurzacza

    Witam
    Dzisiaj otrzymałem przesyłkę zamówionych elementów centralnego odkurzacza firmy Beam Elektrolux
    Powiem szczerze, że spodziewałem się czegoś mniej trwałego to co otrzymałem faktycznie należy do systemu który widać, że się sprawdzi, grubość ścianek, dopasowanie, jakość wykonania, oznakowanie sprzyjające montażowi pod rożnym kątem stawia produkt w pierwszym rzędzie.
    Nie ukrywam że myślałem o zastąpieniu takiej instalacji instalacją z rurek kanalizacyjnych PCV
    Ważę swoje i wypróbowałem z jaką siłą musiałbym działać na rurkę 2 cale = 5,08 centymetra aby ją odkształcić na tyle niebezpiecznie, aby znacząco zmienić jej przekrój i muszę przyznać, ze nic się nie stało gdy na nią stanąłem więc uważam, że warta jest swojej ceny i na pewno w sposób nieświadomy trudno ją będzie uszkodzić.
    Koszt instalacji ( 34m, 4 gniazda +2 szufelki)do domku M36aL (bez osprzętu w gniazda) to 410,-

    I pewnie tak jak wielu nim zaopatrzę się w jednostkę centralną zapomnę o koszcie i całej instalacji w ogólnych kosztach budowy, ale myślę, że ta nie tylko polepszy komfort mojego zamieszkiwania, ale tez uatrakcyjni domek.
    Dodatkowo wiem, ze nie jeden odkurzacz przemysłowy (czytaj do 300,-) bardzo dobrze współpracuje z instalacją CO w domu więc ......może w początkowym okresie wspomoże odkurzanie tym sposobem.
    Kilka fotek zakupionych produktów, ostatnia fotka to wnętrze rury jest gładkie ale struktura posiada jak gdyby żebra jak lufa w karabinie, jestem ciekaw dlaczego?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6654.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	45633   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6664.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	45635   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6667.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	45636   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6662.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	45637   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6660.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	45638  

    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mono777

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Witam
    Dzisiaj otrzymałem przesyłkę zamówionych elementów centralnego odkurzacza firmy Beam Elektrolux
    City muszę Ci powiedzieć, że jak robiłem instalację odkurzacza centralnego to również się zastanawiałem nad zastosowaniem rurek kanalizacyjnych, ale po konsultacjach z fachurami, którzy odradzili mi ten pomysł zastosowałem oryginalne rurki i kształtki. Faktycznie bardzo dobra jakość i w połączeniu z klejem łączenia nie do rozerwania . A co do odkurzacza to mam właśnie Beam Elektrolux i bardzo sobie go chwalę (bardzo dobry ciąg). Myślałem o innej marce, ale 5 lat gwarancji na jednostkę przekonało mnie do zakupu inne firmy tylko 2 lata dają pozdrawiam

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Ogrzewanie podłogowe aby było ciepło i przyjemnie

    No i powoli zbieram potrzebne materiały instalacyjne

    Dzisiaj dotarły rurki ogrzewania podłogowego.
    Jest ich 800mb(4 zwoje po 200mb)co odpowiada ilości ogrzewania podłogowego jaką zastosuje w moim domku.
    Jak wykonam to ogrzewanie to sfotografuję i opiszę - a to dla tych co chcą również zrobić samodzielnie.
    Czy będzie dobrze? nie wiem myślę, ze tak.

    Rurki zgodnie z moimi oczekiwaniami są takie jakich szukałem i jakie chciałem kupić - dedykowane firmowe z deklaracją zgodności.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6670.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	45745   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6675.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	45746   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6678.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	45747  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Wiosna

    Witam wszystkich budowniczych SP
    Panowie i Panie - wiosna już tuż tuż czas się brać do pracy przy swoich domkach i pisać , pisać na forum o postępach
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #1018

    Domyślnie

    Jak o postępach, to ja chętnie
    Dzisiaj zaczęła "się" robić nasza oczyszczalnia - ciężko idzie kopanie, bo ziemia jeszcze trochę zmrożona, ale chłopaki dają radę Do jutra powinni skończyć.
    Jutro wchodzi ekipa od alarmów kabelki kłaść. W środę pan elektryk przychodzi kończyć zaczętą instalację - ma do zrobienia kuchnię, garaż, rolety i kabelki na zewnątrz. W środę przychodzi też pan od gazu. W środę przyjedzie też kontener na śmieci, pozbędziemy się wreszcie tego śmietnika, który nam się zrobił koło domku. W czwartek pan od wod - kanu przyjdzie dokończyć rurkową robotę. W piątek zamawiamy cement, wapno i piasek, a od poniedziałku wchodzą długo wyczekiwani panowie tynkarze!!
    Tak więc u nas wiosna już na całego, tylko bazi brakuje
    Pozdrawiam serdecznie

  19. #1019

    Domyślnie

    Wybudzam się z zimowego snu i grzecznie odpowiadam na apel o postępach na budowie. Mam trzyszybowe okna f-my Drutex, bramę garazową Hormann'a( tytan metalic), pan elektryk szybko uporał się z instalacją, niezwłocznie ubezpieczyłem budowę w Warcie i założyłem instalację alarmową z powiadomieniem na tel komórkowy. Śpię spokojniej - tak lubię. Jestem " po słowie" z tynkarzami ( tynki cementowo-wapienne z białym piaskiem 14zł/m2 za położenie) Aha, miły pan z Wrocławia wykonał pierwszy etap wentylacji mech. - wykuł otwory w stropie, połozył przewody na poddaszu, założył czerpnie i wyrzutnię. Widzę, że nie czekacie na wiosenne ciepło, tylko zaczynacie tynkować. Ja chyba z tym jeszcze troszkę zaczekam, bo mam już okna, jest zbyt zimno. Rozglądam się za wykonawcą ogrzewania podłogowego i poganiam zakład gazowniczy, by raczyli mnie podłączyć. Nie jest źle. Dziękuję CIty za ( jak zwykle) cenne uwagi. Zastanawiam się nad tym odkurzaczem centralnym. To rzeczywisty pożytek, czy głównie moda i "trynd'?
    Po sobotnim Biegu Piastów jestem nieźle obolały, ale to normalne, zrobiłem najlepszy wynik z trzech ostatnich startów 2.20min na 26km CT. Z Justyną K. nie mam szans, ale jako czynnie biegający potrafię dobrze docenić jej wielkość.
    Pozdrawiam Budowniczych Spokojnej Przystani!

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał adaci Zobacz post
    Zastanawiam się nad tym odkurzaczem centralnym. To rzeczywisty pożytek, czy głównie moda i "trynd'?
    Nigdy nie uważałem i nie pomyślałem, że jest to urządzenie którego mieć nie będę w swoim domku - kiedyś oglądałem pod mikroskopem elektronowym domowy kurz, napiszę, ze jestem przerażony tym co tam żyje, ale do rzeczy chcę się trochę tego pozbyć ze swojego środowiska i dodatkowo nie chcę tego namnażać podczas wzrostu temperatury przepływającego powietrza przez tradycyjny odkurzacz.
    Dodatkowo uważam, że jest to urządzenie wydajniejsze, cichsze( dźwięk tradycyjnego doprowadza mnie do szału)No i cena instalacja kosztuje tyle co dobry odkurzacz tradycyjny, jednostka centralna tyle co dwie - więc z ekonomicznego punktu widzenia się nie opłaci ale -
    1. uchronię się przed hałasem.
    2 przed roztoczami(czyli dokurzaniem domu).
    3. skorzystam z dobrodziejstwa szufelki w kuchni i przedsionku(może zaoszczędzę na lakierze do parkietu- piasek nie będzie się roznosił (lenistwo ciągłego odkurzania i wyciągania odkurzacza.
    4. brak obitych tradycyjnym odkurzaczem rogów ścian czy ich zarysowaniem obudową czy zanieczyszczenia przewodem zasilającym który obciera ściany
    5.możliwość podłączenia separatora do kominka bez ryzyka zanieczyszczenia salonu.
    6. bezpieczne posprzątanie auta z każdej strony bez ryzyka obicia i zarysowania auta przez jednostkę.
    To tylko z niektórych zalet - dla mnie wystarczy.

    Cytat Napisał adaci Zobacz post
    Po sobotnim Biegu Piastów jestem nieźle obolały, ale to normalne, zrobiłem najlepszy wynik z trzech ostatnich startów 2.20min na 26km CT. Z Justyną K. nie mam szans, ale jako czynnie biegający potrafię dobrze docenić jej wielkość.
    Rany jak ja lubię tamto miejsce- spędziłem tam dwa lata swojego życia służąc na polanie Jakuszyckiej w WOP-ie tam obok była strażnica WOP cudowne miejsce i piękne wspomnienia.

    Dziękuję za przywołanie wspomnień
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 51 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony