dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 160
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 3193
  1. #1081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynna Zobacz post
    Ogrzać chcieliśmy pompą ciepła powierzchniową, bo mamy dużą działkę, a będzie taniej niż tą głębinową.
    Tutaj kalart69 buduje taki domek jaki chcecie M36a z pompą ciepła
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #1082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynna Zobacz post
    Wybralibyśmy wariant M 36a z małmi poprawkami, salon powiększymy kosztem tarasu, tak żeby wyrównać ścianę salonu z kuchnią.
    Kurcze, a ja wybrałem ten projekt ze względu na ten taras....
    No cóż trzeba by przeprowadzić badania socjologiczne co kieruje ludźmi przy wyborze "schronienia"
    Aha proszę przeczytajcie te 57 stron forum - jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy które rozwieją wasze wątpliwości jak również w prawidłowy sposób pomogą w wybudowaniu domku - pozdrawiam serdecznie Paweł
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1083
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzynna

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    CityMatic baaaaaaardzi Ci dziękuje za podpowiedzi.
    Przyznam, ze jeszcze nie przebrnęłam tych 57 stron,bo odkryłam forum wczoraj.
    Masz rację jak przeczytam, to potem ewentualnie będę zadawała pytania.
    Z tym tarasem to jest tak, że my mamy najpiękniejsze widoki, czyli las i rzeczkę od południa ( wejście będzie od północy) i na południowej włąśnie ścianie w salonie chcemy duuuuuże okno dlatego taraz wystarczy nam z tamtej strony, a dzięki zyskanie tej pow. do salony, będzie on miał 52m2 !!!! BOSKO
    Chcemy jeszcze powiększyć łazienkę do ok 15 m2 zabierając brakująca pow. z garażu. Co Wy na to?

  4. #1084
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Danieel

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Zastanawiamy się na realizcją projektu Spokojna przystań, wersja z 2 stanowiskowym garażem.
    Mam pytanko. Czy może ktoś buduje taki dom w okolicy Warszawa - Siedlce.
    Chętnie bysmy bliżej przyjżeli się projektowi ponieważ żona jakoś nie może wyobrazic sobie tago domu patrząc jedynie na projekt
    Pomocy!!!

  5. #1085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynna Zobacz post
    Zyskanie tej pow. do salony, będzie on miał 52m2 !!!! BOSKO
    Chcemy jeszcze powiększyć łazienkę do ok 15 m2 zabierając brakująca pow. z garażu. Co Wy na to?
    No to na pewno będzie to koło 400 tyś(sami zobaczycie ile kosztować będzie adaptacja tak zmienionego projektu), ale wtedy projekt dostosowujecie dla siebie.
    Jeśli zmniejszycie garaż musicie wziąć pod uwagę długość samochodu aby mógł się zmieścić bo przeciętne 4,60m to takie minimum.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #1086
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzynna

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    No to na pewno będzie to koło 400 tyś(sami zobaczycie ile kosztować będzie adaptacja tak zmienionego projektu), ale wtedy projekt dostosowujecie dla siebie.
    Jeśli zmniejszycie garaż musicie wziąć pod uwagę długość samochodu aby mógł się zmieścić bo przeciętne 4,60m to takie minimum.
    Pozdrawiam
    Włąśnie się zstanawiam nad tym, czy rzeczywiście ta zmiana ( powiększenie salonu) będzie aż tak kosztowne. Może monje myślenie jest naiwne, bo nigdy nie budowałam, ale przy tym zabiegu pow. dachu mi się nie powiększy, ściana zewnęrzna też będzie takiej samej długości tyle, że troge dalej, no i te klilka metrów (jakieś 2,05) muru, które trzeba będzie dodać od południa. Dom misię zwiększy o jakieś 10 m kw, nie wiem czy to będzie tak drogo. Jak myślicie? Może to warte tych 10 m kw w salonie więcej. Co do adaptcji to możemy zmieniać, takie rzeczy mamy w cenie adaptacji.

  7. #1087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynna Zobacz post
    Włąśnie się zstanawiam...dom misię zwiększy o jakieś 10 m kw, nie wiem czy to będzie tak drogo.
    Stan surowy zapewne niewiele wzrośnie - tak jak piszesz , parę pustaków, fundamenty, ocieplenie,izolacja to niewielkie koszty.
    Ale później już większe ocieplenie posadzki (tu musisz dać minimum 15cm -pompa ciepła nie lubi małego oporu ciepła od gruntu) dodatkowy obwód ogrzewania - konieczny no i wykończenie - ceramika itp., ale to wydatek jednorazowy - i dlatego napisałem że będzie więcej niż 350 tyś.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #1088
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzynna

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Dzięki za te uwagi CityMatic, dobrze jest z kimś pogadać wcześniej. Pozdrawiam. Nie wiesz, czy ktoś buduje ten domek w okolicach Puław?

  9. #1089
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzynna

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    A..... i jeszcze jedno. Czy zdjęcia Twojego domu można gdzieś zobaczyć, bardzo chętnie bym oglądneła

  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynna Zobacz post
    Witam Wszystkich!
    Chciałabym się przywitać, bo wygląda na to, że zagoszczę tu na dłużej, jak mnie przyjmiecie oczywiście...
    Po długich poszukiwaniach, powodujących już nawet nerwowe reakcje na widok katalogu z projektami domów i wstręt do ich przeglądania po raz setny ZNALEźLIŚMY, jest 01:54, ale to nic, wreszcie JEST. Co więcej, tyle Was buduje ten dom... muszę przyznać, że to zachęca do kupienia projektu.
    Mam oczywiście prośbę ogromną. Spokoja przystań bardzo nam odpowiada, a jedyna wątpliwość tkwi, jak to zwykle bywa, w kosztach. Poradźcie proszę, jak to jest. Wybralibyśmy wariant M 36a z małmi poprawkami, salon powiększymy kosztem tarasu, tak żeby wyrównać ścianę salonu z kuchnią. Nie chcielibyśmy drogiego domu, ale ten ma wszystko czego szukamu. Czy kosz ma się bliżej 300.000 zł, czy 400.000 zł? Na czym można zaoszczędzić? Strych chcielibyśmy wykorzystać tylko na jakieś szpargały, więc może strop drewniany??? Ogrzać chcieliśmy pompą ciepła powierzchniową, bo mamy dużą działkę, a będzie taniej niż tą głębinową. Kończę już bo starsznie dużo miejsca zajmuję jak na nową, chyba nie powinnam tak od razu.... Z Góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i bardzo na nie liczę.
    Witaj,
    kończę właśnie budowę Spokojnej Przystani i muszę stwierdzić że nie jest to najtańszy w budowie dom. Wszystko oczywiście zależy od materiałów i technologii której użyjesz oraz Twojego wkładu pracy, ale tanio na pewno nie będzie. Sam dach to kwota niebagatelna... Jak usiądziesz i zaczniesz liczyć, to do do kwoty która ci wyjdzie proponuje dodać jeszcze 30 %, podobno to stara prawda budowlano-remontowa, w stosunku do której ja byłam sceptyczna, a która sprawdziła się u mnie w 100%. No chyba że należysz do tej nielicznej grupy ludzi którzy potrafią konsekwentnie trzymać się założeń... ja niestety tak nie potrafię Tak czy siak o kwocie 300 000 powinnaś jak najszybciej zapomnieć....
    pozdrawiam
    marzusek
    Jeśli nie masz nic do powiedzenia, powiedz to krótko

  11. #1091

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzusek Zobacz post
    Witaj,
    ... No chyba że należysz do tej nielicznej grupy ludzi którzy potrafią konsekwentnie trzymać się założeń... ja niestety tak nie potrafię Tak czy siak o kwocie 300 000 powinnaś jak najszybciej zapomnieć....
    pozdrawiam
    marzusek
    Witam,

    ja mam jeszcze dużo przed sobą, ale zdecydowanie zgadzam się z Marzusek - w kwocie 400 tys. jak sie zamkniesz to będzie ok

    Co do tego czy tani czy nie to na pewno duuuużo taniej jest wybudować dom piętrowy lub z poddaszem w kwadratowej bryle i z dachem "stodoły". To na pewno. Ja mam po zmianach 137,5m2 + 39,7 garaż, a dachu nad tym jest 340m2. ...ale za to jaki piękny, funkcjonalny, bez schodów i wygodny...

    ... cukiereczek po prostu!
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  12. #1092

    Domyślnie

    Piękny i funkcjonalny- zgadzam się w całej rozciągłości. Jest to najbardziej funkcjonalny projekt jaki spotkałam. Poza tym liczba pomieszczeń gospodarczych jest niedopogardzenia. Ja dodatkowo z kotłowni zrobiłam sobie mała pralenkę i jestem z tego powodu piekielnie szczęśliwa. Poza tym; spiżarnia, garderoba, piękny funkcjonalny przedpokój. Problem pojawia się jedynie w momencie wykończeniówki bo o ile cukier krzepi to wykończeniówka-wykańcza
    Ostatnio edytowane przez marzusek ; 04-04-2011 o 13:27
    Jeśli nie masz nic do powiedzenia, powiedz to krótko

  13. #1093
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam wszystkich, dziękujemy Agnieszko za umożliwienie obejżenia domku w realu, cacucho ! Widzę że grono budujących s.p. powiększa się , super!!! nie będziemy osamotnieni na początku budowy .Rozpoczęcie planujemy po wakacjach , ale jak zwykle u nas jest to zależne od biurokratów . mamy mały problem z działeczką , w warunkach zabudowy wymyślili sobie że możemy budować 12m od granicy lasu ( ów las to rów porośnięty drzewami i krzakami ) rozgraniczający działki . Może sto lat temu rósł tam las... tym sposobem z 30-tu m szer. zrobiło się 18m ... walczymy o zmianę tego zapisu . Jest nadzieja że się uda. Na razie czekamy na oględziny terenu. Pozdrówka!

  14. #1094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    Rozpoczęcie planujemy po wakacjach , ale jak zwykle u nas jest to zależne od biurokratów . Pozdrówka!
    Życzę sukcesów i czekamy na relacje z pierwszych łopat ziemi rozgarniętych pod fundament na działeczce.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #1095

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    Witam wszystkich, dziękujemy Agnieszko za umożliwienie obejżenia domku w realu, cacucho !
    Nie ma za co, cieszę się, że się Wam domek podoba, mam nadzieję, że się uda zalatwić papierologię i też będziecie go budować

    U nas tynki skończone, zaczynamy instalacji ciąg dalszy, no i dzisiaj pojawił się pierwszy styropian na podłodze.
    No i wiadomość tego tygodnia: W PONIEDZIAŁEK MONTUJEMY OKNA !! <radocha na maksa >

    Wiecie co? Cieszę się bardzo, że przybywa osób budujących ten domek.
    Pozdrawiam serdecznie

  16. #1096

    Domyślnie

    Dobry wieczór,
    a ja przyszłam się pochwalić i podzielić moją radością. Otóż, mamy okna!
    https://picasaweb.google.com/agagrus...Kfl8KXbifbgMQ#
    Co prawda jeszcze nie wszystkie, jutro ekipa kończy montować, ale powoli domek przestaje być zabity dechami. Swoją drogą to dość dziwne uczucie - mieć widok z okna własnego domu...
    Pozdrawiam serdecznie

  17. #1097
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Swoją drogą to dość dziwne uczucie - mieć widok z okna własnego domu...
    Pozdrawiam serdecznie
    Ale jaki piękny jest taki widok
    Fajne okna- ciemno brązowe ładne.Lubię ten kolor
    Pozdrawiam
    ps pamiętajcie o nie ociąganiu się ze zerwaniem tej folii ochronnej bo jak słoneczko przygrzeje potem mogą być problemy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #1098

    Domyślnie

    Dzięki City Nam też się podobają. Kolor to mahoń, ale oczywiście na zdjęciach tego nie widać
    O folii pamiętamy, zedrzemy ją jeszcze w tym tygodniu.
    Wreszcie w domku nie wieje - choć tynkom to akurat dobrze zrobiło, bo przynajmniej się wietrzyły i wyschną przez to szybciej niż tylko przy otwieraniu okien, więc nie ma tego złego
    Pozdrawiam

  19. #1099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Wreszcie w domku nie wieje - choć tynkom to akurat dobrze zrobiło, bo przynajmniej się wietrzyły i wyschną przez to szybciej niż tylko przy otwieraniu okien, więc nie ma tego złego
    Pozdrawiam
    Jak nie wieje to dobrze i tak tynki będą schły ok 3 miesiąca nim będą suche chyba że będzie upalny czerwiec.
    Nic nie lubi przeciągów , a przynajmniej można zrobić jakieś prace wewnątrz, no i w jakiś sposób są już zabezpieczone.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #1100
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    No i powoli zbieram potrzebne materiały instalacyjne

    Dzisiaj dotarły rurki ogrzewania podłogowego.
    Jest ich 800mb(4 zwoje po 200mb)co odpowiada ilości ogrzewania podłogowego jaką zastosuje w moim domku.
    Jak wykonam to ogrzewanie to sfotografuję i opiszę - a to dla tych co chcą również zrobić samodzielnie.
    Czy będzie dobrze? nie wiem myślę, ze tak.


    Rurki zgodnie z moimi oczekiwaniami są takie jakich szukałem i jakie chciałem kupić - dedykowane firmowe z deklaracją zgodności.

    Chciałam zapytać gdzie kupowałeś rury do ogrzewania podłogowego i po ile

Strona 55 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony