dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 160
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 3193
  1. #1121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mono777

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A może kolega ? się pochwali jak i co się dzieje jak się mieszka i jakie wrażenia
    A i owszem czemu nie . City o wrażenia z mieszkania nie trzeba chyba pytać SUPER i tyle . Aktualnie zajmuje się wyrównywaniem terenu i karczowaniem moich ślicznych brzóz . Pozdrawiam

  2. #1122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ja dalej
    Teraz kuchnia i jadalnia, hol oraz cześć przedsionka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7029.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	55592   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7030.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	55593   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7022.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	55594  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1123

    Domyślnie

    Witam.

    Wlasnie jestesmy na etapie kupna dzialki. Jest juz wybrana, czekamy jedynie na dokonanie wszelkich formalnosci. Projekt spokojna przystan bardzo nam sie podoba, ale wprowadzilismy kilka zmian. Napiszcie prosze co o tym myslicie.

    1. przedsionek
    2. spiżarnia
    3. kuchnia
    4. pokój dzienny
    5. wc - Dodaliśmy prysznic
    6. kotłownia - Zamieniliśmy w pralnie z suszarnia
    7. korytarz
    8. garderoba - Zamienilismy w pokoj dla gosci
    9. sypialnia
    10. sypialnia - Dodalismy garderobę
    11. sypialnia - Zamienilismy w lazienke
    12. łazienka - Zamienilismy w kotlownie
    13. garaż
    14. taras

    Zmiany w wiekszosci spowodowane sa tym, ze domek ogrzewac chcemy ekogroszkiem lub ziarnami zboz, a to wymaga wiekszej kotlowni. Przynajmniej taka informacje znalezlismy. Jestesmy mloda para, nie mamy jeszcze dzieci, dlatego zrezygnowalismy z jednego pokoju na rzecz kotlowni.

    Moglibysmy prosic o przeslanie kosztorysu? [email protected]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	untitled.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	55914  
    Ostatnio edytowane przez Gegols ; 09-05-2011 o 22:47

  4. #1124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gegols Zobacz post
    Witam.

    Wlasnie jestesmy na etapie kupna dzialki. Jest juz wybrana, czekamy jedynie na dokonanie wszelkich formalnosci. Projekt spokojna przystan bardzo nam sie podoba, ale wprowadzilismy kilka zmian. Napiszcie prosze co o tym myslicie.
    Jedna z sypialni....jest stanowczo za mała 8
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #1125

    Domyślnie

    [QUOTE=Gegols;4720713]Witam.

    Wlasnie jestesmy na etapie kupna dzialki. Jest juz wybrana, czekamy jedynie na dokonanie wszelkich formalnosci. Projekt spokojna przystan bardzo nam sie podoba, ale wprowadzilismy kilka zmian. Napiszcie prosze co o tym myslicie.


    Witajcie, pozwólcie, że nie będe wychwalać wyboru projektu, ale skupię się na tym co mi się w waszych planach zmian nie podoba.

    1. Rezygnacja z drzwi pomiędzy wiatrołapem, a salonem. Moim zdaniem pomysł nie najlepszy z dwóch powodów, po pierwsze dom ma orientację północną, a w naszym kraju wiatry wieją zwykle od północy i zachodu, wiec na przykład w chłodne dni zimno będzie przenikać do pozostałych części domu.Dwa jeśli zrobicie drzwi z duża ilością przeszkleń (takie są w projekcie i moim zdaniem super)to nie będziecie mieli żadnej intymności i nawet specjalne szyby niewiele tu zmienią.

    2. Fatalne umiejscowienie kotłowni. Drzwi wychodzą na najbardziej reprezentacyjna część korytarza. Poza tym wierzcie mi, ale między bajki można wlożyc opinie że eko groszek jest bardziej "czystszy" od węgla tradycyjnego. Tak się składa, że ja opalam dom ekogroszkiem i jestem w stanie powiedzieć Wam z własnego doświadczenia, ze brudzi i kurzy się jak diabli. I jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak któreś z Was co drugi dzień niesie popiół, bo takowy występuje niestety ,przez środek salonu. Ja na kotłownie zaadoptowałam część garażu i wchodzi się tam z wiatrołapu. Jest na tyle duża ze bez problemu mieści piec z podajnikiem i 300 litrową powierzchniową pompę ciepła. Poza tym jak piszesz jesteście młodym, a więc rozwojowym małżeństwem wiec rezygnacja z pokoju na rzecz kotłowni w dłuższej perspektywie może okazać się chybionym pomysłem.

    3. Pokój nr 8 jest stanowczo za mały dla gości, nawet tych nielubianych poza tym sąsiaduje z kominkiem i wydaje mi się że możne tam być za gorąco.

    4. Przy założeniu że pralka znajduje się w pralni, to łazienka jest wystarczająco duza żeby komfortowo pomieścić wanna i prysznic. Moim zdaniem powiększanie toalety o wiatrołap to nie najlepszy pomysł, sama go rozważałam, ale z perspektywy jestem przekonana że pozostawienie wiatrołapu w stanie pierwotnym było dobrym rozwiązaniem.

    Poza wszystkim polecam ten projekt, wszystkie pozytywne opinie o nim są w pełni zasłużone.

    z budowlanym pozdrowieniem

    marzusek
    Jeśli nie masz nic do powiedzenia, powiedz to krótko

  6. #1126

    Domyślnie

    W pełni zgadzam się z marzuskiem - zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi z wiatrołapu - nie wyobrażam sobie, że mogłoby ich nie być.
    Poza tym - pokój dla gości... zastanówcie się, czy jest to aż tak niezbędne? Bardziej niż Wasza wygoda i funkcjonalność pomieszczeń na co dzień? Goście przyjadą raz na miesiąc, a Wy w efekcie tych zmian, które chcecie zrobić - robicie sobie klitkę, która będzie praktycznie nieużywana.
    Zbudowanych Przystani przybywa - pojedźcie do tej, którą macie najbliżej - łatwiej będzie sobie wyobrazić ten "pokój dla gości" i wiatrołap bez drzwi. Wcześniej były już pomysły jak zrobić kotłownię - poczytajcie wątek od początku - garaż w wersji z podwójnym garażem jest na tyle duży, że na pewno można to wszystko jeszcze raz przemyśleć. Problem w tym, że papier wszystko przyjmie, tylko potem rzeczywistość okazuje się brutalna, kiedy efekt jest inny od zamierzonego.
    Jest jeszcze opcja, że w Waszym przypadku to nie jest TEN projekt.
    Czekamy na refleksje i służymy radą - sorki, że od razu krytyczną, ale czasem i taka jest potrzebna
    Pozdrawiam

  7. #1127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Smile Koniec z ogrzewaniem podłogowym

    Witam serdecznie
    Dzisiaj zakończyłem układać podłogówkę i tak
    Rurki 860 mb Kissan 10 obwodów (wszystkie tak dobrane aby miały poniżej 100mb)
    spinek do rurek 1400 sztuk
    Otuliny na pex 30mb (eliminowanie grzania przez rurki zasilające)
    a teraz tylko taśma brzegowa - firma do wylewek już zamówiona i termin się zbliża

    Rurki , każda bez łączeń stąd brakło czerwonych i trzeba było dokupić białej (ta sama firma- wyższe parametry)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7058.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	56148   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7044.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	56150   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7059.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	56151   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7060.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	56153   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7043.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	56154  

    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #1128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gegols Zobacz post
    Napiszcie proszę co o tym myślicie.
    A jeszcze coś bardzo wesołego ten pokój dla gości to chyba dla "teściowej" mały, ciasny bez okien.....niech się przyzwyczaja

    A na marginesie zgadzam się z przedmówcami - można projekt zmieniać ale w rozsądnych ramach......musicie wszystko jeszcze raz przemyśleć
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Widać pracę wrą. U mnie także powoli się coś dzieje. Wreszcie skończyli robić mi dach po poprawkach i reklamacjach. Na szczęście firma uczciwa mi się trafiła tylko jedna z ekip im się wymieszała o czym ich nie powiadomili i efekt końcowy daleki był od oczekiwań. Na poprawki wezwali inną ekipę, praktycznie natychmiast i teraz już jest jak trzeba. Fotki na moim blogu.

    Wstawiłem już także okna. Przymierzam się do instalacji prądowej. Ciekawi mnie ile Was kosztowała taka instalacja bez białego montażu, czyli skrzynka, puszki, okablowanie wraz z montażem i potem pomiarami?

  10. #1130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam , widziałem ostatnio w realu SP z podwójnym garażem , człowiek buduje się w mojej okolicy . Wprowadził ciekawe zmiany, poszerzył salon o 60cm i kuchnię o 120 . efekt super. Tych zmian było jeszcze troszkę ale te były najistotniejsze.

  11. #1131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    Przymierzam się do instalacji prądowej. Ciekawi mnie ile Was kosztowała taka instalacja bez białego montażu, czyli skrzynka, puszki, okablowanie wraz z montażem i potem pomiarami?
    Napiszę ile mnie kosztowała - robocizna to ja
    osprzęt i kable ok 3500,-(bardziej 3500 niż 3000) instalacja bez puszkowa(górnych puszek brak) wyłączniki i przełączniki w głębokich puszkach, skrzynka 72 elementy metalowa wtynkowa.Montaż, pomiary, i schematy osobiście.

    Tak więc moja odpowiedz to jak widzisz sam materiał bez gniazd i przełączników oraz opraw 3500 zł.
    pozostało dokupić dwa styczniki do sterowania bramą wjazdową za ok 400,-
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #1132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangur6820 Zobacz post
    Witam , widziałem ostatnio w realu SP z podwójnym garażem
    Trzeba było zrobić fotki
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #1133

    Domyślnie

    Taaadaaaaaammm
    Chciałam wszem i wobec "obznajmnić" że dzisiaj zakończyły się u nas wylewki. Matko, ale się działo Ale są wreszcie - wyczekane i wytęsknione
    Pozdrawiam

  14. #1134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Napisz coś więcej Ile Cię kosztowały, jacy fachowcy? Itd

  15. #1135

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    Napisz coś więcej Ile Cię kosztowały, jacy fachowcy? Itd
    Fachowcy - firma z Sosnowca Mixrem czy jakoś tak. Koszt 32 zł za m2, w tym też ułożenie folii i styro, oni dają cały materiał, oprócz styropianu. Nie wiem co można napisać więcej - przyjechali, trzy auta piachu wysypali, dwie palety cementu, spalinową maszynę do mieszania tego wszystkiego - mieszali, sypali, rozgarniali, wygładzali - trzy dni roboty, a domek nie do poznania - nagle zrobiło się tak... uporządkowanie - wszystkie rurki już niewidoczne, wszędzie można spokojnie chodzić. To takie zakończenie dużego etapu jest. Teraz naprawdę, jak dla mnie przynajmniej, zaczyna się wykończeniówka
    Pozdrawiam

  16. #1136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak robili? schludnie? Zapaprali ściany, drzwi itp? Czy miałaś wcześniej już zamontowane drzwi wyjściowe, bramę?

  17. #1137

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    A jak robili? schludnie? Zapaprali ściany, drzwi itp? Czy miałaś wcześniej już zamontowane drzwi wyjściowe, bramę?
    Wydaje mi się, że schludnie, w każdym razie nic nie zapaprali, po obwodzie ścian dali takie gąbeczki - dylatacje i to też chroniło ścianę. Drzwi zewnętrznych nie mieliśmy - mamy takie tymczasowe budowlane. Brama garażowa jest, ale w ogóle nie zapaprana - podniesiona do góry i tyle - prowadnice na dole nie zapaprane, ogólnie wydaje mi się, że dość porządnie to jest zrobione.

  18. #1138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Wydaje mi się, że schludnie, w każdym razie nic nie zapaprali, po obwodzie ścian dali takie gąbeczki - dylatacje i to też chroniło ścianę. Drzwi zewnętrznych nie mieliśmy - mamy takie tymczasowe budowlane. Brama garażowa jest, ale w ogóle nie zapaprana - podniesiona do góry i tyle - prowadnice na dole nie zapaprane, ogólnie wydaje mi się, że dość porządnie to jest zrobione.
    A czy dali siatkę drucianą w wylewkę?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #1139

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A czy dali siatkę drucianą w wylewkę?
    Nie dali, dali włókna szklane. Hydraulik mówił, że nie jest dobrym pomysłem kłaść siatkę na ogrzewanie podłogowe, bo jest ryzyko uszkodzenia rurek. Choć na pewno siatka jest lepsza niż włókna... my ostatecznie się nie zdecydowaliśmy.
    Pozdrawiam

  20. #1140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Wylewka właściwa - jastrych ogrzewania podłogowego

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Nie dali, dali włókna szklane. Hydraulik mówił, że nie jest dobrym pomysłem kłaść siatkę na ogrzewanie podłogowe, bo jest ryzyko uszkodzenia rurek.
    Czemu fachowcy mówią takie rzeczy??????????? , ale cóż - nic się nie stanie bo niby jak?chyba, że fachowiec będzie skakał w już zatopionej siatce w wylewce?

    Sory, że poruszę ten temat, ale to właśnie takie informację jak te, i podobne np., o folii budowlanej lepszej niż papa termozgrzewalna psują doświadczenia innych, a przyszłych inwestorów narażają na dodatkowe zmartwienia.
    Dobrze, że choć dali włókno polipropylenowe które zapobiegają powstawaniu rys skurczowych no i w pewnym stopniu wzmacnia wylewki, ale wytrzymałości wielkiej nie daje w porównaniu z siatką stalową.
    Uważam i taką posiadam wiedzę , że dając dużą warstwę ocieplenia(pow 100mm), a teraz to standard często daje się o wiele więcej; należy koniecznie stosować siatkę metalową jako zbrojenie płyty grzewczej, dodatkowo oddzielić ją od ścian i innych płyt grzejnych(dylatacją), a pomiędzy płytami prowadzić rurki w osłonach dylatacyjnych.
    U mnie będzie 100% ogrzewania podłogowego - wodnego, nie chciałbym się narazić na pękanie powierzchni właściwej posadzki, a tym bardziej jej wykończenia (płytki ceramiczne, kamień naturalny), stąd zastosuję wszędzie siatkę o oczkach 10x10 z drutu 3mm.
    Wylewka (zwana też jastrychem) to ostatnia, najwyższa warstwa niewykończonej podłogi na gruncie - na niej będziemy układać już tylko posadzkę (parkiet, panele lub płytki). Powinno się ją wykonać jako monolityczną płytę (betonową lub gipsową) oddzieloną od wszystkich ścian dylatacjami z taśm z pianki poliuretanowej lub pasków styropianu. Pozwala to na swobodne rozszerzanie się jastrychu (co jest szczególnie ważne, gdy są w nim rury ogrzewania podłogowego) i zapobiega przenoszeniu się dźwięków uderzeniowych na konstrukcję domu.

    W dużych pomieszczeniach oprócz dylatacji brzegowych potrzebne są jeszcze pośrednie; powinno się je robić co 4 m, w wysychającym podkładzie, poprzez nacięcie go kielnią lub zamocowanie specjalnych profili dylatacyjnych. Takie miejscowe osłabienie przekroju w razie zaistnienia naprężeń wywoła kontrolowane pęknięcie płyty. Dylatacje robi się też w progach między pomieszczeniami; często łączą się tam wylewki o różnych grubościach, poza tym stropy w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach mogą być obciążone w różny sposób i inaczej pracować.

    Standardowa grubość wylewki to 5 cm; jedynie przy ogrzewaniu podłogowym trzeba ją zwiększyć do 8-10 cm.

    Aby poprawić sztywność wylewki oraz jej odporność na zarysowanie i pękanie, powinno się ułożyć w niej zbrojenie. Najlepiej robić je ze specjalnych stalowych siatek o oczkach 10×10 lub 15×15 cm, wykonanych z prętów o średnicy 3-4 mm.
    *"Jak dobrze zrobić podłogę na gruncie"opracowanie: Katarzyna Wangin

    Dałem taki cytat z opracowania - mądre to rzeczy

    Tutaj dają siatkę pod rurki, ale to mnie nie przekonuje bo dałem folię aluminiową jako ekran więc bezpośredni kontakt ze stalą mógłby wywołać niepożądaną reakcję.
    Ta siatka u mnie będzie w cenie wylewki, więc ostatecznie doszedłem do 31,-/m2 i jutro zaczynają.

    Zamieściłem te informacje nie tyle by krytykować jakiekolwiek inne wykonanie, tylko dla innych aby nie szukać informacji i uwiarygodnień jak trzeba lub jak można zrobić dobrze, a może tylko lepiej?

    Pozdrawiam i życzę słusznych decyzji
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 57 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony