dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 160
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 3193
  1. #1161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kangur6820

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    W dwa miesiące? To te mapki powinny gratis być - przegięcie jakieś... I co? wyjaśniło się z tym Waszym lasem?

    City, a jak długo będziesz polewać wylewki? I wiesz może jak długo to potem schnie?

    Pozdrawiam
    z mapkami złożyliśmy wniosek o zmianę brzmienia punktu dotyczącego odległości od lasu i teraz czekamy... oczywiście musieliśmy go rzeczowo uzasadnić , jest szansa że się uda ... ale znowu ucieka czas.

  2. #1162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Coraz więcej zwolenników Spokojnej Przystani, oby tak dalej.

    Przyznam się że po tej zimie wpadłem w jakiś dziwny letarg spowolnienia. Największy wpływ miał problem z wyborem ekipy, ale na szczęście udało mi się już wybrać elektryka i zaczynamy kłaść kable z końcem przyszłego tygodnia. Ekipy do tynków także w pogotowiu. Teraz jeszcze potrzebna mi ekipa do elewacji. Tutaj cały czas zastanawiam się czy nie zdecydować się na ocieplenie z wełny. Szkoda tylko że wełny są albo 12cm albo 15. W sumie 15 cm to już wypas pełen, ale trochę kosztuje.

    Czy ktoś z Was, mają już gotową elewację wyliczył swoje U dla przegrody zew?

    Nasze drzwi także już gotowe, ale czekam z montażem do końca prac tynkarskich, póki co czekają na magazynie u stolarza: http://spokojnaprzystan.blogspot.com...uz-gotowe.html

    Wybieramy także bramę, na początku miał być normstahl, ale kolor żaden nie podchodzi, więc pewnie zdecydujemy się na krispol z automatyką nice: http://spokojnaprzystan.blogspot.com...-garazowa.html

    Zastanawiam się też na schodami wejściowymi na gruncie, bardzo fajne ma bruk-bet, ale może znajdę jeszcze jakieś alternatywy. Taras na gruncie wtedy także bym zrobił z bruk-betu.
    Ostatnio edytowane przez luke_p ; 29-05-2011 o 20:58

  3. #1163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ja dawno nie grzebałem w internecie - i co widzę pojawiła się wersja "C"
    równie ładna - podoba mi się ten domek jednak
    Spokojna przystań III
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #1164

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A ja dawno nie grzebałem w internecie - i co widzę pojawiła się wersja "C"
    równie ładna - podoba mi się ten domek jednak
    Spokojna przystań III
    Faktycznie fajnie wygląda

    Mam wrażenie że po mojej adaptacji projektu przez szefową architektów w Muratorze, ktoś zaczerpnął ode mnie kilka pomysłów: duże okno do podłogi w salonie, duże okna w kuchni i w pokojach, okna z pokojów dziecinnych nie na taras żeby mogły spać pomimo imprez i wydłużony dach i taras prawie identycznie... Mówiłem Paniom że 12m2 dla dzieci to minimum metrażu moim zdaniem i tyle mam, a więcej nie chciałem. Powiększać można bez końca a potem wychodzi 350m2 i trzeba to grzać i sprzątać.

    Szkoda że nadal wejście do kotłownie robią z części czystej, a nie z garażu.

    Pozdrawiam.
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  5. #1165

    Domyślnie

    Witam,

    Załączam zdjęcia z prac instalacyjnych: odkurzacz centralny; CWU + cyrkulacja; ogrzewanie podłogowe;
    Na podłogówkę poszło 1339mb rury fi 16mm Purmo - gęściej niż pod kocioł, bo pod pompę ciepła.

    Zona jak zobaczyła co Panowie robią, to mówi - Paweł, przyjadź, bo miała być wylewka a Panowie jakiś brudny piach wysypują...
    - faktycznie wygląda to nieźle.

    Mogę dorzucić potem zdjęcia na gotowo jeśli ktoś by chciał Wreszcie nisko, gładko - zajefajnie!!!
    Teraz tylko nawilżać z 10 dni...

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090113.JPG
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	58934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090131.JPG
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	58935   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090150.JPG
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	58936   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090151.JPG
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	58937   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090166.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	58938  

    Ostatnio edytowane przez pawel_1024 ; 01-12-2012 o 22:36
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  6. #1166

    Domyślnie

    Jeszcze kilka fotek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090188.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	58939   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090209.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	58940   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090236.JPG
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	58941   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090248.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	58942  
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  7. #1167

    Domyślnie

    PS. Przepraszam za literówki...
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  8. #1168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_1024 Zobacz post
    Jeszcze kilka fotek
    No prawie tak jak u mnie - żartuję, ale siateczka z drutu po całości.
    brudny piach
    widzę, że nie tylko jednostki mają podobne skojarzenia.

    Miałbym tylko pytanie:
    Jeśli dałeś 10 obwodów bo taki jest rozdzielacz to nie za dużo jest mb w obwodzie? pompa da sobie radę?(ale rurki położone klasycznie i elegancko.)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Red face Kolejne zakupy

    A u mnie dzisiaj przywieziono styropian na elewację - 35m3 szarego styropianu 20cm/0.31
    Będzie cieplutko
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cie033.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	58984   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cie035.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	58985   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cie038.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	58986   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj?cie037.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	58987  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #1170

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A u mnie dzisiaj przywieziono styropian na elewację - 35m3 szarego styropianu 20cm/0.31
    Będzie cieplutko
    Ja tak mam i pisałęm jak było ciepło nawet przy dużych mrozach na 52 stronie... Myślę że bardzo dobrze wydane pieniądze
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  11. #1171

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Miałbym tylko pytanie:
    Jeśli dałeś 10 obwodów bo taki jest rozdzielacz to nie za dużo jest mb w obwodzie? pompa da sobie radę?(ale rurki położone klasycznie i elegancko.)
    poszły dwa rozdzielacze 10-sekcyjne, drugi w kotłowni. Są 3 pętle samego ogrzewania ściennego + 15 reszty i dwie sekcje wolne na wypadek zaadoptowania góry w razie potrzeby. Jedna pętla 48mb, reszta 72-84mb. Dzięki i pozdrawiam.

    Aha. Ważne - polecam przemyśleć kilka kwestii:
    1. zastosowanie listew APU przy oknach i drzwiach. Plastikowe okna pracują i w zależności od temp. ich wymiar troszkę się zmienia.
    Ja sam to przegapiłem a wykonawca nic nie powiedział i mam już małe ryski wzdłuż drzwi, przy oknach niezauważalne na razie.
    2. Teoretycznie powinno się zastosować izolację paroprzepuszczalną np. taśmę specjalną SOUDALA:
    http://folnet.pl/grupa/tasmy/tasmy-uszczelniajace
    Wtedy pomimo rysek dom jest szczelny.
    3. Przy zakończeniach parapetów np. alu lub stalowych zakłada się zaślepki i co ważne mało który nawet wykonawca o tym wie, że musi tam być luz zostawiony a nie na styk, bo parapet od temp i od słońca potrafi się sporo wydłużyć i albo faluje i się gnie albo robi wgniecenie w tynku i styropianie. Ja u siebie nie wiedziałem i mam nadzieję że będzie ok...
    4. Wykonawcy często, bo im się nie chce wklejają siatkę bez zakładu - bo im się nie chce. Nie wszędzie ale bo im akurat się rolka skończyła itp. Przy narożnikach okien powinna być podwójnie - np. dołożony kawałek pod skosem.
    5. Styropian przed nałożeniem kleju powinni zmatowić specjalną pacą szorstką - klej trzyma się jak należy.
    6. Przed nałożeniem kleju pod siatkę muszą całą ścianę zmatowić i wyrównać.
    7. Sprawdzić lampą wzdłuż ściany przed nałożeniem kleju a potem przed strukturą, czy ściana jest gładka. Kolega jak włączył halogeny w podbitce po oddaniu na gotowo - załamał się i nie włacza halogenów. Tak nierówno. Sprawdź gładkość ścian najbardziej na ścianach wzdłuż których może świecić słońca jak zachodzi - strasznie to widać.
    8. Nich robią ściany na gotowo jednego dnia razem z glifami okiennymi i drzwiowymi! Koniecznie, bo będą róznice. Niech nie robią łatek i poprawek dnia następnego. Jeżeli nawet po tygodniu będzie ok, to po zimie już będzie widać. Zawsze.
    9. Nawet jak wykonawca wydaje się super w porządku nawet na chwilkę nie trać czujności

    Pozdrawiam. Mam nadzieję że pomogę, bo sam będę przemalowywał grafitowy kolor u siebie przez błędy wykonawcy
    Ostatnio edytowane przez pawel_1024 ; 01-12-2012 o 22:39
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  12. #1172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aż strach zatrudniać kogoś bez fachowej wiedzy.

  13. #1173

    Domyślnie witam na forum

    Witam wszystkich, czytam wasze spaniałe opinie ta temat projektu który wybrałam cieszę się, że jest parę osób, które ten projekt wybrały - a czy jest ktoś z okolic Łodzi?? chciałabym zobaczyć jak w realu wygląd moja wymarzona chałupka pozdrawiam

  14. #1174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No i czas podjąć decyzję....Kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C czy JUNKERS Cerasmart MODUL ZBS16
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #1175

    Domyślnie

    Hm.. chwilę mnie nie było, a tu proszę, same ciekawe tematy poruszane

    Karola, jaką wersję domku wybrałaś?

    City, chciałam ci podać linka z tematem o piecu nr 1, ale widziałam, że pilnie go śledzisz Daj znać co wybierzesz i dlaczego, bo ta decyzja jeszcze przed nami. Bardzo wstępnie myśleliśmy o Vaillancie ecoCOMPACT VSC INT 126/2-C 140, ale w temat musimy dopiero się wgłębić.
    Pozdrawiam

  16. #1176

    Domyślnie

    Karola, jaką wersję domku wybrałaś?

    Wybrałam M36a, ale chcę zrobic z garażu dwustanowiskowego jedno a pozostałą częśc zagospodarowac na kotłownię. Myślałam też żeby zrobic wejście na poddasze z garażu, ale nie wiem czy nie jest tam za nisko.
    Patrząc na wszystkie zdjęcia z etapów chciałabym żeby tak już było u mnie

  17. #1177

    Domyślnie

    Witam...

    Niestety nie mam dobrych wiadomosci... Musimy prawdopodobnie odlozyc budowe tego wspanialego domu w czasie. Co sie stalo?
    A mianowicie sprzedajacy zatail informacje nt. kanalizacji... a moze inaczej - nie sprawdzilismy tego.
    Link do tematu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-o-kanalizacji...

    Pamietajcie - sprawdzac, sprawdzac, sprawdzac!

  18. #1178

    Domyślnie

    Wybrałam M36a, ale chcę zrobic z garażu dwustanowiskowego jedno a pozostałą częśc zagospodarowac na kotłownię. Myślałam też żeby zrobic wejście na poddasze z garażu, ale nie wiem czy nie jest tam za nisko.
    Patrząc na wszystkie zdjęcia z etapów chciałabym żeby tak już było u mnie
    Co do wyjścia na poddasze z garażu - my tak mamy, ale my budujemy M36 - z pojedynczym garażem. Odezwij się do mono777 - on na pewno ma wyjście z garażu i M36a. Czy ktoś jeszcze z forum, nie pamiętam. Ale ogólnie pomysł bardzo dobry - w korytarzu to nie jest zbyt szczęśliwe miejsce na ten właz.
    Z części garażu kotłownię? Pokażesz projekt po zmianach?
    Pozdrawiam

  19. #1179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Montował już ktoś drzwi ppoż w garażu? Jeśli tak to kiedy, przed tynkami i wylewkami czy dopiero po?


    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Co do wyjścia na poddasze z garażu - my tak mamy, ale my budujemy M36 - z pojedynczym garażem. Odezwij się do mono777 - on na pewno ma wyjście z garażu i M36a. Czy ktoś jeszcze z forum, nie pamiętam.Pozdrawiam
    Ja mam
    Ostatnio edytowane przez luke_p ; 08-06-2011 o 16:57

  20. #1180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    Montował już ktoś drzwi ppoż w garażu? Jeśli tak to kiedy, przed tynkami i wylewkami czy dopiero po?
    Oczywiście, że po to się robi - inaczej będzie kiepsko się robić - pamiętaj że jeśli chcesz aby to były takie drzwi z prawdziwego zdarzenia ppoż to pianka do ich montażu też musi być ppoż.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 59 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony