dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    proponuję sondaż

    albo zająć się teorią inżynierii sanitarnej

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    proponuję sondaż

    albo zająć się teorią inżynierii sanitarnej
    nom, niektórzy mogliby się zająć, z mojej strony EOT.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  3. #23

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wypowiedzi. Bardzo proszę o nie robienie sondaży. nie chę aby uciekł główny temat. Jutro umawiam się na badanie gruntu ale nie jestem przekonany co on wniesie gdy dom już stoi. Ale może to moja niewiedza

    majster wpadł na pomysł aby na środku piwnicy zrobić dziure w podłodze, a właściwe studzienkę. chce ją wybetonować tak aby przepuszczała ewentualną wode do środka. tam umieścić pompę. jego zdaniem studzienka na razie zastąpi drenaż. Będzie ściągała wodę a pompa z pływakiem bedzie wyrzucać ją na zewnątrz. Jego sąsiad gdzieś tam takie rozwiązanie ma i zdaje egzamin bez drenazu.

    Szaman czy oświecony!?

    Na tym etapie mojego zwątpienia na widok wody w piwnicy (dziś na 65m2 było 1,5 cm wody) byłem skłonny zgodzić się na to. ale powiedziałem żeby na razie się wstrzymał.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    proponuję sondaż

    albo zająć się teorią inżynierii sanitarnej
    Zamiast tego, proponuję zapoznanie się we własnym zakresie z odpowiednimi normami, przepisami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru.

    Zaoszczędzimy sobie nawzajem dużo czasu.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomecki z działecki
    majster wpadł na pomysł aby na środku piwnicy zrobić dziure w podłodze, a właściwe studzienkę. chce ją wybetonować tak aby przepuszczała ewentualną wode do środka. tam umieścić pompę. jego zdaniem studzienka na razie zastąpi drenaż. Będzie ściągała wodę a pompa z pływakiem bedzie wyrzucać ją na zewnątrz. Jego sąsiad gdzieś tam takie rozwiązanie ma i zdaje egzamin bez drenazu.
    Moim zdaniem bez sensu. Oczywiście zlikwiduje to pływającą wodę w piwnicy ale ściany nadal będą mokły, za chwilę w całej piwnicy będziesz miał grzyba a z tym ciężko walczyć... Trzeba zastosować znacznie bardziej radykalne środki jak drenaż i odkopywanie fundamentów i ich porządne izolowanie.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomecki z działecki

    majster wpadł na pomysł aby na środku piwnicy zrobić dziure w podłodze, a właściwe studzienkę. chce ją wybetonować tak aby przepuszczała ewentualną wode do środka. tam umieścić pompę. jego zdaniem studzienka na razie zastąpi drenaż. Będzie ściągała wodę a pompa z pływakiem bedzie wyrzucać ją na zewnątrz. Jego sąsiad gdzieś tam takie rozwiązanie ma i zdaje egzamin bez drenazu.
    Szaman czy oświecony!?
    cóż, prawdziwy Szaman powiedziałby, że wodę odciąga się od chałupy, nie do chałupy, Twój jest niestety podróbą

    co do tych nieszczęsnych spadków terenu, to coś mi się widzi, że to czy teren w postaci stada dromaderów, wielbłądów, czy też patelni, nie ma wpływu na spadek rury
    na to ma wpływ jedynie poziom początka i końca tej instalacji, i w ekstremalnych przypadkach - min poziom zagłębienia w ziemi, ale to to chyba najmniejszy pikuś
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #27

    Domyślnie

    Minimalny spadek dna kanału jest ograniczony tzw. prędkością samooczyszczania przewodu. Maksymalny spadek jest ograniczony względami konstrukcyjnymi (kwestie wytrzymałościowe - unikanie nadmiernych prędkości).

    Przy projektowaniu kanalizacji spadki dobiera się tak, żeby znaleźć się zawsze pomiędzy spadkiem minimalnym i maksymalnym. Z reguły dopasowuje się go do spadku terenu. Jeżeli się nie da zachować tego warunku, to w przypadku:

    - dużych spadków terenu stosuje się studnie kaskadowe, aby uniknąć nadmiernego wypłycenia,
    - małych spadków terenu stosuje się pompownie ścieków, aby uniknąć nadmiernego zagłębienia.

    Cała filozofia. Zasada dopasowania do ukształtowania terenu pozostaje w mocy. Coś jeszcze wymaga wyjaśnienia? Może jakieś zagadnienie z inżynierii sanitarnej?

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajnik
    ... Poziom wód gruntowych nigdy nie jest ustalony. Poziom zmienia się na przestrzeni sezonu, roku, wielolecia, a nawet tygodnia i doby ....
    Cytat Napisał Barbossa
    ... cóż, prawdziwy Szaman powiedziałby, że wodę odciąga się od chałupy, nie do chałupy ...
    Tomecki - postaraj zapamietac sie te dwie prawdy - rady (głoszone przez Czajnika Barbosse) - pod którymi i ja sie sie podpisuje ...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    czajnik

    a to już są środki
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajnik
    Minimalny spadek dna kanału jest ograniczony tzw. prędkością samooczyszczania przewodu. Maksymalny spadek jest ograniczony względami konstrukcyjnymi (kwestie wytrzymałościowe - unikanie nadmiernych prędkości).

    Przy projektowaniu kanalizacji spadki dobiera się tak, żeby znaleźć się zawsze pomiędzy spadkiem minimalnym i maksymalnym. Z reguły dopasowuje się go do spadku terenu. Jeżeli się nie da zachować tego warunku, to w przypadku:

    - dużych spadków terenu stosuje się studnie kaskadowe, aby uniknąć nadmiernego wypłycenia,
    - małych spadków terenu stosuje się pompownie ścieków, aby uniknąć nadmiernego zagłębienia.

    Cała filozofia. Zasada dopasowania do ukształtowania terenu pozostaje w mocy. Coś jeszcze wymaga wyjaśnienia? Może jakieś zagadnienie z inżynierii sanitarnej?
    my też umiemy się posługiwać googlemszukaj...

    przypomnę nazwę forum: wymiana doświadczeń /budowlanych podejrzewam/ nie nauki cytowania wygoglanych objaśnień...

  11. #31

    Domyślnie

    Wariacie z was! Uparli się cholewcia na te spadki.

    OK. Powidziałem mojemu majstrowi szamanowi że jak koniecznie chce coś wydłubać zanim bedzie drenaz to niech wykopie po obu stronach domu / piwnicy dwie studzienki na małe kręgi jakieś 1 m od domu na 2,5 m. Primo coś tam ścjągnie i bedzie to mozna wypomować, sekundo bedę miał podgląd pod poziom wody koło piwnicy. Jak bedzie robiony drenaż to jakoś się te studzienki rozbierze, przesunie i wykorzysta przy drenażu. Przynajmniej wybiłem mu z głowy robienie studzienki w piwnicy. Drenaż podobno najlepiej robić w ciepłe dni. Być może bedzie trzeba poprawić izolacją pionową a do tego przyda się dobra pogoda. Szkoda że nie można wejść pod dom bo piwnica to 40% pow parteru czyli częsciowo podpiwniczony.

  12. #32

    Domyślnie

    Przekonałeś mnie beton44. Z szacunku dla tego forum nie powinienem ciągnąć dalej kwestii spadków, więc nie będę tego robił.

    Pozdrawiam.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    najważniejsze, że nie ma studni w chałupie, reszta to pikuś
    co do sieci to już sami się taplajcie,
    kisiel proponuję, z zapasami...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #34

    Domyślnie

    W temacie obniżenia poziomu wód gruntowych na skutek skanalizowania obszarów miejskich.
    sprawa ma sie tak:1. kanalizacja deszczowa: utwardzenie terenu -np. wybrukowanie wraz z jednoczesnym zrobieniem studni chłonnych i odbiorem wód opadowych do kolektora przyczynia się do obniżenia w.g.- warunek - musi to by na obszarze małej wioski - czyli to co zleci z dachu + na bruk - trafi zamiast do gruntu - do klektora
    2. kanalizacja soc-byt- w zastępstwie szamba- spowoduje obniżenie p.w.g. tylko w przypadku gdy zastąpi stare nieszczelne szamba z których wycieki trafiają w.g podnoszac jej poziom -( ja zużywam około 10m3.m-c do kanalizy)
    przypadki o których pisali koledzy powyżej, tj nieszczelność kielicha - w żadnym stopniu nie spowoduje obniżenia w.g. jedynie - przebicie warstwy szczelnej gruntu - owszem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony