dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Zx 17 na start!

    Witam was serdecznie zaczynam pisać swój dziennik.

    Jesteśmy 30-latkami, mamy 4 letniego syna, ale myślimy, że jeszcze jedna pociecha powinna przybyć.
    Kilka tygodni temu nabyliśmy działkę o powichrzeni 1000m2 w kształcie prostokąta o przybliżonych wymiarach 28metrów szerokość i 37 metrów długość działki. Media przy działce: prąd, woda gaz idą w drodze. Działka ma usytuowanie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-2..jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	25446

    Zaznaczyłem na działce planowane według nas ustawienie domu i garażu. Dom , który zamierzamy budować oprzeć chcemy na projekcie Zx17 z pracowni Z500 http://www.z500.pl/projekt/zx17.html.

    Jeżeli chodzi o zmiany do projektu chcemy:
    -zwiększyć o 2 stopnie kąt nachylenia dachu
    -zlikwidować kominek
    -zamiast kominka rekuperator
    -zmiana elewacji frontowej - zastąpienie tych brązowych desek pionowych po lewej stronie czymś innym. Czym? Jeszce nie wiemy liczymy na wasze propozycje
    -zmiana koncepcji drzwi frontowych. Mojej żonie nie podoba się taka wnęka
    -nie znam się jeszcze na stropach w każdym razie poddasze będzie nie użytkowe i służyło jako stryszek i miejsce do zamontowania rekuperatora
    -Ogrzewanie podłogowe na całości - piec gazowy
    -Zestaw solarny do ogrzewania wody - tylko gdzie go zamontować hmm

    Chcielibyśmy zawrzeć się w budżecie 350tyś zł i w 2012 roku zamieszkać. Co do wnętrz to raczej proste skromne bez wynalazków


    Do działki jest opracowany plan zagospodarowania przestrzennego więc w październiku jak dostaniemy mapki od geodety zaraz składamy papiery o przyłącza


    To tyle na dziś, liczę na komentarze z waszej strony

  2. #2

    Domyślnie

    Dokumenty o przyłącza złożone za tydzień powinny być odnośnie wody i gazu a za 3 tygodnie odnośnie prądu. Co się okazało przy mojej działce postawiona jest podwójna skrzynka więc tylko podłączyć licznik i już. Zamówiłem 16,5KW przy zabezpieczeniu 32A. Złożyłem wniosek o wycinki kilku samosiejek-zobaczymy jak rozpatrzą chociaż mówili , że dla budownictwa rodzinnego nie robią zwykle problemów

    Tydzień temu wraz z pomocą ojca ogrodziłem działkę siatką leśną - aby nie wyrzucali na niej śmieci - taka prowizorka ale rok wytrzyma spokojnie

    Spotkaliśmy się także z projektantką od której zakupiliśmy projekt i przekazaliśmy jej nasze uwagi i zmiany do projektu. W zależności od decyzji Urzędu miasta w sprawie wycinki (mają 30dni) doprojektują garaż do budynku po lewej stronie, jednostanowiskowy, ale pokrywający się długością z szerokością domu.

    Także puki co musimy czekać do połowy listopada na decyzje z UM w sprawie drzewek. Większość można wyciąć samemu, ale jak się zgodzą to wolę zrobić to za jednym razem.

    Działka ma szerokość 25metrów i długość 40metrów

  3. #3

    Domyślnie

    W związku z tym, że rezygnuje z wentylacji grawitacyjniej na rzecz mechaniczej z odzyskiem ciepła zlikwidowane zostaną projekcie wszystkie kominy grawitacyjne. Ale ostatnio myślę, czy nie zrobić kuchni na gaz zamiast płyty indukcyjnej. Koszt dużo niższy , ale wtedy musi być wentylacja w pomieszczeniu...hmm.

  4. #4

    Domyślnie

    No oczywiście urząd robi pod górki, chcą przed wycinką wyrysowany projekt na mapce i znowu opóźnienie, a chciałem to zrobić przed zimą. Jedno dobrze że już prąd papierkowo jest załatwiony i teraz 3-4 tygodnie przed budową trzeba złożyć wniosek z danymi osoby , która nas podłączy pod licznik.

    Nastąpiła też zmiana biura projektowego , które będzie adaptować nam projekt do działki- mam nadzieje , że będą bardziej profesjonalni.

    Wczoraj także ustaliłem z murarzem cenę za stan surowy -14,5 tyś. Po wizycie u projektanta będę wiedział też co powiedzieć Cieśli odnośnie jak będzie dokładnie wyglądał dach. mam też wstępny wykaz potrzebnych materiałów

    Na najbliższe 2 miesiące skupie się na ich poszukiwaniu-najtańszych oczywiście w interesującym jakościowo mnie zakresie.

  5. #5

    Domyślnie

    No i z cieślą omówione - konstrukcja, pokrycie, orynnowanie - ok 50zł/m2. Czyli w 10tyś się zmieścimy

  6. #6

    Domyślnie

    No i zacząłem polowanie na okazje - kupiłem za 25zł nową umywalkę z wyprzedaży portugalskiej firmy Sanindus. Dwie baterie- jedna kuchenna , druga umywalkowa , za 50zł/szt przecenione z 270zł/szt
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2..jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	36540   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1..jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	23,8 KB
ID:	36541  

  7. #7

    Domyślnie

    Pozytywna wiadomość z urzędu miasta jest decyzja(zgoda) na wycięcie drzewa w miejscu gdzie stać ma dom.

  8. #8

    Domyślnie

    Wniosek o pozwolenie złożony do Urzędu Miasta. Do końca lutego powinna być prawomocna decyzja. Załączyłem mapkę z naniesionym domem. W przyszłym tygodniu zaczynam jeździć załatwiać materiały. oraz inne sprawy:
    -firmę do instalacji przyłącza wodno-kanalizacyjnego oraz rozprowadzenia kanalizacji wewnątrz
    -kierownika budowy dogadać szczegóły
    -geodeta wyznaczenie domu
    -podłączenie skrzynki budowlanej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka..jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	41806  

  9. #9

    Domyślnie

    Jutro dostanę pozwolenie na budowę!!!! oczywiście nie obyło się bez drobnych problemów w Urzędzie Miasta, ale dzięki pani co sprawdzała zaoszczędziłem 2 tyś na studnie do wodomierza, więc defakto się opłacało poczekać. W tym tygodniu elektryk powinien podłączyć prąd - bo z ziemi odpuściła zmarzlina. Pismo w sprawie zajęcia pasa drogowego w celu zrobienia przyłącza wodno-kanalizacyjnego także zrobione. Geodeta na telefon, kierownik budowy także już jest. Za 3-4 tygodni mam nadzieje zacząć

    Materiały na stan surowy czekają już kupione w hurtowni

  10. #10

    Domyślnie

    Kolejne postępy w pracach przygotowawczych , a właściwie już finał prac. Drzewka wycięta, korzenie wyrwane, humus z całej działki zdjęte, teren wyrównany, niecka wykopana - szersza, gotowa do budowy. Garaż zwieziony na działkę, geodeta wytyczył dom, do nadzoru poszło zgłoszenie w przyszłym tygodniu zaczynamy

    Ostatnie zakupy: stal, drut gwoździe, drzewo do szalunków





    Także trzeba zmontować garaż - primo

  11. #11

    Domyślnie

    Obecnie ukończyliśmy mury, ścianki działowe, 30-31.05 przyjezdza wieźba z Eragi i dalej ruszamy do dzieła.

    Woda i kanaliza już w budynku. Rura do gwc też na wszelki wypadek umieszczona, jakby kiedyś zachciało mi się robić,Dziś skończyli murować komin i podmurówkę pod okno tarasowe

    Parę fotek:








    Ostatnio edytowane przez nodan ; 06-05-2011 o 22:22

  12. #12

    Domyślnie

    Ogólnie idzie szybko, nawet trochę za szybko. Puki co po więźbie wchodzi od razu cieśla aby odeskować i pokryć papa. Za tydzień będę zamawiał okna aby zaraz po odeskowaniu można byłoby je montować. Czekam na wycenę jednego elektryka i jeszcze w czerwcu maiłby zacząć i może skończyć. W lipcu tynki wewnętrzne maszynowe gipsowo-wapienne. Nie wiem kiedy ocieplać- myślę wrzesień październik, aby dom podeschnie porządnie. Co do reszty to nie wiem kto i kiedy. Mysle tez już po malu o frontowym ogrodzeniu już coś wybrałem ale muszę się zorientować jak kosztowo wyjdzie,ot takie:


  13. #13

    Domyślnie

    Tak więc prace posuwają się do przodu i to ostro mogę powiedzieć. Kilka fotek

















    W chwili obecnej właśnie skończyli tynkować ściany wewnątrz, w ciągu tygodnia będzie układany styropian na podłodze o dokańczana hydraulika w budynku. Zaraz potem wchodzi instalator ogrzewania podłogowego i posadzkarz - niech ładnie schnie wtedy już.





    W sierpniu cieśla-dekarz będzie dokańczał dach- właściwe pokrycie i rynny

    Myślę, że pod koniec lipca przystąpimy do ocieplania budynku

  14. #14

    Domyślnie

    Okna DOMEL z radomia , profil 88mm pakiet trzy szybowy, złoty dąb, bardzo ciężkie, dobrze wykończone. Do uszczelnienia taśmy Soudal

  15. #15

    Domyślnie

















    Tak wiec tynki wewnatrz zrobione, podlogowka położona, czekamy na drzwi, aby do końca oblozyc styropianem- beda w tym tygodniu, srodem ma ladnie schnac za 2 tygosnie zabieram sie za ocieplenie stropu, zrobienia konstrukcji oraz zamontowania wentylacji mechanicznej

  16. #16

    Domyślnie

    No dawno nie pisałem, a prace posunęły się znacząco. Tak było na początku sierpnia:








    Obecnie:

    - Nawieziona i rozplantowana ziemia na ogród
    - Dokończona kostka brukowa i postawione słupki ogrodzeniowe
    - Zainstalowana czerpnia ogrodowa
    - Skończona kotłownia- piec gazowy uruchomiony
    -Zainstalowany rekuperator i rozprowadzone kanały
    -Ocieplony strop 15cm w płytach Lambda 0,39 Knauf Ecolose + 25 cm granulatu. = Razem 40cm
    -Zrobiona konstrukcja sufitu i zamontowane rygipsy
    -są już też rynny i blacha na rąbek

    W tej chwili to co zostało będę robił własnymi rękami z pomocą teścia i ojca. Tylko łazienkę zlecę specjaliscie z polecenia kolegi.

    Zrobiliśmy też projekt łazienki oparty na płytkach z Parandyza: http://www.paradyz.com.pl/pro/apps/c...y/sensual-blue








    Za 2 tygodnie wrzucę aktualne zdjęcia wnętrza i widok zewnątrz

  17. #17

    Domyślnie

    Dorzucam kilka świeżych zdjęć:
















    Jak widzicie strop nasypany mam z granulatu wełny. Strop ociepliła mi firma z Grudziądza. Szczerze spodziewałem się większej kwoty za usługę, a było znośnie, jak policzyłem taniej niż tradycyjną metoda. Z czystym sumieniem mogę polecić

    http://izolacjeceluloza.pl

  18. #18

    Domyślnie

    Dostałem Certyfikat energetyczny budynku. Chyba nie najgorzej wyszło:

    EP - 65,55 KWh/(m2*rok)
    EK - 44,73 KWh/(m2*rok)

  19. #19

    Domyślnie

    Kolejne prace wykończeniowe nastąpiły:

    - Łazienki wypłytkowane






    - Takze wiekszosc podlog




    - Białe błyszczące parapety również zamontowane



    W salonie "układa się" płytka imitująca parkiet drewniany




    Zamontowałem też halogeny w salonie:


  20. #20

    Domyślnie

    Prace już posuwają się ku końcowi i naszemu zamieszkaniu. Udało się wszystko ogrodzić już.


    I otynkować tynkiem mineralnym. za 2-3 tygodnie pokryjemy tynk farbą silikonową i wykończymy akrylem tynk na laczeniach






    Czesc lamp tez juz kupiona i zainstalowana. Reszta czeka na montaż i w trakcie wybierania





    Panele podlogowe juz wszedzie tam gdzie mialy byc, a do oblistwowania zostanie tylko kolrytaz z sienią.




    Oprócz 2 zlewów - biały montaż w łazienkach tez dobiegl do konca- oczywiscie nie bez problemow.



    Stolarka wewnetrzna centurion tez juz zamontowana:





    Czekamy na czesc mebli i wprowadzka....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony