dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 247
  1. #1

    Domyślnie C149 - Czy ktoś buduje??

    Czy buduje ktoś dom z kolekcji muratora - C149 "Dom w zaciszu"?

  2. #2

    Domyślnie projekt C149 DOM W ZACISZU

    Szukam osób które budują dom według tego projektu.
    http://projekty.muratordom.pl/projek...&IdKolekcji=36
    Jeśli nie ma budujących, to proszę obserwatorów o krytyczne uwagi do tego projektu. Mnie się dość podoba. Jestem prawie zdecydowana na ten projekt.





    Co Państwo na to?
    Pozdrawiam
    Celina
    W domu dwornie, a w kieszeni pustki.

  3. #3

    Domyślnie

    Celino, można użyć wyszukiwarki i znaleźć bratnią duszę...

    http://forum.muratordom.pl/post21376...aciszu#2137618

    Są już nawet pierwsze zdjęcia, można wysłać wiadomość na priv....

    Co do projektu to jest bardzo udany, pytanie jaką masz działkę i potrzeby.
    Ja bym małą łazienkę wywalił do przejściówki do garażu ( i jedno i drugie się zmieści jak pogłówkujesz ), zmień usytuowanie kominka i zrezygnuj z tej części korytarz włączając go do powierzchni salonu - będzie królewski. A z funkcjonalności nic nie stracisz.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki ProStasiu!
    Używałam wyszukiwarki, ale szukałam "jakoś" inaczej. Nic nie znalazłam. Dlatego założyłam nowy wątek. Jeśli chodzi o działkę na której mam zamiar budować, to działka jest dość duża (około 0,5 ha). Jeśli się zdecyduję na ten projekt, to Twoje propozycje na pewno wezmę pod rozwagę.
    Pozdrawiam
    Celina
    W domu dwornie, a w kieszeni pustki.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!
    Rozglądam się za projektem domu parterowego. Spodobał mi się "dom w zaciszu". Na tym forum zostałam "naprowadzona" na Twój wpis dotyczący tego projektu. Pooglądałam zdjęcia. I mam pytanie. Czy możesz napisać jakie zmiany wprowadziłeś w projekcie? Jeśli tak, to bardzo proszę.
    Pozdrawiam
    Celina
    W domu dwornie, a w kieszeni pustki.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam!
    Widzę, że są osoby które przeglądają wątek, ale nic nie wpisują.
    Nikt nie ma nic do powiedzenia na temat tego projektu?
    Budowniczowie/krytycy odezwijcie się!
    Jeśli nie na temat tego projektu to na temat parterówek. Czy warto budować parterówkę? Tak trudno mi się zdecydować na konkretny projekt. W każdym jest coś do przerobienia. Napiszcie coś.
    Pozdrawiam
    Celina
    W domu dwornie, a w kieszeni pustki.

  7. #7

    Domyślnie

    ProStasiowa chatka.
    http://www.bienkowscy.pl/modules.php...showproj&id=36

    Nie ma nic lepszego niż parterówka.
    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KR_Tatar

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie Dom w zaciszu

    Witam!
    My również wybraliśmy ten projekt......
    lada dzień odbieramy pozwolenie na budowę i..... ruszamy
    Mamy działeczkę 0,25ha i domek zmieścił się bez problemu....
    jedyną zmianą .... na razie było poszerzenie garażu
    będziemy wdzięczni za uwagi co do domku i procesu budowy ....
    w miarę możliwości będziemy FOTO- dokumentować budowę ....
    chętnie podzielinmy się naszymi spostrzeżeniami....
    domek jest super wybrany spośród wielu innych projektów.... dla nas bez wad
    czekamy na komentarze
    pozdrawiamy

    PS nasza działka http://picasaweb.google.pl/KR.Tatar

  9. #9

    Domyślnie

    Hej
    My też budujemy "dom w zaciszu" w orginalnym jego wydaniu. Na razie zatrzymaliśmy się na fundamentach i ciekawi jesteśmy Waszych spostrzeżeń, oraz opinii na temat tego domku. Jesteśmy również otwarci na komentarze odnośnie ewentualnych błędów projektowych, które można jeszcze skorygować.
    Serdecznie pozdrawiamy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał X-tra
    Hej
    My też budujemy "dom w zaciszu" w orginalnym jego wydaniu. Na razie zatrzymaliśmy się na fundamentach i ciekawi jesteśmy Waszych spostrzeżeń, oraz opinii na temat tego domku. Jesteśmy również otwarci na komentarze odnośnie ewentualnych błędów projektowych, które można jeszcze skorygować.
    Serdecznie pozdrawiamy
    My mamy już mury i strop. Co do zmian to podstawowa polegała na przeróbce garażu na sypialnię.
    X-tra - skoro macie już fundamenty to wiecie już że murowanie trwa troszkę dłużej ale myślę że warto, bo efekt jest bardzo fajny.

    Jak na razie zauważyłem błąd w wykazie drewna na więźbę dachową - podane wymiary słupków (chyba S1) są chyba o metr krótsze. "Chyba" bo jeszcze dachu nie zrobiłem i może źle coś policzyłem - ale zwróć na to uwagę.

    X-tra - może masz jakieś zdjęcia z budowy - chętnie zobaczymy. W jakim rejonie Polsku budujecie?

  11. #11

    Domyślnie

    Hmmm... no domek jest genialny. Spodobał nam się jak tylko go zobaczyliśmy na "muratorze". Poprostu idealny. Jednocześnie zależy nam nie tylko na ładnym wyglądzie, ale też na funkcjonalności pod kątem osoby niepełnosprawnej. Mam nadzieję, że taki będzie...
    Mamy działeczkę 20 km od Lublina. Dość duża i na niezbyt "zagęszczonym" terenie więc jest ok, no ale budowa na pewno trochę potrwa, bo nie mieszkamy teraz w Polsce i budujemy na raty

    Rozumiem, że nie wprowadzaliście żadnych zmian typu przenoszenie jakichś ścian i wszystko się prezentuje ok?

    Pozdrowionka

  12. #12

    Domyślnie

    Właśnie wykańczamy.
    Dom faktycznie funkcjonalny. My dołożyliśmy dużej łazience 0,5 m, pomieszczenie gosp. nr 11 (w org. projekcie) podzieliliśmy na dwa - z przodu garderoba, dalej pralnia. Poza tym odrobinę skrócilismy pokój nr 7 żeby w salonie zmieściły się podwójne drzwi na taras.
    Co do wrażeń - mi odpowiada. Ale fakt faktem, że pomimo dobrej wystawy (okna w salonie są od południa, taras od zachodu itd) to salon nie jest zbyt jasny. W południe jest może ok, ale po południu nawet przy ładnej pogodzie duży zadaszony taras mimo wszystko zacienia (a w końcu dołożyliśmy jeszcze drugie skrzydło drzwi!). Poza tym jest chwilami śmiesznie bo idąc korytarzem od strony dużej łazienki czasami się człowiek myli - trzeba się zastanowić czy na końcu na lewo jest już wiatrołap czy sypialnia...
    Generalnie jest ok. Może pokoje nie za duże ale wybraliśmy kompromis między wygodą, kosztami i funkcjonalnością.
    I jeszcze jedno - nie spodziewajcie się szczęścia na twarzy geodety, który ma wytyczać taka bryłę domu ani murarza. I dachu trzeba dobrze pilnować bo to niestety nie to samo co dwuspadowy

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarPe
    Właśnie wykańczamy.
    I jeszcze jedno - nie spodziewajcie się szczęścia na twarzy geodety, który ma wytyczać taka bryłę domu ani murarza. I dachu trzeba dobrze pilnować bo to niestety nie to samo co dwuspadowy
    U nas geodeta sobie poradził, ale jak przyszło mi kopać ławy to jak bocian nad żyłkami kroczyłem....

  14. #14

    Domyślnie

    Jakie elewacje planujecie w swoich "zacisznych"? Czy okładziny klinkierowe lub kamienne takie jak w projekcie?
    Mnie bardzo się podoba propozycja projektu, ale chyba za drogo wyjdzie. Zastanawiam się nad dwoma kolorami elewacji.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KR_Tatar

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Fundamenty to nic w porównaniu do konstrukcji dachu.
    w zestawieniu drewna są rzeczywiście błędy radzę zwrócić na to uwagę, poza tym widzę że również zmieniliście wysokoś położenia murłat nad kuchnią i łazienką (ciekawe czy celowo).
    Co do wykończenia elewacji myślę także że propozycja w projekcie jest bardzo ciekawa.
    Pozdrawiamy[/code]

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał KR_Tatar
    Fundamenty to nic w porównaniu do konstrukcji dachu.
    w zestawieniu drewna są rzeczywiście błędy radzę zwrócić na to uwagę, poza tym widzę że również zmieniliście wysokoś położenia murłat nad kuchnią i łazienką (ciekawe czy celowo).
    Co do wykończenia elewacji myślę także że propozycja w projekcie jest bardzo ciekawa.
    Pozdrawiamy[/code]
    Murłaty nad kuchnią i łazienką zostały zmienione nie do końca celowo... Korzyścią tej zmiany jest mniejsza ilość rynien spustowych.
    Po lekturze waszych zdjęć (widze że ostro ruszyliście) zastanawia mnie brak stropu nad tarasem przy wejściu głównym. Będzie tam zrobiona podbitka?

    Fajny pomysł z wydłużonym garażem dwustanowiskowym.

  17. #17

    Domyślnie

    My tez zrównaliśmy murłaty "kuchenne" z pozostałymi. Bardziej ze względów praktycznych - wszyscy twierdzili, że będzie prościej (a że miejsc do spaprania dachu jest i tak wystarczająco to stwierdziliśmy że nie będziemy dodatkowo ryzykować ).
    My wogóle zrezygnowaliśmy ze stropu i mamy na całości konstrukcję drewnianą robioną przez porządną firmę a i tak trochę schrzanili. I chyba jedyny plus tej decyzji to możliwość szybkiego montażu halogenów w suficie . Niby miało wyjśc taniej i szybciej a równie dobrze. Taniej może i wyszło, szybciej może też ale doszła konieczność zrobienia szybko podbitki (tak pewnie byśmy sobie na razie podarowali). No i chociaż na dachu staraliśmy się za bardzo nie oszczędzać to tak czy siak pozostaje wrażenie, że najbardziej masywną częścią dachu jest... dachówka. W kolejnym domu byłby tradycyjny strop + pełne deskowanie dachu. Jednak daje to poczucie stabilności. No i spokojnie można sobie zrobić "stryszek".

    Co do wykończenia elewacji - pewnie, że można poplanowac. My też się nastawialiśmy na klinkier na podobnych powierzchniach jak w projekcie. Ale oczywiście na tym etapie kasa się tak rozchodzi, że trzeba wybierać co w pierwszej kolejności - no chyba że ktoś jest takim farciarzem że nie ma specjalnych ograniczeń. U nas w wersji optymalnej klinkier ręcznie formowany jest na kominach i na filarach przy wejściu i tarasie (jak Bozia da to będzie tez na murowanych słupkach od ogrodzenia frontowego). Poza tym robi się tylko cokół z tynku mozajkowego. Co do głównych kolorów to tynk mamy hmm... bardzo blady żółty (choć miał być bardzo blady beż...) + czarna dachówka.

  18. #18

    Domyślnie

    BarPe - a możesz wrzucić jakieś zdjęcie?
    Zastanawiam się właśnie nad blado-żółtym kolorem elewacji (do położenia na dachu czeka już ciemno-brązowa blachodachówka).

  19. #19

    Domyślnie

    Pewnie że mogę - muszę je tylko zrobić
    Postaram się w najbliższych dniach nie zapomieć aparatu.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KR_Tatar

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    U nas nad tarasem i wejściem głównym planujemy zrobić lekki strop drewniany lub docieplony styropianem czy wełną jeszcze nie wiemy...
    ... uzupełniamy fotodziennik
    już niedługo dachówka będzie na dachu - również czarna
    elewacja chyba beżowa z elementami piaskowca tak jak w projekcie ale kolor jeszcze może się zmienić
    kominy ze względów praktycznych - czarna okładzina klinkierowa

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony