dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 247
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał KR_Tatar
    ... uzupełniamy fotodziennik
    już niedługo dachówka będzie na dachu - również czarna
    Właśnie obejrzałem zdjęcia - pięknie wygląda ta wasza konstrukcja dachu. Jak długo trwało wykonanie konstrukcji? U mnie to się ciągło (dobry tydzień robili), bo trochę się ekipa rozsypała wcześniej i praktycznie był jeden specjalista i dwóch kelnerów...
    Fajnie ten wasz daszek wygląda. Myśmy zdecydowali podnieść o 1 pustak dach do góry. Zobaczymy jak to wyjdzie.

    Marzyła nam się dachówka... ale ze względów finansowych zrezygnowaliśmy. Z podobnych względów zrezygnujemy pewnie z okładziny piaskowca/klinkieru na elewacji.

    U nas leje bez przerwy już drugi tydzień, ale mimo to udało się w tym czasie pomalować nadbitkę i prawie już przybita jest. Jak tylko pogoda się poprawi wrzucę parę zdjęć.

  2. #22

    Domyślnie

    No to mam ale niestety - wczoraj było totalnie zachmurzone i kolor jest przekłamany - na więkzości za ciemny a na ostatnim (robionym z dalszej odległości) za jasny (i na 100 % nie jest różowy! ). Jak sie pogoda polepszy to może będą lepsze fotki.







    A tak wyglądał domek z zapałek przed przykryciem





    A dla podejmujących decyzję - mąż mój miły wyszukał niedawno, że powstała już wersja "w zaciszu" http://projekty.muratordom.pl/projek...s=wkrotce&nr=4 Ale jak na moje chyba nad stawem ma troche bardziej popularny układ (choc może i lepszy)

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarPe
    No to mam ale niestety - wczoraj było totalnie zachmurzone i kolor jest przekłamany - na więkzości za ciemny a na ostatnim (robionym z dalszej odległości) za jasny (i na 100 % nie jest różowy! ). Jak sie pogoda polepszy to może będą lepsze fotki.
    Bardzo ładnie wygląda, chociaż faktycznie na tych zdjęciach żółtego nie widać . Kiedy zaczęliście budowę? bo postępy znaczne.

    Chyba trochę podnieśliście dach w stosunku do projektu?

    Widzę że każdy z nas jakieś ciekawe zmiany ponanosił niby ten sam projekt a nieco inny dom

    Cytat Napisał BarPe
    A dla podejmujących decyzję - mąż mój miły wyszukał niedawno, że powstała już wersja "w zaciszu" http://projekty.muratordom.pl/projek...s=wkrotce&nr=4 Ale jak na moje chyba nad stawem ma troche bardziej popularny układ (choc może i lepszy)
    Ciekawe to "wynaturzenie" domu "w zaciszu", jednak wybierając teraz dalej pozostałbym przy zaciszu ... chyba, że gdy będę na twoim etapie to mi się odwidzi

  4. #24

    Domyślnie

    Zaczęliśmy już w sierpniu 2007 ale niestety trafiamy na tragiczne ekipy (choć teoretycznie sprawdzone) które znikają - dekarze dach "robili" 2,5 m-ca i zniknęli i tak niedokończywszy, elektryk grzebał ze 2 miesiące i uciekł itd. Na początku planowaliśmy kończyć ok. lipca br. ale ciągle były jakieś obsuwy. Tearaz już się nastawiam na przeprowadzkę w okolicy połowy października - nawet bez drzwi wewnętrznych i podłóg

    Z tego co kojarzę to dach podnoszony nie był. Własnie trochę żałujemy że nie mamy tradycyjnego stropu - też nam się wyadwało, że będzie bardzo nisko. A okazało się, że na stryszek/graciarnię w zupełności by wystarczyło miejsca. Trudno.

    Mi też się wydaje zacisze lepsze. Co prawda ma mniejsze sypialnie i trochę gorszy salon ale za to kuchnia mi bardziej odpowiada. No i nam bardzo zależało na pomieszczeniach gospodarczych i tu bez problemu mamy małą garderobę, pralnię, spiżarnię (dużą), kotłownię. Dziecku daliśmy największa sypialnię a pozostałe - dla nas i na gabinecik w zupełności wystarczą. Fakt - nie zmieszczę w naszej sypialni toaletki no ale trudno...
    To jest drugi (mam nadzieję, że ostatni) dom, który budujemy. trochę rzeczy i tak już chciałoby sie zrobić inaczej ale myślę, że będzie ok.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarPe
    Zaczęliśmy już w sierpniu 2007 ale niestety trafiamy na tragiczne ekipy (choć teoretycznie sprawdzone) które znikają - dekarze dach "robili" 2,5 m-ca i zniknęli i tak niedokończywszy, elektryk grzebał ze 2 miesiące i uciekł itd. Na początku planowaliśmy kończyć ok. lipca br. ale ciągle były jakieś obsuwy. Tearaz już się nastawiam na przeprowadzkę w okolicy połowy października - nawet bez drzwi wewnętrznych i podłóg
    Myślałem że jako jedni z pierwszych zaczęliśmy budować (luty 200, ale jednak zaczęliście dużo wcześniej - chyba jako jedni z pierwszych. Z tego co pamiętam to projekt ukazał się w lipcowym wydaniu muroatora 2007.
    U nas też budowa się ciągnie. Dużo robimy sami - rodzinnie i trzeba godzić różne obowiązki.

    Cytat Napisał BarPe
    Z tego co kojarzę to dach podnoszony nie był. Własnie trochę żałujemy że nie mamy tradycyjnego stropu - też nam się wyadwało, że będzie bardzo nisko. A okazało się, że na stryszek/graciarnię w zupełności by wystarczyło miejsca. Trudno.
    My podnieśliśmy delikatnie dach nie ze względu na większy strych a bardziej z tego względu by uniknąć zacieniania okien. Stryszek faktycznie będzie mógł być wykorzystany. Gdyby jeszcze tylko właz był bliżej środka. Poza graciarnią chcemy tam suszyć pranie - zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.

    Cytat Napisał BarPe
    Mi też się wydaje zacisze lepsze. Co prawda ma mniejsze sypialnie i trochę gorszy salon ale za to kuchnia mi bardziej odpowiada. No i nam bardzo zależało na pomieszczeniach gospodarczych i tu bez problemu mamy małą garderobę, pralnię, spiżarnię (dużą), kotłownię. Dziecku daliśmy największa sypialnię a pozostałe - dla nas i na gabinecik w zupełności wystarczą. Fakt - nie zmieszczę w naszej sypialni toaletki no ale trudno...
    To jest drugi (mam nadzieję, że ostatni) dom, który budujemy. trochę rzeczy i tak już chciałoby sie zrobić inaczej ale myślę, że będzie ok.
    Własnie w naszym przypadku to głównie duża kuchnia połączona z dużą spiżarnią zdecydowała o wyborze tego projektu. Ponadto dla mnie kotłownia musiała być z oddzielnym wejściem no i zależało mi na tarasie/werandzie/zacienieniu przy wejściu. Będąc w USA dużo wolnego czasu spędzało się na takich werandach i od tamtej pory wiedziałem że jeśli będzie dom, to z zacienieniem przy wejściu.
    Na zdjęciach widać, że zlikwidowaliście jedno okno (boczne) w kuchni. My zostawiliśmy mimo małych protestów żony - bo jak jej mówiłem - tamtędy będzie mi kawę podawała

    Jedyny jak dla nas minus projektu to brak jednej sypialni, m. in. dlatego budujemy garaż zewnętrzny a z garażu w domu zrobiliśmy sypialnię i powiększyliśmy kotłownię (będzie węglowa). Mamy 2 dzieci (na razie ) a zależało nam też na gabinecie/pokoju dla gości.

    Skoro to wasz drugi dom i wybraliście ten projekt to znaczy, że zacisze jest przemyślanym projektem.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek_LA
    Skoro to wasz drugi dom i wybraliście ten projekt to znaczy, że zacisze jest przemyślanym projektem.
    ...a przynajmniej tak nam się wydawało
    poprzedni był kupiony w stanie surowym i totalnie nie był "nasz" ale nic sensowniejszego nie znaleźliśmy i oczywiście strrrasznie nam się spieszyło. Tam głównie przeszkadzało nam poddasze / schody i brak pomieszczeń gospodarczych. I głównie się na tym skupiliśmy szukając projektu. No i chcielismy dużą łazienke z dwoma umywalkami bidetem, łazienką (niestety to zostaje w planach - z braku kasy teraz wykończony będzie tylko mały wc z prysznicem)
    Nam tez pasuje zadaszony taras tylko szkoda że jednocześnie zacienia salon.
    A - jeszcze jedno. Dołożyliśmy sobie świetliki tunelowe - 1 we wiatrołapie, drugi w korytarzu przed dużą łazienką. Trzeci jest zrobiony nad salonem ale... został schowany na strychu. Możliwe że go przełozymy do małej łazienki. Dużo to światła nie daje ale zawsze trochę rozjaśnia. Efekt głównie widoczny w całkowicie ciemnym pomieszczeniu.

    A co do szybkości wyboru projektu to od czasu podjęcia decyzji o sprzedazy poprzedniego domu szukaliśmy inspiracji/projektu. Trochę czasu mieliśmy, kilka razy decyzja była juz prawie podjęta. Na stronie muratora zapowiadali nowe projekty na wiosnę i tak z ciekawości śledziliśmy. Jak się pojawił na stronie to decyzja poszła dosyć szybko. Jakoś nam się spodobał o co przy naszym wybrzydzaniu nie było łatwo

  7. #27

    Domyślnie

    Też myślałem poważnie o świetlikach, ale w końcu zrezygnowałem z obawy przed kosztami. No i na forum czytałem, że aż tak dużo światła one nie dają.

    A propo kosztów.... ja wszystko notuję ale chyba przestanę bo przeraża mnie to coraz bardziej Czy macie już jakieś szacunki stanu końcowego lub prawie końcowego?

  8. #28

    Domyślnie

    To musiałabym w domu sobie przypomnieć i przeanalizowac nasz magiczny notes budowlany. Tez notujemy wszystko od czasów dokumentacji.
    jak nie zapomnę to jutro coś Ci napisze o wydatkach. A z biegu mogę powiedzieć jedno pewne - są znacznie wyższe niż planowaliśmy...

  9. #29

    Domyślnie

    No to powiem Ci tyle, że całościowo - bez działki - włożylismy w to do dziś ok. 277,5 tys. (w tym 224 tys materiały, ok. 42 tys robocizna i ok. 11,5 tys opłaty).
    Tyle, że robocizna to w dużej mierze szwagier z pomocnikiem - opłacani ale zawsze za wszystko liczyli sobie mniej niz normalnie. Z takich typowych ekip mieliśmy tylko firmę robiąca konstrukcję dachu, dekarzy (niestety już druga ekipa poprawia), elektryka (tez już drugi), tynkarzy wewn. i zewn., posadzkarzy, firmę od ogrzewania co, kominkarza i patałachów od kostki przed domem. Reszta robiona własnymi siłami szwagra. Więc robocizna nie jest zbyt obiektywna.
    A materiały - gazobeton + 12 cm styropianu, na stropie płyty k-g, 30 cm wełny min + jakas super cud membrana za kupę kasy, dachówka cementowa brassa, podbitka drewniana, kocioł kondensacyjny, podłogówka w łazienkach, wiatrołapie i kuchnio-jadalni, tynki wewn. gipsowe, zewn. mineralne, ok. 60 m2 polbruku, na filarach i kominach klinkier ręcznie formowany, okna pcv w kolorze drewna. W tym jest też koszt kafli do kuchnio/jadalni, łazienki małej i wszystkich pomieszczeń gospodarczych (z garażem) i sanitariatów rocki do małej łazienki z prysznicem.
    Zostaje nam koszt części farb, robocizny za kafle, mamy zamówione drzwi wewn. za ok. 5 tys i będzie tyle.
    Czeka nas jeszcze urządzenie kuchni (bez szaleństw ze sprzętem ok. 16-17 tys), podłogi (salon z holem ok. 5,5 tys - lity merbau + panele w korytarzu i sypialniach - ok. 3-4 tys) a w przyszłości duża łazienka.

    Czyli dom bez szaleństw i ekstrawagancji

  10. #30

    Domyślnie

    Niepotrzebnie pytałem ... W takiej kwocie chciałbym się zmieścić ale wraz z budynkiem gospodarczym.

    Zbliżam się do stanu surowego zamkniętego i widzę że stan surowy zamknięty (obu budynków) wraz z kompletem docieplenia (ściana 3W styro w ścianach i styro na stropie i zakupiony styro na posadzki), nadbitką - zmieszczę w 150 tys. Może w tej kwocie uda się jeszcze wcisnąć ogrodzenie z siatki z podmurówką - w całości wykonane własnoręcznie.

    Mam nadzieję, że za 100tys. uda się wykończyć w standardzie "bez szaleństw"... Z tym że wykończenie gospodarczego to tylko tynki + farba.

    Robocizna pewnie wyjdzie podobnie jak u Ciebie - dużo robimy sami. Podstawowe materiały: na dachu blachodachówka bez membrany, nadbitka drewniana, ściana 3W z maxa z 15 cm styro, na stropie 20 cm styro, posadzka 10cm styro, kominy z klinkieru pełnego. Planuję tynki cement-wap, kocioł węglowy wentylatorowy, ogrzewanie podłogowe w łazienkach wiatrołapie i części kuchni. Podłogi to częściowo płytki, parkiet i wykładzina w sypialniach i takie tam...

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KR_Tatar

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    U nas konstrukcję dachu robili 2 tygodnie ale z przewą za to ekipa rewelacyjna - fachowiec na początku od razu stwierdził, że belki nad garażem powinny byś grubsze belki- w projekcie są 14-tki. Wszytko przemyślane i omóione z nami... bez samowolki i fuszery
    dwóch cieśli i dwóch pomocników ale znających sie na rzeczy.

    Na razie z dachówką wydaliśmy ok. 200 tys.
    no nic planujemy wprowadzić się w przyszłym roku latem ale zobaczymy....

    Całą budowę robimy systemem gospodarczo - zleconym ( znajomi fachowcy).
    Pierwsze prace zaczynaliśmy 2 maja 2008 r.

    BarPe: jaka to farba? bardzo ładny kolor?

  12. #32

    Domyślnie

    Grzesiek - uwierz mi! plany są na budowie najprzyjemniejsze - bo wysztstko zaplanowac się da. Ale co do wykonania... Co Ci będę mówić...
    100 tys na wykończenie - zalezy co to wykończenie miałoby obejmować.
    Musiałabym u mnie poanalizowac koszty. Ale jeżeli w wykończenie zaliczasz np. ogrzewanie to za całą istalację z kotłem, grzejnikami, robocizną daliśmy 28,5 tys... Drzwi wewnętrzne z firmy Invado (najtańsze, które nam się podobały) będą nas kosztowały ok. 5 tys, podłogi też kilka ładnych tysięcy. Niestety choć "wykończeniówka" zazwyczaj kojarzyła mi się z farbami i podłogami to jednak wszystko liczone w tysiącach i kasa leci.

    Ale własnie się pocieszam - przygotowuję druki do zwrotu VATu za mat. budowlane. Z faktur od początku budowy wychodzi mi ok 7,3 tys do zwrotu. Ale pewnie część rzeczy mi poobcinają. Ale tak czy siak przyda się każdy grosz.

    KR-Tatar - bardzo Ci zazdroszcze takich specjalistów.
    Kolor - nie sugeruj się - w realu przy słonecznej pogodzie jest całkiem inny - bardzo, bardzo blady zółty/krenowy. Jak gdzies odszukam to mogę podać nr tynku.[/list]

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarPe
    Grzesiek - uwierz mi! plany są na budowie najprzyjemniejsze - bo wysztstko zaplanowac się da. Ale co do wykonania... Co Ci będę mówić...
    .
    No niestety już zdążyłem to poczuć. Licząc koszty stanu surowego dodałem jeszcze 30% a w prawkyce trzeba bylo do tego wszystkiego jeszcze z 30% dodać....

  14. #34

    Domyślnie

    A jaką wysokość "na gotowo" pomieszczeń macie/planujecie? W projekcie jest 270. Wydawało mi się lekko wysoko i będzie około 7 cm mniej.

    BarPe - Czy twoim zdaniem w salonie nie będzie za nisko przy tym obniżeniu? Jeszcze mam szansę zyskać na wysokości zmniejszając grubość styropianu w posadzce

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KR_Tatar

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek_LA
    A jaką wysokość "na gotowo" pomieszczeń macie/planujecie? W projekcie jest 270. Wydawało mi się lekko wysoko i będzie około 7 cm mniej.

    BarPe - Czy twoim zdaniem w salonie nie będzie za nisko przy tym obniżeniu? Jeszcze mam szansę zyskać na wysokości zmniejszając grubość styropianu w posadzce
    W naszym przypadku pozostawimy wys. 2.70 , a wolną przestrzeń pomiędzy nadprożem okiennym a sufitem wykorzystaliśmy na ukrycie rolet zew.
    Myślę ,że 2,70 jest ok. ale regulowanie tej wys. kosztem strat energetycznych w postaci mostków termicznych w posadzce nie jest najlepszym rozwiazaniem.
    Jesteśmy na etapie murowania ścianek działowych ,czy proponuje ktoś jakieś zmiany?.Naszym zdaniem trochę za dużo drzwi i przedsionków.

  16. #36

    Domyślnie

    Prawdopodobnie zostanę przy wysokości 2,65 - mierzyliśmy wyskokości w domu rodziców i już przy 2,55 wydawało nam się dosyć wysoko.

    Co do zmniejszania ilości ocieplenia w posadzce to mam zamiar dać 10cm a myśląc o obniżeniu posadzki miałem na myśli kilka cm - zamiast 10 cm dać 8 lub 7. Myślę że w moim przypadku nie miało by to wielkiego wpływu na straty ciepła. Ściany fundamentowe mamy też 3W i docieplone na całej wysokości 10 cm styropianu. Poniżej głębokości 1m grunt nie taki zimny więc chyba bardzo by nie przeciągało.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KR_Tatar

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek_LA
    Prawdopodobnie zostanę przy wysokości 2,65 - mierzyliśmy wyskokości w domu rodziców i już przy 2,55 wydawało nam się dosyć wysoko.

    Co do zmniejszania ilości ocieplenia w posadzce to mam zamiar dać 10cm a myśląc o obniżeniu posadzki miałem na myśli kilka cm - zamiast 10 cm dać 8 lub 7. Myślę że w moim przypadku nie miało by to wielkiego wpływu na straty ciepła. Ściany fundamentowe mamy też 3W i docieplone na całej wysokości 10 cm styropianu. Poniżej głębokości 1m grunt nie taki zimny więc chyba bardzo by nie przeciągało.
    Może i nie, ale przeglądając projekty tzw. "domów pasywnych" gr. izolacji posadzki wynosi min. 20cm. więc myślę że coś w tym jest ponoć są bardzo energooszczędne.

  18. #38

    Domyślnie

    My też mamy ok. 2,7 m (zostawliliśmy tylko małą łazienkę bo tam będa kafle na całości i płyty podwiesimy tak żeby była pełna kafla a nie cięta).
    W poprzedmim domu mieliśmy chyba coś koło 2,5 - 2,6 i nie wydawało mi się nisko. Nie sądze żeby te kilka cm mniej bardzo dawało się odczuć.
    Z mojego (niskiego ) punktu widzenia 2,70 jest takie, że nie widze z podłogi czy są zacieki z farby w rogach przy suficie. No ale to zawsze tez może byc nie najlepszy wzrok...
    KR_Tatar - co do ilości drzw i przedsionków - to na to chyba niewiele poradzisz - jak jest duzo pomieszczeń to i dużo drzwi.
    Przemyślcie tylko dokładnie otwory na drzwi - nam robili jak w projekcie a tam drzwi do sypialni są praktycznie bezpośrednio przy innych ścianach. pewnie niezbyt jasno piszę - otwory nie sa na środku potencjalnej śianki na której mają być tylko przy brzegu. I teraz gdy będziemy montowac ościeznice regulowane zawsze z jednej strony trzeba będzie wykończyć jakimś ćwierćwałkiem bo jeden bok ościeżnicy nie ma na co "zajść".

  19. #39

    Domyślnie

    coś cicho u nas...

    u mnie prawie chata przykryta, tzn. blacha już jest a pozostały wykończenia: gąsiory, okucia kominów, rynny. No i dom prawie ogrodzony - siatka jest teraz bramy.

    Zamówiłem też okna z Oknoplastu w profilu Platinium. Z 3 nawiewnikami higrosterowalnymi, 4 moskitierami i jakimiś innymi pierdółkami oraz z montażem surowym wyszło 13200. W tym 5 okien 60siątek do wolnostojacego garażu.
    Sprzedawca mówił że promowane są okna 150-siątki. W naszym salonie powiększyliśmy okna do 150siatek właśnie i okazało się że nie miało to wpływu na cenę okien - przynajmniej tak jest w oknoplaście.

  20. #40

    Domyślnie

    Nam się uparcie ciągnie malowanie. Niestety, takie powierzchnie do przemalowania po 2 - 3 razy to masakra. A ambitnie chieliśmy chociaż to zrobić sami

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony