dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 247
  1. #41

    Domyślnie

    Jak urządzacie kuchnie? Mam na myśli umeblowanie. Czy podobnie jak w projekcie?
    BarPe - czy mógłbym poprosić o zdjęcie Twojej kuchni?

    Dzisiaj był u mnie magik od mebli kuchennych i zbił mnie nieco z tropu. Planowaliśmy (i raczej planujemy) umeblować kuchnię i rozmieścić urządzenia podobnie jak w projekcie. Gość przekonywał mnie, że to za duża powierzchnia umeblowana - proponuje zmieścić wszystko na jednej ścianie - tej krótszej.

  2. #42

    Domyślnie

    Nie! Absolutnie nie możesz zobaczyć naszej kuchni! Z prostego względu - zostaliśmy tak bez kasy, że aktualnie kupiliśmy dwie białe szafki i kawałek blatu żeby gdzieś zamontowac chociaż zlew. A kuchnia przyjdzie jak pojawi się jakas kasa
    Wiesz, my nie mamy tego okna na krótszej ścianie. I nastawiamy się że na niej będą po kolei: lodówka pod zabudowę, zmywarka, zlew, szafki i na końcu wysoka szafka z wbudowanym piekarnikiem. Dodatkowo szafki wiszące w kontrastowym kolorze (całość wenge, wiszące - biały połysk). A poza tym zrobimy coś w stylu wyspy - ze 3 szafki "na środku" z płytą indukcyjną.
    I wydaje mi się, że szafek będzie zupełnie wystarczająco. Tym bardziej, że w końcu obok jest całkiem duża spiżarnia gdzie można trzymać część rupieci.
    Całkiem możliwe, że uda się zmieścić wszystkie sprzęty na jednej ścianie. Tyle, że tak czy siak zostaje Ci bardzo mało blatu roboczego a to jednak czasem bardziej potrzebne niż trzy kolejne szafki. I głównie z tego względu bym się na to nie decydowała. Ale to moje zdanie. No i szafek tez za dużo chyba by nie było bo sporo zajmie sprzęt. To już musicie pokombinować czy takie zagęszczenie będzie Wam pasowało. W końcu na miejscu aż tak chyba nie trzeba oszczędzać.
    wstępnie tez braliśmy pod uwagę taki układ jak w projekcie. Nie jest głupi. Tym bardziej, że chyba między "drzwiami" możnaby zrobić zabudowę z fajnych wysokich szafek. My w końcu zdecydowaliśmy się na małą wyspę żeby jakoś tak oddzielić kuchnię od jadalni. Fakt że przejścia po bokach nie będa porywające ale damy radę.

  3. #43

    Domyślnie

    ... zobaczymy jak i my z kasą wylądujemy...

    W naszych planach myśleliśmy o zabudowie jak w projekcie plus coś w rodzaju lady (nie za długiej) oddzielającej kuchnię od jadalnię. Pisząc lada mam na myśli szafkę na środku z blatem nad nią.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asiait

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie my też rozpoczeliśmy budowe domu i podobnie jak was zachwycił nas " dom w zaciszu " Budowa troche idzie wolno , na razie jesteśmy na etapie stanu zero. Jak wkleimy zdjęcia to sie odezwiemy pozdrowienia

  5. #45

    Domyślnie

    Witamy w naszym gronie!
    Jak skończycie stan zero to później już z górki ... Chętnie obejrzę zdjęcia z budowy.
    W jakim rejonie Polski budujecie?

  6. #46

    Domyślnie

    Witam Was
    Jestem na tym forum pierwszy raz. Jesteśmy z zona zainteresowani projektem Dom w zaciszu.
    Interesowało by nas jakie zmiany można zrobić w projekcie co poprawić aby domek był funkcjonalny w pełni (nie twierdze ze nie jest w tej chwili)
    Czy można podpiwniczyć go? I jeśli to ktoś zrobił to prosilibyśmy o jakieś szczegóły.
    Chodziło by nam aby w piwnicy była kotłownia oczywiście z miejscem na jakiś opal i pralnia.
    A w domu aby znalazło sie miejsce na garderobę i jeśli jest możliwość to na jakiś mały pokój dodatkowo(taki malutki gabinecik z 2m na 2m)

    ps
    Nie wiem czy nie za dużo wymyśliliśmy, ale jesteśmy tego przekonania kto pyta nie bladzi.

    Pozdrawiamy wszystkich miłośników Domu w Zaciszu i nie tylko

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pancerny
    Witam Was
    Jestem na tym forum pierwszy raz. Jesteśmy z zona zainteresowani projektem Dom w zaciszu.
    Interesowało by nas jakie zmiany można zrobić w projekcie co poprawić aby domek był funkcjonalny w pełni (nie twierdze ze nie jest w tej chwili)
    Czy można podpiwniczyć go? I jeśli to ktoś zrobił to prosilibyśmy o jakieś szczegóły.
    Chodziło by nam aby w piwnicy była kotłownia oczywiście z miejscem na jakiś opal i pralnia.
    A w domu aby znalazło sie miejsce na garderobę i jeśli jest możliwość to na jakiś mały pokój dodatkowo(taki malutki gabinecik z 2m na 2m)

    ps
    Nie wiem czy nie za dużo wymyśliliśmy, ale jesteśmy tego przekonania kto pyta nie bladzi.

    Pozdrawiamy wszystkich miłośników Domu w Zaciszu i nie tylko
    Witaj w naszym wątku,

    Co do funkcjonalności to oczywiście każdy ma swoje priorytety i wymagania. Oryginalna wersja projektu spełniała nasze najważniejsze założenia: duża kuchnia dająca oddzielić się od salonu, duża spiżarka przy kuchni, kotłownia z wejściem z zewnątrz. Brakowało nam jednego pokoju, więc garaż przerobiliśmy nas sypialnię i trochę powiększyliśmy kotłownię.
    O piwnicy nie myśleliśmy nawet ze względu na trudne warunki gruntowe. Pewnie nie ma z tym większych problemów, trzeba by tylko jakoś sensownie umiejscowić klatkę schodową.

  8. #48

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada oprócz kolegi grzesiek_LA, ale zapytam moze doradzicie.
    Mam problem z ogrodzeniem.
    Mam dzialke 70m dluga 32m szeroka,
    I teraz tak boki dzialki i tyl planuje odgrodzic tak: slupek, podmurowka i siatka.
    A teraz pytanie jak zrobic przod?
    Dajcie jakies pomysly aby zrobic to w miare rozsadnym budzecie.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KR_Tatar

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witaj Pancerny!
    Co niektórzy już postawili dom ale z wykończeniem jest gorzej.
    My mamy 0,25 ha działki i o ogrodzeniu nie myślimy..... postawienie domu wykończyło nas finansowo..... ale jeżeli dysponujesz budżetem ok. 400tys. na płot Ci wystarczy....
    na front proponujemy
    http://www.piaskowce.com/mur.htm

    mile widziane zdjęcia

    nasz fotodziennik http://picasaweb.google.pl/KR.Tatar

    gratulujemy wyboru - ten dom jest IDEALNY>>>>
    pozdrawiamy KR Tatary

  10. #50

    Domyślnie

    My narazie jestesmy na etapie ogradzania dzialki pozniej bedziemu magazynowac material.
    Piaskowce fajna sprawa ale niestety w Lotto jeszcze nie wygralem i musze nad czyms o wiele tanszym myslec a ladnie prezentujacym sie.
    Ale oczywiscie dzieki za pomysl z piaskowcami

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał KR_Tatar
    gratulujemy wyboru - ten dom jest IDEALNY>>>>
    pozdrawiamy KR Tatary
    Tak trzymać!

  12. #52

    Domyślnie

    witam
    My też budujemy ten domek, zaczęliśmy w sierpniu 2008.
    Mamy instalację elektryczną i tynki wewnętrzne.
    Okna i inne prace czekają na cieplejsze dni.
    Nasze zmiany polegały na likwidacji okna w kuchni (tego od strony wejścia), powiększeniu pozostałych okien kuchennych, powiększeniu okien i drzwi tarasowych w salonie. Zmieniliśmy też wielkości okien w garażu i łazience oraz szerokość drzwi wejściowych. Acha i jeszcze pokrycie dachowe - zdecydowaliśmy się na gont birumiczny firmy Owens Corning na płycie osb i papie. Czekamy teraz na słoneczko, żeby położyć gont.
    Kiedy rozszyfruję jak umieszcza się zdjęcia wstawię kilka
    Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszka30
    witam
    My też budujemy ten domek, zaczęliśmy w sierpniu 2008.
    Mamy instalację elektryczną i tynki wewnętrzne.
    Okna i inne prace czekają na cieplejsze dni.
    Nasze zmiany polegały na likwidacji okna w kuchni (tego od strony wejścia), powiększeniu pozostałych okien kuchennych, powiększeniu okien i drzwi tarasowych w salonie. Zmieniliśmy też wielkości okien w garażu i łazience oraz szerokość drzwi wejściowych. Acha i jeszcze pokrycie dachowe - zdecydowaliśmy się na gont birumiczny firmy Owens Corning na płycie osb i papie. Czekamy teraz na słoneczko, żeby położyć gont.
    Kiedy rozszyfruję jak umieszcza się zdjęcia wstawię kilka
    Pozdrawiam
    Witaj Agnieszko, widać tempo macie słuszne.
    Każdy z nas porobił różne zmiany, szkoda że nie udało nam się wcześniej konsultować - pewnie zasugerowałbym sie niektórymi.
    Okno w kuchni, to od wejścia chciała zlikwidować moja żona - ale przedstawiłem jej piękną wizję, że będzie tym oknem kawę podawała na taras
    Ciekwi mnie jak powiększyliście drzwi tarasowe?
    Czekam z niecierpliwością na zdjęcia...

  14. #54

    Domyślnie

    Tylko pozazdrościć Wam.
    Ja dopiero wszystko to będę miał przed sobą.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pancerny
    Tylko pozazdrościć Wam.
    Ja dopiero wszystko to będę miał przed sobą.
    Marcin - toż to cała przyjemność w budowaniu! chyba że kasy brakuje

  16. #56

    Domyślnie

    Tak sie zastanawiam ale chyba nikt z tutejszych budujących nie podpiwniczał domu z zaciszu.
    Jesli ktoś to robił niech sie troszkę pochwali co i jak to rozwiązał.

  17. #57

    Domyślnie

    Witaj Agnieszko, widać tempo macie słuszne.
    Każdy z nas porobił różne zmiany, szkoda że nie udało nam się wcześniej konsultować - pewnie zasugerowałbym sie niektórymi.
    Okno w kuchni, to od wejścia chciała zlikwidować moja żona - ale przedstawiłem jej piękną wizję, że będzie tym oknem kawę podawała na taras
    Ciekwi mnie jak powiększyliście drzwi tarasowe?
    Hej!
    Apropo tempa budowy to buduje nam firma , która ma swoje materiały i fachowców, więc może dlatego w miarę sprawnie to idzie.
    Drzwi tarasowe po prostu poszerzyliśmy o 20cm, marzyły mi się większe, ale chyba przyzwyczaję się
    Możliwe, że żona miała rację z likwidacją okna, być może kuchnia stanie się przez to bardziej ustawna (zobaczymy), poza tym jest drugi taras - możliwe, że przyjemniejszy do picia kawki , aczkolwiek Twoja wizja z kawą jest niczego sobie...

  18. #58

    Domyślnie

    Hej
    Mam kilka pytanek odnośnie dachu. Mianowicie czy zmienialiście wysokość dachu? Czy długość słupów S1 podana w zestawieniu materiałów jest prawidłowa, a jeśli nie to jaka powinna być? Kolejne pytanie: ile wynosi wysokość między stropem a dachem w oryginalnym projekcie? Bo teraz jak sobie patrzymy na ten projekt tak dokładnie to coś nam się wydaje, że tam nie ma szans nawet wejść..chyba że by się wczołgać

  19. #59

    Domyślnie

    aha zapomniałam jeszcze zapytać o wysokość słupa S4 oczywiście.
    z góry dzięki.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał X-tra
    Hej
    Mam kilka pytanek odnośnie dachu. Mianowicie czy zmienialiście wysokość dachu? Czy długość słupów S1 podana w zestawieniu materiałów jest prawidłowa, a jeśli nie to jaka powinna być? Kolejne pytanie: ile wynosi wysokość między stropem a dachem w oryginalnym projekcie? Bo teraz jak sobie patrzymy na ten projekt tak dokładnie to coś nam się wydaje, że tam nie ma szans nawet wejść..chyba że by się wczołgać
    Odnośnie słupków S1, to z tego co pamiętam do podanego wymiaru należało dodać 100cm.
    Podnieślismy dach może o 20cm - tylko ze względu na to by uniknąć zacienienia okien. Strych wyszedł jak boisko sportowe - super miejsce na różnego rodzaju graty. Gdyby jeszcze właz dachowy dało się zlokalizować bliżej środka koperty było by super ale i tak nie jest źle. W środkowej części koperty jest wyżej niż 2m - chodze wyprostowany . Kąty pochylenia dachu zachowaliśmy takie jak w projekcie - 22st.

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony