dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Przepływowy ogrzewacz wody+bojler=jedna bateria (czy da się)

    W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
    Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
    Poradźcie coś.

  2. #2

    Domyślnie Re: Przepływowy ogrzewacz wody+bojler=jedna bateria (czy da

    Cytat Napisał sylvo
    W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
    Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
    Poradźcie coś.
    dlaczego nie ma sensu grzać 120 litrów? ja grzeje 200 - co prawda nie non stop bo tylko w nocy w II taryfie; ale możesz za bojlerem dać przepływowy elektroniczny ogrzewacz wody, który bedzie sprawdzał temperature wody i jeśli bedzie za niska to ją dogrzeje

  3. #3

    Domyślnie

    Może jednak ktoś ma pomysł jak zrobić taką instalację na jednej baterii, może jakiś zawór przełączający?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvo
    Może jednak ktoś ma pomysł jak zrobić taką instalację na jednej baterii, może jakiś zawór przełączający?
    no przecież napisałem jak to zrobić....

  5. #5

    Domyślnie

    zainstaluje sobie tak jak ktos proponował przepływowy pogrzewacz na przewodzie CW do punktu poboru i włączaj do sieci jak wyłaczysz piec.

    ver 2. w zasobniku grzałke elektryczna o mniejszej mocy, ktra bedzie w okresie wyłączonego pieca grzałą wode .

    pomysłów, a pomyslow jeszcze pare rozwiazan roznych mozna - zalezy co chcesz tak naprawde ...

    ps. domyslam sie ze chodzi, ze grzejesz piecem na paliwo stałe i w lato chcesz troche wolnego - tak ?

    bo jak gaz to ne ma co wyłączac, niech rpacuje na CW

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvo
    Może jednak ktoś ma pomysł jak zrobić taką instalację na jednej baterii, może jakiś zawór przełączający?
    ..montujesz na rurze która odchodzi od bojlera przepływkę podłączasz i ...sprawa załatwiona.
    ...to chyba najprostszy sposób ... latem masz załączoną przepływkę, jak zaczynasz palić to wyłączasz przepływkę

  7. #7

    Domyślnie

    ino jak rzeczony zasobnik juz jest wg mnie rozsadnie, oraz podtrzymujac komfort - tja cyrkulacja (pewnie jest), to wstawic rzeczone elektryczne grzałki do zasobnika.

    Zalety:
    - instalacja cw działą jak działała,
    - mozna probowac uzyc 2 taryfe
    - nie ma mocy zainstalowanej tak wysokiej jak dla przeplywowego podgrzewacza

    sa zasobniki z wezownicami i grzałkami - jakb co tzn jak jeszcze nie jest kupiony...

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    wszystko się zgadza ale trzeba w tym przypadku trochę zainwestwać pieniędzy i pracy... a i koszty użytkowania mogą być spore.
    ...podałem najprostszy i najtańszy sposób jaki mi przyszedł do głowy... ale i tak wybór należy do inwestora

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys
    wszystko się zgadza ale trzeba w tym przypadku trochę zainwestwać pieniędzy i pracy... a i koszty użytkowania mogą być spore.
    ...podałem najprostszy i najtańszy sposób jaki mi przyszedł do głowy... ale i tak wybór należy do inwestora
    wydaje mi sie ze koszt inwestycyjny moze byc mniejszy niz przepływówka - nie wie mnie znam cen na zasadzie jaka roznica z grzałka i bez .. a praca jaka ?

    wlasnie wydaje mi sie ze to w najwiekszym stopniu wykorzystuje istniejaca instalacje... lub projektowana dla weglowki instalacje


    a co do ceny eksploatacji przeplywowki, a pojemnosciowki to chyba juz nudny standard da sie wszstko policzyc - czyli nic ...

  10. #10

    Domyślnie Re: Przepływowy ogrzewacz wody+bojler=jedna bateria (czy da

    Cytat Napisał sylvo
    W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
    Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
    Poradźcie coś.
    Nie jestem fachowcem, ale może coś takiego:
    Podgrzewacz trochę wyższej klasy, umożliwiający podłączenie na wejściu wody np do 70 st. C. A sama instalacja - bojler - podgrzewacz - reszta instalacji normalnie (bateria). Jeśli z bojlera będzie płynęła woda o niższej temp. niż zadeklarowana na podgrzewaczu - wtedy dogrzeje, jeśli wystarczająco ciepła - się nie włączy lub domiesza zimnej żeby na wyjściu była stała, ustawiona wcześniej temp.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  11. #11

    Domyślnie

    A może jakiś konkretny model?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvo
    A może jakiś konkretny model?
    Ja mam jeden na całą chatynke (max 24kW), mogę sprawdzić producenta i model, bo nie pamiętam.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał theodolit

    a co do ceny eksploatacji przeplywowki, a pojemnosciowki to chyba juz nudny standard da sie wszstko policzyc - czyli nic ...
    Mógłbyś rozwinąć?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar st_ella
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Jakie urządzenie do ogrzania wody?

    Cytat Napisał sylvo
    W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
    Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
    Poradźcie coś.
    mam podobny problem...
    opisze długo...

    Teściowa mieszka sama w domu opalanym węglem. Aby mieć ciepła wodę pali w piecu (jakaś pompka, pewnie bojler?)
    moim zdaniem bez sensu jest palenie w piecu aby ogrzać wodę latem jesienią dla jednej osoby - uważam to za marnotrastwo pieniedzy i niepotrzebne nagrzewanie domu...

    potrzebuję jakiegos madrego rozwiazania... abym mogła podsunać męzowi.

    w kuchni wymyśliłam aby zainstalować takie male urządzenie (nad kranem) do ogrzewania wody
    coś na ten styl : KLIK

    jaką powinnam moc zakupić?
    czy cos takiego mogę zamontować przy prysznicu? czy ma to sens? czy moze zamontować wiekszy ogrzewacz do wody 50 L (to nie za duzo bedzie??)
    i jak z prądem w takim urządzeniu? pobiera cała dobe? czy są moze jakieś energooszczędne?

    wogóle się na tym nie znam.
    nie chce posługiwać sie jakimś fachowcem któy nam "wcisnie" cos bez sensu.

    Bardzo prosze o porady.Na tym forum jest wiele łebskich ludzi i wierzę ze znajdzie sie ktoś kto mi pomoże
    A jeśli pojawił sie juz taki temat to przepraszam i proszę o linka.

    Dziękuję

  15. #15

    Domyślnie Re: Jakie urządzenie do ogrzania wody?

    Cytat Napisał st_ella
    (...)
    w kuchni wymyśliłam aby zainstalować takie male urządzenie (nad kranem) do ogrzewania wody
    coś na ten styl : KLIK

    jaką powinnam moc zakupić?
    czy cos takiego mogę zamontować przy prysznicu? czy ma to sens? czy moze zamontować wiekszy ogrzewacz do wody 50 L (to nie za duzo bedzie??)
    i jak z prądem w takim urządzeniu? pobiera cała dobe? czy są moze jakieś energooszczędne?
    Można zamontować jeden centralnie - zależy jakie odległości pomiędzy wejściem wody do budynku a poszczególnymi kranami (u mnie to max 4m rury i nie mam podstaw narzekać, owszem czasem trzeba poczekać kilka s. na ciepłą wodę - zanim doleci ale kwestia przyzwyczajenia).

    Przepływowy włącza się w momencie odkręcenia ciepłej wody, bojler - ma termostat jak temp. wody spadnie to się włącza i grzeje aż dojdzie do zadanej temp.

    Czy 50L wystarczy - dla jednej osoby pewnie tak, dla większej ilości - raczej nie. Wszystko zależy ile się wody zużywa (jeśli Teściowa lub długie gorące kompiele w wannie to będzie zdecydowanie za mało).

    Cytat Napisał st_ella
    wogóle się na tym nie znam.
    nie chce posługiwać sie jakimś fachowcem któy nam "wcisnie" cos bez sensu.

    Bardzo prosze o porady.Na tym forum jest wiele łebskich ludzi i wierzę ze znajdzie sie ktoś kto mi pomoże
    A jeśli pojawił sie juz taki temat to przepraszam i proszę o linka.

    Dziękuję
    Każdą radę która otrzymasz - bierz na swoje ("każda sroczka swój ogonek chwali")... nigdy niczego nie traktuj z bezgraniczną ufnością
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar st_ella
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Re: Jakie urządzenie do ogrzania wody?

    Cytat Napisał barzuc
    Można zamontować jeden centralnie - zależy jakie odległości pomiędzy wejściem wody do budynku a poszczególnymi kranami (u mnie to max 4m rury i nie mam podstaw narzekać, owszem czasem trzeba poczekać kilka s. na ciepłą wodę - zanim doleci ale kwestia przyzwyczajenia).
    Dzięki Barzuc za szybka odpowiedź!

    z tym centralnym to martwi mnie duża dewastacja i kojarzy mi sie z duzą robotą... moze błędnie - skoro jakis bojler podłaczony do pieca tesciowa ma...

    Cytat Napisał barzuc
    Czy 50L wystarczy - dla jednej osoby pewnie tak, dla większej ilości - raczej nie. Wszystko zależy ile się wody zużywa (jeśli Teściowa lub długie gorące kompiele w wannie to będzie zdecydowanie za mało)
    Teściowa jest raczej oszczędna osobą i chyba bierze prysznice niz się kapie...

    Cytat Napisał barzuc
    Każdą radę która otrzymasz - bierz na swoje ("każda sroczka swój ogonek chwali")... nigdy niczego nie traktuj z bezgraniczną ufnością
    Dziękuję! Dlatego chce poczytać rózne opinie...
    ale to że się wogóle w tym temacie nie orientuję.... sprawia ze naprawdę czuje sie jak dziecko we mgle.
    A że mój małz nie działa wiec ja musze podwinać rękawy (a raczej wysilić mózgownicę) i nadstawic uszu

    dzięki!

  17. #17

    Domyślnie Re: Jakie urządzenie do ogrzania wody?

    Cytat Napisał st_ella
    Cytat Napisał barzuc
    Można zamontować jeden centralnie - zależy jakie odległości pomiędzy wejściem wody do budynku a poszczególnymi kranami (u mnie to max 4m rury i nie mam podstaw narzekać, owszem czasem trzeba poczekać kilka s. na ciepłą wodę - zanim doleci ale kwestia przyzwyczajenia).
    Dzięki Barzuc za szybka odpowiedź!

    z tym centralnym to martwi mnie duża dewastacja i kojarzy mi sie z duzą robotą... moze błędnie - skoro jakis bojler podłaczony do pieca tesciowa ma...
    Dewastacji tyle samo co przy podłączeniu jednego przepływowego w kuchni... jeśli drugi w łazience - to już 2 razy mniej dewastacji. Taki przepływowy traktuj jak "junkers" - jedna rurka wchodzi, jedna wychodzi. Jeśli już bojer jest to nie ma problemów raczej. Trzeba się tylko w jedną rurkę (od ciepłej wody) w odpowiednim miejscu wpiąć . Może warto się zastanowić czy takiego przepływowego nie zamontować ZA bojlerem podłączonym do pieca. Jeśli będzie się paliło w piecu i woda się nagrzeje, to przepływowy się nie włączy (kwestia ustawienia do jakiej temp. ma grzać), jeśli nie będzie ciepłej wody w bojlerze (skończyła się albo sie nie pali bo ciepło) to wtedy podgrzewacz działa.
    Duża robota to raczej nie jest, jeśli instalacja jest sprawna - ot "tylko" podciągnięcie zasilania i wpięcie się w rurkę z wodą.
    Cytat Napisał st_ella
    Cytat Napisał barzuc
    Czy 50L wystarczy - dla jednej osoby pewnie tak, dla większej ilości - raczej nie. Wszystko zależy ile się wody zużywa (jeśli Teściowa lub długie gorące kompiele w wannie to będzie zdecydowanie za mało)
    Teściowa jest raczej oszczędna osobą i chyba bierze prysznice niz się kapie...

    Cytat Napisał barzuc
    Każdą radę która otrzymasz - bierz na swoje ("każda sroczka swój ogonek chwali")... nigdy niczego nie traktuj z bezgraniczną ufnością
    Dziękuję! Dlatego chce poczytać rózne opinie...
    ale to że się wogóle w tym temacie nie orientuję.... sprawia ze naprawdę czuje sie jak dziecko we mgle.
    A że mój małz nie działa wiec ja musze podwinać rękawy (a raczej wysilić mózgownicę) i nadstawic uszu

    dzięki!
    Powodzenia
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar st_ella
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Dzięki!

    Cytat Napisał barzuc
    ... Taki przepływowy traktuj jak "junkers" - jedna rurka wchodzi, jedna wychodzi. Jeśli już bojer jest to nie ma problemów raczej. Trzeba się tylko w jedną rurkę (od ciepłej wody) w odpowiednim miejscu wpiąć . Może warto się zastanowić czy takiego przepływowego nie zamontować ZA bojlerem podłączonym do pieca. Jeśli będzie się paliło w piecu i woda się nagrzeje, to przepływowy się nie włączy (kwestia ustawienia do jakiej temp. ma grzać), jeśli nie będzie ciepłej wody w bojlerze (skończyła się albo sie nie pali bo ciepło) to wtedy podgrzewacz działa.
    Duża robota to raczej nie jest, jeśli instalacja jest sprawna - ot "tylko" podciągnięcie zasilania i wpięcie się w rurkę z wodą.
    i oto właśnie mi chodziło!
    Wielkie Dzięki w tą strone bedę szła!
    Mam andzieje ze zamkniemy się w 1000 PLN

    Serdecznie Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony