dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 50
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 995
  1. #1

    Domyślnie Opinie na temat rekuperatora Brink - Renovent HR

    Witam, przymierzam sie do kupna tego rekuperatora ale nie wiem czy faktycznie jest tak dobry jak o nim mówią ci, którzy go sprzedają, czy też jest to tylko marketing. Może użytkownicy mogliby podzielić się swoimi doświadczeniami, czy sprawność jest tak wysoka jak podają itp. Będę naprawdę wdzięczna
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  2. #2

    Domyślnie

    No masz, czy nikt nie korzysta z tego ustrojstwa? niech się ktoś odezwie, kto coś wie, proszę...
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Ludzie, jesteście tam? Nikt.. i nic...? Przepraszam, że naciskam ale zależy mi...
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Witam !

    Ja mam dopiero miejsce przygotowywane pod niego. Informacje za jakieś pół roku
    pzdr, KK
    _________________
    budowa w trakcie ... i nie ma tu litości !!!

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za głos - myślałam, że nikt tu nie bywa
    Za pół roku niestety za późno ale może powiesz dlaczego wybrałeś ten a nie inny?
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  6. #6
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o co chodzi z tymi rekuperatorami?? Wiem że chodzi o wentylację i odzysk ciepła i tak dalej... Ile to mniej więcej kosztuje i czy to wygląda tylko tak że masz urządzenie jak lodówka i już czy jeszcze jakieś instalacje? Może ktoś umiałby mi w prosty sposób przedstawić przyczyny kupowania takich urządzeń?

  7. #7

    Domyślnie

    W kilku słowach:
    obecnie buduje się domy coraz lepiej zaizolowane - podobne do termosów, prawda? Ale dom to nie termos tylko miejsce do życia a więc trzeba w nim oddychać, wytwarza się para wodna, zapachy itp. innymi słowy niezbędna jest wentylacja - i tu sedno sprawy - rekuperator to element układu wentylacyjnego , który pozwala na odzyskanie części ciepła, które w innym przypadku poszłoby w kanały wentylacyjne i byłoby bezpowrotnie stracone (no nie licząc ocieplania się klimatu)
    Reku to urządzenie, które przejmuje część ciepła i zatrzymuje je w domu a jednocześnie mieszkańcy mają świeże powietrze. Oczywiście, że do tego urządzenia należy doprowadzić świeże powietrze, musi również przez nie przejść zużyte powietrze - a więc niezbędne są kanały nawiewne i wywiewne.
    To tak z grubsza. To nie ma (najczęściej) gabarytów lodówki - jest mniejsze. Koszt - oooo! bardzo różnie; dla domku ok. 140 m2 360 m3 od 13 000,00 do 22 000,00 Dużo, i na dodatek dużo za dużo ale część tej kwoty zapewne można odzyskać płacąc mniejsze rachunki za ogrzewanie ale przede wszystkim ma się większy komfort życia - brak wilgoci, pleśni, zaduchu itp. Na forum jest mnóstwo info. na ten temat ale odpowiedzi na moje pytanie akurat nie znalazłam i jakoś nie widzę tłumów wyrywających się do odpowiedzi. Pozdrawiam
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  8. #8
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź już mi się trochę rozjaśniło. Faktycznie rekuperator to fajna sprawa i na pewno mniejsze straty ciepła w domu czyli tańsze ogrzewanie:) Najgorsze jest to że to tak dużo kosztuje na samym początku no i czepiając się tej wspomnianej lodówki to urządzenie działa przecież na prąd pytanie ile pobiera tego prądu, jeżeli mniej więcej tyle co lodówka to pół biedy, gorzej jakby więcej...
    Widzę że jesteś z Bydgoszczy, czyli moje okolice :) Miło mi :D :D

  9. #9
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    Jeszcze coś mi się przypomniało Czy to prawda, że jak założę ten cały rekuperator to nie będę potrzebowała kominów wentylacyjnych, czyli w moim przypadku przynajmniej jednego, który znajduję się w dużej łazience?? Po za tym w moim domu zaprojektowany jest jeszcze komin między pom. gosp a małą łazienką oraz pomiędzy salonem a kuchnią czyli te dwa pozostałe mogłyby być pomniejszone o otwory wentylacyjne Jeżeli tak w istocie by było to chociaż wydam na urządzenie to zaoszczędzę ciut na murowaniu kominów a to już brzmi przyjaźniej dla mojej kieszeni

  10. #10

    Domyślnie Brink Renovent

    Cytat Napisał prokowal
    Witam !

    Ja mam dopiero miejsce przygotowywane pod niego. Informacje za jakieś pół roku
    Ja jestem w takim samym stadium budowy i mam to samo pytanie, ale odpowiedź sam będę znał za jakieś pół roku. Też będę miał Brink Renovent HR. To znaczy już mam, stoi w piwnicy i czeka na instalację.

  11. #11

    Domyślnie

    Zazdroszczę, że chociaż tę decyzję masz już za sobą a ja jeszcze nie!!
    Wczoraj doszłam do wniosku, że bardzo istotne dla mnie jest aby rekuperator był cichy i ekonomiczny w eksploatacji, bo tak jak pisała Edyta to musi pobierać mało prądu skoro ma pracować 24h na dobę przez parę mc-y w roku.
    Edyto jeśli w tych kominach o których piszesz mają być tylko piony wentylacyjne to faktycznie ich nie potrzebujesz (jeśli decydujesz się na instalację) to co zaoszczędzisz na ich stawianiu możesz wydać na wentylację mechaniczną. Super, ja juz niestety mam kominy, trudno, i tak będę miała rekuperator - tylko jaki.....
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  12. #12
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    No to super z tymi kominami już mi się to podoba Niestety w wyborze konkretnego nic nie pomogę, prędzej skorzystam z tego co wy wybierzecie, ponieważ wasz dom już stoi a mój na dzień dzisiejszy jest tylko narysowany ale i tak zanim zacznie się cokolwiek dziać związanego z budową chce mieć już wszystko obmyślane, żeby później nie obudzić się i nie żałować

  13. #13
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    Mam pytanie do autora wątku, gdzie mam się udać w Bydgoszczy żeby dowiedzieć się konkretnie ile dla mojego domu będzie kosztowała instalacja rekuperatora? Czyli gdzie to się kupuje?
    Dodam jeszcze, chociaż to może nie na temat wątku, że dzisiaj byłam u architekta, zaniosłam mu mapkę do celów projektowych, żeby mógł się już zabrać za adaptację projektu. A jak mu powiedziałam o rekuperatorze to nie wiedział zbytnio o co chodzi dopiero jakiś jego kolega, który też był u niego w biurze wyjaśnił o co chodzi i w ogóle odradził (jak ja słyszę a co jak wyłączą prąd, albo się zepsuje i będzie trzeba robić dziurę w dachu... to mnie to wyprowadza z równowagi ) Stwierdził, że mam nie rezygnować z kominów wentylacyjnych, bo nigdy nic nie wiadomo... a rekuperator mogę i tak mieć, kratki w kominach sobie zakleić a w razie czego już będą...
    Sama nie wiem co o tym mam sądzić ale zdenerwował mnie trochę ten pan... Więc chę gdzieś jechać i konkretnie dowiedzieć się co i jak i ile to kosztuje.
    Zmęczyłam się tym

  14. #14

    Domyślnie

    Droga Edyto, ten Twój architekt to na moje oko jakiś leser (bez obrazy) jeśli nie wie czym "to się je" to Ci odradza bo tak dla niego bezpieczniej. Jak nie będzie prądu to okno otworzysz, po co dziura w dachu?... pojęcia nie mam
    Jeśli chodzi o firmy , to jest ich kilka ale przecież nie musisz ograniczać się do samej Bydgoszczy. Masz dostęp do sieci, wrzuć w google hasło: wentylacja mechaniczna lub rekuperator i poczytaj - lektury na cały wieczór znajdziesz. Potem wysli zapytania ofertowe do firm, które znajdziesz. Podaj powierzchnię i kubaturę domu, najlepiej jakieś rzuty budynku, ilość osób, które będą zamieszkiwały w domu, napisz, że Ci się spieszy i prosisz o szybką odpowiedź i ... już Oferty to dopiero początek, potem trzeba jeszcze wybrać a to jest trudne. Jeśli zdecydujesz się na rekuperację to upieraj się na likwidację kominów. Kup majowy numer Ładnego Domu - jest tam artykuł na temat rekuperatorów. Pozdrawiam
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  15. #15
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    Cześć masz zupełną rację, mój architekt jest po prostu słabo zorientowany i nawet nie chce mu się więcej dowiedzieć na ten temat ale to już jego problem. Będę upierała się z tym kominem, bo to zawsze jakaś oszczędność.
    Wiem że jest dużo firm w Polsce ale mi chodziło o coś w okolicy, żebym mogła osobiście porozmawiać z kimś kto to zakłada, bo przecież jeszcze do tego dojdzie koszt założenia tej całej instalacji, a mam przeczucie że Bydgoszcz pod tym względem nie powinna być taka droga w porównaniu z resztą kraju, zwłaszcza jak doliczą sobie koszty przyjazdu...
    Chociaż do rzeczywistego kupna i montażu rekuperatora jeszcze daleko to na prawdę chcę wiedzieć wcześniej na czym stoję, w końcu dom to decyzja na całe życie.
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

  16. #16
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    A z tą dziurą w dachu to mu chodziło o to że jakby później zachciałoby mi się kominów wentylacyjnych to trzeba by było robić dziury w dachu i nie tylko... Ah szkoda gadać

  17. #17

    Domyślnie

    My jesteśmy na etapie projektu systemu wentylacji mechanicznej.
    projekt wykonuje firma INTELWENT z Mysłowic. Rekuperator to produkcja firmy TCS (Total Comfort System) z Częstochowy. Przewody w domu będą z firmy Lindab.
    Tylko tyle pamiętam. Dlaczego ten rekuperator? podobno ma niezłą sprawność i doskonałe podzespoły.
    Cały system dla domu o pow. około 160 m2 tzn. robocizna+materiał ma kosztować 15tys.

  18. #18

    Domyślnie

    Jesli Chodzi o rekuperację to w Bydgoszczy słyszałam dobrą opinię o panu Błaszaku - pracuje w Eko instalu na ul. Fabrycznej i zajmuje się głównie wentylacją. Zapewne doradzi jak się do Niego zwrócisz.
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pronin

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam,
    czy ktoś z Was widział wyliczenia ile tego ciepła rekuperator odzyska z Naszego domu? Dzisiaj projektant, który projektuje dla mnie instalację co i cwu opartę o pompę ciepła wyliczył , że rekuperator o mocy 400m3/h w ciągu roku zaoszczędzi około 450 pln co w porównaniu z kosztem inwestycji 15000 netto jest kroplą w morzu. Stąd moje pytanie - poniważ każdy ze sprzedawców zachwala swój towar tylko, że żaden nie popiera tego realnymi cyframi.
    Do dzisiaj byłem wielkim entuzjastą tego urządzenia ale teraz mam olbrzymie wątpliwości co do opłacalności inwestycji.

    Pozdrawiam

  20. #20
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    Ja też zdaję sobie sprawę, że to się nie zwróci tak szybko jak by się chciało. Ale podobnie jest z pompą ciepła którą zamierzasz mieć. Jeśli można wiedzieć to ile będzie cię kosztować to cudeńko?? Na pewno rekuperator w porównaniu z tym wydatkiem to nie tak dużo, a komfort życia znacznie polepsza (tak przynajmniej pisze większość tych którzy już to mają).

Strona 1 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony