dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie 35 cm na wylewki!!!

    Witam,
    Kłopoty na budowie... Projekt zakładał 30 cm na wylewki (20 cm styropianu i 10 wylewki), a jest 35! Jak teraz zagospodarować taką grubość. 25 cm styropianu i 10 wylewki to już chyba przesada, podłoga będzie pewnie pękać. Z drugiej strony hydraulik straszy, że 10 cm betonu na podłogówce, to gorsza wydajnosć systemu i wyższy koszt eksploatacji, dla niego 6 cm to max. Mi się wydaje, ze ciepło się zakumuluje w betonie i będzie dłużej oddawać, ale ja już nic nie wiem... Poradzcie jak dzielić taką grubość, nie chciałabym robić schodka na taras... Proszę o szybką radę, bo mam hydraulika i wylewkarzy na budowie...
    Pozdrawiam,
    anet

  2. #2

    Domyślnie Re: 35 cm na wylewki!!!

    Cytat Napisał anet1
    Z drugiej strony hydraulik straszy, że 10 cm betonu na podłogówce, to gorsza wydajnosć systemu i wyższy koszt eksploatacji
    hydraulik sie myli

  3. #3

    Domyślnie

    ja prawdę mówiąc nie widzę różnicy między 20cm i 25cm

    w obu przypadkach to za dużo styropianu...

  4. #4

    Domyślnie

    Fotograf, czyli uważasz, ze 10 cm betonu nie spowoduje wyższych rachunków za ogrzewanie, ja do dziś też byłam o tym przekonana .

    Pierwek 20 cm było w projekcie, a wykonawca miał robić zgodnie z nim...

    Proszę o pomysły jak wykonać wylewki, zeby podłoga nie pękala? Mam nadzieje, ze siatka zbrojąca coś pomoze, bo schodek na taras, to nie fajna rzecz... no chyba, że konieczna, wole to niż co roku wymieniać posadzki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał anet1
    Fotograf, czyli uważasz, ze 10 cm betonu nie spowoduje wyższych rachunków za ogrzewanie, ja do dziś też byłam o tym przekonana .
    ja mam 12 betonu i przy grzaniu prądem nie tylko, że nie powoduje większych rachunków, ale nawet mniejsze bo pozwala grzać tylko w II taryfie i ciepła starcza na cały dzień

  6. #6

    Domyślnie

    10 cm wylewki jest ok. Mozesz podniesc rurki od ogrzewania tak jak to zaleca producent np 2 cm i wtedy masz 8 do gory.

    Bedziesz miala troche wieksza bezwladnosc ale moim zdaniem to zaleta przy podlogowce.

    Ja mam 27 cm podlogi (17 cm styro i 10 wylewka) i daje 17 cm EPS 200 dla swietego spokoju. Roznica w kosztach u mnie to 1500 złotych. Mozna w sumie dac np 10 cm EPS 100 a reszta twardszego. Albo podsypke jak w suchych jastrychach i na to stryropian.

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie Re: 35 cm na wylewki!!!

    Cytat Napisał fotograf
    Cytat Napisał anet1
    Z drugiej strony hydraulik straszy, że 10 cm betonu na podłogówce, to gorsza wydajnosć systemu i wyższy koszt eksploatacji
    hydraulik sie myli
    Nie do końca.
    Może nie gorsza wydajność, lecz większe koszty, ale tylko i wyłącznie podczas pierwszego rozgrzewania.
    Wiadomo, że 6cm betonu rozgrzeje się szybciej niż 10cm.
    Później podczas sezonu grzewczego posadzka bedzie dłużej oddawała ciepło co przełoży się w całości na dużo niższe koszty.
    GG 2971919

  8. #8

    Domyślnie

    Ale jak podnosi się te rurki? Styropian już kupiony i nie jest to ten twardszy Pewnie zostanie 25 styropianu i 10 wylewki.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zonzi
    10 cm wylewki jest ok. Mozesz podniesc rurki od ogrzewania tak jak to zaleca producent np 2 cm i wtedy masz 8 do gory.

    Bedziesz miala troche wieksza bezwladnosc ale moim zdaniem to zaleta przy podlogowce.

    Ja mam 27 cm podlogi (17 cm styro i 10 wylewka) i daje 17 cm EPS 200 dla swietego spokoju. Roznica w kosztach u mnie to 1500 złotych. Mozna w sumie dac np 10 cm EPS 100 a reszta twardszego. Albo podsypke jak w suchych jastrychach i na to stryropian.

    pozdrawiam
    a który producent tak zaleca,
    też bym chciał wiedzeić

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    wylac dodatkową warstwe podbetonu na 7 cm , położyć pape termozgrzewalną / zmiejszć styro do 15/ ostatnią wylewkę 7

    podejrzewam ze -35 cm to poziom z okładzinami, jezlitak weź min 2cm zapasy na płytki lub parkiet
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #11

    Domyślnie

    Tak 35 cm to z okładzinami więc będzie 2 cm styropianu mniej. Myslałam o podbetonce, ale pewnie trzeba czekać az to wyschnie i dopiero papa...

  12. #12

    Domyślnie

    Już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Hydraulik upiera się, że 10 cm betonu na podłogówce= wysokie rachunki za ogrzewanie, ponoć konsultował to z producentem ogrzewania i innym hudraulikiem. Twierdzi nawet, że wie to z własnego doświadczenia, ma klienta, który przy takiej grubości betonu uskarża się na wysokie rachunki. I kto tu jest mądry... .
    Pozdrawiam,
    Anet

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.226

    Domyślnie

    Cytat Napisał anet1
    Już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Hydraulik upiera się, że 10 cm betonu na podłogówce= wysokie rachunki za ogrzewanie, ponoć konsultował to z producentem ogrzewania i innym hudraulikiem. Twierdzi nawet, że wie to z własnego doświadczenia, ma klienta, który przy takiej grubości betonu uskarża się na wysokie rachunki. I kto tu jest mądry... .
    Pozdrawiam,
    Anet
    Legalet ma grubość 20cm......... i podobno się to opłaca grzać.
    Hydraulik gada bzdury. Określenie "wysokie rachunki" dla każdego znacyz coś innego. Poza tym na ilośc enegi potrzebnej do ogrzania wieszky wpływ ma np ocipelnie ścian, stropu a nie grubość betonu w podłodze.

  14. #14

    Domyślnie

    No tak, ja również byłam przekonana, że grubszy beton, nie bedzie dla nas niekorzystny. Jestem już spokojniesza, w takim razie trzeba hydraulika oświecić . Zastanawia mnie jeszcze jedno, większe koszty, (w stosunku do cieńszej płyty), mogą chyba wynikać z wolniejszej reakcji na temp otoczenia. Robi się ciepło, nasza płyta nagrzana oddaje dalej ciepło, a my otwieramy wszędzie okna. Oczywiście zdaje sobie sprawe, że nie jest to wielka różnica, płyta 7cm pewnie reaguje niewiele szybciej. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?
    Pozdrawiam,
    Anet

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.226

    Domyślnie

    Będzie trocha większa bezwłądnośc czyli tak jak piszesz że jak sie nagle ocipeli na zewnątrz to płyta bedzie o 1-2 stopnie za cipała do tego co powinna być, ale wg mnie nie odczujesz tego. Smiem twierdzić ze ani Ty (gorąco) ani Twój porfel tego nie odczuje. Skoki temperatury na zewnątrz też nie sa jakies drastyczne sterwonie pieca to na bieżąco "kontroluje" i zmienia parametry wody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony