dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie Jak zrobić ruszt pod płytę G-K wygietą w łuk ???

    No właśnie ??? uciekł mi glazurnik bo powiedział: "że nie jest w stanie tej łazienki zrobić" he..he..he.. więc zakasałem rękawy i robię sam ponieważ czas mnie nagli.. chcę się przeprowadzić.
    Mam łazienkę ok 2 X 2, naokoło łazienki ma być wykonany "kawałek" sufitu podwieszanego około 20 cm x 20 cm w którym będzie zamontowane oświetlenie halogenowe. O ile na prostej ścianie mam jakiekolwiek wyobrażenie o tym jak to wykonać, to nad prysznicem i umywalką sufit podwieszny ma "iść" łukiem o promieniu takim jak kabina prysznicowa i umywalka ( R= 90cm) nie mam "bladego pojęcia" jak wykonać krawędź połączenia ścianki pionowej i poziomej.
    No i jak już się odzywam to mam prośbę o radę w jeszcze innym problemie, a minowicie: mam schody żelbetowe zabiegowe, z braku gotówki chcę je tymczasowo obłożyć panelem na jakiś rok może dwa, czy są jakieś listwy służące do połączenia trepa z podstopnicą ?? bo ja się nie spotkałem, a jeśli nie to jak tanio wyknać to połączenie , no i jak przymocować panele do schodów aby później nie było zbyt dużych problemów z ich demontażem.
    I jeszcze jedno, mam na całym patrerze ogrzewanie podłogowe, w salonie jest położona klepka dębowa o grubości ( po cyklinowaniu) około 8-9 mm w holu ma być położony gres polerowany, płytka o grubości 8 mm i wymiarach 40cm x 40 cm. na co i jak położyć ten gres, aby różnica między klepką , a gresem była jak najmniejsza ???
    Będę wdzięczny za wszystkie rady i podpowiedzi.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie Re: Jak zrobić ruszt pod płytę G-K wygietą w łuk ???

    [quote="JerryCool"]No właśnie ??? uciekł mi glazurnik bo powiedział: "że nie jest w stanie tej łazienki zrobić" he..he..he.. więc zakasałem rękawy i robię sam ponieważ czas mnie nagli.. chcę się przeprowadzić.
    Mam łazienkę ok 2 X 2, naokoło łazienki ma być wykonany "kawałek" sufitu podwieszanego około 20 cm x 20 cm w którym będzie zamontowane oświetlenie halogenowe. O ile na prostej ścianie mam jakiekolwiek wyobrażenie o tym jak to wykonać, to nad prysznicem i umywalką sufit podwieszny ma "iść" łukiem o promieniu takim jak kabina prysznicowa i umywalka ( R= 90cm) nie mam "bladego pojęcia" jak wykonać krawędź połączenia ścianki pionowej i poziomej.

    Do sufitu przykręcasz profil UW 50 do łuków, taki kupisz w hurtowni z płytami GK. Oczywiście wcześniej go ułożysz na sucho na suficie w odpowiednim kształcie. Dalej przykręc płytę, najlepiej grubości 6mm i tu myślę że lepsza będzie firmy Rigips - jest nie oklejona kartonem i lepiej się wygnie. Na płycie od wewn. strony zaznaczasz poziom podwieszonego sufitu i do niego przykręć również profil j.w. Na ścianach dokręć profil UW 50 a jako poprzeczki włóż profile CW50. Zakrywasz wszystko płytą od spodu. Warto na łuku dać podwójnie płytę 6mm.

    No i jak już się odzywam to mam prośbę o radę w jeszcze innym problemie, a minowicie: mam schody żelbetowe zabiegowe, z braku gotówki chcę je tymczasowo obłożyć panelem na jakiś rok może dwa, czy są jakieś listwy służące do połączenia trepa z podstopnicą ?? bo ja się nie spotkałem, a jeśli nie to jak tanio wyknać to połączenie , no i jak przymocować panele do schodów aby później nie było zbyt dużych problemów z ich demontażem.

    Są tekie listwy. Trudno mi wytłumaczyć jaki mają kształt, jak znajdę link to strony z listwmi to podeślę.

    pozdrawiam

  3. #3
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Eee... to łączenie ma się trzymać "tylko" na płycie ???
    Za link z góry dziękuję.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    poza tym przecie profile podwieszasz do stropu. Jesli zastosujesz CW to niestety nie dostaniesz do nich łączników (mogą być ES jeśli wysokość podwieszenia nie jest większa od 10cm) i trzeba kombinować, jeśli zrobisz na CD to są wieszaki do nich. Nie pisałem o podwieszeniu bo to oczywiste.
    Jeśli by to miał być łuk o wysokości ścianki pionowej ok 50cm to jasne że na samej wiszącej płycie nie wytrzuyma i trzeba dodatkowo wzmacniać. Jak mniemam tu taka potrzeba nie zachodzi.

  5. #5
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Uhm... chyba ci zaufam i zrobię tak jak radzisz.
    Aha... znalazłem tą listwę schodową do paneli na stronie Kronospol'u wydrukowałem stronkę i lu... po sklepach z panelami ale niestety u nas na Ukrainie (Zamość) sprzedawcy robili nie ma nawet na zamówienie....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony