dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie wyłączenie gruntów z produkcji rolnej

    Mam pytanie co to znaczy, jeżeli dostałam pismo od starosty, w którym jest napisane:"postanawiam uzgodnic pozytywnie w zakresie ochrony gruntów rolnych i leśnych oraz melioracji wodnych inwestycję polegającą na budowie budynku mieszkalnego ....(to rozumiem)... Zachodzi konieczność przeprowadzenia postępowania administracyjnego w zakresie wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej w trybie art 11 ustawy..." Nie wiem o co chodzi w tej drugiej części. Proszę pomóżcie.

  2. #2

    Domyślnie

    chodzi o to, że przed złożeniem wszystkich papierów potrzebnych do pozwolenia na budowę będziecie musieli iść do starostwa i złożyć podanie o wyłączenie z produkcji rolnej ziemi gdzie będzie stał dom szambo miejsca parkingowe itp. do 500 m odbywa się to bezpłatnie, ale jeszcze przed złożeniem tego podania geodeta musi zrobić mapkę z tym wyłączeniem koszt to jakieś 300-400 zł

  3. #3
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź mapka do celów projektowych jest już zamówiona i za kilka dni będzie gotowa Moi rodzice mówią, że to postępowanie administracyjne odbywa się samoczynnie i nie muszę składać wniosku o to ani nic robić. Dla pewności jutro pójdę do gminy złożyć do burmistrza pytanie o pozwolenie budowy przydom. oczyszczalni ścieków i przy okazji spytam się tego pana u którego wypełniałam wniosek o warunki zabudowy, które zresztą powinny już przyjść a jeszcze ich nie ma...
    pozdr.

  4. #4

    Domyślnie

    tylko to podanie składa się w starostwie a nie w gminie ja dowiedziałam się o tym dopiero jak miałam mapkę do celów projektowych

  5. #5
    Edyta Chromińska
    Guest
    Edyta Chromińska

    Domyślnie

    Tak jednak trzeba złożyć ten wniosek o wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej, robi się to w starostwie, ale wcześniej trzeba coś mieć z gminy (sorki ale nie pamiętam co to było, może ksero jakiejś mapki) no i jak już się będzie miało warunki zabudowy. Zostałam poinformowana, że jeżeli powierzchnia zabudowy na działce nie przekracza 500 mkw. to jest to bezpłatne, tylko złożyć ten wniosek

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inches
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Taki wniosek skałda się w momencie jak architekt wrysuje na mapce Twój dom. W moim przypadku, kalasa IIIb czyli ziemia chroniona. Starostwo wymaga wtedy zrobienia przez geodetę "wykazu zmian ewidencyjnych gruntu" koszt ok. 500zł. Jesli klasa ziemi jest wyższa wtedy powinien wystarczyć plan zagospodarowania działki.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    WItam,

    Wlasnie zamierzam kupic dzialke rolna z warunkami zabudowy.

    Wlasciciel twierdzi, ze aby sie moc budowac wystarczy mec cos od klasyfikatora gruntow (koszto kolo 400zl) i zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe.

    W Warunkach zabudowy jednak pisze wyraznie, ze przed staraniem sie o pozwolenie na budowe nalezy wylaczyc ziemie z produkcji rolnej. Czy to wylaczenie to jest cos co facet nazywa klasyfikator gruntow?

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro w decyzji o WZW napisali, że trzeba uzyskać decyzję o wyłączeniu, to pewnie. Do wniosku o wyłączenie spod produkcji rolnej trzeba dołączyć plan zagospodrawowania terenu. To jest wtórnik (mapka do celów projektowych), na której architekt (osoba adaptujaca) wyrysowała usytuowanie domu, dojść i tarasów, a nadto geodeta wytyczył granicę gruntu podlegajacego wyłączeniu. Poza tym trzeba dołączyć zaświadczenie o pochodzeniu gleb z ewidencji gruntów. U nas bynajmniej tak było. Koszt całej zabawy to ok. 500 zł (bez wtórnika bo on kosztował 650 zł).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony