dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie Czy dam radę za 270000zł???

    Chcę wybudować dom http://www.archipelag.pl/projekty-do...peCategory=2od z małą piwniczką ok. 8 mkw i wydłużonym garażem o 1,5m. Czy dam radę za 270000 zł. do wprowadzenia się, czyli wykończony dół? Proszę o opinie.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak nie będziesz szalał to jest to możliwe.

  3. #3

    Domyślnie

    domek jest raczej mały i nie widze zadnych " udziwnień" , ktore czesto podnosza koszty budowy.
    moim zdaniem wybudujesz go za te pieniadze bez najmniejszego problemu. popatrz na moj projekt (dom w jagodach), jest w metrażu niemal identyczny i do tej pory wydalem 0k 120 tysi. i jestem na etapie kładzenia gładzi gipsowych. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4f291b0a6.html
    do tego podnioslem sobie sciane kolankowa zeby miec u gory pokoje normalnej wysokosci. mysle ze zamkne sie do 200 tysi z moim domkiem na gotowo z podjazdem i ogrodzeniem wiec masz spory zapas kasy. jeden warunek - materialy musza byc te z tanszych co nie znaczy, ze gorsze ( trzeba szukać przecen itp. okazji)

  4. #4

    Domyślnie

    Za tę kasę buduję prawie dwa razy taki. Systemem gospodarczym.

  5. #5

    Domyślnie Re: Czy dam radę za 270000zł???

    Cytat Napisał leonsl
    Chcę wybudować dom http://www.archipelag.pl/projekty-do...peCategory=2od z małą piwniczką ok. 8 mkw i wydłużonym garażem o 1,5m. Czy dam radę za 270000 zł. do wprowadzenia się, czyli wykończony dół? Proszę o opinie.
    powinieneś lecz bez żadnych szaleństw
    pozdrawiam
    WOLF2008

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Dacie rade :)

    nasz dom jest nieco wiekszy - VICO a archigraph. system gospodarczy. zaczelismy 2 kwietnia 2007. wydalismy z 220 i za niebawem sie wprowadzamy. do wprowadzenia brakuje powiedzmy z 20 kola. tylko ze jak bysmy doliczyli do tego koszty robocizny to pewnie w tej chwili mielibysmy z 300 wydane. bedzie wykonczona gora i dol tylko ze bez gornej lazienki - jedynie tam kibelek i umywalka (tynk na scianie i wykladzina na posadzce). Piwnica rowniez bez szalu, bez kafli jedynie tynk i jak na razie niewyszlifowane gladzie. teren do usprzatniecia, zjazd do garazu do zrobienia, plot do postawienia, kafle i balustrada na tarasie itd ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomolo
    domek jest raczej mały i nie widze zadnych " udziwnień" , ktore czesto podnosza koszty budowy.
    moim zdaniem wybudujesz go za te pieniadze bez najmniejszego problemu. popatrz na moj projekt (dom w jagodach), jest w metrażu niemal identyczny i do tej pory wydalem 0k 120 tysi. i jestem na etapie kładzenia gładzi gipsowych. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4f291b0a6.html
    do tego podnioslem sobie sciane kolankowa zeby miec u gory pokoje normalnej wysokosci. mysle ze zamkne sie do 200 tysi z moim domkiem na gotowo z podjazdem i ogrodzeniem wiec masz spory zapas kasy. jeden warunek - materialy musza byc te z tanszych co nie znaczy, ze gorsze ( trzeba szukać przecen itp. okazji)
    Jeśli to nie żart, to szczerze gratuluje wydania tak małej kwoty. Ja nie wiem jak Wy budujecie domy za takie kwoty. Ja wydałem już prawie 200.000 a mam ledwie stan surowy zamknięty z rozprowadzonymi instalacjami. No ale może ja buduje pod Wawą, a tam jest dużo drożej. Dodam że buduje dom o pow. użytkowej 120 m podobny do Waszego.
    Pozdr,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomolo
    domek jest raczej mały i nie widze zadnych " udziwnień" , ktore czesto podnosza koszty budowy.
    moim zdaniem wybudujesz go za te pieniadze bez najmniejszego problemu. popatrz na moj projekt (dom w jagodach), jest w metrażu niemal identyczny i do tej pory wydalem 0k 120 tysi. i jestem na etapie kładzenia gładzi gipsowych. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4f291b0a6.html
    do tego podnioslem sobie sciane kolankowa zeby miec u gory pokoje normalnej wysokosci. mysle ze zamkne sie do 200 tysi z moim domkiem na gotowo z podjazdem i ogrodzeniem wiec masz spory zapas kasy. jeden warunek - materialy musza byc te z tanszych co nie znaczy, ze gorsze ( trzeba szukać przecen itp. okazji)

    Mam pytanie. Czy ten dom jest z pustaka żużlowego i czy można z tego budować dom?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dawniej powszechnie budowało sie z pustaków żużlowych i ludzie w tych domach dalej mieszkają to dlaczego teraz by nie można było?

  10. #10

    Domyślnie

    pustak ma 30 cm grubosci i jest ocieplony 10 cm styropianu. tynki wew. cementowo -wap. cieplutko musi byc. czy ktos Ci zabronił budowac z tego czy innego materiału?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ludzie jak Wy budujecie za takie pieniądze?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAIDER12
    Dawniej powszechnie budowało sie z pustaków żużlowych i ludzie w tych domach dalej mieszkają to dlaczego teraz by nie można było?
    jesli jest na to projekt, poparty obliczeniami i projekt ten przeszedl adaptacje na koncu uzyskujac pozwolenie na budowe to w czym problem?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dariusz ST
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Dasz radę wystartować i dojść do w miarę zaawansowanego stanu ,w/g mnie przeskoczysz budżet, opowieściami jak to wszyscy tanio budują domy raczej się nie sugeruj. Budować warto - właśnie się meczę (raz lepej raz gorzej ale do przodu)

    pzdr
    Heya
    AxLxFx
    IRMA II (ze zmianami).
    Dziennik IRMA II
    Komentarze IRMAII

  14. #14

    Domyślnie

    Stawiam mocno podobny dom, bez szalenstw jestem na samej koncowce (mam kafle, gladzie bez malowania ) i wydane 280 tys. Jezeli doliczyc do tego drzwi, lampy, meble,bramy, ogrodzenie dzialki to mysle ze 400 tys to minimum

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pieniądze przy wykonczeniowce ida lawinowo sam sie o tym przekonalem,
    jak na stan surowy zamkniety wydalem 200000 to wydawało mi sie że do wprowadzenia wydam drugie tyle i niestety ale obecnie wydalem już 440000 i jeszcze wydam ze 100.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaba
    Stawiam mocno podobny dom, bez szalenstw jestem na samej koncowce (mam kafle, gladzie bez malowania ) i wydane 280 tys. Jezeli doliczyc do tego drzwi, lampy, meble,bramy, ogrodzenie dzialki to mysle ze 400 tys to minimum
    No właśnie, zależy jakie lampy, podłogi kafelki, kabiny itp.
    Babcia mojej żony mieszka w domu z wykładzinkami na podłodze, niewykończonymi schodami, krzywymi oknami, bez ciepłej wody. Też można.
    Tak serio - jestem pod koniec budowy stanu "developerskiego", na liczniku 270. Można było przyoszczędzic jakieś 20, na pewno. Potrzeba tylko:
    a) dużo czasu i maksymalne zaangażowanie, dziennie (gdy coś się w ogóle dzieje) ze 2 godziny.
    b) dobre planowanie
    c) pełna kontrola nad zakupami materiałów, na przykład wszystko co się da i z czego można VAT odliczyć kupować samemu
    d) "przetargi" przy każdej jednej robocie/dostawie
    e) Samemu robić co się da (dla przykładu - sam robię barierkę na balkonie. Koszt - 500 PLN. Zlecenie na zewnatrz też 500, tyle że za 1m bieżący.)
    f) jeżeli chcemy zamieszkac za <300, trzeba zostawic cos do wykończenia na póxniej, u nas padło na jedną z łazienek i meble kuchenne, będziemy gotowac na maszynce.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marianooo

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Z tego, co mi wiadomo to pustak zużlowy jest dobrym materiałem, mam tu na myśli wiązanie i wytrzymałośc na przenoszone siły, więc czemu taki dom miałby nie stać przez długie lata??

  18. #18

    Domyślnie

    Myśle, że nie chodzi o wytrzymałość, a o ewentualną szkodliwość dla domowników.
    My budowaliśmy z polskich silikatów. Jakość dobra, cena nie taka wysoka, a zdrowotnie najlepsza (podobno). Oczywiście trzeba ocieplić.
    Koszt bloków silikatowych na cały dom był nieodczuwalny w stosunku do innych wydatków.
    Koszt materiału na wszystkie ściany nawet z klejem wyszedł u nas tyle, ile zapłaciliśmy za samą robociznę tynkarzy do otynkowania ścian od środka.
    Duży koszt to betony. No i robocizna największy.

    Asia (bo to wyżej to pisał mój mąż)

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marianooo

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Materiały budowlane nie mogą być szkodliwe, więc jeśli ów pustak ma certyfikaty, to nie jest w żaden sposób szkodliwy. Podam przykład, otóż okazało się, że popiół ze składowiska Lubień należącego doElektrowni Bełchatów ma doskonałe własności jako materiał do produkcji pustaków, jednak wykazuje nadmierną radioaktywność, więc nie został wykorzystany do tego celu. Mała radjacja jest jednak korzystna dla człowieka, jeśli nie przekroczymy rocznej dawki. Hiroszima - okazuje się, że po latach zmniejszyła się umieralność noworodków względem tej z przed wybuchu bomby - to absurd ktoś może powiedzieć, a jednak nie. Wiem przytoczyłem głupkowaty przykład, jednak ufam normom. Sam buduję z cegły, ale nie miałbym oporów przed zastosowaniem pustaka.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAIDER12
    Pieniądze przy wykonczeniowce ida lawinowo sam sie o tym przekonalem,
    jak na stan surowy zamkniety wydalem 200000 to wydawało mi sie że do wprowadzenia wydam drugie tyle i niestety ale obecnie wydalem już 440000 i jeszcze wydam ze 100.
    na pocieszenie dla autora tematu dodam ze my mamy wydane 234 tysiaki i jutro sie przeprowadzmy

    mamy wyposazona w sprzet kuchnie (bez zmywarki). wczoraj odebralem pralke ze sklepu internetowego

    za niaca miesiac oddadza nam z 10 kola roznicy VAT ktory rozliczalismy pod koniec grudnia 2007\

    niebawem skladamy kolejny wniosek i tez kilka tysiakow wpadnie

    dom ponad 200m, dachowka ceramiczna

    brakuje zjazdu do garazu, plotu od frontu, ogrodzenia tarasu i zejscia z niego oraz elewacji na styropianie

    planuje jeszcze wydac z 15 tysiakow i miec chalupe wizualnie gotowa do spokojnego mieszkania
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony