dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy moglibyście umieścić w sieci arkusze kalkulacyjne (dla mnie najlepiej w Excelu, ale może też być inaczej), które są używane w artykułach Muratora?
    Przykładowo: w numerze +-2/2002 był artykuł "Czy dom będzie tani w eksploatacji?". I tam były tabelki z obliczeniami: dom o takiej a takiej powierzchni, z takim U, tyloma oknami, tyloma domownikami będzie miał zapotrzebowanie na ciepło = ... i tu wynik obliczeń. A mnie Ciekawi, jaki będzie wynik dla mojego projektowanego domu.
    Taki arkusz nie jest chyba żadną tajemnicą, bo zawsze można sobie go samemu wklepać do Excela. Ale po co tracić czas i wyważać otwarte drzwi jak można ściągnąć od Was gotowca.

    To jak? Umieścicie to w sieci?

    z góry dziękuję za oszczędzenie mojego (i nie tylko) cennego czasu.

    Rafał

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Bardzo cenny pomysł, może da radę przenosić więcej rzeczy na strony www. Na spotkaniu wspominali Państwo, że nie mają praw do artykułów z przeszłości, ale może wkładać (nawet z opóźnieniem, by nie obciąć sobie przypadkiem nakładu) zdjęcia, wspomniane arkusze, porady, itp.

  3. #3

    Domyślnie

    Mógłby to być prezent dla czytelników w postaci płytki CD np. Z poważaniem . C.C.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sroka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Płytka CD to dla wydawnictwa koszt (niewielki jednostkowo, ale zawsze), więc na to się chyba nie dadzą namówić. A przecież nie każdy jest zainteresowany tymi arkuszami. Umieszczenie ich w sieci niewiele kosztuje, a wdzięczność czytelników spora.

    Zacznijmy od małego, jak dadzą palec, to chapsniemy rękę



    Nie wierzę już w nic i nikomu. Żadnym fachowcom. Wszystko sprawdzam sam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony