dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SPOTTYGIT

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Taras drewniany

    Witam
    Planuje wykonczyc taras drewnem, ale nie mam pojecia jakie sa ceny robocizny. Myslalem o zakupie drewna z Castoramy wiec ceny materialu mam wstepnie skalkulowane. Prosze o pomoc w wycenie robocizny oraz o wskazowki na co uwazac i czego unikac. Drewno bedzie kladzione na wylewce betonowej.
    Dzieki i pozdrawiam

    SPOTTYGIT

  2. #2

    Domyślnie Re: Taras drewniany

    Cytat Napisał SPOTTYGIT
    Witam
    Planuje wykonczyc taras drewnem, ale nie mam pojecia jakie sa ceny robocizny. Myslalem o zakupie drewna z Castoramy wiec ceny materialu mam wstepnie skalkulowane. Prosze o pomoc w wycenie robocizny oraz o wskazowki na co uwazac i czego unikac. Drewno bedzie kladzione na wylewce betonowej.
    Dzieki i pozdrawiam

    SPOTTYGIT
    Cena za m2 w granicach 50zl/robocizna.
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  3. #3

    Domyślnie Re: Taras drewniany

    SPOTTYGIT[/quote]
    Cena za m2 w granicach 50zl/robocizna.[/quote]

    HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.
    " Co nie boli, to nie życie, co nie przemija, to nie szczęście" - Andric Ivo

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Taras drewniany

    Cytat Napisał lmp119

    HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.
    Hmmm a możesz doszczegółowić mi coś więcej o tej wiedzy i doświadczeniu. Taras drewniany będę robić sam. Przeczytałem dużo informacji z forum, gazet (Murator, Ładny dom), internetu. Widziałem na żywo dwa tarasy drewniane robione przez dwóch różnych "fachowców" (betonowa ława, na to fundament z bloczków -scianki równoległe lub prostopadłe do budynku co 1,5-2m, izolacja, legary, drewno....lub wersja ze zbrojonymi słupami zamiast "fundamentu" z bloczków) i nie widziałem tam fajerwerków technologicznych. Mi zrobiono ławy i "podmurówkę z bloczków betonowych *3 (co jakies 1,5m)" na etapie stanu surowego. Z drewnem będe bawić się sam (z pomoca rodziny).

    Pawiem tak. Za murarkę sam bym się nie brał, więźba też odpada, dachówka także....ale jakie niesamowite komplikacje mogą mnie napotkać przy robieniu tarasu z drewna
    pozdrawiam,
    M

  5. #5

    Domyślnie Re: Taras drewniany

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał lmp119

    HALO !!!! gdzie za 50zł znajdziesz fachowca ?? Tzn może i znajdziesz, ale szanujący się fachowiec który zna się na swoim fachu nie wstanie z łózka za takie pieniążki - weż pod uwagę że to ciężka fizyczna praca wbrew pozorom wymagająca wiedzy i doświadczenia.
    Hmmm a możesz doszczegółowić mi coś więcej o tej wiedzy i doświadczeniu. Taras drewniany będę robić sam. Przeczytałem dużo informacji z forum, gazet (Murator, Ładny dom), internetu. Widziałem na żywo dwa tarasy drewniane robione przez dwóch różnych "fachowców" (betonowa ława, na to fundament z bloczków -scianki równoległe lub prostopadłe do budynku co 1,5-2m, izolacja, legary, drewno....lub wersja ze zbrojonymi słupami zamiast "fundamentu" z bloczków) i nie widziałem tam fajerwerków technologicznych. Mi zrobiono ławy i "podmórówkę z bloczków betonowych *3 (co jakies 1,5m)" na etapie stanu surowego. Z drewnem będe bawić się sam (z pomoca rodziny).

    Pawiem tak. Za murarkę sam bym się nie brał, więźba też odpada, dachówka także....ale jakie niesamowite komplikacje mogą mnie napotkać przy robieniu tarasu z drewna

    Powiem tak - pierwszy problem zaczyna się przy doborze odpowiedniego gatunku drewna, jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat to mogą Mu wcisnąć w markecie pierwsze lepsze badziewie które po prostu nie nadaje się na taras
    Chcesz robić to sam ? rzeczywiście żaden problem , po uzbieraniu wszystkich niezbędnych informacji . My sami budujemy sobie dom , więc rozumiem
    Chodziło mi głównie o to że większość ludzi uważa że fachowiec powinien za pół darmo robić , a to naprawdę nie jest takie sobie hop siup .
    Przy tarasie akurat nie powinieneś spotkać się z żadną filozofią , bardziej miałam na myśłi usługi parkieciarskie, gdzie naprawdę trzeba mieć pewną wiedzę aby nie potknąć się już na złym doborze chemii ( grunt , klej ) aby znac właściwości każdego gatunku drewna, wiedzieć co gdzie się nadaje, co czym wykańczać, co jak szlifować .
    Życzę powodzenia
    " Co nie boli, to nie życie, co nie przemija, to nie szczęście" - Andric Ivo

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Taras drewniany

    Cytat Napisał lmp119
    Powiem tak - pierwszy problem zaczyna się przy doborze odpowiedniego gatunku drewna, jeśli ktoś nie ma wiedzy na ten temat to mogą Mu wcisnąć w markecie pierwsze lepsze badziewie które po prostu nie nadaje się na taras
    Chcesz robić to sam ? rzeczywiście żaden problem , po uzbieraniu wszystkich niezbędnych informacji . My sami budujemy sobie dom , więc rozumiem
    Chodziło mi głównie o to że większość ludzi uważa że fachowiec powinien za pół darmo robić , a to naprawdę nie jest takie sobie hop siup .
    Przy tarasie akurat nie powinieneś spotkać się z żadną filozofią , bardziej miałam na myśłi usługi parkieciarskie, gdzie naprawdę trzeba mieć pewną wiedzę aby nie potknąć się już na złym doborze chemii ( grunt , klej ) aby znac właściwości każdego gatunku drewna, wiedzieć co gdzie się nadaje, co czym wykańczać, co jak szlifować .
    Życzę powodzenia
    Mi chodziło tylko o taras. Za parkiet oczywiście nie biore się sam
    pozdrawiam,
    M

  7. #7

    Domyślnie deck

    Trszke w życiu "decków" zbudowałem,wiem co mówie.
    Cena 50 zł/m2 za deck nie uwzglądnia murowania czy tez wylewania jakichkolwiek słupów.To jest cena za prosty deck,taras.
    Polecam stronkę:
    www.decks.com
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  8. #8

    Domyślnie

    niezła stronka można sporo podpatrzeć. Dzięki

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie Re: deck

    Cytat Napisał janrenovate
    Polecam stronkę:
    www.decks.com
    Nie wiem czy ci za tę stronę dziękować czy mam być zła
    PIĘKNE TARASY
    jak mi podpowiesz jeszcze , gdzie znajdę człowieka, który zrobiłby mi taki ładny taras to będę wdzięczna........ jestem gotowa nawet rok bez tarasu na takiego kogoś czekać - lepić mu pierożki i piec ciasteczka do porannej kawki

  10. #10

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SPOTTYGIT

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za dyskusje i wszelkie porady. Co moge powiedziec taras ZROBIONY jeszcze tylko listwy boczne i bedzie mozna zalaczyc zdjecie (zebym jeszcze wiedzial jak hehehe) Mam nadzieje ze temat bedzie sie jeszcze podtrzymywany przez dlugie miesiace bo to dopiero pierwszy taras i jeszcze tyle do nauczenia sie
    Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam
    SPOTTYGIT

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał SPOTTYGIT
    Dzieki bardzo za dyskusje i wszelkie porady. Co moge powiedziec taras ZROBIONY jeszcze tylko listwy boczne i bedzie mozna zalaczyc zdjecie (zebym jeszcze wiedzial jak hehehe) Mam nadzieje ze temat bedzie sie jeszcze podtrzymywany przez dlugie miesiace bo to dopiero pierwszy taras i jeszcze tyle do nauczenia sie
    Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam
    SPOTTYGIT
    a zdjęcia Twojego tarasu mile widziane chyba nam nie odmówisz ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Wykonuje między innymi tarasy drewniane samo legarowanie
    + przykręcenie desek około 50-70zł za metr jest uczciwą ceną..
    Pozdrawiam
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    a możesz poweidzieć ile Cię kosztował material

    i z jakiego drewna robisz taras??

    no i jakie wymiary
    ty mów co wiesz, ja wiem co mówię

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Bangikarai - legar 7cm/4 cm z wykonawstwem olejem na gotowo zależy od szerokościi(90mm-1400mm) grubości(19mm badź 21mm) deski ryflowanej(jedno/dwustronnie)...od 200 do nawet 250 zł m/kw.(tanie to to nie jest...)Pozdrawiam..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SPOTTYGIT

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6

    Domyślnie witam ponownie

    No i juz po wszystkim. Taraz lezy i cieszy oczy. Mysle ze wyszlo bardzo ladnie jeszcze tylko olejowanie, ale to jak bedzie ladniejsza pogoda. Co do zdjec, to bardzo chetnie dolacze tylko prosze o wskazowki jak to moge zrobic.
    Pozdrawiam wszystkich
    Pawel

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    http://imageshack.us/
    Dajesz przegladaj znajdujesz na swym kompie ządane zdj potem klikasz host it i czekasz az image shack wgra jpg na serwer, pozniej juz tylko pozostaje skopiować ukazujacego sie linka na forum i po sprawie bedziemy widziec twoje taraso...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SPOTTYGIT

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6

    Domyślnie Zdjecia

    Witam
    Sa to zdjecia jeszcze nie wykonczonego tarasu ale wiekszosc juz widac. Jak tylko bedzie sloneczko to zrobie zdjecia juz z oswietleniem i listwami przysciennymi. Wiele przyjemnosci podczas robienia no i po takze.

    http://img213.imageshack.us/my.php?image=tarasys9.jpg

    http://img213.imageshack.us/my.php?image=taras2st9.jpg

    http://img141.imageshack.us/my.php?image=taras3xg0.jpg

    Pozdrawiam

    SPOTTYGIT

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SPOTTYGIT

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Jak obiecałem zdjęcia już gotowego tarasu. No jeszcze troszkę olejem trzeba wysmarować ale to już jak będzie cieplutko.


    http://img169.imageshack.us/img169/5279/tarasjf2.jpg

    http://img135.imageshack.us/img135/493/taras1nz6.jpg

    http://img135.imageshack.us/img135/886/taras2gn6.jpg

    http://img135.imageshack.us/img135/4689/taras3ei2.jpg



    Pozdrawiam

    SPOTTYGIT

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    SPOTTYGIT

    piekny taras
    wielkie gratulacje !
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony