dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Niby wiadomo ale jednak nie. Czy ktos wie na pewno jaka powinna byc lokalizacja szamba szczelnego na działce? Czy odległości liczy sie od zbiornika czy od pokrywy (włazu)? Z gory dziekuje za informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    Prawo mówi jedynie: "§ 36. 1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nie skanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej:
    1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych - 15 m,
    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 7,5 m.
    2. Odległości, o których mowa w ust. 1, na nie skanalizowanych terenach zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej powinny wynosić co najmniej:
    1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi - 5 m,
    2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m. "
    Mowa jest zatem o pokrywach i wylotach, ale jak to bywa, urzędnicy dowolnie interpretują przepisy

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki Arek, zamierzam trzymac sie litery prawa

  4. #4

    Domyślnie

    Anula, powinnaś mieć wrysowane szambo, studnię itp na projekcie zagospodarowania działki.

  5. #5

    Domyślnie

    No mam wrysowane, rzeczywiscie w postaci sporej kropki z opisem 3. szczelny zbiornik na ścieki. Ale zabij mnie nie potrafie dokładnie przeniesc tego w teren nie mowiac juz o tym czy jest to tylko wyłaz, czy cała płyta górna czy może wywietrznik. Poza tym jakoś nam sie w czasie budowy te odległosci zmieniły nie dramatycznie ale jednak. Mam tez pytanie dodatkowe: czy w swietle przepisów garaż w bryle domu stanowi pomieszczenie przeznaczone na pobyt ludzi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony