dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie Dom 110m woj. Lubuskie

    Koszt budowy domu murowanego do 120m



    wczoraj, 18:54

    Witam, chciałbym z narzeczoną wybudować dom o powierzchni do maks 100-120m z garażem, parterowy

    Mógłby mi ktoś napisać jakie są koszt takiego domu uwzględniając robocizny, nie mam znajomych którzy mi zrobiłą to i owo. Wszystko przez firmy woj. Lubuskie

    W tym roku pierw kupię działkę. Czy powierzchnia do 10a nada się pod taki domu, żeby był jeszcze taras i ogródek?

    Chcemy wziąć kredyt 500tyś nie licząc działki bo juz będzie i zastanawiamy się czy to nie jest za mało za wszystko.. ogrzewanie standardowe, peletowe.

    Pytanie o ziemię, na co zwrócić uwagę przy kupnie, żeby nie zrobić wtopy?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W obecnej sytuacji to wróżenie z fusów, jakie będą koszty materiałów i robocizny.
    Co do zwracania uwagi - warunki gruntowe (jak już będziesz prawie pewny to zrobiłbym badania geotechniczne przed podpisaniem aktu - jak podpiszesz, to i tak się przydadzą). Sprawdź też uzbrojenie działki, długość przyłączy i czy musisz je ciągnąc na jakimkolwiek odcinku po prywatnej drodze czy innej działce (potencjalnie to może być spory problem).
    Jak masz jakieś wymogi, co do domu - sprawdź czy MPZP pasuje do nich (np. ilość kondygnacji, powierzchnia zabudowy czy rodzaj dachu) bo MPZP potrafi mocno zawężać opcje.

  3. #3

    Domyślnie

    Powinno sie udac, jesli jesli po podlodze ma miec do 120 m2. Ale wykonczony raczej tanimi materialami. Ogrod i urzadzenie podworka juz nie. Jesli nic nie bedziecie robic sami to koszty robocizny zjedza duza czesc tych pieniedzy

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie

    Napisałem do jednych z firm znanych jakie są koszty budowy domu i otrzymałem taka odpowiedź, napiszcie mi co o tym sądzicie. Stan pod klucz czyli mogę zamieszkać od razu ale dodatkowo wyposażenie we własnym zakresie jeszcze kupić czyli meble sprzęt itp?

    Dom o powierzchni: 100 m2Rodzaj domu: Dom parterowy
    Rodzaj garażu: Garaż Jednostanowiskowy
    Rodzaj dachu: Dach spadzisty
    Rodzaj stropu: Nie wiem
    Szacunkowy koszt stanu surowego: 178 000 zł brutto
    Szacunkowy koszt stan deweloperskiego: 384 000 zł brutto
    Szacunkowy koszt stanu pod klucz: 450 000 zł brutto

  5. #5

    Domyślnie

    Meble i sprzety to we wlasnym zakresie, pod klucz , czyli do umeblowania.
    Troche zastanawiajace jest deweloperski 384 tys a wykonczony 450tys.
    66 tys to na wykonczenie raczej malo

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie

    Na ich stronie napisane jest z jakimi firmami współpracują i dzięki tej współpracy mają duże zniżki. Firma istnieje na rynku od 20lat

    Zadaje tyle pytań bo jestem świeżą w tej dziedzinie i chce wiedzieć co i jak oraz czy się opłaca. Aktualnie moim mieście żeby kupić mieszkanie to koszt 300tys więc chyba lepiej dom postawić.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    Dom o powierzchni: 100 m2Rodzaj domu: Dom parterowy
    Rodzaj garażu: Garaż Jednostanowiskowy
    Rodzaj dachu: Dach spadzisty
    Rodzaj stropu: Nie wiem
    Szacunkowy koszt stanu surowego: 178 000 zł brutto
    Szacunkowy koszt stan deweloperskiego: 384 000 zł brutto
    Szacunkowy koszt stanu pod klucz: 450 000 zł brutto
    Wróżenie z fusów i to na rok przed dostarczeniem fusów to jak typowanie wyników lotto.

    W pogoni za taniością możesz też przyjąć za pewnik, że to tandeta tandetą poganiająca. Minimum wymagane WT z najtańszych materiałów. I pytanie, czy wycena obejmuje rekuperację, podłogówkę i pompę ciepła, czy WG, kaloryfery i kocioł elektryczny?

    Pamiętaj też, że to wycena prac i materiałów budowlanych. Zostaje papierkologia, przyłącza, ogrodzenie i reszta zagospodarowania terenu.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Natwill

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    42

    Domyślnie

    Oto co obejmuje



    Budowa domu po klucz oznacza, że dom jest w pełni wykończony i można go normalnie użytkować. Etap ten obejmuje:

    wykonanie kompletnej kotłownii (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni),wykonanie tynków wewnętrznych,malowanie ścian i sufitów,położenie glazury, terakoty, paneli podłogowych i/lub parkietu,pełne wyposażenie stolarki okiennej i drzwiowej,ukończenie wszystkich elementów węzła sanitarnego z łazienką oraz toaletą,podbitka dachowa,parapety wewnętrzne,montaż osprzętu elektrycznego

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    wykonanie kompletnej kotłownii (z piecem, zasobnikiem na ciepłą wodę oraz innymi niezbędnymi urządzeniami potrzebnymi do uruchomienia kotłowni),wykonanie tynków wewnętrznych,malowanie ścian i sufitów,położenie glazury, terakoty, paneli podłogowych i/lub parkietu,pełne wyposażenie stolarki okiennej i drzwiowej,ukończenie wszystkich elementów węzła sanitarnego z łazienką oraz toaletą,podbitka dachowa,parapety wewnętrzne,montaż osprzętu elektrycznego
    Piecem wody nie ogrzejesz - do tego potrzebny kocioł i profesjonalista powinien używać profesjonalnego języka. Nie jest też napisane, na jakie paliwo. Nie ma rodzaju ani klasy tynków, czym i jak malowane, glazury i terakoty to ja w domu bym nie chciał (ale kwestia gustu - ja wolę gres). Merbau czy panele to nie robi im różnicy? Sądzisz że parapet z lastryko będzie tyle samo kosztował, co z granitu czy dębu? Osprzęt elektryczny znaczy jedno gniazdko na pokój czy dwa? Sieć komputerowa, TV i alarm w tym są? itd. itp. Bez projektu i konkretnych materiałów i sposobu wykonania nie sposób ustalić ceny. To, że mają czas i chęć robić takie wyceny od czapy raczej słabo o nich świadczy.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Hmm..w Żarach najważniejszą rzeczą jest...budować się w takim miejscu, by na dymy Krono się nie załapać. Tydzień temu był u mnie człowiek z Żar, by odkupić mój stojak do rozwijania rur podłogówki i delikatnie mówiąc sklął na wszystkie sposoby fakt mieszkania w zasięgu "komina"

    W temacie firm - pytaj,pytaj i jeszcze raz pytaj. Wszędzie i kogo tylko możesz. Porównuj oferty, dopytuj o szczegóły i "doktoryzuj" się z każdego tematu. Im więcej będziesz wiedzieć, tym mniej kitu łykniesz. Akurat w rejonie jest sporo ludzi z Niemiec, którzy z powodu pandemii są odcięci od pracy za granicą i jest w czym/kim wybierać. PRZED wybraniem wykonawcy sprawdź gdzie i jak robił a jak będzie możliwość to popytaj jego byłych inwestorów, czy są zadowoleni.
    Tak, wiem, to są banały i sprawy oczywiste...tylko co rusz kogoś zaskoczonego po fakcie człowiek widzi albo czyta.
    PS - wyceny od firm, które masz dziś, nijak się mogą mieć do tych za parę miesięcy, kiedy zaczną obowiązywać nowe warunki techniczne WT2021. Też musisz o tym pamiętać i dopytać
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 12-06-2020 o 06:46

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jak nie zaczniesz wymyślać jakieś rzeczy typu pompy ciepła Bóg wie za ile, rekuperację, płytki za 200 zł albo parkiet to zmieścisz się spokojnie i jeszcze ci zostanie.

    Na urządzenie terenu wokoło domu już może braknąć.

    Na średniej klasie materiałach i średnim wykończeniu, bez żadnych zbędnych fajerwerków.

    Ja kończę dom parterowy 140 m2 po podłodze z garażem. W 400 tys się zamknę do wprowadzenia. Wszystkie przyłączą, pozwolenia, budowa i wykończenie bez mebli bo te już mamy.

    Jest to bez działki i bez urządzenia ogrodu. Ogrodzenia itd.

    Pewnie niektórym na taki dom i 600 tys by zabrakło, dlatego ważne jest jakie masz oczekiwania,

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natwill Zobacz post
    Napisałem do jednych z firm znanych jakie są koszty budowy domu i otrzymałem taka odpowiedź, napiszcie mi co o tym sądzicie. Stan pod klucz czyli mogę zamieszkać od razu ale dodatkowo wyposażenie we własnym zakresie jeszcze kupić czyli meble sprzęt itp?

    Dom o powierzchni: 100 m2Rodzaj domu: Dom parterowy
    Rodzaj garażu: Garaż Jednostanowiskowy
    Rodzaj dachu: Dach spadzisty
    Rodzaj stropu: Nie wiem
    Szacunkowy koszt stanu surowego: 178 000 zł brutto
    Szacunkowy koszt stan deweloperskiego: 384 000 zł brutto
    Szacunkowy koszt stanu pod klucz: 450 000 zł brutto
    Mnie stan deweloperski domu z poddaszem o powierzchni podłogi 150 mkw wyniósł 375 tyś. w tym WM z reku Wanas, podlgowka, lany strop nad poddaszem. Została jeszcze kotłownia do wyposażenia więc w 390 się zamknę. Wydaje więc więc że twoja wycena stanu deweloperskiego jest jak najbardziej realna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony