dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 199 z 199
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przyzwoicie to zrobiłeś
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    No ale zlew za to masz klasa! : ) Niejeden szpital takiego by Ci pewnie pozazdrościł.
    Nie smiejscie się Panowie

    zlew gospodarczy intra, na forum dziewczyny poleciły i sie sprawdza.

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    przyzwoicie to zrobiłeś
    w idiotycznym miejscu ta skrzynka wiem ale jak pisałem juz nie raz taki projekt.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Jak nie ma miejsca żeby od środka (czasami ściana za cienka to i skąd ma być), to trzeba tak.

    W/g mnie super-profesjonalnie

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Nie smiejscie się Panowie

    zlew gospodarczy intra, na forum dziewczyny poleciły i sie sprawdza.

    ........
    Ja poważnie to pisałem. Masz elegancki element wyposażenia garażowego prawdziwego gospodarza. A pomysłu z baterią wannową i słuchawką zazdroszczę. Sam jedynie wyszukałem czegoś z dłuższą wylewką. W ogóle to żałuję, że kranu ogrodowego w garażu nie zrobiłem. Na zimę gdy zrzucam wodę z instalacji zewnętrznej, przydałby się zwykły kran w okolicach bramy garazowej do podłączenia krótkiego węża, aby spokojnie umyć auto lub inne rzeczy, których szkoda pchać do zlewu.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 10-01-2013 o 08:38
    I już mieszkamy !

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    W ogóle to żałuję, że kranu ogrodowego w garażu nie zrobiłem. Na zimę gdy zrzucam wodę z instalacji zewnętrznej, przydałby się zwykły kran w okolicach bramy garazowej do podłączenia krótkiego węża, aby spokojnie umyć auto lub inne rzeczy, których szkoda pchać do zlewu.
    zmieniasz baterię w umywalce (jeśli masz w garażu) na wannową, zamiast węża prysznicowego zakładasz końcówkę do szybkozłączy ogrodowych, i masz wtedy nawet ciepłą wodę do mycia auta (tak zrobiłem u siebie)
    Ostatnio edytowane przez kulca ; 10-01-2013 o 10:40

  6. #186
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Art_83
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Pawłowice
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post

    Średnio profesjonalnie wiem ale takie cos wymysliłem na tą chwilę.
    świetny pomysł z tą słuchawką prysznicową, niby drobiazg ale bardzo przydatny

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Art_83 Zobacz post
    świetny pomysł z tą słuchawką prysznicową, niby drobiazg ale bardzo przydatny
    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ja poważnie to pisałem. Masz elegancki element wyposażenia garażowego prawdziwego gospodarza. A pomysłu z baterią wannową i słuchawką zazdroszczę. Sam jedynie wyszukałem czegoś z dłuższą wylewką. W ogóle to żałuję, że kranu ogrodowego w garażu nie zrobiłem. Na zimę gdy zrzucam wodę z instalacji zewnętrznej, przydałby się zwykły kran w okolicach bramy garazowej do podłączenia krótkiego węża, aby spokojnie umyć auto lub inne rzeczy, których szkoda pchać do zlewu.
    wic cały z tym zlewem jest taki ze nawet najmniejszy a są 3 rozmiary jest duzy i dedykowana bateria
    taka

    jest za długa i kosztuje ponad pięc stów
    zlew kupiony w obi w cenie internetowej a bateria kosztowała grosze.
    wszyscy budowlancy maja nakaz myc tam ręce - nie w umywalkach....

    Najpraktyczniejszą rzeczą jednak jest darmowa woda

    koszt wykonania studni 1500 zł + hydrofor
    https://picasaweb.google.com/1147806...CoZTegoBedzie#

    W garazu polecam też lampę z czujnikiem ruchu
    wiadomo kazdy napęd ma lampę jasniejszą bądz ciemniejszą ale czesto chodze do garażu i wowczas nie musze pamietać o swietle
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 10-01-2013 o 11:57
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    zmieniasz baterię w umywalce (jeśli masz w garażu) na wannową, zamiast węża prysznicowego zakładasz końcówkę do szybkozłączy ogrodowych, i masz wtedy nawet ciepłą wodę do mycia auta (tak zrobiłem u siebie)
    Genialne!
    I już mieszkamy !

  9. #189
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    taki garaż się odizolowuje termicznie od pomieszczeń mieszkalnych, nie izoluje od gruntu i tym uzyskuje się te wymagane pzrez Ciebie plus 5, wtedy żadnego ogrzewania do tego nie potrzeba i nie wychładza się mieszkalnej części domu
    To co piszesz nijak się ma do doświadczeń moich rodziców o czym pisałam kilka postów wyżej. Gdy na zewnątrz jest minusowa temperatura i wew. jest podobnie pomimo braku izolacji cieplnej na gruncie. Bo niby skąd masz mieć tam +5 skoro nie dostarczasz tego ciepła? A może masz cały czas włączony samochód, bo zysków od gruntu nie będziesz miał tyle. Grunt ma stałą temperaturę ok. +10 dopiero na głębokości ok. 8m. To że nie zaizolujesz cieplnie podłogi garażu da ci może na jakieś kilka dni spowolnienia spadku temperatury, a później temperatura będzie wyrównywała się z zewnętrzną.
    Pomyśl o zeszłej zimie gdzie przez 3 tygodnie trzymały silne mrozy. Czy Twoim zdaniem przez cały ten czas będziesz miał dodatnią temperaturę w garażu?
    W garażu moich rodziców juz tej zimy po tygodniowych mrozach było ok. -10 (nocami temp. -15 do -20, dniami -10 do -14)

  10. #190
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    To przeje...ne twoi starzy mają.

  11. #191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil69

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-497
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ja troche grzeje w garażu, kaloryfer na 2

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    To co piszesz nijak się ma do doświadczeń moich rodziców o czym pisałam kilka postów wyżej. Gdy na zewnątrz jest minusowa temperatura i wew. jest podobnie pomimo braku izolacji cieplnej na gruncie. Bo niby skąd masz mieć tam +5 skoro nie dostarczasz tego ciepła? A może masz cały czas włączony samochód, bo zysków od gruntu nie będziesz miał tyle. Grunt ma stałą temperaturę ok. +10 dopiero na głębokości ok. 8m. To że nie zaizolujesz cieplnie podłogi garażu da ci może na jakieś kilka dni spowolnienia spadku temperatury, a później temperatura będzie wyrównywała się z zewnętrzną.
    Pomyśl o zeszłej zimie gdzie przez 3 tygodnie trzymały silne mrozy. Czy Twoim zdaniem przez cały ten czas będziesz miał dodatnią temperaturę w garażu?
    W garażu moich rodziców juz tej zimy po tygodniowych mrozach było ok. -10 (nocami temp. -15 do -20, dniami -10 do -14)
    nie wiem po co mnie tak usilnie przekonujesz: ja mieszkam i wiem jakie mam temperatury i mieszkałem też w zeszłoroczne mrozy, rzecz jasna temperatura przy -30 na zewnatrz spadała i w środku ale nigdy na termometrze samochodu nie spadła ponizej 0st, nie zamarz wodomierz, ani zawór czerpalny czy bateria umywalki, co wg twojej teorii czy też praktyki twoich rodziców powinno mieć automatycznie miejsce, to że rodzice mają skopany dom nie oznacza ze wszyscy tak mają lub muszą mieć...

  13. #193
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Edde, tak jak pisałam wcześniej, garaż moich rodziców jest w lekko ocieplonym budynku gospodarczym a nie przy domu. Gdyby był przy domu to zapewne temperatura tak nisko by nie spadła z powodu zysków cieplnych od ścian nośnych, które łączyłyby go z domem. Pomimo tego, że ocieplisz ścianę rozdzielającą garaż i dom, to mostki cieplne pojawią się właśnie na połączeniach ścian nośnych. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę, ale załączę rysunek.
    Tak więc wtedy, poza bufor ciepła pod posadzką masz zyski ciepła z części mieszkalnej. W przypadku garażu moich rodziców jest tylko grunt, brama garażowa nie jest ocieplona a pomieszczenia obok garażu nieogrzewane.

    Podsumowując:
    jeśli garaż jest oddzielony od części ogrzewanej domu ścianą docieploną od strony garażu i nieizolowany od gruntu, to będzie tam zimą temperatura lekko dodatnia i jeśli nie majsterkujesz to nie musisz go ogrzewać.
    Czy zgodzisz sie ze mną?

    Jednak w tych pomieszczeniach, gdzie są mostki cieplne od ścian garażu, ściana będzie zimna a może nawet pojawić sie wilgoć (przekroczony punkt rosy) a nawet grzyb. Aby tego uniknąć mależało by nie tyle docieplić ścianę garażową, co raczej zdylatować garaż od domu, jak to jest w projektach domów pasywnych i niskoenergetycznych (np. u Lipińskich).

    P.S.
    Edde, nie staram się Ciebie przekonać, tylko podejść merytorycznie do tematu. A nóż-widelec komuś sie to przyda.
    Bowiem nie ma co oszczędzać na grzejniku w garażu, gdy jest się zapalonym majsterkowiczem i spędza sie tam sporo czasu.
    Albo też nie ma co na siłę garaż ogrzewać ,"bo tak na forum pisali", gdy jesteśmy tam tylko tak długo aby wsiąść i wysiąść z auta (wówczas ogrzewanie garażu to już czysta rozrzutność).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	160121  
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 10-01-2013 o 22:53

  14. #194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Bowiem nie ma co oszczędzać na grzejniku w garażu, gdy jest się zapalonym majsterkowiczem i spędza sie tam sporo czasu.
    Albo też nie ma co na siłę garaż ogrzewać ,"bo tak na forum pisali", gdy jesteśmy tam tylko tak długo aby wsiąść i wysiąść z auta (wówczas ogrzewanie garażu to już czysta rozrzutność).
    I z tym można się zgodzić

    Pamiętajmy jeszcze o wersji pośredniej, wyrzut z reku.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #195

    Domyślnie

    Jeśli brama garażowa to tylko kawał blachy to podejrzewam, że w nawet lekkie mrozy nie będzie potrzebny grzejniczek, a porządny i zainstalowany w przemyślany sposób grzejnik. Inaczej to on pierwszy, obok elementów sanitarnych, może paść ofiarą złej izolacji.
    I już mieszkamy !

  16. #196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No ale nie przesadzajmy, obecnie raczej każda brama segmentowa jest odpowiednio ocieplona. Golasów nie widziałem już ho ho albo nawet dłużej
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #197

    Domyślnie

    u mnie obecnie w garazu w bryle budynku, ocieplonym z zewnatrz i od spodu panuje okolo 10 stopni, ogrzewanie mam wylaczone (podlogowka)

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    ..............W przypadku garażu moich rodziców jest tylko grunt, BRAMA GARAŻOWA NIE JEST OCIEPLONA a pomieszczenia obok garażu nieogrzewane.

    .............
    Napisałem to w kontekście tego zdania i tutaj można wrócić do tego co napisał Edde.
    I już mieszkamy !

  19. #199

    Domyślnie

    Przerabiałem ostatnio wentylację, postanowiłem sprawdzić sposób z umieszczeniem wyrzutni w garażu. Pomysł nietrafiony, temperatura niewiele wyższa niż bez tego, natomiast wilgoć nie do zaakceptowania, woda płynęła po oknie, podejrzewam że narzędzia i sprzęty które tam trzymam skorodowały by po miesiącu. Taki sposób ew można dać do garażu gdzie stoi tylko samochód (jemu nic nie będzie), a nie mamy żadnych innych rzeczy.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony