dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 199
  1. #121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ianb

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Nie jestem pewien czy to dobry pomysł, już było o tym.

    Po pierwsze w garażu ląduje brudne powietrze z całego domu. Z kuchni, ubikacji itp

    Ale fakt ciepło będzie. Jak to mój znajomy mówił" leprzy ciepły smrodek niż zimny chłodek"
    Masz zapewne rację z tym smrodkiem.
    Jak do tej pory nie miałem dyskomfortu, ani ja ani osoby będące w części gospodarczej.Fakt, jeśli jest niewłączony wyciąg kuchenny, czasmi można wyczuć co będzie na obiad.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał ianb Zobacz post
    Potrójna kratka w garażu,jeszcze jedna w przylegającej kotłowni.Przy max.nastawieniach rekuperatora-lekkie nadciśnienie w pomieszczeniu.
    ale ta kratka to normalny ciąg wentylacyjny ponad dach, czy kratka w ścianie?

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok, jak zona robi smaczny obiadek to może mieć swoje uroki

    Ale ja się bardziej obawiam wilgoci, w takim powietrzu musi jej być bardzo dużo.

    Napisz coś o swojej instalacji bo jesteś pierwszą osoba która ma coś takiego i jestem ciekaw jak to dokładnie u ciebie dział, jakie masz z tym problemy, czy coś byś zmienił itp

    może byś wstawił jakies fotki A w obecnych temperaturach jaką masz temperaturę w garażu? I jak z tymi kratkami?
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 14-12-2012 o 20:51
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #124

    Domyślnie

    Wilgoć w garażu zimą i tak będzie, bo z auta nie kapie tylko wtedy jak jest sucho i bez śniegu. Nawet wtedy z klimy kałuża wody pod autem może się znaleźć. Jeśli obawiamy się minusowych temp w garażu to zwykły grzejnik elektryczny z odpowiednią mocą i nastawiony na gwiazdkę termostat załatwi sprawę. Ważne żeby brama garażowa była w miarę szczelna bo te najtańsze uchylne to powinny być dedykowane do wiaty. Mam do garażu przyległą kotłownię. To już wystarcza, aby temp. nie spadała poniżej 10 stopni, ale że jeszcze dalej grzejemy kominkiem to dzisiaj mamy tam 6-7 stopni. Błędy jakie zrobiłem to ocieplenie posadzki i nieocieplenie ściany z przylegającą do garażu łazienką. A samochód z nagrzanym silnikiem wbrew pozorom to niemała porcja energii. Natomiast rano fajnie jest wsiąść do w miarę ciepłego autka. Jednak dzisiaj, gdyby nie potrzeby wręcz magazynowe, garażu bym nie budował. Różnica w kosztach budowy przyległej do budynku wiaty w stosunku do kosztów budowy garażu pozwoliłyby chyba na zakup auta młodszego o kilka lat i zapas paliwka : ). Przynajmniej ja mam takie odczucia w przypadku mojej parterówki.
    I już mieszkamy !

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Nikt z Was nie ma w garażu hydroforu ?
    Kranu i umywalki tez nie macie ?
    mam w garażu (w zimnym zewnętrznym narożniku) przyłącze wodociągu, tam we wnęce wodomierze dwa i inne zawory i zabawki
    mam też w garażu umywalkę i zawór czerpalny (to akurat na ścianie od domu, łazienki, która jest ocieplona 6cm styro), posadzka bez ocieplenia
    nie mam też ogrzewania (tzn jakieś tam rurki lezą profilaktycznie ale nigdy w nie nawet woda zalana nie byłą nie mówiąc juz o wieszaniu jakiś grzejników)
    i nie miałem nigdy problemu z zamarznięciem czegokolwiek w garażu (pomijam oblodzenie bramy garażowej, była do tego roku niewyregulowana i nieszczelna a oblodzeniu pomagała wilgotność budowlana domu, co roku jest tego mniej)temperatur jakoś nie mierzę ale na kompie samochodu przy mrozach ok. 30st (a jakże, biegun zimna płn-wschód, podlasie-suwalszczyzna) najnizej było chyba 2 czy 3 st, a tak to przeważnie 5-10 st zawsze jest

  6. #126

    Question

    Witam,
    Na etapie projektowania (by nie mieć potem myśli "a jednak mogłem) przygotowałem na wszelki wypadek wyprowadzenie do podłączenia grzejnika, garaż mam przylegający do ściany północnej budynku ale przez 7 lat jak mieszkam nie widzę potrzeby zawieszenia grzejnika i ogrzewania garażu, uważam że szkoda pieniędzy na dod ogrzewanie, chyba że ktoś lubi lub musi coś dłubać w zimie. Poza tym nie mam tam rur z wodociągu, a wyprowadzenie kranu na ogród jest na zewnątrz za garażem.
    Decyzja należy do inwestora.
    Reasumując mam taką możliwość ale nie skorzystałem.
    Ostatnio edytowane przez marekw14 ; 15-12-2012 o 18:15
    Jeśli nie teraz to kiedy !!!

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam zaplanowane grzejniki tzw promienniki elektryczne, ale jak będzie z ich wykorzystaniem zobaczymy.

    @ianb chętnie bym dowiedział sie czegoś więcej o twojej instalacji
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ianb

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    ale ta kratka to normalny ciąg wentylacyjny ponad dach, czy kratka w ścianie?
    Pojedyńcza w garażu i kotłowni z wyprowadzeniem ponad dach,Dodatkowa ,podwójna, ze względów technicznych, w ścianie.
    Przejrzałem ten temat na forach.Wiele opinii przeciw, za.Jednym zczęściej poruszanych wątków są zapachy z domu i wilgotność.Nie wiem, może ze względu na to, że mieszkają dwie osoby, zapachy nie stanowią problemu.Wymiana powietrza w garażu jest częsta/ zależy od nastawień rekuperacji/.
    Pisałem w którymś z wątków o tym, że gostek , który mi zakładał rek, przerobił to u siebie.Kilkakrotnie sprawdzał u mnie wilgotność wywiewanego powietrza, jego temperaturę, wilgotność w garażu.Przez kilka ostatnich dni sprawdzałem osobiście wilgotność wywiewu.Z reguły jest kilka % niższa od średniej w domu.Wilgotność w garażu jest oczywiście kilkanaście % wyższa, zapewne ma na to wpływ spływająca woda z samochodu,bramy garażowe też nie są 100% barierą..

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ianb

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    32

    Domyślnie

    [QUOTE=autorus;5681781]ok, jak zona robi smaczny obiadek to może mieć swoje uroki

    Ale ja się bardziej obawiam wilgoci, w takim powietrzu musi jej być bardzo dużo.

    Napisz coś o swojej instalacji bo jesteś pierwszą osoba która ma coś takiego i jestem ciekaw jak to dokładnie u ciebie dział, jakie masz z tym problemy, czy coś byś zmienił itp

    może byś wstawił jakies fotki A w obecnych temperaturach jaką masz temperaturę w garażu? I jak z tymi kratkami?[/QUOTPrzez kilka dni poobserwuję temperatury i wilgotność w garażu.Zbliżają się podobno wieksze mrozy.

  10. #130
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok, ale czegoś nie zrozumiałem do końca.

    Czy ty masz wyrzutnię z reku w garażu? Bo jak cały czas tak to rozumiem. Ale wtedy w garażu nie daje się rekuperatora tylko wentylacje grawitacyjną . Tak myślę.

    Odnośnie opinni to mnie interesuję tylko twoja bo tak masz zrobione. Teoretyzowanie jest fajne ale nie ma to jak praktyka
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ianb

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    32

    Domyślnie

    Może trochę niejasno pisałem.Zrobię trochę pomiarów. i za kilka dni napiszę więcej.
    Oczywiście, masz rację.Sam rekuperator /może nieprecyzyjne określenie-wybacz humaniście/ zamontowany jest w przylegającej do garażu kotłowni.Piec na gaz z zamkniętą komorą spalania/ Standartowa rekuperacja firmy "Nikol".Jedyną inowacją zastosowaną w moim przypadku jest wyrzut powietrza zamiast na zewnątrz , do garażu.
    Oczywiście część gospodarcza nie jest podpięta do systemu rekuperacji.
    Zastanawia mnie fakt,ze z reguły wilgotność wyrzucanego powietrza jest lekko niższa niż pobieranego z wnętrza domu i wprowadzanego do wymiennika.Zapewne wynika to z cech tech.tego urządzenia- nie czuję sie na siłach wchodzić w takie szczegóły.
    Za kilkanaście dni napiszę coś więcej o swoich obserwacjach temp. i wilgoci.Wesołych Swiąt.

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    taki humanista praktyk jest lepszy od technika teoretyka

    Czekamy na pomiary
    Wesołych Świąt.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #133

    Domyślnie

    U mnie system podobny wyrzut z reku do garażu oraz na zewnątrz. Do sterowania kierunkiem powietrza mam elektryczny siłownik ( nie wiem jak nazywa się to fachowo ) podpiołem go pod włącznik jak do światła. Jeśli nie daje napięcia idzie wszystko na zewnątrz jeśli dam napięcie do garażu. Nie posiadam niestety żadnych narzędzi pomiarowych żeby mierzyć temp powietrza na wylecie czy wilgotność ( wykorzystując okazje zaproponujcie co można kupić żeby moc pomiedzyc temperaturę podłogi, ścian wilgotność itp.). Opis tylko na czuja- ponowny raz zrobiłbym tak samo w garażu zauważalne ciepłej wtedy kiedy wpuszczam tam powietrze, firma od wentylacji tez się dziwila na takie rozwiazanie. Poczytałem o niebezpieczeństwie wilgoci z tąd możliwość wyrzutu na zewnątrz. Tak jak z wilgocia argument poważny tak z zapachem nie przesadzajmy nie mam w kuchni zapachów jak w mcdonald a w ubikacji jak w szalecie na dworcu - bardziej w garażu czuje zapach auta opon tam skladowanych itp.

  14. #134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i widzę, że już mamy dwie osoby z wyrzutem do garażu i ŻYJĄ Znaczy się ze się da.

    To ciekawe co piszesz, a w jaki sposób wentylujesz garaż? Masz jakieś kratki? Bo tam będzie się tworzyło nadciśnienie.
    Jaką temperaturę uzyskujesz w garażu?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #135

    Domyślnie

    Wentylacja-PG pod mechaniczna garaż jedyny nie ma. Po stronie przeciwnej na dole przez ścianę puszczony wylot. Co do temp i wilgotności - trochę u mnie z tym cieżko ponieważ nie jestem tak zdyscyplinowanym obserwatorem jedyny przyrząd pomiarowy kupiony dwa lata temu w casto za 20 zł pokazał 11 i wilgotność 45 w domu 21.5 i 39 wilgotności. Pomiary tez musialbym wykonac po dluzszym czasie Wpuszczania do garazu a pozniej na zewnatrz ale do tego trzeba miec wiarygodny termimetr.Muszę kupić coś do pomiaru ponieważ sam jestem ciekawy niektórych wyników ( tem w reku i temp ścian przy oknach i parapety)- jak macie jakieś stacje pomiarowe proszę o podanie.

  16. #136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mógłbyś zamieścić kilka fotek? jak masz problem z opublikowaniem to daj znać umieszczę na swoim serwerze
    Ciekawi mnie tez system sterowania kierunkiem wyrzutu
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No i już mam fotki kolegi lelelek:







    ]

    Ostatnio edytowane przez autorus ; 17-12-2012 o 19:07
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Pisałam już u autorusa to napiszę i tu.. od dwóch miesięcy mamy wyrzut z reku w garażu i póki co nie widać ani grama wilgoci, sufit suchy, ściany, bramy też.. na oknie też nie ma wilgoci.. tylko mamy jeszcze bramy nieszczelne, bo brakuje kafelek w garażu i jest prześwit 1cm pod bramą.

    jeśli chodzi o zapachy to mąż wie kiedy ma wrócić do domu na obiad zapachów z ubikacji nie poczuliśmy jeszcze

    przy mrozach -10* w garażu było około 9-10* na plusie.. jak jest na zewnątrz 0* tale samo jest garażu (9-10*)
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak jak pisałem już w ostatnich dniach wasze opisy są bardzo zachęcające. Kamila i Marcin macie jakieś fotki?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Autorus fotki nie mam.. w garażu ciemno jak du... ale nie mamy żadnych kratek wypustów.. rura po prostu podłączona do reku i dmucha w górę całą swoją wielkością
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony