dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 199
  1. #21

    Domyślnie

    Jesli mozna wetkne swoje "trzy grosze".
    Oczywiscie ze dla przyjemnosci przebywania w garazu ogrzewanie jest mile. Ale... pod kazdym wzgledem niezdrowe dla samochodu. Wiem bo mam. Nieprzypdkowo najlepsza dla auta jest wiata. Przewiew i niska temperatura zima to jest to. A pomysl zmywania podwozia po kazdym wyjezdzie zima jest nierealne, no chyba ze ma to nastapic trzy razy . Poza tym takie zmycie , przeciez malo dokladne, i podniesienie temperatury spowoduje podojna korozje w stosunku do auta w niskiej temperaturze.

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Ogrzewanie garazu to kompletna bzdura! Jak coś się ma nad garażem to trzeba to normalnie ocieplić jak ściany domu i się cieszyć że garaż stanowi bufor pomiędzy tym co jest na zewnątrz budynku a pokojem. Dalej... co to za argument, że ogrzewanie jest ok bo można samochód umyć? To po kazdym użyciu samochodu trzebaby go myć - a to już niewolnictwo. Jak zacznie padać śnieg i jest błoto na drodze to ja nie myję samochodu aż do wiosny i jest ok. Poza tym w szkole średniej wiedzą że korozja postępuje w obecności elektrolitu a nie proszku soli. Elektrolit będzie jak zaczniesz go myć... no chyba że będziesz go mył codziennie i bardzo dokładnie phi - komu to potrzebne? Albo samochód dla człowieka albo cżłowiek dla samochodu! Wg mnie powinno się zaizolować normalnie ściany a garaż pozostawić nieocieplony. Nawet szwedzi nie ogrzewają garazy tylko stosują systemy grzania samochodu i kabiny przed jego uruchomieniem.

  3. #23

    Domyślnie

    hejka,
    jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy.
    zima to jedyny okres, gdzie można coś podlubać przy motorku.
    no więc trochę ciepła sie w garażu przydaje mimo wszysko.

    pozdrowienia
    oorbus

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ale chyba masz na myśli motorki maszyn rolniczych albo skuterów wodnych (tylko tych w zimie się nie używa)?

    Bo wydaje mi się że część odpowiadających na ten temat myli koncepcję "grażu" z "warsztatem samochodowym".

    Dla mnie garaż to miejsce, gdzie samochód się trzyma, a nie miejsce w którym się samochód: myje, naprawia, maluje, klepie itepe. Ja nienawidzę babrać się w smarach i zawsze jadę z tym do tzw. "mechanika".

    Generalnie - dziękuję wsyzstkim za odpowiedzi - zdecydowałem się. Mój garaż będzie nieogrzewany - byle jak ocieplony.

  5. #25

    Domyślnie

    i tu sie zgadzam z Tobą.
    wszystko zależy od koncepcji.
    jak chcesz tam tylko przechowywać auto, to jak najbardziej nieogrzewaj(bo po co)
    ale jak się ma "benzyne we krwi" to sie lubi coś tam pogrzebać ( byle umieć i wiedziec za co się brać)
    pzdr oorbus
    PS. miałem na myśli sprzęt jednośladowy, a tym nie bardzo chce mi się zimą harce uprawiać. zimno i ślisko, brrr......

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam Audi aluminiowe i w garażu będę miał +20 st. i korozja mnie nie interesuje, tylko ciepełko!!

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    możesz mieć i +40 tylko po co? AAA... rozrzutność To rozumiem ma się ten gest buhahaha

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    To Ty jesteś rozrzutny. Po co Ci wogóle garaż. Przecież jak wynika z wypowiedzi- najlepiej dla samochodu jak ma warunki naturalne, czyli to co na zewnątrz to i w środku.Zgoda,ale po co zatem garaż? Lepiej zrób sobie z niego dodatkowy pokój np.gimnastyczny, lub saune.

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    ciekawe rozwiazanie to garaz uniwersalny ( warsztat, silownia i co tam jeszcze- ocieplany okazjonalnie) a na samochod wiata

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    U mnie ma być nieogrzewany, ale też stoi on na Legaletcie. Nie ma pod garażem rur grzewczych, ale przez płytę "swoje" pójdzie. W tej sytuacji będzie ocieplony i pewnie poniżej +10 temperatura w nim nie spadnie

  11. #31

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że garaż powinien być ogrzewany:
    - wysiadamy i rozpakowujemy samochód w ciepełku,
    - możemy umyć samochód i posprzątać wnętrze,
    - nie musimy siadać na wyziębionych fotelach (brr..),
    - nie musimy ubierać grubo małego dziecka i rozbierać podczas drogi po nagrzaniu samochodu,
    - rzeczy pozostawione przez przypadek nie zamarzną,
    - wsiadając do samochodu na mrozie zwykle najpierw pozwalamy aby popracował na biegu jałowym i się nagrzał co nie jest najlepsze dla silnika, a w zamkniętym garażu lepiej tego nie robić (spaliny),
    - znacznie lepsze warunki dla akumulatora,
    - 80% zużycia silnika to rozruchy przy dużym mrozie,
    - znacznie lepsze warunki dla diesli,
    - nie trzeba skrobać – może w nieogrzewanym garażu śniegu i skorupy lodu też nie uświadczysz, ale po postoju poza garażem, np. koło pracy, samochód takową posiada i zostaje ona zlikwidowana w ogrzewanym,
    - korozja nadwozia całkowicie ocynkowanego nie ma znaczenia, zwłaszcza, że naprawdę mroźnych dni jest niewiele, w polskich warunkach klimatycznych 80% okresu późna jesień – wczesna wiosna to po prostu chlapa – mieszanina błota, wody i śniegu,
    - jeśli garaż jest właściwie wentylowany i skanalizowany to samochód szybko wyschnie
    - pewnie jeszcze bym coś wymyślił ale na razie nie mam koncepcji.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Żeby auta szybciej rdzewiały.

  13. #33

    Domyślnie

    Ja mam bardzo niedobre doświadczenia z ogrzewanym garażem. Rozmarzający śnieg z solą powoduje o wiele szybszą korozję auta. Jest to naprawdę widoczne szczególnie na nadkolach.
    Jedyna dobra strona to wsziadasz do ciepłego samochodu i tylko tyle.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Garaż nie ogrzewany i aby zimą wsiąść do ciepłego samochodu wystarczy ogrzewanie WEBASTO i sprawa załatwiona.

  15. #35

    Domyślnie

    Tyle wywodow bez uzasadnienia. Jesli kogos stac na ogrzewany garaz i nowy samochod to nie straszna mu korozja i koszty. I to tyle.[/list]

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Garaż nie ogrzewany i aby zimą wsiąść do ciepłego samochodu wystarczy ogrzewanie WEBASTO i sprawa załatwiona.
    które kosztuje tyle co ogrzewanie garażu przez 10 lat

  17. #37

    Domyślnie

    A tynk w garażu? Jeśli gipsowy to przecież temp nie może spadać poniżej zera. Myśle , że temp ok. 5st jest optymalnym rozwiązaniem.

  18. #38

    Domyślnie

    Przyznam się, że o tym nie wiedziałem.
    Czy można prosić o rozwinięcie kwestii tynków gipsowych i temperatury minimalnej?
    Pozdrowienia

  19. #39

    Domyślnie

    Paru forumowiczów pisało powyżej, że chce ogrzewać garaż, żeby zimno nie przechodziło z garażu do pomieszczeń przylegających. A może tak odwrócić sytuację? Może po prostu słabo, albo w ogóle nie ocieplać ścian pomiędzy garażem a pomieszczeniami przylegającymi? Odpadają wtedy koszty instalacji CO w garażu, a ciepło które przeniknie z pokoi nie pozwoli zamarznąć samochodowi w garażu...

  20. #40

    Domyślnie

    Grzegorz63 nie do końca tak jest, bo jednak tego ciepła do garażu nie przechodzi tyle aby tam utrzymać powyżej "0" w przypadku silnych mrozów. Tej zimy tego doswiadczyłem, musiałem w środku zimy zamontować grzejnik eletryczyny bo wodę zasilającą budynek mam poprowadzoną przez garaż a temperatury w garażu "ocierały" się o "0 stopni C" więc było "grożnie".

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony