dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 199
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    W którejś instrukcji do mojego auta (Skoda) było ostrzeżenie, żeby go NIE trzymać w ogrzewanym garażu, bo
    - solanka szybciej koroduje blachy (raczej nie wierzę w każdorazowe mycie pod- i nadwozia po powrocie z miasta),
    - najgorszy jest nie mróz tylko cykliczne zamrażanie i rozmrażanie przy wyjazdach i powrotach (tak jak i dla cegły...),
    - szybciej korodują wszystkie gumy, uszczelki itp.
    Było jeszcze parę argumentów, ale nie pamiętam. W każdym razie jeśli garaż ma być tylko garażem, to chyba ogrzewanie go jest niecelowe. Chyba, że wynika to z innych potrzeb.
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    Jak to czytam to mi uszczelki pod czaszka koroduja...........

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My mamy garaż ocieplony i ogrzewany. Nie oznacza to, że utrzymujemy tam temp. np. 18 stopni. Nasz garaż, podwójny jest w bryle budynku, wielkość ok. 40m2, jest w nim bierząca woda i spory kąt warsztatowy. Oczywiście nie zamierzamy gmerać w silniku auta /od tego są warsztaty/, ale musimy mieć gdzieś jakieś miejsce robocze. To trzeba coś przyciąć, podmalować, przykleić, ja zamierzam odnowic trochę starych mebli - przecież z taką robotą nie będę rozkładać się w salonie Większość takich prac jest przewidziana na zimowe popopudnia i wieczory - w lecie zajmujemy się otoczeniem domu.
    2 razy w zimie /święta i ferie/ odbywa się wielkie pakowanie / montaż skrzyni na dachu, tysiące toreb - na święta wór prezentów/, nasze autko małe, mąż nieźle musi się nagimnastykować, aby wszystko wlazło. Chyba lepiej robic to w ogrzewanym garażu. A rdza - i tak auto kiedyś zje

  4. #44

    Domyślnie

    I ja wtrącę swoje trzy grosze. Dopiero będę budował w bryle domu, ale na pewno musi być u mnie możliwość ogrzania garażu z uwagi na przylegające do niego pomieszczenie gospodarcze i kotłownie. W razie jakiejś potrzeby prac domowo-konserwatorskich nie będę miał stresu tam przebywać. Jeszcze jedno. Trzeba pamiętać o ociepleniu ściany działowej garażu i kotłowni jeśli garaż ma być nieocieplany.

  5. #45

    Domyślnie

    Jestem w 100 % przekonany że jeśli garaż jest z przejściem do domu
    to grzejnik zabezpieczający min temperature 5 oC jest OK
    Artur

  6. #46

    Domyślnie CZY OGRZEWAĆ GARAŻ?

    Witam,

    jestem na etapie budowy domku mieszkalnego z przylegającym garażem, za nim spiżarką i kotłownią.

    Męczą mnie 2 kwestie:

    1. czy kłaść styropian i jaki pod wylewkę w garażu i ww. pomieszczeniach gospodarczych???

    2. czy ogrzewać garaż i wspomniane pomieszczenia gosp.???

    Domek buduję z BK Żelisławice 36,5 PW jednowarswowo, wejście do garażu z wiatrołapu.

    Pozdrawiam i ... z góry dzięki!

  7. #47

    Domyślnie

    Jeżeli garaż łączy się z pomieszczeniami ogrzewanymi (jak wiatrołap), to radzę go również ogrzewać.
    Jeżeli go będziesz ogrzewał to naturalnie należy także izolować od gruntu styropianem o grubości min. 5cm. Polecam styropian ekstrudowany, ale jest drogi. W innym razie min. FS 20.

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    jak już to zastosowałabym FS30 -strzeżonego.... a z resztą są dwie szkoły: falenicka i otwocka. grzać czy nie grzać - oto jest pytanie.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  10. #50

    Domyślnie

    Dzięki za już i proszę o jeszcze...

    Jeżeli styropian, to jakiej grubości, żeby to miało sens!

    Pozdr. kocza

  11. #51

    Domyślnie

    trochę się powtórzę: 10centów przy ocieplonym, 5 przy nieocieplonym
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Może trochę nie na temat ale : Kocza - jaką masz opinię na temat BK z Żelisławic ? To te koło Włoszczowy, tak ? Podziel się uwagami, bo tu na Forum uwagi były raczej pozytywne, ale zawsze jest lepiej wiedzieć więcej i od użytkownika końcowego

    Pozdrawiam, Majki

  13. #53
    uszek
    Guest
    uszek

    Domyślnie

    Wlasnie skonczylem wylewki w sobote i mam tak 10 cm steropianu w domu oraz 5 cm w garażu i pomieszczeniu gospodarczym. Garaz i pomieszczenmie przylega do domu więc bede go ogrzewal, wstawilem po jednym kaloryferze w garazu i pomiesczeniu gosp. Nie zalerzy mi na tym aby w garazu było 20st ale by temp nie spadala poniżej zera najlepiej jakies do 10 st., chodzi o to by nie wychladzał on domu i mysle że tak będzie ok. Ja nie dawałbym 10 cm steropianu w garażu bo to chyba za dużo mysle ze 5 cm jest ok. plus 5 cm wylweki oczywiście zbrojonej na siatce i z folią.

  14. #54

    Domyślnie

    ze względów użytkowych: najlepsza temperatura dla piwa to 8st.C. to chyba taka powinna być temperatura w garażu, nie?
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    Jak będę grzał "prawie". W garażu będzie jeden grzejnik z termostatem, który włączy się przy bardzo niskiej temperaturze od 5 do 8 C (nie wiem jak ustawiem". Nie będzie problemów z przemarzaniem czegokolwiek co tam będzie. Garaż będzie"trochę ocieplony". Mam nadzieję że temperatura nie będzie spadać poniżej zadanej. Waldek

  16. #56
    do majki
    Guest
    do majki

    Domyślnie

    Kupiłem Żelisławice kierując się dobrymi (ew. bardzo dobrymi) opiniami. Wielu twierdzi, że parametrami, to to samo co Ytong. Kupiłem go (myślę) w dobrej cenie i tak na prawdę ... jeszcze nie widziałem.
    Stoi w składzie budowlanym i czeka na swoją kolej. Nie mam więc póki co wyrobionego (swojego) zdania na jego temat.

    pozdr. kocza

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepe
    A tynk w garażu? Jeśli gipsowy to przecież temp nie może spadać poniżej zera.
    Temperatura nie może spadać tylko w czasie wiązania tynku (czyli gdzies tak przez miesiac od zrobienia go ), potem już może być dużo niższa...

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    niesttey miałam tę nieprzyjemnosc ze kilkukrotnie spałam zima w pokoju nad garazem nieogrzewanym u znajomych. Podloga (czyli sufit garazu) była tak zimna, ze nie pomagaly najgrubsze wełniane skarpety, powietrze w tym pokoju bylo o kilka stopni nizsze niz w pozostalych w domu, nie dosc ze nie grzeja garazu, to chyba go tez niczym nie izolowali od reszty pomieszcen mieszkalnych, takze garaz ktory calkowicie ejst w bryle domu i graniczy z pomieszczeniami mieszkalnymi racze grzac jak najbardziej + ciepla bram garazowa
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  19. #59

    Domyślnie

    Mam dwa garaże. Jeden w bryle domu, ogrzewany przez ściany sąsiednich pomieszczeń(głównie kotłowni), drugi malutki, wolnostojący ale za to ocieplony. Z tym garażem w bryle jest ciągle problem:
    Po pierwsze strasznie sie zimą wychładza podczas wjeżdżania, wyjeżdzania,
    Po drugie nie ma możliwości usczelnienia drzwi uchylnych więc zimny wiatr hula po tym garażu i wyziębia przy okazji pomieszczenia ościenne,
    Po trzecie- dobrze, że nie ma w tym graży grzejnika bo boję się że w skrajnych okolicznościach mógłby poprostu zamarznąć.

    a teraz wrażenia z garazu wolnostojacego nie ogrzewanego:
    Jak się jeżdzi codziennie autem to w garażu tym panuje jak na zimowe warunki całkiem przyjemna temperatura. To prawdopodobnie zasługa braku wentylacji, ale o tym sza.
    Przy codziennym uzytkowaniu temp. w tym garażu nad ranem była zawsze wyraźnie wyższa niż na zewnątzr. Kiedy na zewnątrz było -20 tam było ok -2,3C co daje wrażenie ciepła). LOd i śnieg który spadał z samochodu dawał się z reguły wymieść więc nie martwiłem się zbytnio, że budynek zawilgotnieje.
    Rady dla budujących:
    Jeśli w bryle domu to bez ogrzewania ale za to odizolowany termicznie od reszty budynku. W tym przypadku istotne są także szczelne i ciepłe drzwi lączące część mieszkalną z garażem. O tym aby w garaży było ciepło myśli się może raz na dwa lata kiedy zimą padnie akumulator i nie chce nam się jechać do warsztatu tylko po to by go wymienić. ale nawet wtedy lepiej spisze się mały farelek który nagrzeje nam cały garaż w 20 min. Pomyślcie: farelek za 60zł ma 2kW mocy-jakiej wielkości musiałby być tradycyny grzejnik o tej mocy?
    Decyzja zawsze należy do inwestora!
    Pozdrawiam wszystkich budujących i remontujących

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał godul1
    (...)
    Jeśli w bryle domu to bez ogrzewania ale za to odizolowany termicznie od reszty budynku. W tym przypadku istotne są także szczelne i ciepłe drzwi lączące część mieszkalną z garażem.
    (...)
    Masz namiary na jakieś takie szczelne, dobrze ocieplone drzwi? Nie chcę wejściowych, bo na te cele ya eleganckie (i za drogie), ale chcę mieć szczelne i ocieplone (tak jak piszesz, do odgrodzenia się od zimnego garażu).

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony