dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 39
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 766
  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Odpisz im, że jeżeli dalej tak będą postępować, złożysz skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
    Napisałem im to, napisali:
    w imieniu PGE Obrót S.A. informuję, że przesłane zgłoszenie zostało zarejestrowane pod numerem *********** i jest w trakcie realizacji w odpowiedniej komórce organizacyjnej PGE Obrót S.A. Odpowiedź zostanie udzielona w ciągu 14 dni.

    I co mam zrobić z tą umową, nie podpisywać jej i czekać na odpowiedź, z tego co czytałem, jeżeli im nie odeślę dokumentów w ciągu 14dni to umowa będzie automatycznie anulowana czy tam usunięta. Czyli nie muszę wypełniać dych dokumentów umowy na c11, które mi wysłali pocztą?

  2. #662

    Domyślnie

    Czekać na odpowiedź, w końcu to pismo do czegoś ich zobowiązuje.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #663

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Czekać na odpowiedź, w końcu to pismo do czegoś ich zobowiązuje.
    Dobrze, bardzo dziękuję za radę i odpowiedź, jestem Panu bardzo wdzięczny.
    Zobaczymy co odpiszą.
    Życzę miłego dnia.

  4. #664

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Czekać na odpowiedź, w końcu to pismo do czegoś ich zobowiązuje.
    Czy informacja w dzienniku budowy o tym że ''budynek jest w stanie surowym zamkniętym - można przystąpić do prac wykończeniowych i nie jest już placem budowy''
    jest ważna wysłać im skan tej informacji z dziennika czy na razie nie? Czy to w ogólnie nie powinno ich obchodzić co mam w dzienniku?

  5. #665

    Domyślnie

    Co Energetykę obchodzi, co ja robię na terenie mojej budowy?
    Może łopatami stawiam ściany, i g... im do tego.
    Wskażcie przepis nakazujacy, by ZE podczas budowy dawała taryfę C dla budującego.
    Co oznacza "C" ? Czy prowadzisz w budowanym domu działalność o charakterze usługowo-handlowym?
    Raczej nie, to ZE na drzewo ze swoim widzi-misię.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diego321 Zobacz post
    Nie wiem co robić, przecież wypełniłem nową umowę kompleksową na taryfę g11 na gospodarstwo domowe, jak i napisałem stosowne oświadczenie w którym żądałem o zmianę taryfy z c11 na g11, na potrzeby gospodarstwa domowego, a oni wysyłają mi umowę na c11 i do tego dokument w którym proszą o dokument '' zakończenie budowy''Załącznik 460189
    C11 miałeś z jakiej okazji? Jak się wpakowałeś w przyłącze tymczasowe to mają rację.

    § 1. Rozporządzenie określa szczegółowe zasady:
    1) grupa przyłączeniowa – grupę podmiotów, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci, sklasyfikowaną w następujący sposób:
    [...]
    f) grupa VI – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci poprzez tymczasowe przyłącze, które będzie, na zasadach określonych w umowie, zastąpione przyłączem docelowym, lub podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci na czas określony, lecz nie dłuższy niż rok;


    Taryfy z grupy C są dla przedsiębiorstw (grupa I - IV) i dla przyłączy tymczasowych (grupa VI).
    Budowanie domu sobie jest zaspokajaniem własnych potrzeb bytowych i podpada pod grupę V.

    Jak wnioskowałeś o docelowe - powinieneś wygrać.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8103024
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-08-2022 o 20:49

  7. #667

    Domyślnie

    Jakie Rozporządzenie, jakie szczegółowe zasady? Podaj pełną nazwę, sprawdzimy.
    Gdzie w Prawie Ennergetycznym są terminy :
    - przyłącze tymczasowe
    - przyłącze docelowe
    - taryfa budowlana.
    Gdzie w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dn. 25.09.2000 r. (Dz.U. Nr 85 poz. 957)
    w sprawie szczegółowych warunków przyłączania podmiotów do sieci elektroenergetycznych, obrotu energią elektryczną,świadczenia usług przesyłowych, ruchu sieciowego ....
    jest wzmianka na powyższe wątpliwości i zapytania?
    Wałkujemy te tematy na okrągło, a w ZE nic się nie zmieniło - dalej bezprawnie doją klientów..
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #668
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Dz.U. Nr 85 poz. 957
    Data uchylenia:2004-01-01 Od tak dawna jesteś na emeryturze? Trzymaj się. Dokop ZUSowi.

    Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego precyzuje, jak cytowałem tymczasowe przyłącze, które będzie, na zasadach określonych w umowie,. Jak ktoś zawarł umowę na przyłącze tymczasowe, to jest ono tymczasowe (strony tak to ustaliły).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-08-2022 o 22:22

  9. #669

    Domyślnie

    OK. No i co? Gdzie nakaz, by Odbiorca musiał mieć "prąd budowlany" ?
    Takie coś nie istnieje po prostu, a udzielne książątka z ZE dalej kombinują, by doić klientów.
    A to ich "przyłącze tymczasowe" ma/może mieć dokładnie takie same parametry i lokalizację.
    Swoją drogą gdzie informacja, że to "przyłącze tymczasowe" ma mieć ceny wyższe dla budującego dom i nie prowadzącego działalności gospodarczej ?

    PS - co Cię obchodzi ZUS i kopanie się z nim? Mozesz wyjaśnić?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #670

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    C11 miałeś z jakiej okazji? Jak się wpakowałeś w przyłącze tymczasowe to mają rację.

    § 1. Rozporządzenie określa szczegółowe zasady:
    1) grupa przyłączeniowa – grupę podmiotów, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci, sklasyfikowaną w następujący sposób:
    [...]
    f) grupa VI – podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci poprzez tymczasowe przyłącze, które będzie, na zasadach określonych w umowie, zastąpione przyłączem docelowym, lub podmioty, których urządzenia, instalacje i sieci są przyłączane do sieci na czas określony, lecz nie dłuższy niż rok;


    Taryfy z grupy C są dla przedsiębiorstw (grupa I - IV) i dla przyłączy tymczasowych (grupa VI).
    Budowanie domu sobie jest zaspokajaniem własnych potrzeb bytowych i podpada pod grupę V.

    Jak wnioskowałeś o docelowe - powinieneś wygrać.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8103024
    W dokumencie warunki przyłączenia

    Jestem w grupie V
    Moc przyłączeniowa 15 KW
    Grupa przyłączeniowa V

  11. #671

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Odpisz im, że jeżeli dalej tak będą postępować, złożysz skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
    Każdy kto z nimi walczy o G11 zamiast C11 ich tym straszy i co z tego. Temat znany od lat i ciągle aktualny to dlaczego mieliby się wystraszyć skoro od lat legalnie rżną ludzi.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #672

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Każdy kto z nimi walczy o G11 zamiast C11 ich tym straszy i co z tego. Temat znany od lat i ciągle aktualny to dlaczego mieliby się wystraszyć skoro od lat legalnie rżną ludzi.
    Jeżeli jest to legalne, to jakich powinienem używać argumentów, żeby zmienić c11 na g11?
    Mój pobór energii jest zakwalifikowany do grupy V
    W dzienniku budowy mam wpis że Stan surowy zamknięty, i jest napisane: ""nie jest już placem budowy""
    Nie prowadzę działalności gospodarczej i nigdy takiej nie prowadziłem
    Używam prąd w celach bytowych.
    Dom ma nadany numer jak i jestem pod tym numerem zameldowany.

    W takim razie nie mam prawa dostać taryfy G11?
    Ostatnio edytowane przez Diego321 ; 06-08-2022 o 08:30

  13. #673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a ja złożyłem nowy wniosek o podłaczenie zaznaczając, że "gospodarstwo domowe" Wpisałem nr obecnego licznika, zabezpieczenia itp. Pan w PGE Pruszków nie chciał przyjąć wniosku i ze nie dostane taryfy G11(miałem C11) i ze muszę zakończyć budowę, No to ja , ze nie muszę i chcę złozyc wniosek, a on, ze dostane odmowę, a ja, ze dobrze, podacie podstawę prawną na odmowę a ja będę wiedział co robić dalej. wniosek złożyłem w kancelarii. Po miesiącu dzwoni gość , ze kiedy mogą przyjechać spisać licznik, bo mi zmieniają taryfę tak jak chciałem na G11. Okazało się, ze nie potrzeba żadnych zakończeń budowy ani innych tego typu. A ja głupi zamiast ze 4 lata wcześniej złożyć taki wniosek , to opierałem się na tym co powiedzieli.
    Mógłbyś napisać więcej szczegółów jak złożyłeś wniosek o nową umowę?
    Mówisz, że złożyłeś go w kancelarii. Masz na myśli kancelarie notarialną? Jakąś konkretną, czy to może być każda? Jak wyglada taka procedura? Czy oni potrzebują jakiegoś pełnomocnictwa by złożyć wniosek w Twoim imieniu? Jaki koszt takiej „obsługi”.
    Rozumiem, że w okienku odmówili przyjęcia wniosku. Czy mogą w ogóle stosować takie praktyki? Czy nie powinni przyjąć wniosku i ewentualnie pózniej napisać odmowę?

  14. #674

    Domyślnie

    Na jednej z grup na FB był wątek o walce z operatorem o zmianę taryfy. Sprawa została zgłoszona do URE. Podrzucam link do odpowiedzi URE.
    https://drive.google.com/file/d/1dlv...dB9E8ElwJTJ1EH

    Co o tym myślicie? Jakoś stanowisko URE nie jest po naszej stronie.

  15. #675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał santini Zobacz post
    Co o tym myślicie? Jakoś stanowisko URE nie jest po naszej stronie.
    URE nie rozumie, co to jest gospodarstwo domowe. Twierdzenie, że budowanie sobie domu JEDNORODZINNEGO nie jest zaspokajaniem potrzeb gospodarstwa domowego jest niedorzeczne. Gospodarstwo domowe to nie nieruchomość - to ludzie razem funkcjonujący ekonomicznie.
    Jak na swojej działce rozbiją namiot i zagotują prądem wodę na herbatkę, naładują telefon czy auto elektryczne - to jest zaspokajanie potrzeb swojego gospodarstwa domowego. Rozpoczęcie na tej działce budowy dla siebie niczego nie zmienia.

  16. #676

    Domyślnie

    Cytat Napisał santini Zobacz post
    Na jednej z grup na FB był wątek o walce z operatorem o zmianę taryfy. Sprawa została zgłoszona do URE. Podrzucam link do odpowiedzi URE.
    https://drive.google.com/file/d/1dlv...dB9E8ElwJTJ1EH

    Co o tym myślicie? Jakoś stanowisko URE nie jest po naszej stronie.
    Jak nazywa się grupa?

  17. #677
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diego321 Zobacz post
    Jak nazywa się grupa?
    Jak widac po odpowiedzi URE reka reke myje, to jest celowe dzialanie, zeby nie robic oficjalnie wyrwy w szeregach.
    Diego, zalatwisz sprawe bez problemu, grzecznie, z lekkim uporem i odrobina stanowczosci.
    Kluczem jest to co napisal elpapiotr - pismo (lub email bedzie szybciej) i stanowczo brniecie w kierunku: "nie jestes firma, prad nie jest tymczasowo, taryfa C nie jest dla Ciebie". Jesli jest wg dostawcy inaczej, niech wskaze podstawe prawna.
    (Oczywiscie na poczatku wysun jasne rzadanie zmiany taryfy, podstawy prawne zostaw na 2 mail, jesli z jakiegos powodu pierwszy bedzie bedzie odmowny. Moim skromnym zdaniem powienienes dostac formularz do umowy i tyle w temacie.)

    Mialem juz taryfe G12W i umowe, kiedy w domu byla zaledwie 1 zarowka i RBtka spieta byle jak bezposrednio z WLZ... bo wczesniej mi sie nie chcialo zalatwiac.
    Ostatnio edytowane przez Di. ; 29-08-2022 o 13:42

  18. #678

    Domyślnie

    Mam pytanie:
    Dostałem dziś pocztą umowę 2 egzemplarze na umowę kompleksową energii elektrycznej, mam je podpisać i odesłać razem z tytułem prawnym do obiektu. Posiadam akt notarialny i teraz pytanie, w jakiej formie mam im wysłać ten akt notarialny, mam go przeskanować i dołączyć do listu razem z 2 egzemplarzami umowy, czy inaczej mam to im przekazać?

    Drugie pytanie, czy mogę pójść do PGE biuro obsługi klienta i dostarczyć im tą umową na odległość w 2 egzemplarzach, razem z aktem notarialnym? (byłoby to wygodniejsze i bezpieczniejsze niż wysyłanie tego pocztą) Ale nie wiem czy mogę, bo to jest umowa na odległość/po za lokalem.

    Pytam się bo nie mam wiedzy w tej materii.
    Z góry dziękuję Wam za pomoc.

  19. #679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diego321 Zobacz post
    Jak nazywa się grupa?
    Nie pamiętam nazwy grupy. Miałem ten link gdzieś zapisany.

  20. #680

    Domyślnie

    Udało mi się zmienić taryfę c11 na g11
    Kontrola taryfowa rozwiązała problem, oczywiście uprzednio prosząc o podstawę prawno okazania dokumentu jak w tytule, dużo napisanych maili, ale udało się.

Strona 34 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony