dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 39
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 766
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Movering Zobacz post
    Bez problemowo załatwione
    To potwierdza fakt że jednak się da...a wszystko zależy od widzi mi się urzędnika
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #202
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Movering

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy widzi-mi się urzędnika to nie wiem ale się dowiedziałem ze coś się w prawie energetycznym zmieniło ( nie potwierdzona informacja byłego pracownika energetyki ) czy może wpływ na możliwość zmiany dostawcy prądu .

  3. #203

    Domyślnie Taryfa C11 na G11

    Dzisiaj dzwoniłem do Wejherowa (Pomorskie) i Pan poinformował mnie ze trzeba miec wpis w dzienniku o zakończeniu budowy i wypełniony przez elektryka wniosek o odbiorze instalacji elektrycznej . Czy ktoś wiec cos wiecej ??? można to jakoś obejść chodzi mi głównie o woj.Pomorskie i wlasnie opisane Wejherowo.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał benik Zobacz post
    Dzisiaj dzwoniłem do Wejherowa (Pomorskie) i Pan poinformował mnie ze trzeba miec wpis w dzienniku o zakończeniu budowy i wypełniony przez elektryka wniosek o odbiorze instalacji elektrycznej . Czy ktoś wiec cos wiecej ??? można to jakoś obejść chodzi mi głównie o woj.Pomorskie i wlasnie opisane Wejherowo.
    No i jak to tłumaczyć skoro żyjemy w jednym kraju i obowiązuje jedno "Prawo energetyczne"? chyba że się mylę i każdy dostawca czy dystrybutor określa inne warunki?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #205

    Domyślnie

    Witam,ja zmienilem na g11 wypelniajac wniosek,ze zawieszam prace budowlane,a pradu bede uzywal do celow bytowych,rekreacyjnych,tzn, koszenie trawy,gotowanie wody na herbate,sluchanie radia itp,a gdy wznowie prace budowlane niezwlocznie poinformuje o tym enion czestochowa,do tego musialem dolaczyc papier z jakas mapka(schematem) przylacza budowlanego(wypelnil mi to elektryk ktory robil to przylacze)do konca nie wierzyl,ze tak sie da zalatwic sprawe,ale dalo sie i finanse troche odsapnely.

  6. #206

    Domyślnie

    Czy sa jakies oplaty w zwiazku z przejsciem z taryfa C11 na G11 ?

  7. #207
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GrudmaNN

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witajcie.
    Zachęcony lekturą niniejszej dyskusji, odwiedziłem dziś BOK Tauronu.
    Byłem "uzbrojony" w ich pismo, w którym stwierdzają pozytywne sprawdzenie zakresu zrealizowanych prac dla zasilania budynku jednorodzinnego.
    Zabrałem napisany przez siebie wniosek, wzywający do zmiany taryfy na właściwą (G11 zamiast C11) oraz oświadczenie, że obiekt będzie wykorzystywany wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.
    Na pytanie gdzie mam kopię zawiadomienia o zakończeniu budowy odparłem, że nie są uprawnieni do wglądu w takie dokumenty. Pani więc przeszła do kontrataku i stwierdziła, że owszem zmieni mi taryfę jak dostarczę fakt zameldowania oraz zaświadczenie że obiekt będzie wykorzystywany na potrzeby gospodarstwa domowego. Odparłem, że zaświadczenie już ma, a meldunku nie dostanie ponieważ jestem zameldowany w innym miejscu - co nie przeszkadza mi być właścicielem budynku, o którym rozmawiamy.
    Tyle i kropka. Dostałem potwierdzenie przyjęcia pisma na dziennik i w ciągu dwóch tygodni mam otrzymać odpowiedź. W międzyczasie nie potrafiono mi przedłożyć ŻADNEJ podstawy prawnej,w oparciu o którą mogą mi dać C11 na czas budowy. Deweloperem nie jestem, wypełniając wniosek o przyłącze występowałem jako osoba fizyczna, nigdzie na wniosku nie ma mojego NIPu, a tym bardziej REGONU. Fakt, że przysyłają mi rachunki w taryfie C11 wynika jedynie z niekompetencji bądź celowego działania (niepotrzebne skreślić) ich pracownika. Dodam, że dom jest wznoszony na terenie, który wg założeń planu zagospodarowania/pozwolenia na budowę - nie jest terenem przeznaczonym pod działalność gospodarczą, a jedynie pod budownictwo jednorodzinne.
    Dam znać jak dostanę odpowiedź.

  8. #208

    Domyślnie

    Kontaktowałam się ze swoim dostawcą emailowo z pytaniem jakie dokumenty są potrzebne do zmiany taryfy. W wymienionych dokumentach nie było nic o odbiorze budynku. Będę więc wysyłać do nich nową umowę na taryfę z serii G i zobaczymy.

  9. #209

    Domyślnie

    Słuchajcie nie dajcie się dostawcą energii. Ja zmieniłem taryfę pomimo SSO i braku instalacji wewnętrznej.
    Można to nazwać tylko jako jeden wielki przekręt

    Pozdrawiam daro31ie

  10. #210

    Domyślnie

    Małe pytanie natury ekonomicznej
    Mam umowę na taryfę budowlaną C11 jednak licznik pokazuje taryfe G11.
    Jak będzie wyglądało rozliczenie energii?

    Budynek postawiony, lada chwila będą skończone tynki.
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Kontaktowałam się ze swoim dostawcą emailowo z pytaniem jakie dokumenty są potrzebne do zmiany taryfy. W wymienionych dokumentach nie było nic o odbiorze budynku. Będę więc wysyłać do nich nową umowę na taryfę z serii G i zobaczymy.
    Witajcie
    a ja własnei zadzwoniłem do TAURONu i miła pani powiedziała mi , ze potrzebne sa nastepujące dokumenty:
    1. pozwolenei na użytkowanie lub zameldowanie na okres stały
    2. protokół koncowy z wykonania instalacji elektycznej
    3. kopia aktu notarialnego
    4. decyzja o nadaniu numeru na nieruchomości (jak jest)
    5. aktualny stan licznika
    6. no i oczywiscie dowód tożsamosci

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    Małe pytanie natury ekonomicznej
    Mam umowę na taryfę budowlaną C11 jednak licznik pokazuje taryfe G11.
    Jak będzie wyglądało rozliczenie energii?

    Budynek postawiony, lada chwila będą skończone tynki.
    Licznik pokazuje zużycie energii elektrycznej, natomiast w jakiej taryfie to zużycie jest rozliczane
    zależy tylko i wyłącznie od umowy na dostarczanie energii elektrycznej.

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Licznik pokazuje zużycie energii elektrycznej, natomiast w jakiej taryfie to zużycie jest rozliczane
    zależy tylko i wyłącznie od umowy na dostarczanie energii elektrycznej.
    No ok. To że pokazuje zużycie energii to normalne (po to jest) ale licznik wyświetla też G11 - czyli zaprogramowany jest na taką taryfę. Skoro w umowie mam C11 to i chyba na liczniku powinno też wyświetlać C11
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    W Żyrardowie bez odbioru budynku się nie da. No to poczekaliśmy na odbiór licząc na mniejsze rachunki. No i się przeliczyliśmy, bo opłata w PGE po zmianie taryfy z budowlanej na normalną jest właściwie taka sama Rachunki więc się niestety nie zmieniły za bardzo...

  15. #215

    Domyślnie

    Ja w Krakowie zmieniłem taryfę budowlaną na G11, bez odbioru budynku. Zajęło mi to co prawda ok.4 mce i kilka wizyt, ale załatwione....

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    No ok. To że pokazuje zużycie energii to normalne (po to jest) ale licznik wyświetla też G11 - czyli zaprogramowany jest na taką taryfę. Skoro w umowie mam C11 to i chyba na liczniku powinno też wyświetlać C11
    Zgadza się że licznik powinien pokazywać aktualną taryfę (oczywiście tylko te które mają takie mozliwości czyli elektroniczne). Rozliczenie zużytej energii
    elektrycznej w programie bilingowym zawsze wykonywane jest tylko na podstawie zawartej umowy, a nie na postawie wyświetlonej przez licznik taryfy.
    Zawsze można zgłosić w Rejonie Dystrybucji konieczność zmiany wyświetlanej taryfy, moim zdaniem to tylko niedopatrzenie montera programującego licznik.

  17. #217
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Ja to nie mogę zrozumieć dlaczego Enerdze w pomorskim do zmiany taryfy potrzebny jest mój meldunek... Ja rozumiem że Milicja Obywatelska miała wiedzieć gdzie obywatel się w danym momencie znajduję, ale Energa ?

  18. #218

    Domyślnie

    Ja się tylko zastanawiam, co ma meldunek do prądu. Przecież MOŻNA BYĆ ZAMELDOWANYM ZUPEŁNIE GDZIE INDZIEJ i mieć i 20 domów. Nikomu nic do tego. Energetyka nie ma prawa wymagać czegoś takiego...

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    Ja w Krakowie zmieniłem taryfę budowlaną na G11, bez odbioru budynku. Zajęło mi to co prawda ok.4 mce i kilka wizyt, ale załatwione....
    Pochwal się co potrzebne do zmiany.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #220

    Domyślnie

    ...prawde mowiac to nic, nie wiem czy to zalezy od dnia i humoru urzednikow czy jak. Jestem przekonany, ze majac dom przykryty dachem i zamontowane okna, mozna zaczac sie starac o zmiane taryfy....ja mialem taki wlasnie stan domu plus instalacje wodne i elektryczne w domu i zaczynane wlasnie tynki...zadnych pytan o meldunki, odbiory itp, chociaz podczas poprzednich wizyt pytano mnie o to, to wtedy prosilem o pokazanie mi przepisow i ustaw, wtedy wyslano mnie do wyzszych instancji.

Strona 11 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony