dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 39
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 766
  1. #221

    Question Zmiana taryfy C11 na G11

    Witam. W moim przypadku wyglądało to następująco. Wybudowałem dom w SSZ więc stwierdziłem,że trzeba przenieść prowizorkę budowlaną ( linia naziemna) ze słupa na budynek i wykupić od energetyki przydział mocy 14Kw by mieć przyłącze docelowe (czyli jeden krok do przodu podczas budowy , trwało to pół roku). W międzyczasie dowiadywałem się jak można zamienić taryfę C11 na G11,wszyscy mnie informowali,że mogę się starać dopiero po odbiorze budynku i przyznaniu budynkowi numeru. Pogodzony z tym faktem, co w moim przypadku nie było łatwe ponieważ buduję systemem gospodarczym i planuje budować jeszcze dom 6 lat (budowa z własnych środków).Wizja płacenia przez następnych kilka lat haraczu dla energetyki w wysokości 54 złotych miesięcznie była małokonfortowa. Po 6 miesiącach walki z energetyką o przyłącze docelowe zjawiłem się w biurze obsługi klienta by zapłacić około 2000 złotych za przydział mocy i podpisać umowę na przyłącze docelowe.I tu zaczynają się cuda,tam gdzie wystawiano mi fakturę zapytałem się czy mam możliwość przejścia na taryfę G11 oczywiście odpowiedziano mi ,że nie i dopiero będę mógł się o to ubiegać kiedy budynek będzie odebrany. Następnie poszedłem podpisać umowę i tu następuje cud , pani poinformowała mnie ,że muszę wypełnić wniosek ,że dom jest użytkowany jako gospodarswo domowe i odrazu otrzymałem taryfę G11. Jakież było moje zdziwienie ,że po przejściu 10 metrów (do innego okienka) zmieniło się prawo energetyczne.Zapytałem się pani czy to nie pomyłka,a ona na to ,że tak powinno być i poprosiła bym napisał rezygnację z prowizorki budowlanej na poczet przyłącza docelowego.Po chwili zlikwidowała mi konto prowizorki i założyła konto na przyłącze docelowe na taryfą G11. Na to wychodzi,że w tych bajzlach kto raniej wstanie ten rządzi i interpretuje sobie prawo energetyczne jak mu się podoba. Do tej pory koszt energii na mojej działce wygląda następująco: prowizorka budowlana 2000zł, wykup przydziału mocy 14Kw 1914zł,przeniesienie skrzynki na budynek 600zł + 54 zł abonament (buduję dom trzeci rok) + zużyta energia.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę byście trafili na taką panią jak Ja.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1970 Zobacz post
    Witam. W moim przypadku wyglądało to następująco. Wybudowałem dom w SSZ więc stwierdziłem,że trzeba przenieść prowizorkę budowlaną ( linia naziemna) ze słupa na budynek i wykupić od energetyki przydział mocy 14Kw by mieć przyłącze docelowe (czyli jeden krok do przodu podczas budowy , trwało to pół roku). W międzyczasie dowiadywałem się jak można zamienić taryfę C11 na G11,wszyscy mnie informowali,że mogę się starać dopiero po odbiorze budynku i przyznaniu budynkowi numeru. Pogodzony z tym faktem, co w moim przypadku nie było łatwe ponieważ buduję systemem gospodarczym i planuje budować jeszcze dom 6 lat (budowa z własnych środków).Wizja płacenia przez następnych kilka lat haraczu dla energetyki w wysokości 54 złotych miesięcznie była małokonfortowa. Po 6 miesiącach walki z energetyką o przyłącze docelowe zjawiłem się w biurze obsługi klienta by zapłacić około 2000 złotych za przydział mocy i podpisać umowę na przyłącze docelowe.I tu zaczynają się cuda,tam gdzie wystawiano mi fakturę zapytałem się czy mam możliwość przejścia na taryfę G11 oczywiście odpowiedziano mi ,że nie i dopiero będę mógł się o to ubiegać kiedy budynek będzie odebrany. Następnie poszedłem podpisać umowę i tu następuje cud , pani poinformowała mnie ,że muszę wypełnić wniosek ,że dom jest użytkowany jako gospodarswo domowe i odrazu otrzymałem taryfę G11. Jakież było moje zdziwienie ,że po przejściu 10 metrów (do innego okienka) zmieniło się prawo energetyczne.Zapytałem się pani czy to nie pomyłka,a ona na to ,że tak powinno być i poprosiła bym napisał rezygnację z prowizorki budowlanej na poczet przyłącza docelowego.Po chwili zlikwidowała mi konto prowizorki i założyła konto na przyłącze docelowe na taryfą G11. Na to wychodzi,że w tych bajzlach kto raniej wstanie ten rządzi i interpretuje sobie prawo energetyczne jak mu się podoba. Do tej pory koszt energii na mojej działce wygląda następująco: prowizorka budowlana 2000zł, wykup przydziału mocy 14Kw 1914zł,przeniesienie skrzynki na budynek 600zł + 54 zł abonament (buduję dom trzeci rok) + zużyta energia.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę byście trafili na taką panią jak Ja.
    Zgadza się teraz przy prądzie budowlanym od razu dostajesz G11 ! Cenę Kwh masz w G11 ale przesyłowe opłaty są dużo wyższe ( m in uzależnione od przyznanej mocy ) w prądzie budowlanym niż po oddaniu budynku do użytkowania .Podsumowując zmniejszyli Ci opłatę za Kwh ale podnieśli opłaty przesyłowe !Teraz zużyjesz jedną Kwh za 38 groszy a za przesył zapłacisz 58 - czyli koszt jednej Kwh wyniesie Cię 58,38zł . Drogo coś !

  3. #223

    Unhappy

    Witam serdecznie.Dziękuję Butynski za odpowiedź.Niestety nie pocieszyłeś mnie swoją odpowiedzią, ale teraz już wiem dlaczego zmiana taryfy na G11 poszła tak sprawnie.No cóż trzeba następne skur....ństwo urzędnicze wziąć na klatę i działać dalej.Czekam teraz na pierwszą fakturę w taryfie G11 i jak ją otrzymam to napiszę co i jak.Pozdrawiam wszystkich budujących.

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1970 Zobacz post
    Witam serdecznie.Dziękuję Butynski za odpowiedź.Niestety nie pocieszyłeś mnie swoją odpowiedzią, ale teraz już wiem dlaczego zmiana taryfy na G11 poszła tak sprawnie.No cóż trzeba następne skur....ństwo urzędnicze wziąć na klatę i działać dalej.Czekam teraz na pierwszą fakturę w taryfie G11 i jak ją otrzymam to napiszę co i jak.Pozdrawiam wszystkich budujących.
    Ja zmieniłem z prowizorki ( prąd do celów ogrodniczych , działkowych ) na której zbudowałem całą chałupę na docelowy ( ale budowlany ) i otrzymałem taką właśnie niespodziankę od ZE .Zwiększyłem przydział mocy ( oczywiście za odpowiednią opłatą za każdy kilowat ) z 4 kw do 17 kw i okazało się ,że opłaty przesyłowe rosną wraz z przyznanymi mi przez ZE kilowatami . Mało tego nie ma możliwości wyboru taryf ( nocnej G12 czy np. weekendowej G12W ) . Ten wybór możliwy jest dopiero po oddaniu budynku do użytkowania i zgłoszenia tego do ZE . Pocieszam się tym ,że to sytuacja przejściowa do momentu dokończenia budowy i zgłoszenia do odbioru .Pozdrawiam

  5. #225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No to mała aktualizacja z Krakowa - poszedłem do Enionu podpisać umowę dystrybucyjną (dom w SSZ+, ale nieodebrany). Nie liczyłem specjalnie jakoś na taryfę G, a tu niespodzianka - bezproblemowo dostałem z marszu G12e (czyli G12 z 14-to a nie 12-cio godzinnym tanim prądem). Poza tradycyjnym staniem godzinę w kolejce do okienka, poszło mi bardzo gładko.

    Być może pomogły 2 rzeczy:
    • Nie miałem wcześniej prowizorki budowlanej
    • Przyszedłem z nadanym numerem domu


    Na mój gust przede wszystkim to drugie pomogło; u mnie w gminie numer domu nadają nawet w momencie, kiedy ma się pozwolenie na budowę - jeśli ktoś będzie sprawdzał jak to wygląda, spróbujcie tego manewru.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    No to mała aktualizacja z Krakowa - poszedłem do Enionu podpisać umowę dystrybucyjną (dom w SSZ+, ale nieodebrany). Nie liczyłem specjalnie jakoś na taryfę G, a tu niespodzianka - bezproblemowo dostałem z marszu G12e (czyli G12 z 14-to a nie 12-cio godzinnym tanim prądem). Poza tradycyjnym staniem godzinę w kolejce do okienka, poszło mi bardzo gładko.

    Być może pomogły 2 rzeczy:
    • Nie miałem wcześniej prowizorki budowlanej
    • Przyszedłem z nadanym numerem domu


    Na mój gust przede wszystkim to drugie pomogło; u mnie w gminie numer domu nadają nawet w momencie, kiedy ma się pozwolenie na budowę - jeśli ktoś będzie sprawdzał jak to wygląda, spróbujcie tego manewru.
    W taryfie G12e tańsze grzanie to 12 godz. na dobę, w taryfie G12 jest to 10 godz., natomiast w taryfie G12W mamy tansze grzanie przez 98 godz w tygodniu
    Wszystkie taryfy w Tauronie

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W taryfie G12e tańsze grzanie to 12 godz. na dobę, w taryfie G12 jest to 10 godz., natomiast w taryfie G12W mamy tansze grzanie przez 98 godz w tygodniu
    Wszystkie taryfy w Tauronie
    A faktycznie się walnąłem - założyłem, że w G12e jest 2h taniego prądu więcej za tą samą cenę niż w G12.

    Swoją drogą kolega ma to samo - udało mu się od razu dostać taryfę G.

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    A faktycznie się walnąłem - założyłem, że w G12e jest 2h taniego prądu więcej za tą samą cenę niż w G12.

    Swoją drogą kolega ma to samo - udało mu się od razu dostać taryfę G.
    Dobrze załozyłes, w G12e jest 2 h wiecej taniego prądu za tę samą cene niz w G12

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dobrze załozyłes, w G12e jest 2 h wiecej taniego prądu za tę samą cene niz w G12
    No tak, drugie założenie (błędne) to to, że w G12 jest 12h taniego prądu.

  10. #230

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy zmienił ktos taryfe w odrziale w PILE ? CZY JEST TU KTOS Z PIŁY JAK TO WYGLADA WŁASNIE U NAS .

  11. #231
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marciello

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Byłem dziś w oddziale enrgii celem podpisania umowy i wybrania taryfy, na miejscu pani powiadomiła mnie że od miesiąca nie ma możliwości wyboru taryfy G11 bez odbioru budynku wcześniej omijano lukę która na to pozwalała a od końca listopada jest to niemożliwe i powiedziała mi że mogę wziąć taryfę C11. Mam prośbę czy ktoś miał takie doświadczenie w ostatnim miesiącu z tym operatorem czy to prawda czy to jest po prostu wymysł pani z obsługi i spróbować napisać jakieś podanie. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

  12. #232

    Domyślnie

    Proszę powiedzcie ile płacicie za prąd,ja mieszkam już 4 lata ciągle na prądzie budowlanym,płacę średnio 230zł,jestem na ukończeniu odbioru domu,sąsiad ma odebrany dom i przeszedł na normalną taryfę i płaci ok 400 zł miesięcznie,boję się zmienić taryfę aby niepłacić tak jak on,dodam że powierzchnię domu oraz ogrzewanie mamy takie same.

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czyli jakie?

  14. #234

    Lightbulb Pierwszy rachunek w taryfie G11.

    Witam. Wczoraj otrzymałem pierwszy rachunek w taryfie G11 i jestem mile zaskoczony. Różnica w opłatach jest kolosalna.Płaciłem wcześniej 54 złote miesięcznie za ( tzw.abonament) teraz mam do zapłaty niecałe 14 złotych za miesiąc.Cena za energię elektryczną wygląda następująco w taryfie budowlanej ( C11 miałem cenę 0,46 zł za 1 kWh) a teraz w taryfie (G11 mam cenę 0,33 zł za 1kWh) wszystkie ceny podaję brutto. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wytrwałości.

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar xykasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    38

    Domyślnie !!!

    PO PRZESTUDIOWANIU WĄTKU RUSZYŁAM DO PGE OBRÓT S.A. Warszawa
    uzbrojona w akt własności
    numer nadany mej posiadłości
    i oczytana - rozporządzenie ministra gospodarki w sprawie zasad kształtowania i kalkulacji taryf

    ku mojemu zaskoczeniu spotkałam MIŁĄ panią, która zapytała oczywiście czy mieszkamy w budynku i czy mam odbiór... i grzecznie wytłumaczyłam ze nie posiadam odbioru... więc ponowiła pytanie - czy mieszkamy...? powiedziałam, że tak i nastroszyłam piórka gotowa do kontrataku - a Pani na to, że w takim wypadku wystarczy tylko moje pisemne oświadczenie i podanie o zmianę taryfy! proszę! dziękuje! przepraszam i gotowe!!!

    POWODZENIA

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał xykasia Zobacz post
    PO PRZESTUDIOWANIU WĄTKU RUSZYŁAM DO PGE OBRÓT S.A. Warszawa
    uzbrojona w akt własności
    numer nadany mej posiadłości
    i oczytana - rozporządzenie ministra gospodarki w sprawie zasad kształtowania i kalkulacji taryf
    A możesz podpowiedzieć, gdzie byłaś? Na Rudzkiej?

  17. #237
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar xykasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabba Zobacz post
    A możesz podpowiedzieć, gdzie byłaś? Na Rudzkiej?

    nie, oddział zamiejscowy
    Projektant wie, że osiągnął doskonałość nie wtedy, gdy nie ma już czego dodać, lecz wtedy, gdy nie ma już czego odjąć - Antoine de Saint Exupéry

  18. #238

    Domyślnie

    jak wy to robicie to ja nie wiem!
    energa teraz wszystko przez telefon załatwia , do najbliższego BOKu mam prawie 100 km. I kurna , nie przeskoczysz! na dwóch infoliniach "trzeba mieć odbiór" bez tego nikt nie nawet nie będzie ze mną gadał. Jeden to mnie prawie ochrzaniał , że co ja chcę.
    Przyłącze mam od początku docelowe, żadna prowizorka budowlana, taryfa C11.

    podpowiedź dla klientów świetnej Energi na prądzie budowlanym, jest promocja dla firm, "taniej z Energą' - można być zwolnionym z tej k...skiej "opłaty handlowej'.sorry za niecenzuralne słowa, ale nie mogę za siebie w tym temacie.
    opłata handlowa : za wystawienie i dostarczenie faktury! kpina.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  19. #239

    Domyślnie

    ja ostatnio załatwiałem w Tauronie przejście z taryfy C na G. Jak wiele osób, nie posiadam jeszcze odbioru budynku. Załatwiłem to w następujący sposób. Najpierw zawnioskowaliśmy do gminy o nadanie n-ru budynku. Dali nam zaświadczenie o przewidywanym numerze (numer dostaniemy po odbiorze w PINB). Ale na podstawie przewidywanego n-ru naszego domku, mogłem się w nim zameldować na pobyt stały, co niezwłocznie uczyniłem. Z meldunkiem pojechałem do BOK Tauronu u siebie i bez problemu podpisałem umowę na dostawę prądu do wiejskiego gospodarstwa domowego (wybrana taryfa G11)
    piotr

  20. #240
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    a w moim rejonie mila lecz stanowcza pani kierownik z enei twierdzi ze tylko i wylacznie odbior budynku moze sklonic ja do podpisania zmiany taryfy

    :
    dziwny jest ten kraj
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

Strona 12 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony