dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 39
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 766
  1. #241
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    ja ostatnio załatwiałem w Tauronie przejście z taryfy C na G. Jak wiele osób, nie posiadam jeszcze odbioru budynku. Załatwiłem to w następujący sposób. Najpierw zawnioskowaliśmy do gminy o nadanie n-ru budynku. Dali nam zaświadczenie o przewidywanym numerze (numer dostaniemy po odbiorze w PINB). Ale na podstawie przewidywanego n-ru naszego domku, mogłem się w nim zameldować na pobyt stały, co niezwłocznie uczyniłem. Z meldunkiem pojechałem do BOK Tauronu u siebie i bez problemu podpisałem umowę na dostawę prądu do wiejskiego gospodarstwa domowego (wybrana taryfa G11)
    Też mnie to czeka w najbliższym czasie w Tauronie. Zadzwoniłem do BOK miła pani powiedziała że bez odbioru "to se ne da" a jak jej ostro że budowa zakończona i zmiękła powiedziała, że w taki razie trzeba napisać oświadczenie że prąd na cele bytowe + schemat jedno kreskowy + oświadczenie gotowości instalacji. Zobaczymy jak będzie.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  2. #242
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    no jak budowa zakończona, jak nie ma odbioru
    okłamałeś pania w żywe oczy...
    kiedyś w Vattenfallu jeszcze bylo prosto - jest SSZ+oświadczenie elektryka że instalacja jest ok i można było zmieniać na G11
    No nie budowa w surowym zakończona, ale powiedziałem że odbioru nie mam.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  3. #243

    Domyślnie

    ze strony tauronu :
    "Kiedy można zmienić taryfę z C na G i jakie dokumenty są niezbędne?

    Przy zmianie umowy z taryfy Budowlanej (C) na taryfę Gospodarstwa Domowego (G) potrzebne są dokumenty:

    pozwolenie na użytkowanie lub zaświadczenie i zameldowaniu na pobyt stały,
    protokół odbioru końcowego instalacji elektrycznej,
    dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
    aktualny (z bieżącego miesiąca) stan licznika."

    Tak więc jasno stoi, że albo odbiór, albo meldunek. U mnie w Gminie nikt problemów z zameldowaniem przed odbiorami nie robi.
    Na tej podstawie podpisałem 10.10.2012 umowę kompleksową dotyczącą energii elektrycznej, gdzie jak byk stoi: Grupa Taryfowa Sprzedawcy - G11, energia elektryczna będzie dostarczana na potrzeby - wiejskie gospodarstwo domowe.

    A i jeszcze jedno. Przed wizytą w BOK Tauronu, wydrukowałem sobie z ich strony to, co tutaj wyżej zacytowałem.
    piotr

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podlinkował byś ten tekst?
    Tylko to jest chore bo zameldowany mogę być w jednym miejscu a mieć nawet 5 różnych domów.
    A taryfa C nie jest określona jako taryfa dla firm? Bo tak coś było napisane na ich stronach.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 13-10-2012 o 14:24
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  5. #245

    Domyślnie

    proszę bardzo:
    http://www.pok.tauron-pe.pl/pytania-przylaczenia.php

    Taryfa C jest w istocie taryfą dla firm, będąc jednocześnie taryfą budowlaną.
    Jak masz 5 różnych domów to zazdraszczam . Ja niestety mam tylko jeden i w nim się zameldowałem
    pzdr
    piotr

  6. #246

    Domyślnie

    z cyklu "wieści z placu boju"
    PGE Obrót/Dystrybucja oddział Warszawa - jeden z pododdziałów terenowych - do zmiany taryfy z C na G wystarczyło oświadczenie kierownika budowy o zaawansowaniu prac pozwalającym na zasiedlenie budynku.
    Choć jeden sukces...

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabar1975 Zobacz post
    z cyklu "wieści z placu boju"
    PGE Obrót/Dystrybucja oddział Warszawa - jeden z pododdziałów terenowych - do zmiany taryfy z C na G wystarczyło oświadczenie kierownika budowy o zaawansowaniu prac pozwalającym na zasiedlenie budynku.
    Choć jeden sukces...
    widze ze kolega z tej samej gminy to i zapewne z tego samego PGE Dystrybucja korzystamy. Czy to oświadczenie zmiany taryfy z C na G to jakiś formularz czy też wystarczy jakieś jedno zdanie i w koperte zapakować do wysyłki. Jestem na etapie wylewek.

  8. #248

    Domyślnie

    W moim rejonie także enea powiedziała, że taryfę zmienią jak będzie kwit z nadzoru budowlanego, że dom odebrano... A mieszkam już 3 miesiące i czekam aż geodeta zrobi mapki po inwentaryzacji geodezyjnej bo tylko to mi zostało, ale enea swoje liczy...

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał certa Zobacz post
    widze ze kolega z tej samej gminy to i zapewne z tego samego PGE Dystrybucja korzystamy. Czy to oświadczenie zmiany taryfy z C na G to jakiś formularz czy też wystarczy jakieś jedno zdanie i w koperte zapakować do wysyłki. Jestem na etapie wylewek.
    Jeziorna?
    w krótkich żołnierskich słowach (czytaj jedno zdanie) kierbud napisał, że dom nadaje się do zasiedlenia. Reszta papierów na miejscu. Bardzo sympatyczne kobitki tam pracują
    polecam raczej osobista wizyte - byle rano (przed ósmą - później raz, że kolejki a dwa że strasznie wolno to idzie)

  10. #250

    Post

    Cytat Napisał Jabar1975 Zobacz post
    Jeziorna?
    w krótkich żołnierskich słowach (czytaj jedno zdanie) kierbud napisał, że dom nadaje się do zasiedlenia. Reszta papierów na miejscu. Bardzo sympatyczne kobitki tam pracują
    polecam raczej osobista wizyte - byle rano (przed ósmą - później raz, że kolejki a dwa że strasznie wolno to idzie)
    dzieki za info .....

  11. #251

    Domyślnie

    Cześć.

    Jestem w trakcie wysyłania pism ... i czytania tematu.

    A co powiecie na temat Taryfy RWE POLSKA obowiązującej od dnia 01.01.2012 :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RWE.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	161666

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenon33_2008 Zobacz post
    Cześć.

    Jestem w trakcie wysyłania pism ... i czytania tematu.

    A co powiecie na temat Taryfy RWE POLSKA obowiązującej od dnia 01.01.2012 :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RWE.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	161666
    Jak widzisz to taryfy budowlane - czyli drogie ! Cóż więcej dodać

  13. #253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Jak widzisz to taryfy budowlane - czyli drogie ! Cóż więcej dodać
    Złodziejskie taryfy.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #254

    Domyślnie

    To nie takie proste. RWE - rzeczywiście taki zapis umieściła. Ale ja jestem klientem Tauronu, a Tauron takiego zapisu nie posiada.

    I ani w aktualnym Rozporządzeniu Taryfowym Ministra Gospodarki z 18 sierpnia 2011 roku, ani w Taryfie Dystrybucyjnej na 2012 i 2013 rok, zatwierdznej przez Urząd Regulacji Energetyki, ani na stronie Tauronu, nie ma informacji, że Taryfa C11 jest taryfą budowlaną.

    Wg. Tauronu Taryfa C11 to taryfa ... Firma Wygodna. A nie mając odbiorów, a tym bardziej nie będąc tam zameldowanym ... , nie mogę prowadzić działalności gospodarczej w takim miejscu.

    Właśnie wysłałem pisma o podanie podstawy prawnej żądania odbioru budynku przy zmianie Taryfy z C11 na G11.

    I jeszcze jedno : z tymi oszczędnościami po zmianie taryfy nie jest aż tak różowo. Policzcie sobie. Przy zużyciu miesięcznym 300kWh - C11 to kwota : 257 PLN Brutto, przy G11 : 183 PLN Brutto - oszczędność : 74 zł.

    Ale - do jasnej cholery - chodzi o zasadę. Pozdrawiam

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenon33_2008 Zobacz post
    T

    Wg. Tauronu Taryfa C11 to taryfa ... Firma Wygodna. A nie mając odbiorów, a tym bardziej nie będąc tam zameldowanym ... , nie mogę prowadzić działalności gospodarczej w takim miejscu.

    Właśnie wysłałem pisma o podanie podstawy prawnej żądania odbioru budynku przy zmianie Taryfy z C11 na G11.

    I jeszcze jedno : z tymi oszczędnościami po zmianie taryfy nie jest aż tak różowo. Policzcie sobie. Przy zużyciu miesięcznym 300kWh - C11 to kwota : 257 PLN Brutto, przy G11 : 183 PLN Brutto - oszczędność : 74 zł.

    Ale - do jasnej cholery - chodzi o zasadę. Pozdrawiam
    Daj znać co Ci odpowiedzieli!
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenon33_2008 Zobacz post

    I jeszcze jedno : z tymi oszczędnościami po zmianie taryfy nie jest aż tak różowo. Policzcie sobie. Przy zużyciu miesięcznym 300kWh - C11 to kwota : 257 PLN Brutto, przy G11 : 183 PLN Brutto - oszczędność : 74 zł.

    Ale - do jasnej cholery - chodzi o zasadę. Pozdrawiam
    ale Twoje obliczenia dotyczą samego zuzycia. Przy taryfie budowlanej płacisz dodatkowe opłaty - np za każdy kilowat przydzielonej mocy, a wtedy różnice już nie sa tak niewielkie
    piotr

  17. #257

    Domyślnie

    "ale Twoje obliczenia dotyczą samego zuzycia. Przy taryfie budowlanej płacisz dodatkowe opłaty - np za każdy kilowat przydzielonej mocy, a wtedy różnice już nie sa tak niewielkie"

    Masz rację, Panie Piotrze - dlatego, by się nie pomylić - przed podjęciem jakichkolwiek kroków, obliczyłem koszty inwestycji, które zestawiłem w tabeli. Oto ona :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tauron - Rozliczenie zużycia energi elektrycznej - Tabela.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	164609

    Jeżeli się mylę - popraw mnie.

    Oczywiście dalej twierdzę, że - oprócz pieniedzy - chodzi o zasady, w których państwowa firma nie powinna Cię okradać w imieniu prawa, dlatego tylko, że jest pod nadzorem ministerialnym. I dziwię się - po przeczytaniu 13 stron wpisów - że nikt, nigdy nie zadał pytania o zasadność postanowień urzędniczych, czyli o zgodność tych absurdalnych przepisów z obowiązującym prawem. I tego właśnie chcę się dowiedzieć. Pozdrawiam

  18. #258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenon33_2008 Zobacz post

    Oczywiście dalej twierdzę, że - oprócz pieniedzy - chodzi o zasady, w których państwowa firma nie powinna Cię okradać w imieniu prawa, dlatego tylko, że jest pod nadzorem ministerialnym. I dziwię się - po przeczytaniu 13 stron wpisów - że nikt, nigdy nie zadał pytania o zasadność postanowień urzędniczych, czyli o zgodność tych absurdalnych przepisów z obowiązującym prawem. I tego właśnie chcę się dowiedzieć. Pozdrawiam
    Chyba zadał, bo coś mi się kojarzy, że ktoś pisał do rzecznika konsumenta i nic to nie dało.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #259

    Domyślnie

    Zenon, rzeczywiście masz rację. Niemniej jednak w przypadku rozliczeń w cylku co 2 m-ce u mnie jak już mieszkaliśmy. Przy taryfie C11 i 12,9kW przydzielonej mocy, rachunki opiewały średnio na około 350 złociszy. Pierwszy rachunek w G11 za okres 09.10.2012 - 13.12.2012 jest na kwotę około 220 złotych. Jakby nie patrzeć 130 złotych w kieszeni. Rocznie około 1k zł.
    Wymysł w postaci "taryfy budowlanej" to kures..two w czystej postaci. Jakbym wiedział, ze mogę się zameldować na budowie i przejśc z C na G, to bym to zrobił już na etapie kopania fundamentów.
    piotr

  20. #260

    Domyślnie

    Ok Panowie. Czekamy do 5-go lutego ( 14 dni na rozpatrzenie prośby ) i coś będę wiedział. Sprawdzę jeszcze raz info o Rzeczniku. Pozdrawiam.

Strona 13 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony