dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 26
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 520
  1. #201

    Domyślnie

    U mnie aktualnie trwa wykonywanie podmurówki przy ogrodzeniu od frontu.....a w środku na sam koniec zostaną balustrady przy schodach (stopnie już są) i wymalowanie pozostałych 2 pokojów na poddaszu z montażem drzwi...i to na tyle z większych prac wew.

    Na zew. czekam na ofertę wykonania elewacji , kostka i ogród raczej nie wyda w tym roku

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneczka81
    my podniesiemy o jeden bloczek wiec zamówiliśmy dłuższe o 30 cm, niby niewiele ale ponoć powinno wystarczyć, tak mówił fachowiec
    A jak z drzwiami do kotłowni ? zrezygnowałaś ? u mnie jest akurat schowek ogrodowy , ale nie wyobrażam sobie np. wyciągać kosiarki przez cały garaż

  3. #203

    Domyślnie

    Zrezygnowaliśmy z tych drzwi, kosiarkę i inne ogrodowe szpargały planujemy trzymać w szopce/altance w ogrodzie. w kotłowni w tym miejscu gdzie te drzwi będzie rekuperator

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majsterpiterek

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Kaniów
    Kod pocztowy
    43-512
    Posty
    12

    Domyślnie Okno w łazience

    Mam pytanie odnośnie okna w łazience na piętrze. Jakie dawaliście? Czy są okna zarówno uchylne jak i otwierane (przy pomocy tylko jednej osoby) czy tylko uchylne? Pozdrawiam

  5. #205

    Domyślnie Re: Okno w łazience

    Cytat Napisał majsterpiterek
    Mam pytanie odnośnie okna w łazience na piętrze. Jakie dawaliście? Czy są okna zarówno uchylne jak i otwierane (przy pomocy tylko jednej osoby) czy tylko uchylne? Pozdrawiam
    Witaj,
    Mamy okna z firmy Budvar - to jest dzielone na pół i obydwa trójkąty połówki otwierają się ale mają klamki z hamulcami także można sobie troszkę tylko otworzyć=uchylić (oczywiście jedna osoba sobie z tym świetnie radzi
    pozdrawiam
    K.

  6. #206

    Domyślnie

    U mnie okna Avante , rozwiązanie identyczne.
    Standardowo uchylane , a do czyszczenia odhacza się hamulec i otwiera się na doł szybkę

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabi74
    Miałam na myśli pompę tylko do ciepłej wody, dokładnie tej firmy:
    http://www.dimplex.de/pl/p-ciep3a/po...p3ej-wody.html
    W chwili obecnej kosztuje ok. 6 tys a zapewnia spokój z ogrzewaniem ciepłej wody , wtedy kiedy nie trzeba palic w piecu. Stoi sobie w kotłowni , dziala na zasadzie odwrotnej niż lodówka
    Do tego piec na ekogroszek
    K.
    kabi74 czy wiesz gdzie w Łodzi można dostać te pompy?

  8. #208

    Domyślnie

    Witam.
    Mieliśmy w planach rozpocząć budowę HG-C3 w tym roku, ale plany trzeba było zmienić. Czekamy do przyszłego roku. Teraz jest okazja, żeby uczyć się na błędach innych i oczywiście, żeby podpatrzyć co nieco.

    Zastanawiam się nad podpiwniczeniem przynajmniej części mieszkalnej (bez garażu). Mam firmę i w piwnicy było by miejsce na jej prowadzenie.
    Czy ma ktoś doświadczenie z piwnicami w tym projekcie? Jakie za i przeciw, z czym się to wiąże i oczywiście o ile mogą wzrosnąć koszty?

    Mam też dylemat z garażem. Trochę wąski. Dla 2 stanowisk to dla nas za dużo i dodatkowo spore koszty chyba. Zastanawiam się nad poszerzeniem domu od strony garażu o 1-2 bloczki. Czy ktoś robi takie rozwiązanie lub analizował je?

    Chcielibyśmy z żoną zobaczyć jakiś projekt HG-C3 w rzeczywistości i z stąd moje kolejne pytanie. Czy ktoś może nas przygarnąć na wizję lokalną .
    Mieszkamy w okolicach Opola, ale lubimy wycieczki, nawet jeśli mają być dalekie. Zwłaszcza jeśli chodzi o taki tema, który ma być może na całe życie. Czekamy na propozycje.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneczka81
    Cytat Napisał kabi74
    Miałam na myśli pompę tylko do ciepłej wody, dokładnie tej firmy:
    http://www.dimplex.de/pl/p-ciep3a/po...p3ej-wody.html
    W chwili obecnej kosztuje ok. 6 tys a zapewnia spokój z ogrzewaniem ciepłej wody , wtedy kiedy nie trzeba palic w piecu. Stoi sobie w kotłowni , dziala na zasadzie odwrotnej niż lodówka
    Do tego piec na ekogroszek
    K.
    kabi74 czy wiesz gdzie w Łodzi można dostać te pompy?
    http://www.bimsplus.com.pl/promocje/26
    Tutaj zamawiał nasz instalator, pozdrawiam - K.

  10. #210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarioA

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Wciąż zastanawiam się nad HG C3g. Generalnie najbardziej podoba mi się bryła, chociaż planuję wprowadzić trochę zmian na zewnątrz.Poza tym przeraża mnie małą łazienka u góry. Jeszcze nie kupiłem projektu, bo próbuję narysować swoje zmiany na kompie i zobaczyć czy będzie to wszystko się trzymało kupy. Tu prośba o pomoc. nie mam wymiarów elewacji, okien ,dachu itp. Jeśli byłby ktoś tak miły i przesłał mi na priv albo wrzucił na forum wymiary z projektu,czy całe strony z wymiarami z projektu. Jak narysuję domek wg swoich zmian, to wrzucę go na forum.pozdrawiam!

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Anett*
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cześć na tej stronie masz podane rzuty z wszystkimi wymiarami http://www.hgatelier.com.pl/c3g/index.html

    pozdr.

  12. #212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MarioA

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    dzięki dopiero zauważyłem, że przekrój też jestpozdrawiam!

  13. #213

    Domyślnie

    No to od 25.05 rozpoczynam elewacje: (tydzień urlopu)

    1. styropian Arbet 15cm frezowany + 3cm na wykończenia
    2. Klej do siatki Weber
    3. Pianka do klejenia styropianiu Tytan Eos 25,50 zł / szt
    4. Siatka , narożniki itd.

    5. Zastanawiam się również nad wyborem tynku silikonowo-silikatowy (jakoś tak)

    A w środku hm....pozostała barierka nierdzewna, montaż 3 oscieżnić (OBI nie potrafi sprowadzić kartonu bez uszkodzeń , przez co czekam juz 2 miesiące )

    Kolejne plany to : podbita PVC , ułożenie kafelek na cokół oraz schody (kupione już w castoramie Ceramika Paradyż) oraz temat kostki brukowej chociaż przed samym wjazdem

  14. #214

    Domyślnie



    Oto zmiany jakie planuję zrobić w moim projekcie. Cały dom będzie nieco poszerzony od strony garażu. Garderoba bez okien, łazienka przeniesiona na drugą stronę domu - większe pomieszczenie jest do dyspozycji na łazienkę i będą krótsze połączenia wodne z pomieszczenia technicznego.
    Z jednej strony (prawa) nie będzie balkonu. Drzwi zostaną i tylko barierka zostanie przymocowana do ściany. Da to więcej światła i ożywi elewację.
    Z drugiej strony będzie balkon, ale w całości zrobiony z drewna (brak wylewki pod balkon). Ostatnio widziałem takie rozwiązanie i wyglądało to super. Wymiary tych balkonów są symboliczne i nie jest potrzeba robić balkonu z podłogą betonową.
    W całym domu będzie tylko jeden komin (pod kominek i kocioł c.o.). Mam zamiar zrobić wentylację mechaniczną i nie są potrzebne.
    Cały czas myślę nad podpiwniczeniem domu (bez garażu). Problem to strona finansowa. Jeśli ma ktoś informacje nad kosztami wykonania takiej piwnicy, to proszę o info. Będę wdzięczny.

  15. #215

    Domyślnie

    witam, czy ktoś ma wejście od strony zachodniej ( mam prostokątną działkę 56m - str zachodnia, 26m str. południowa-również z drogą) - jak myślicie czy HG-C3g lustro -będzie się nadawał w takich warunkach (myślę o zmianie okna na drzwi balkonowe od str południowej) - czekam na odp. szczęśliwych posiadaczy zbudowanych domów - pozdrowienia chenk

  16. #216

    Domyślnie



    Elewacja rozpoczęta jak bedzie chwila wolna wkleję parę zdjęć

  17. #217

    Domyślnie





    Styropian klejony na piankę Tytan Eos
    Zalety - szybko , czysto i łatwo
    Wady - przy krzywych ścianach bardzo duże zużycie (np. u mnie na jednym szczycie trzeba bylo dawać najpierw 3 pozniej 15cm styropianiu bo inaczej pianka za pianką szła

    Podbitka firmy VOX
    - panele są ok
    - panele wentylacyjne - nie kupować , lepiej gotowe rozetki

    Dwa szczyty zakończone
    2 tyg pracy......pozostał do dokończenia front oraz strona od arasu.....oczywiscie na koniec baranek 1,5mm
    [/img]

  18. #218

    Domyślnie

    No i schody z balustradą

  19. #219

    Domyślnie

    Hej Luk, ladnie to wyglada mam jedno pytanko, fajna sprawa z tym oswietleniem schodow powiedz mi daje to jakies swaitlo??Czyt masz dodatkowa lampe na scianie lub suficie??

  20. #220

    Domyślnie

    Oświetlenie jest bardzo dobre (OBI)
    http://cokupic.pl/opinie/Kanlux-DORA...037fb545e21864

    + do tego czujka Massive 140 stopni (Casotrama)

    Pozatym jest oczywiscie dodatkowe oświetlenie na ścianie które rzadko używam

Strona 11 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony